Arkadaslar dogru nefes almak icin yaptiginiz egzersizler var mi?

kuka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2008
1.059
9
51
Arkadaslar! Ne kadar dogru nefes alabiliyoruz bu hakkinda dusundunuz mu? Dogru nefes almak icin yaptiginiz egzersizler var mi? paylasir misiniz?

Sizlere tv gosreten egzersizleri paylasiyorum........Kendim de denedim baslarken zor oluyor alistiktan sonra sasiracaksiniz??????????

denemek isterseniz yavas-yavas deneyin..........................................

1) ilk once saban kalktigin zaman yatakta iken dizlerini bukerek ellerini yukari cekerek gerilmeye calis olabildigi kadar gerilmek spor yapmayan insana en guzel egzersiz olur .........

2) Nefesini 3 saniye kadar icinize dogru cekin tutun ve yavas-yavas vas cikin. Bunu 3-4 kere yap.

3) Sonra bunu rahat olabileceginiz bir yere oturarak deneyin.Gozlerinizi kapatarak ve cok yavas nefesini tutup (nefesi 4-5 saniyetutarak baslayarak sonralari 10 saniyeye kadar yapabilirsin) cikarin 3-4 defa tekrarlayin

3) Ayaga kalkarak bunu biraz hizlandirarak yani nefesi tutun cikarin (3-4 kere tekrarla)

4) Daha sonra daha hizli bir sekilde ayakta cok hizli nefesi tutacaksin cikaracaksin hizlica yapacaksiniz.................

Bu egzersizlere en fazla 5-7dk gidecek hergun yaparsan beyininize birseylerin gittigini hissedersiniz .......

Yorucu degil. Sonralari alistiktan sonra .........soguk buz ustunde duruyorsun gibi hissederek kendini hazirlayarak yapmaya calisin............ bunlar sonra yapilir.

Buna ek olarak sabah nefesi vererek ha-ha o-o-oooo sonra tekrar ha-ha-ha diyerek birkac kez yapacagim. Ilk baslarda basiniz donmus gibi oluyordu soralari iyi gelir.......

Belki isine yarar deneyin sonuclari paylasin/ bekliyorum.Insallah yardimi dokunur......

X