Aralıklı Oruçla 69'dan 55'e bu sefer olacak inşallah!

mavli

Guru
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
1.876
228
Merhaba arkadaşlar sürekli aynı kilolarda takılıp kalmaktan çok sıkıldım bir iki kilo verince bırakıp sonra tekrar aynı kiloları almaktan bıktım.Hem artık yaşım 40 oluyor ve kilo vermek çok daha zorlaştı aldığım kilolar yerleşmeye başladı artık 60'ın altına inemiyorum.Bir kaç aydır şu aralıklı orucu duymuş çok saçma ben hayatta kahvaltıyı geç saatte yapıp istediğimi yemeden duramam demiştim.Ama Ramazan'la beraber bir deneyeyim bakalım yapabilirmiyim dedim ve sonuç çooook beğendim ben bu işi!!!!
Öncelikle neler yaptığımı söyleyeyim:
**** İftarda her istediğimi yedim sadece ekmeği yememeye çalıştım yinede bir iki lokma pide yedim.İftardan bir saat sonra kahvemi yanında bir parça çikolatayla içtim.
****Sahurda iki gün sadece 3 hurma bir çay 3. gün kahvaltıyı çok sevdiğim için çok az kahvaltı yaptım asla doymadım sadece tadına baktım.Sonraki bir kaç gün yine hurma böyle devam ettim.
****Maalesef çok fazla su içemedim çok sıcak günlerde 7 bardak normalde 4 bardak ancak içtim.
****Sporda tüm ramazan toplamda sadece 7 gün yatmadan önce iki mil leslie yapabildim.
****Günlük tartıldım ve not aldım uzmanlar haftalık desede onu denedim olmadı ben hata yaptıysam hemen telafi etmeliyim başardıysamda hemen görmeliyim yoksa motivasyonum kaçıyor.Aşağıya fotosunu bırakıyorum.

Bundan sonrada aynen aşağıdaki gibi liste yapıp burada aylık paylaşacağım. Yeme duzenimide şu şekilde planlıyorum evde olduğum zamanlar saat 10.00 da kahvaltı 16.00 gibi ikinci öğünümü yapıp sonrasında sadece şekersiz çay kahve maden suyu gi sıvı tüketmek.İşte olduğumdada 12.30 da öğle yemeği 19 .00 gibide hafif birşeyler atıştırıp sıvıya geçiş.

GÜNCEL: 15/08/2022 70.6 kg ile tekrar başladım HAYDİ BİSMİLLAH!

Eklentiler

• 20200523_141319.jpg
    20200523_141319.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 198
Son düzenleme:
aralıklı orucun 16/8 olaniyla 24 kilo verdim.. 80 den 56 kiloya indim. bence kesinlikle sürdürülebilir mucizevi bi diyet demek istemiyorum beslenme bicimi.. umarim hedefinize ulaşırsınız siz de

aralıklı orucun 16/8 olaniyla 24 kilo verdim.. 80 den 56 kiloya indim. bence kesinlikle sürdürülebilir mucizevi bi diyet demek istemiyorum beslenme bicimi.. umarim hedefinize ulaşırsınız siz de
Harikasınız 👏👏👏 inşallah bende aynı başarıyı gösteririm ayrıca buraya yazarak destek olduğunuz için çok mutlu oldum teşekkürler😍😍😍😍😍

Merhaba bayram sürecinde dikkat etmeme rağmen kilo veremedim.Normaldede çok zor kilo verebiliyordum Ramazanda verince çok şaşırmıştım.Bunun sebebi oruçtan çıkıp yeni düzene bünyenin alışıyor olmasıda olabilir ama ben hazır aç durmaya alışıkken ikinci öğünü kaldırmayı deniycem.Öyle kilo verebilirsem devam edicem bakalım görelim inşallah.

ben de su an tek ögündeyim bir de bunu deniyorum. 2 hafta olucak geceli 3 gün falan aksama oldu. deneyimlerimi yazarim size

ben de su an tek ögündeyim bir de bunu deniyorum. 2 hafta olucak geceli 3 gün falan aksama oldu. deneyimlerimi yazarim size
Merhaba canım yazarsan çok sevinirim , umarım çok iyi kilo veririz.

Ben bugün saat 10 da kahvaltı yaptım.2 dilim çavdar ekmeği,yumurta,peynir,zeytin,domates,salatalık ve çay. saat 17 de 2 tane hurma yedim.Şuan çok açım inşallah yarına eksileri görürüm.

Bugün kahvaltıyı 10 da yaptım.2.5 dilim çavdar ekmeği sucuklu yumurta peynir zeytin domates biber peynir zeytin bir parça tahin helva yedim. 13.30 da bir sade kahve bir parça çikolata 18.00 da bir tane yaprak sarma 20.00 da bir avuç siyah dut yedim.Bugün pekte tek öğün olmadı :KK43: aslında yemek yemedim ama tam olarak açlıkta olmadı.Yalnız şu yazdıklarıma ben bile şaşırıyorum ben bu kadarcık şeyi iki saatte yerdim normalde:KK57: yarın nasıl etki etmiş görücem artık

Aklıma gelmişken yazayım benim iki senedir şişkinlik ve gaz sorunum vardı nasıl geçer diye kara kara düşünüyordum.Önce Ramazan orucu sonrasındada aralıklı oruçla bu sorunum ortadan kalktı.Hani hep söylerler ya sürekli bir şey çiğnemek sakız dahil bağırsaklara hava kaçmasıdan dolayı gaz yaparmış.Aralıklı oruçta açlık süresince sakız çiğnemekte yasak beyne yanlış sinyal gönderdiği içinmiş.Artısı şişkinliğede çareymiş :KK49::KK49::KK49:

yaklaşık 2 aydir ayni kilodaydim. buna direnc kilosu diyorlar sanirim. onu kirdim 20/4 e gecince 1 kg daha gitti :)

Merhaba arkadaşlar.Benim bu sıralar ailevi sıkıntılarım vardı o yüzden birde ne yiyip içtiğimi düşünüp buraya yazamadım kusura bakmayın.Ama akşamları yemek yememeye dikkat ettim çok değil 1 kilo aldım.Sıkıntım tam olarak geçmedi ama yarından itibaren 16 saate dikkat etmeye çalışacağım.

merhabaaaaaaa :) ağustos ayından beri foruma uğramamışım biraz önce aklıma düştü geldim.Gelmişken konumada not düşeyim dedim.Geçen sene yine ramazanda başlamıştım 4-5 kilo kadarda vermiştim.Bu ramazanda tartılıyorum ama buraya yazmak aklıma gelmemişti geçen sene bu tarihte hemen hemen aynı kiloymuşum 67.8. Yaaa buna bile sevindim pandemi döneminde kısıtlamalar ve çoğunlukla evden çalıştığım için çok yiyip çok oturdum.Ayrıca hastaneye gidip kan ilacı takılmadığım için değerlerim yerlerde olunca bolca demir vitamin takviyesiyle kilomu ikiye katlamadığıma sevindim valla. Neyse ara ara yazarım yine kimse okumasa da ben bu forumu çok seviyorum günlüğüm gibi açıp açıp eskileri yad ediyorum

son mesajımdan sonra 1 yılı geçmiş ve maalesef kilo veremediğim gibi üstüne bir kaç kilo daha aldım.Her kilo vermeye karar verdiğimde forum aklıma düşüyor :) yarın yine başlıyorum bakalım bu sefer yapabilecekmiyim.güncel kilom 71.7 :KK43:

Bugün sabah aç karnına tartıldım 70.6 çıktım.Ben öyle şunu yemeyeyim bunu yemeyeyim fazla uğraşamam.Yapsamda iş yerinde en fazla iki gün sürer. Tüm gün çok abartmadan normal yedim.Kahvaltı ve öğlen yemeğini hafif yedim saat 3 te kahve ile iki kurabiye yedim son öğün olarak.Şimdi acıktım ama su içiyorum yemeyeceğim, sabah iş yerinde yulaf ve taze meyveli yoğurt yemeyi planlıyorum bakalım bu hafta iyi giderse gerisi gelir inşallah.

merhaba bu sabah 69.5 geldim bir yarım kilo daha verebilirdim ama hafta sonu biraz karbonhidrat tükettim.Sadece akşam yememeyle devam ediyorum.

X