Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için, ben malesef 1-2 gündür regl oluyor gibi hissediyorum, ve netekim bugün reglin en başında gelen akıntılar gibi akıntı gelmeye başladı (açık pembe / kahverengi gibi). Malesef olmadı
Oldu bence o yerleşme kanaması olabilir.

size bu zor günümde yanımda olduğunuz ve moralimi yükselttiğiniz için özellikle çok teşekkür ediyorum :KK200: Umarım yüzlerimiz güler, ve bu günleri hatırladığımızda nasıl da geçmiş o zamanlar deriz :KK15:
Canım gönülden inşallah canım🤲🏻Hepimize önce moral motivasyon lazım,bizi yalnızca bizimle hemhal olanlar anlar...O yüzden elimden dilimden yüregimden geldiğince sizlere de moral vermek istiyorum.Her daim yardımcı olmak isterim gerek topiklerde gerek özel mesajlarla bilgim dahilinde yardımcı olmak bana da iyi geliyor😉

E ezgicelik
Umarım testlerden de başarılı bir şekilde çıkarız🙏💕 İşin içine girince yavaş yavaş anlamaya başladım, önceden sadece hamile kaldığımı öğrendiğimde bütün sorunlarin biteceğini sanıyordum. Asıl maraton, pozitifi öğrendikten sonra başlıyormuş!
Nasılsınız? Nasıl gidiyor 🤗

E ezgicelik
Umarım testlerden de başarılı bir şekilde çıkarız🙏💕 İşin içine girince yavaş yavaş anlamaya başladım, önceden sadece hamile kaldığımı öğrendiğimde bütün sorunlarin biteceğini sanıyordum. Asıl maraton, pozitifi öğrendikten sonra başlıyormuş!
Nasılsınız? Nasıl gidiyor 🤗

E ezgicelik Merhaba
Herkese merhaba. Ben 40 yaşındayım. Yeni evlendim. İlk kez tüp bebek deniyorum. Çok heyecanlıyım ve hiçbir şey bilmiyorum. Bugün iğne vurmaya başlayalı 4 ipne oldum. Doktor kontrol etti. 10milim 3 tane yumurtam varmış. İyi mi? Sayı az ama büyüklüğü nasıl sizce?
Herkese merhaba. Ben 40 yaşındayım. Yeni evlendim. İlk kez tüp bebek deniyorum. Çok heyecanlıyım ve hiçbir şey bilmiyorum. Bugün iğne vurmaya başlayalı 4 ipne oldum. Doktor kontrol etti. 10milim 3 tane yumurtam varmış. İyi mi? Sayı az ama büyüklüğü nasıl sizce?

Merhaba öncelikle hayırlı olsun hem evliliğiniz hem de bebek süreciniz🤗 İşin içine girene kadar gerçekten insan hiç bir şey bilmiyor ama zamanla herşeyi öğreniyorsunuz.Ben de 42 yaşındayım 3. Denememde oldu inşallah siz ilk denemede güzel sonuçlar alırsınız🤗 3 yumurta gayet iyi şimdi onlar 18-19 mm olunca toplanacak. Önemli olan çok olmaaı değil kaliteli olması. Bol şanslar diliyorum aramıza hoşgeldiniz 🤗

Günaydın hanımlar, DHEA hormonu için biestron kullananlarınız acaba nasıl kullandı, DHEA hormonunuz kaç çıktıda size bu takviyeyi verdiler ??

Benim DHEA hormonum, 310 UG civarındaydı. Aslında düşük değilmiş ama yumurta kalitesi için doktor günde 2 tane kullanmamı önermişti. Genelde sadece 1 embriyo 5. güne gidiyordu. 2 ay kullanımdan sonra 3 embriyo hemde 5AA kalitede 5. güne gitti.
Yakın arkadaşım 42 yaşında, daha önce olumsuz tüp bebek tedavileri var, çocuğu yok, 4 aydır, günde 3 tane bisteron dhea kullanıyordu, doktor hormonu ölçmeden yaş nedeniyle doğrudan vermiş. 3 farklı doktor ileri yaşta embriyo kalitesini iyileştirdiğini, canlı doğum oranını artırdığı yönünde kesin çalışmalar olan tek hormon olduğunu söylemiş, tüp bebeğe başlayacaktı, hamile olduğunu öğrendi. Şuan 12 haftalık hamile. Yaklaşık 1 yıldır, saf arı sütü, polen, kuenzim Q10 (ubiquinol), Omega 3 de kullanıyordu. Takviyelerin ve dheanın işe yaradığını söylüyor.
Bildiğim kadarıyla DHEA polistik over sendromu olanlarda zaten yüksek, onlara kullanımı tavsiye edilmiyor

Günaydın, ben de dün başladım tedaviye gonal f 300 le başladım, yarın kontrolüm var, duruma göre ilaç eklenecekmiş. Diğer tedavimde gonal f 450 ve merional kullanmıştım. 4 folukül gözüktü bakalım hayırlısı.

Benim DHEA hormonum, 310 UG civarındaydı. Aslında düşük değilmiş ama yumurta kalitesi için doktor günde 2 tane kullanmamı önermişti. Genelde sadece 1 embriyo 5. güne gidiyordu. 2 ay kullanımdan sonra 3 embriyo hemde 5AA kalitede 5. güne gitti.
Yakın arkadaşım 42 yaşında, daha önce olumsuz tüp bebek tedavileri var, çocuğu yok, 4 aydır, günde 3 tane bisteron dhea kullanıyordu, doktor hormonu ölçmeden yaş nedeniyle doğrudan vermiş. 3 farklı doktor ileri yaşta embriyo kalitesini iyileştirdiğini, canlı doğum oranını artırdığı yönünde kesin çalışmalar olan tek hormon olduğunu söylemiş, tüp bebeğe başlayacaktı, hamile olduğunu öğrendi. Şuan 12 haftalık hamile. Yaklaşık 1 yıldır, saf arı sütü, polen, kuenzim Q10 (ubiquinol), Omega 3 de kullanıyordu. Takviyelerin ve dheanın işe yaradığını söylüyor.
Bildiğim kadarıyla DHEA polistik over sendromu olanlarda zaten yüksek, onlara kullanımı tavsiye edilmiyor
Muhteşem bir cevap olmuş çok teşekkür ederim :dua: ben ne olur ne olmaz diye ölçüm yaptırdım fazla ise almak istemedim. Referans aralığı 60 - 337 benim değerim 90 çıkmış. Demek ki aslında oldukça düşük bir değer. Bende alıp kullanmaya başlıyorum :cool:

Günaydın, ben de dün başladım tedaviye gonal f 300 le başladım, yarın kontrolüm var, duruma göre ilaç eklenecekmiş. Diğer tedavimde gonal f 450 ve merional kullanmıştım. 4 folukül gözüktü bakalım hayırlısı.
Hayırlı olsun 🤗 güzel haberlerinizi bekliyoruz

X