Arkadaşımın babası vefat etti, ondan çok uzaktayım ve ona destek olmak istiyorum neler diyebilirim?

lunamila

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
122
34
25
Arkadaşım babasını kaybetti, babasıyla arasındaki ilişki çok kuvvetliydi, kız şu an çok kötü bir halde hayattan kopmuş gibi. Bende bu konularda çöp tecrübesizim. Ona destek olmak istiyorum ama nasıl yaparım neler demeliyim hiç bir fikrim yok, farklı ülkelerdeniz ona sadece telefonla destek olabilirim. Yardımınıza ihtiyacım var o psikolojide olan insana neler demeliyim

Öncelikle atlatırsın geçer zamanla falan demeyin o an insan böyle seyler duyunca sinirleniyor. Allah sabır versin hep yanındayım deseniz daha makbul. Zaten bu durumda olan birine çokta birşey denmez. Yani varlığınızı hissettirin arayın sorun yakın arkadaşsınız ama uzaktasınız. Baska birşey gelemez elinizden. Biraz zamana ihtiyacı var arkadaşınızın. Allah yakınlarına sabır, sağlık versin başı sağolsun.

"Acını çok iyi anlıyorum, şu an keşke yanında olabilseydim, kalben her zaman yanında olacağımı bil. Allah tüm sevenlerine sabır versin. Allah rahmet eylesin."

X