Aranızda daha önce kadın sığınma evinde kalmış olan varmı?

Ev ,kreş desteği yoksa bebekli bı annenin ordan çıkınca hayata tutunması çok zor...

Şimdi hayata tutunmanız çok mu kolay? Zahmet olacak ama elinizi taşın altına koyacaksınız bir şeyler değişsin istiyorsanız. Hayır beklentiniz ne anlamadım ki beş yıldızlı otel konforunda yaşayıp ordan çıkınca ev versinler, çocuğunuzu kreşe versinler üstüne birde size para verip bir ömür bakımınızı mı üstlensinler? Tartışma çıkınca 2.de haksız olanı gönderiyorlar demişsiniz e bu zaten olması gereken. Uyumsuz, mesele çıkartan birini neden tutsunlar? Kimseyle tartışmaz kurallara uyarsanız sorun yaşamazsınız. Elbette zorlukta çekeceksiniz, uğraşacaksınız, emek vereceksiniz. Yeni bir hayata başlamak istiyorsanız da göze alacaksınız bir şeyleri

Konu başlığından bahsetmiş
Biliyorum sonradan anladım
Anladım ama Bazıları algı yarattı istedikleri oldu
Oysa 50 kez açıkladım aşağıya doğru okusalar ama olur mu direk begenmedim var deyip basıyorlar bassınlar devam.etsinler
Bu bilerek yapıldı neyse
Konu sahibine gerekli aciklmayi da yaptim zaten

Devam etsinler
Allah herkesin kalbine göre versin

Kuzenim kalmıştı kaçmıştı ordan sıkıntıdan ama. Kötü biryer olduğundan değil.. Kadınlar oluyor aynı yerde kaliniyirmus.. Kuzenim öyle ortamlara gelemediği icin kaçtığını söylemişti. Dışarıya asla iletisim yok demisti sadece kendi istediği ile cikabiliniyormus Sonrasında boşanmışti esinden.

Kuzenim kalmıştı kaçmıştı ordan sıkıntıdan ama. Kötü biryer olduğundan değil.. Kadınlar oluyor aynı yerde kaliniyirmus.. Kuzenim öyle ortamlara gelemediği icin kaçtığını söylemişti. Dışarıya asla iletisim yok demisti sadece kendi istediği ile cikabiliniyormus Sonrasında boşanmışti esinden.
Neden kaçmıştı ki

Neden kaçmıştı ki
Çocuklar oluyormuş cok aglıyorlarmış yani çocuk olucak tabi aglicaklar sürekli aynı yerdesin çıkmak yasak iletisim yok telefonla konusmak yasak.. kadınlarla ic ice ve cok gürültü olduğu için sıkılmış. Bana öyle demişti

Çocuklar oluyormuş cok aglıyorlarmış yani çocuk olucak tabi aglicaklar sürekli aynı yerdesin çıkmak yasak iletisim yok telefonla konusmak yasak.. kadınlarla ic ice ve cok gürültü olduğu için sıkılmış. Bana öyle demişti
Peki o neden gitmişti özel değilse ve sonra ne yaptı ordan çıktıktan sonra

Peki o neden gitmişti özel değilse ve sonra ne yaptı ordan çıktıktan sonra
O köyde yaşıyordu esi ve kaynanası şiddet uygulamıştı evden kaçıp polise gidip o sekilde kadin evine yerlestirmislerdi çocuklarını esine birakip ve 2 tane küçük çocuğu vardi.. Çıktıktan sonra ailesi olayı duydu aldılar onu. Boşandılar çocukları da babasina birakti ailesi kabul etmediği icin. Arada çocukları gelip gidiyor o şekilde

Bence sus, yardimci olsun diğerleri.
Sustum zaten ancak açıklama yapıyorum yine de beğenmeyip gülüp dalga geçiyorlar
Insan haki dalgınlık okdu anlıyamadım
Başlık olduğunu sonradan anladım
Çok güzel algı yaptı arkadaş başardı da
Sanki kimse yanlış anlamıyor yada konudan farklı yorumlar yapmıyor

Ne tartıştım ne konu sahibini lincledim ne polimik yaptım ne sataştım
sadece yanlış anladım
Hepsi bu

Konu sahibine açıklama yaptım
eminim çoğu okumadan beğenmedim yapıyor yapsınlar

Yukarda deyince anlamadım bu kadar basit ben anket sandım anlamadığım.icin yazdım konu içine de yazabilirsiniz diye
Kendin anlayamıyorsun diye belli ki zor durumda olan bir insana bu şekilde konuşamazsın.
Anlamıyorsan yeniden oku, anlamadım açıklar mısınız de ya da. Kaldı ki gayet açıkça derdini anlatmış sorun konu sahibinde değil.

Konu sahibi, Allah yardımcın olsun. Umarım hayatının geri kalanı güzel geçer.

Teşekkür ederim, en çok korktuğum şey oğlum aslında onun iyiliği. Artık beni hiçbir şeye saymayan, yanimdaymis gibi görünüp olmayan annemi ailemi daha az onemsemeye karar verdim. Umarım başarabilirim
İnşallah başarırsın umudunu kaybetme.dik dur dualarım seninle .herşey güzel olacak

Hic bir halt yapamaz. Devlet kurumunda kalmasi elbet guvenli ama bu isin sonrasi da var. Bu insanin bir meslegi, bir is tecrubesi yok. Cocugunu hastaneye goturmekten bile korkan biri. Ya beni taciz ederlerse diyor. Boyle biri siginma evinden cikip asgari ucretli bir ise girip hem kira odeyip, hem evi gecindirip hem cocuguna bakici nasil bulacak? Bunun icin bir cozum oneriniz var mi bilmem ama gunumuzde hayat sartlari cok kolay degil. Anlik degil uzun vadeli dusunmek lazim ortada bir cocuk var. Tek basina olsa bir sekilde hayatta kalir ama cocuklu biri sadece kendini dusunerek hareket edemez.
Bence ailesinin yanına gitmesi daha geçici bir sey. Ailesi kocana dön, evliliğini bozma vs vs diye diye ikna edebilir, kocası ile arasını çok rahat yapabilir. İkna edebilirler. Öyle potansiyeli olan bir ailenin yanına dönmesindense, devlete sığınıp bağları tamamen koparmasi daha mantıklı. Korkuyor ediyor diye hep öyle kalacak diye bir şey yok. İnsanların dönüm noktaları vardır. O dönüm noktasinda en kokak insan bile bir asla kesilebilir. Hayatının dumenini eline alabilir

O köyde yaşıyordu esi ve kaynanası şiddet uygulamıştı evden kaçıp polise gidip o sekilde kadin evine yerlestirmislerdi çocuklarını esine birakip ve 2 tane küçük çocuğu vardi.. Çıktıktan sonra ailesi olayı duydu aldılar onu. Boşandılar çocukları da babasina birakti ailesi kabul etmediği icin. Arada çocukları gelip gidiyor o şekilde
Benim de ailem diyor ki son çare bosanirsan bebeginu istemiyoruz. Ama ben onsuz asla yaşayamam. O nasıl yapiyor ki. Çocukları kaç yasindaydi

Kendin anlayamıyorsun diye belli ki zor durumda olan bir insana bu şekilde konuşamazsın.
Anlamıyorsan yeniden oku, anlamadım açıklar mısınız de ya da. Kaldı ki gayet açıkça derdini anlatmış sorun konu sahibinde değil.

Konu sahibi, Allah yardımcın olsun. Umarım hayatının geri kalanı güzel geçer.
Nasil konuştum ezdim mi aşaladım mi polimik mi yarattım ne yaptım
Beğenmedin yaptın tamam
Sanki sen bir şeyi yanlış anlayıp pat diye konuşmuyorsun neyse
Herkes muhteşem bir ben yanlış anlıyan

Nasil konuştum ezdim mi aşaladım mi polimik mi yarattım ne yaptım
Beğenmedin yaptın tamam
Sanki sen bir şeyi yanlış anlayıp pat diye konuşmuyorsun neyse
Herkes muhteşem bir ben yanlış anlıyan
Hanımefendi siz her size yaptığınızın yanlış olduğunu söyleyen herkesi böyle alıntılayacak mısınız? Size göre yanlış anlaşılma olmuş defalarca bunu dile getirdiniz. Okuyan okur. Yani siz böyle açıklama yapınca beğenmedim butonu sihirli bir şekilde değişmeyecek. Böyle bir tepki almasaydınız da bu kadar çok açıklama yapmayacaktınız anladığım kadarıyla. Herkes sizinle aynı fikirde olmayabilir. Bunu göze alarak yorum yapıyoruz. Sürekli aynı şeyleri söylemenin ne anlamı var ? Size göre açıklamanız normal olabilir. Fakat Bazı kişileri tatmin etmemiş olabilir. Bu kadar içerlemenize anlam veremiyorum. Konuşuldu bitti. Burada farklı bir konu konuşuluyor siz hâlâ açıklama yapıyorsunuz. Siz her açıklama yaptığınızda daha fazla mesaj yazılacak daha fazla açıklama yapacaksanız. Ne gereği var kendinizi bu kadar kısır döngü içine sokmaya? Insanlar begenmemis yorumunuzu ben de aciklamanizi begenmedim olarak isaretledim.olabilir böyle şeyler. tamam birakin artık. Konu sahibi anlayisla karsilamis. Kapatin konuyu gitsin.

Hanımefendi siz her size yaptığınızın yanlış olduğunu söyleyen herkesi böyle alıntılayacak mısınız? Size göre yanlış anlaşılma olmuş defalarca bunu dile getirdiniz. Okuyan okur. Yani siz böyle açıklama yapınca beğenmedim butonu sihirli bir şekilde değişmeyecek. Böyle bir tepki almasaydınız da bu kadar çok açıklama yapmayacaktınız anladığım kadarıyla. Herkes sizinle aynı fikirde olmayabilir. Bunu göze alarak yorum yapıyoruz. Sürekli aynı şeyleri söylemenin ne anlamı var ? Size göre açıklamanız normal olabilir. Fakat Bazı kişileri tatmin etmemiş olabilir. Bu kadar içerlemenize anlam veremiyorum. Konuşuldu bitti. Burada farklı bir konu konuşuluyor siz hâlâ açıklama yapıyorsunuz. Siz her açıklama yaptığınızda daha fazla mesaj yazılacak daha fazla açıklama yapacaksanız. Ne gereği var kendinizi bu kadar kısır döngü içine sokmaya? Insanlar begenmemis yorumunuzu ben de aciklamanizi begenmedim olarak isaretledim.olabilir böyle şeyler. tamam birakin artık. Konu sahibi anlayisla karsilamis. Kapatin konuyu gitsin.
Sizin gibi alıntı yapılıyor ben durduk yere yazmıyorum alıntı yapıldığı için cevap yazıyorum
Bende çok meraklı değilim

Ev ,kreş desteği yoksa bebekli bı annenin ordan çıkınca hayata tutunması çok zor...
Benim bir tanıdığım orda çalışıyor. Uzun süredir kalanlar var demişti. Siz arayıp bilgi aldınız mı kadın sığınma evleri ile ilgili

Sizin gibi alıntı yapılıyor ben durduk yere yazmıyorum alıntı yapıldığı için cevap yazıyorum
Bende çok meraklı değilim
Bütün mesajları okudum gerçekten çok sabırlısın boşver ya insanlara açıklama yapmak zorunda değilsin ki gayet de net açıklama yapmışsın✅

Orada çalışan akrabam. Dışarı çıkıp gezebildiklerini söylemişti. Telefon falan kullanmadıklarıni da sanmıyorum.

Şimdi baktım da telefon kullanmama doğru olabilir sanırım

X