Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Selam kızlar 😍
Herkese mutlu bir gün diliyorum
Benim kış temposu iyiden iyiye yoğunlaştı çocuk ders, okul gidiş geliş eşimin işleri ev işi yemek vs derken bu aralar günler nasıl geçiyor anlayamıyorum
Diyetime -hedefime ulaşsam da- devam ediyorum spor aksıyor biraz
Yoğunluklarım artarak devam ederken bu günlerde sadece sağlıklı olduğumuza şükür ediyorum zor zamanlardayız dünyaca
Allah herkese sağlık versin 🙏

Merhaba herkese
bende bugün 12 de bir dilim borek yedim aksam da kucuk bir kase corba
Günaydın günaydın günaydın 😍😍😍😍
Dün işlerden hiç giremedim menü de yazmadım çünkü pazartesi akşam kapatmıştım şu an 40.saatteyim uzun oruçtayım siz nasılsınız kızlar ❤️

Bugün harika haberlerim var kendi adıma sizle bu yolculukta geldiğim noktayı paylaşmak istedim 🥳

Bugün diyette 6.ayım bitti ve sonuçlar şükür çok iyi 🤩

Bugün itibarı ile 64.8 kiloyum HEDEFİM 65 ti 🤩😍🏆

6 ayda Toplam verilen kilo : 31.2 🥳🏆🧿
(Son 1 ayda verilen kilo: 5.2 )

Ne desem ne yazsam bilmiyorum başlangıçta bir hayaldi belkide, aslında yolda giderken güçleniyor insan bunu anladım
Gün be gün an be an 🙏

Ne olur vazgeçmeyin vazgeçmeyelim 🙏
Burada artık koruma evresine geçiyor olacağım ve elimden geldiğince sizlere destek olacağım .
Hepinize desteği varlığı için çok teşekkür ediyorum 🥰❤️
bravo

22. saatte açtım orucu
11:30
1 haslanmıs Yumurta
2 közlenmiş yeşil biber
Bol maydonoz yeşil soğan marul
3 yeşil zeytin
1çay kaşığı çilek reçeli
2 tane küçücuk sigara böreği
50 gr kadar köy peyniri
Çeyrek elma

15:30
Tavuk suyuna Bulgur pilavı(8,9kaşık kadar)
Haslanmıs tavuk
Yoğurtlu kereviz salatası (4 kaşık)

Dukan birası yaptım karnımda şişlik var regli yaklaştı sanırım ödem o aldıgım kilolar ve bagırsk problemi yasıyrm azda olsa 2 litre su maden suyu içtm yatana kdr 3e tamamlarım inşş herkese iyi geceler 🥰 (çok yemişsem kızınn)

Uzun oruç diye niyetlendm dün 28 saat içindeyim 30. Saatte açarım heralde daha uzun yapcktım ama boğazımda hafiften başlayan Bi agrı var yutkunurken ilaç içmem lazım malum daha tam düzelmedm
Madımak çorbası(sivas yoresininin yemeği)
Fırında sebzeli bud
Pirinç pilavı
Yoğurtlu kereviz salatası
Ağlayan pasta
Belki azcık çekirdek çitlerim film izlerken
Menü bu miktarları olabildiğince az tüketmeye çalşcmm suyum 2 litre olmustur maden suyu yeşil çayımıda içtim 3, 3 bucuk litre içerim yatana kadar bugunluk bu kdr bnden kızlar 🥰
Afiyet olsun 🥰
Uzun oruç sonrası bu kadar yüklenmemek lazım hafif açmaya ( sebze çorbası az taze sıkılmış meyve suyu bir kaç parça meyve olabilir et pilav karbonhidrat süt yoğurt azaltarak tüketmekte fayda var pasta pilav vs zaten olmasın 🙈)
Alıntıla seçeneğini seçtim ama mesajları alıntılayamadım. Şükür ailemizin sağlığı yerinde. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah yardımcımız olsun.

Hem yatılı misafirimizin olması hem de evden çalışıyor olmamdan kaynaklı bugün benim için çok zor geçti. Yemek yapamadım, acele çıktığımız için ev misafir ağırlamaya uygun değildi. İşin stresi ve yoğunluğu derken anca diğer odaya geçebildim. Neyse herkes bir şekilde kendi kendine karnını doyurdu 🙂 Kaç saat oruç olduğuna bakamadım ama bugün;
09.30 haşlanmış yumurta, zeytin, biraz peynir, salatalık, domates, yeşil ve kırmızı biber, 1 dilim ekmek ve çay.
12:00 şekersiz türk kahvesi
15:00 9-10 tane köfte, bolca salata ve ezme

Bugün ne kadar su içtiğimi bilmiyorum ama 1 litre anca olmuştur. Sabah tartılmayı unuttum az önce tartıldım 55.4 çıktım. blondeaddict blondeaddict güncel akşam kilosunu isterseniz ekleyebilirsiniz. :))
İyi olmanıza sevindim 💐
Ok sonrasında güncelleyeceğim 🥰
blondeaddict blondeaddict kaptanım
Listeye aldığın için teşekkür ederim💐💐boyum 1.60. Hedef kilom 55😘😘
Rica ederim not ettim teşekkürler 🥰
Arkadaşlar bilenine ya da anlayanına bir sorum olacak...
Kendisinde 7 kalori olmasına rağmen, neden
açlıklarda sade kahve içebiliyoruz?
Kahve metabolizmayı hızlandırıyor ve esas vücutta açlık tetiklemiyor insülin salgılatmıyor bilakis tokluk yaratıyor
mesela kalorisiz sakız salya salgılattığı için aralıklı oruçta açlık tetiklenir O sebeple tüketilmez aynı şekilde meyve içeren bitki çayları vs de 🥰
Umarım yanıt sorularını aydınlatmıştır
slm.kizlar.bende menümu yazayim.
saat 10.30 da
ceyrek simit
6 7 tane zeytin
saat 14 de
kücük tabakta patates kizartmasi
yarin pide ekmek
yarim açma
6 7 tane zeytin
6 7 dilim peynir
domates biber
nutella,kayisi receli,cilek reçeli
sekersiz cay

gün icinde 300 gr yer fistigi
saat 18 de
yarim elma yarim nar
azönce 5 6 tanr cezerye
kızlar ben koptum.ne varsa evde yiyorum.tutamiyorum ya.
Canım aman dikkat
Biraz kendini meşgul edecek yemek dışı şeylere odaklan insallah bol su iç yemek isteği gelince 🙏
o kadar emek ettin kuzum, yemek istiyorsan yine ye ama hepsini aynı gün değil 🥰

15/9

Kahvaltı 10.00
Tam buğday krep
Peynir

Ara
Kahve 2 gün kurusu

Öğlen
4 kaşık patates salatası
2 mercimek köfte
Yarım dilim kek

Akşam 19
4 kaşık kıymalı patlıcan yemeği
2 kaşık pilav
Merhaba 🥰
Menü çok karbonhidrat agırlıklı çok acıktırır ve kilo vermeyi kolaylaştıracak besinleri daha fazla eklemekte fayda var( yoğurt ayran kefir salata et süt balık tavuk sebze )
Evet kuzum dediğin gibi mısır iyi bir ara öğün ama yağsız yapmadım :-) Bir de gece yenilen her şey tartıda kesin artıı :süslü: Tek öğün artık benim yaşam tarzım oldu. 1 Eylülden beri böyle yaşıyorum :KK70:
Afiyet olsun
Mısır nişasta ve karbonhidrat yoğunluğu sebebi ile çok acıktırır insülini zıplatır dikkat 🥰
Ben yaklaşık 5 ayda 15 kilo verdim 😂 sen benim 2 katımı vermişsin başkanım helal olsun valla 👏👏👏👏👏👏
Canım çok teşekkür ederim 😍
Seninki de az mı 15 kilo 🤩👏
Devamını da getireceksin zaten 🏆❤️
Tebrikler her kilo için 10 gün güçlendirme sonra koruma evresi mı yapacaksın?
Yoksa direk her kilo için bir ay koruma mı?
Ben korumaya geçip henüz korumayı tam becerememis durumdayım 🤪
Aramıza hoşgeldin 🤩
Bu cuma olmazsa haftaya Cuma toparlarim gibime geliyor 🤩
Hiç böyle planlar yapmadım 😂🙈
planım sporu mümkün olduğunca bırakmamak ve diyet düzenini çok fazla bozmamak yani diyette yediğimi %30 gibi fazla yapacağım gerisini gidişata göre karar vereceğim 🥰

Bugun 18/6 if yaptim yine ,
7.30 da limon kuru zencefilli.
10.40 ta hibiskus cayi
11.00 de her gunku kahvalti gibi : 1 haslanmis yumurta 5 zeytin 3 ceri tomat 10 dal maydanoz 1 2 kasik lor, 2 tane wasa tanesi 36 kcal 1 tanesinin.

Oglem 14.00 te 1 siyah kahve 1 bardak haslanmis limon kuru.
Yarim saat sonra 3 kasik yogurt ile yarim ceviz.

16.30 da kendime yagsiz kabak corbasi yaptim ama ancak 4 kasik i ancak cebildim midemcok bulandi 🙈🙈 onun yerine 5 6 kasik yogurt ile 1 wasa yedim.

Toplamda 496 kalori oldu .

En åz 2 lt su ictim ve 1 bardak hibiskus cayi ictim.6800 adim attim 100 mekik 100 ip atlama 20 squat yaptim.
Bugun sabah tartildim dune gore 100 gr vermisim hic bisey yemiyorum nerdeyse niye bøyle durakladi adet haftam onunla ilgili olabilirmi sizde de bøyle oldumu
oluyor canım regl çok etkiliyor haftaya tartıldıgında normal kilo çıkacaktır 🥰

Merhaba herkese
bende bugün 12 de bir dilim borek yedim aksam da kucuk bir kase corba

bravo
Biraz karbonhidrat yoğun tavsiyem az yiyorsan mutlaka yoğurt ayran kefir veya sağlıklı diğer proteinleri tüketmek çünkü yap yakımını bunlar sağlayacak
Afiyet olsun 🥰

📌Birkaç hatırlatma

1-uzun oruç sonrası mümkün olduğunca yüklenmeyin su, bitki çayları , sebze çorbası çok yağlı olmayan sebze yemekleri , taze sıkılmış (az) meyve suları vs idealdir
Et süt yoğurt hele ki pilav makarna vs bir sonraki güne bırakın
2-Oruç fazında iken şekersiz çay, sade kahve, form çay, sade maden suyu dışında bir şey tüketirseniz vucüt yağ yakma fazından çıkacaktır dikkat
Bazıları limonlu su filan içer bu da otofaji(yağ yakma ) yi bozar

3-Eğer mümkünse sporunuzu orucunuzu açmaya yakın saatte aç karnına ve mümkünse önden şekersiz bir kahve içerek yaparsanız yağ yakımı maksimum düzeyde olacaktır
4-Ara öğün yapmak zorunda değilsiniz İhtiyac duyuyorsanız yapın ama
5-Karbonhidrat azaltmadan kilo veremezsiniz kalori hesabı yapmayın , aynı kalori karbonhidrat ile protein aynı şey değildir !
6-Kendinize çok yüklenmeyin yapabileceklerinize odaklanın ve geliştirin zamanla adım adım her şey oturur sadece istikrarla devam edin. Açlıkzamanla azalacak 👍

bunlar genel tavsiyelerimdir, kimse mecbur değildir , herkes özgürdür 🥰

Uzun oruç diye niyetlendm dün 28 saat içindeyim 30. Saatte açarım heralde daha uzun yapcktım ama boğazımda hafiften başlayan Bi agrı var yutkunurken ilaç içmem lazım malum daha tam düzelmedm

Afiyet olsun 🥰
Uzun oruç sonrası bu kadar yüklenmemek lazım hafif açmaya ( sebze çorbası az taze sıkılmış meyve suyu bir kaç parça meyve olabilir et pilav karbonhidrat süt yoğurt azaltarak tüketmekte fayda var pasta pilav vs zaten olmasın 🙈)

İyi olmanıza sevindim 💐
Ok sonrasında güncelleyeceğim 🥰

Rica ederim not ettim teşekkürler 🥰

Kahve metabolizmayı hızlandırıyor ve esas vücutta açlık tetiklemiyor insülin salgılatmıyor bilakis tokluk yaratıyor
mesela kalorisiz sakız salya salgılattığı için aralıklı oruçta açlık tetiklenir O sebeple tüketilmez aynı şekilde meyve içeren bitki çayları vs de 🥰
Umarım yanıt sorularını aydınlatmıştır

Canım aman dikkat
Biraz kendini meşgul edecek yemek dışı şeylere odaklan insallah bol su iç yemek isteği gelince 🙏
o kadar emek ettin kuzum, yemek istiyorsan yine ye ama hepsini aynı gün değil 🥰

Merhaba 🥰
Menü çok karbonhidrat agırlıklı çok acıktırır ve kilo vermeyi kolaylaştıracak besinleri daha fazla eklemekte fayda var( yoğurt ayran kefir salata et süt balık tavuk sebze )

Afiyet olsun
Mısır nişasta ve karbonhidrat yoğunluğu sebebi ile çok acıktırır insülini zıplatır dikkat 🥰

Canım çok teşekkür ederim 😍
Seninki de az mı 15 kilo 🤩👏
Devamını da getireceksin zaten 🏆❤️

Hiç böyle planlar yapmadım 😂🙈
planım sporu mümkün olduğunca bırakmamak ve diyet düzenini çok fazla bozmamak yani diyette yediğimi %30 gibi fazla yapacağım gerisini gidişata göre karar vereceğim 🥰

oluyor canım regl çok etkiliyor haftaya tartıldıgında normal kilo çıkacaktır 🥰

Biraz karbonhidrat yoğun tavsiyem az yiyorsan mutlaka yoğurt ayran kefir veya sağlıklı diğer proteinleri tüketmek çünkü yap yakımını bunlar sağlayacak
Afiyet olsun 🥰
Ya kaptanım ben sporu yapıp yemeye devam edeyim dedim ama yiyince de koruma olmuyor 😋
Spor korumaya tek başına yetmiyor 😜
Yemeği yine az ve ölçülü yemek lazım 😁
Umarım sen becerirsin banada yol gösterirsin 🤩
Bir iki hafta süre tanidim kendime tekrar ipleri elime alacağım 🤪

İlk Koruma Günü menüm

10: 2 yumurtalı menemen 10 siyah zeytin domates salatalık yeşil çay
13:1 bardak kefir ,10 badem,3 kuru kayısı,2 ceviz
16: 4 köfte ve Kabak patlıcan fırında (patates yok), 1 kase cacık
1 saat sonra 1 elma yiyip kapatacağım yine
Bugün spor yok

Ya kaptanım ben sporu yapıp yemeye devam edeyim dedim ama yiyince de koruma olmuyor 😋
Spor korumaya tek başına yetmiyor 😜
Yemeği yine az ve ölçülü yemek lazım 😁
Umarım sen becerirsin banada yol gösterirsin 🤩
Bir iki hafta süre tanidim kendime tekrar ipleri elime alacağım 🤪
Bak menü yazdım Yukarıda bugün için
İnan bende deneyip göreceğim bakalım nasıl gidecek
Kış ve okul vs düzeni ile spor düzeni aksatacak belli bende
O sebeple menü kontrolü yapmak lazım gibi düşündüm
Göreceğiz hafta bası kaç kilo geleceğim 🙏🙈

24 saatle başyana açlığı tavsiye ederim. 1 gün ara verip atıyorum 36 saat 1 gün ara verip 48 saat gibi. mideden çok beyin ikna oluyor sakinleşiyor resmen. son bir aydır benim beynim vücudumun yaramaz çocuğu oldu hep beynimden geliyo her fikir. yoksa midem ne bilsin cipsin tadını:KK70::KK70: valla açlık olur pazartesi perşembe dini oruç olur kendine göre herhangi biriyle bi başla canım bir kaç güne eğitiliyor beyin... tabi sen kendine bak daha 2 gün önce karbonhidrat yedin beste demen lazım bana:KK70::KK70:
açlık bana yaramiyor.daha beter saldiriyorum.

slm kızlar.bugün biraz daha kendime çeki duzen verdim.bu hâli de iyi degil ama diğer günlere nazaran az yedim.
saat 14 de
3 dilim peynir
4 5 tane sabahtan kalma patates kizartmasi

saat 16.30 da
1 tabak zeytinyagli barbunya
1 tabak nohutlu pirinç pilâvi😓

günü kapattim.inş bu iştah patlamalarim kesilir de yeniden eski duzenime dönerim.

açlık bana yaramiyor.daha beter saldiriyorum.

slm kızlar.bugün biraz daha kendime çeki duzen verdim.bu hâli de iyi degil ama diğer günlere nazaran az yedim.
saat 14 de
3 dilim peynir
4 5 tane sabahtan kalma patates kizartmasi

saat 16.30 da
1 tabak zeytinyagli barbunya
1 tabak nohutlu pirinç pilâvi😓

günü kapattim.inş bu iştah patlamalarim kesilir de yeniden eski duzenime dönerim.
Canım düne göre çok daha iyi 👍😍
Bir yumurta İlave etsen sabaha yada araya ayran filan onlar da keser biraz
Biranda azaltma zaten madem iştah var o zaman doyuracak şeyleri aburcubur yada karbonhidrat yerine bolca koy
Ondan sonra azalır insallah 🙏

Herkese kucak dolusu merhaba 🥰

bugün ki menüm

sabah 10.00 klasik kahvaltı ☺️ ( 2 yumurta , 7 zeytin , bir domates, beş ceviz )

akşam 18.00 1,5 tabak karnıbahar yemeği, bir kase yoğurt

Su , 2 litreyi geçmiştir . Yatana kadar 3 litre olur .
Spor, 6130 adım şimdilik .
Birazdan Leslie 2 mile yapacağım . 💪🏻

İlk Koruma Günü menüm

10: 2 yumurtalı menemen 10 siyah zeytin domates salatalık yeşil çay
13:1 bardak kefir ,10 badem,3 kuru kayısı,2 ceviz
16: 4 köfte ve Kabak patlıcan fırında (patates yok), 1 kase cacık
1 saat sonra 1 elma yiyip kapatacağım yine
Bugün spor yok
Hiç cis yok süper 🤩
Bende cis olmayan menü olurda yersem paylaşayım 🤪

🤭😂😅 seni gidi gidi , korumaya geçtiğim zaman bende böyle yapacağım 🤭
Ha ha hiç tavsiye etmem😜
Koruyamadıgin için vicdan azabı da oluyor 😁
Bugün nöbetçiyim bı hoca geldi ne kadar omuz kısmı filan küçülmüş güzel olmuş sağlam irade azim ya filan dedi övdü durdu 🤪🤪
Mutlu oldum bir yandan ama bir yandan da geri almaya başladım dedim 😋
Nerdeyse zayıf denir dedi😁😁😁

Koruma adı üstüne koru ma 🤪🤪🤪
Her hafta birşey geçen hafta sufle
Bu hafta trileçe😜😜😜

🤭😂😅 seni gidi gidi , korumaya geçtiğim zaman bende böyle yapacağım 🤭
Menulerin çok güzel böyle gidersen 2.5 ay a korumaya geçersin canım 🥰
İnşallah bütün grup korumaya geçer iz 😁
Ben,kaptan bakalım sıra kimde?
Belki kızlardan da başka vardır korumada olanlar 🥰🥰🥰

Ha ha hiç tavsiye etmem😜
Koruyamadıgin için vicdan azabı da oluyor 😁
Bugün nöbetçiyim bı hoca geldi ne kadar omuz kısmı filan küçülmüş güzel olmuş sağlam irade azim ya filan dedi övdü durdu 🤪🤪
Mutlu oldum bir yandan ama bir yandan da geri almaya başladım dedim 😋
Nerdeyse zayıf denir dedi😁😁😁

Koruma adı üstüne koru ma 🤪🤪🤪
Her hafta birşey geçen hafta sufle
Bu hafta trileçe😜😜😜
Nerdeyse zayıf denir , ne demek yaw 🤦🏻‍♀️ Benim branştaşım korumaya geçmiş daha ne olsun yaw ❤️ Koru ma mı? 😅🤭😂 haftaya toparlarsın sende ☺️🥰

Menulerin çok güzel böyle gidersen 2.5 ay a korumaya geçersin canım 🥰
İnşallah bütün grup korumaya geçer iz 😁
Ben,kaptan bakalım sıra kimde?
Belki kızlardan da başka vardır korumada olanlar 🥰🥰🥰
İnşallahhhh canım . Çok amlnnnn 🤲🏻İlk önce 7 onluklu rakamları görmem lazım. 😉

Nerdeyse zayıf denir , ne demek yaw 🤦🏻‍♀️ Benim branştaşım korumaya geçmiş daha ne olsun yaw ❤️ Koru ma mı? 😅🤭😂 haftaya toparlarsın sende ☺️🥰
Eskiden ne kadar tombiksem🤪🤪
Tartı bile obese diyodu 😜😜

İnşallahhhh canım . Çok amlnnnn 🤲🏻İlk önce 7 onluklu rakamları görmem lazım. 😉
Bozmazsan ödül yemeği fazla yapmazsan tıkır tıkır gider😋
Ben biraz ağır ağır verdim😜😜😜

Eskiden ne kadar tombiksem🤪🤪
Tartı bile obese diyodu 😜😜

Bozmazsan ödül yemeği fazla yapmazsan tıkır tıkır gider😋
Ben biraz ağır ağır verdim😜😜😜
Bana da obez diyor 🙈 He pek de yalan değil . Ama bu sefer çok ama çokkk kararlıyım . Annemler yarın memleketten dönüyorlar , inşallah bozmadan devam edebilirim onların yanında da. Bir kaç gün bende kalacaklar . Sonra evlerine (İStAnbuL’a geçecekler. )

X