Araması normal mi

Bekarken ev arkadaşımla geyik yapardık. “Neden erkek arkadaşına gece atıyorsun mesajları” deyince “gece daha hisli oluyor “ derdi kahkahalarla gülerdik. Ambiyans farklı oluyor demek ki millet kıskançlık yaptığına göre 😂😂 bir bildikleri var zağar😂
Hep hissiz adam buluyroum demek ki, benimkiler gündüz neyse gece de o valla :)
Ama konu sahibinin derdi üçüncü sayfada anlaşıldı. Gece ya da gündüz, hiç aramasinlar istiyor.
Genişlikle gavatlik arasında bir yerlerde olduğum icin böyle konuları hiç anlayamayacagim ya, bana çok saçma geliyor.
Benim sevgilim kızlı erkekli arkadaş grubuyla tatile gitmişti, her fotosunu Like etmiştim. Gelen turistler onun evinde kalsin diye ortak kullandığımız uygulamada ona bir ton güzel söz yazmistim, ne kadar güvenilir olduğuna dair :) aynı şekilde benim hesabımda tatillerde evinde kaldığım - ya da benim ülkeme tatile geldiklerinde gezdirdigim adamların boy boy yorumlari var 'harika bir kız. Çok keyifli zaman geçirdik' diye , bu da asla tartışmak konusu olamaz bile.
Yani ben boyle bir insan olduğum icin hayal bile edemiyorum sevgilimin bana 'erkekler seni aramasin' dediğini :)

Merhabalar
Dün gece sevgilimle telefonda konuşurken universiteden bir kız arkadaşı mesaj atmış, bir sınavla alakalı ilgili bir şey sormuş. Erkek arkadaşım o sırada görmemiş ve biz telefonu kapattıktan sonra mesajlasmislar. Saat gece 12'ydi. Konuşurlarken kız demiş ki musaitsen arayayım ve erkek arkadaşım da kabul etmiş. 20-25 dakika konuştular ve ben açıkçası çok rahatsız oldum. Saat çok saçma bir saatti şimdi mi aklına gelmiş yani dedim. Rahatsızlığımı da belirttim. Aramayı kabul ettiği için erkek arkadaşımı da haksız görüyorum ben olsam yarın konuşuruz derdim.
Bana kızıp kizmadigimi sordu. Kizmadigimi ama sürekli böyle ararsa kizabilecegimi söyledim. Açıkçası biraz onu savundu. Haklısın sürekli aranmaz ama durup dururken arayacak biri değildir sık sık aramaz dedi. Sizce gecenin bir saatinde araması normal mi siz olsanız ne tepki verirdiniz ?
Yaş 12 falan mı?

Ya kısıtlarsın,kimse aramasın dersin,çevresinden kızları siler süpürürsün soğuyan adam gider yolda gördüğüne aşık olur seni bırakır. Bu işlere belli olmaz. Dünyadaki tüm kızları sansürleyemeyeceğine göre saçma sapan kıskançlıklar yaparak sevgilinin gözünde sıkıcı ve özgüvensiz olmamalısın.

Karşı cins arkadaşlarımla istediğim vakitte onlar da müsaitse arar konuşurum gülerim derdimi anlatırım. Onlar da beni arayabilir aynı şekilde. Mühim bir şey yoksa bile sesini duyayım nasılsın derler ararlar. Arkadaşız sonuçta. Böyle şeyleri dert etmek çok çocukça.

Bakın biz kadınlarda hep aynı yanlış algı var, kadın normal bir saatte aramış, erkek arkadaşınız ona geç saatte dönüp mesaj atmış, kadında mesajla döndüğüne göre erkek arkadaşınızında müsait olduğunu ve sorun olmayacağını düşünerek, nezaket kuralı gereğide arayıp arayamayacağını sorarak aramış, burada siz neden sizi belkide tanımayan, ilişkinizi bile bilmeyen kadını suçluyorsunuz. Ona geç saatte mesajla dönen erkek arkadaşınız, kadının aramasını kabul eden erkek arkadaşınız, o kadar dakika kadınla rızası dahilinde konuşan erkek arkadaşınız, sizinle sevgili olan, o saatteki aramayı takıp takmayacağınızı düşünmesi gereken erkek arkadaşınızken; neden tanımadığınız kadını suçluyorsunuz. Zira bütün bu aramalar ve konuşmalar erkek arkadaşınızın rızası ile gerçekleşmiş, size göre yanlışsa hesabını ondan sorun, birini eleştirecekseniz onu eleştirin, zira sizin sevgiliniz olan huyunuzu , kişiliğinizi bilen o. Yapılan hareketin doğruluğu yanlışlığı kişilerin karakterine , sosyal ve kültürel çevresine göre değişebilir. Ama burada kızacaksanızda erkek arkadaşınıza kızacaksınız, elin kadınına değil.

Ödev yaparken falan arkadaslarimla geç saatte konuşmak zorunda kaldigim olmuştu konuşmanın içeriği neymiş?

Bakın biz kadınlarda hep aynı yanlış algı var, kadın normal bir saatte aramış, erkek arkadaşınız ona geç saatte dönüp mesaj atmış, kadında mesajla döndüğüne göre erkek arkadaşınızında müsait olduğunu ve sorun olmayacağını düşünerek, nezaket kuralı gereğide arayıp arayamayacağını sorarak aramış, burada siz neden sizi belkide tanımayan, ilişkinizi bile bilmeyen kadını suçluyorsunuz. Ona geç saatte mesajla dönen erkek arkadaşınız, kadının aramasını kabul eden erkek arkadaşınız, o kadar dakika kadınla rızası dahilinde konuşan erkek arkadaşınız, sizinle sevgili olan, o saatteki aramayı takıp takmayacağınızı düşünmesi gereken erkek arkadaşınızken; neden tanımadığınız kadını suçluyorsunuz. Zira bütün bu aramalar ve konuşmalar erkek arkadaşınızın rızası ile gerçekleşmiş, size göre yanlışsa hesabını ondan sorun, birini eleştirecekseniz onu eleştirin, zira sizin sevgiliniz olan huyunuzu , kişiliğinizi bilen o. Yapılan hareketin doğruluğu yanlışlığı kişilerin karakterine , sosyal ve kültürel çevresine göre değişebilir. Ama burada kızacaksanızda erkek arkadaşınıza kızacaksınız, elin kadınına değil.
Asıl ona kızdım zaten

X