Aralıklı Oruça Hep Beraber Başlayalım. Gün gün güncelleneceğim ❤️

Lakimgril

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2020
177
68
28
Herkese merhaba stresli bir süreç geçirdim bu bu sürede tam 10 kilo aldım. Eski kilom 61 di biliyorum oda çok ama bu sefer 59 ları görmek istiyorum.
aralıklı oruç uygulamasına 1 hafta önce başladım. Çarşamba günü başladım Çarşamba perşembe ve Cuma Harika geçti ama cumartesi pazar yatılı misafirim var diye bozdum 😭
Dün yani salı tekrar başladım diğer günleri saymıyorum.
güncel kilo 71
Boy 158
Yaş 26
Dün sabah müsli yedim bolca bitki çayı içiyorum içerisine azıcık limon ve sirke ekleyerek akşamda ufak bir tabakla kısır yedim sabah 11 den akşam 19 a kadar bu şekilde beslendim ve ertesi gün 11 e kadar sadece su ve bitki çayı içtim.
bugün sabah müsli yedim bolca yine bitki çayı içtim akşam da kuru fasülye ve yoğurt yiyeceğim. Bu süreçte 1 kilo gitti bile ve incelme olduğuna inanıyorum. Günlük sürebilirsem en az 15 dakika bisiklet sürüyorum. Bugün YouTube’dan spor videoları izleyip kardiyo yapmayı düşünüyorum. Bence destek olarak hep beraber kilo verebiliriz. 😍

Merhaba ben de iki aydır yapıyorum çok memnunum arada atıştırmaları,akşam uyuyana kadar bir şeyler yemeği bırakmak çok güzel .Misafir gelse de devam ediyorum.Çok nadir bozuluyor.Ertesi gün daha hafif yiyerek tekrar devam ediyorum.Diyet değil yaşam biçimi olarak sürdürmek istiyorum

Merhaba ben de iki aydır yapıyorum çok memnunum arada atıştırmaları,akşam uyuyana kadar bir şeyler yemeği bırakmak çok güzel .Misafir gelse de devam ediyorum.Çok nadir bozuluyor.Ertesi gün daha hafif yiyerek tekrar devam ediyorum.Diyet değil yaşam biçimi olarak sürdürmek istiyorum
Bu süreçte kilo verdiniz mi

Kızlar harikaısnız

Bende dün dikkat etmeye başladım bir ay öncr 71 le başladım 67 ye kadar düştüm şimdi yine veridğin kiloalrı aldım gibi hissediyorum ve dediğin gibi bende 50 li hanrleri görmeyi çok istiyorummm 😍😍😍 hedefin 57 58

Bu arada sporla destekliyorum.Paketli gıdayı bıraktım.Şeker,un istediğim kiloya gelene kadar olmayacak.Sonra arada olmak kaydıyla devam edeceğim.Plan bu bakalım ne kadar uyarım 😃

Nasıl yapıyorsunuz bende size katılayım anlatır mısınız biraz müsil dediğniz şey İngiliz tuzu(magnezyum sülfat mı?

Aralıklı oruç dediğiniz açlık orucu mu su orucu gibi bşy mi yani

Aralıklı oruç dediğiniz açlık orucu mu su orucu gibi bşy mi yani
Oruç tam anlamı değil bence.Türkçeye böyle çevrilmiş.16 saat açlık,8 saat yemek penceresi var.16 saatte şekersiz çay,kahve,bitki çayı,soda,su içebiliyorsunuz.8 saati uykuda geçmeli.Yemek yenilen 8 saatte de istediğinizi yiyorsunuz.Yediğim sürede şeker,çikolata,tatlıyı tüketmiyorum.

Oruç tam anlamı değil bence.Türkçeye böyle çevrilmiş.16 saat açlık,8 saat yemek penceresi var.16 saatte şekersiz çay,kahve,bitki çayı,soda,su içebiliyorsunuz.8 saati uykuda geçmeli.Yemek yenilen 8 saatte de istediğinizi yiyorsunuz.Yediğim sürede şeker,çikolata,tatlıyı tüketmiyorum.
Peki ciddi fark gördünüz mü hiç ve eğer gördüyseniz kaç günde oldu bu ?

3. Günümden merhaba göbek bölgesinde ciddi bir incelme oldu çok rahat uyanıyorum artık sabah kahvaltısı olarak kepek ekmekli beyaz peynirli tost yedim

Dün başladım ben de , diyet olarak başlayınca bozuyorum ben yasaklar çok cezbediyor. Bunu yaşam şekli haline dönüştürmek için başladım. 59 kilodan 73 e çıktım 2 sene de şimdi gitsin kilolar 😇😇

Ben de dün başladım bakalım nasıl olacak. Emzirdigim için 16-8 değil de 14-10 başladım kilolar gitsin de yavaş gitsin 😊

X