Arkadaslar uzun ama lutfen okuyup fikir verin

Ben zaten cahilim bnde ilk kez evlniyorun hersryin ilkini gruyorum ama kavga olunca ogullri chil bansaniye tolorans yok onu anlmiyorum. Bn insan dglmiyim
İlk yapman gereken sinirlerini kontrol etmen.Esini kontrol etmek istiyorsan kvngile,eşinin gözünün önünde öyle davranmamalisin.Kvnin sana öyle davranmasina kendin izin veriyorsun.Madem geldiler sen güzelce agirlayıp eşini ve kvni utandirip kvden gittikten sonra eşine Sana guvenemeyecek miyim?Ne konuşmuştuk demeliydin.Ve madem senin ailen geliyor özlüyorsun eşinin ailesi de gelir.Esinde ailesini agirlamak ister özler.Sen hizmetini gerekirse standart sohbet (hal hatır sorma)harici muhattap olma ama eşinin gözünde annesini haklı çıkarma

Ben zaten cahilim bnde ilk kez evlniyorun hersryin ilkini gruyorum ama kavga olunca ogullri chil bansaniye tolorans yok onu anlmiyorum. Bn insan dglmiyim
Daha yazacak cok sey var ama senin ilk bilmen gereken seylerden biri iki de bir her durumunu ailene bildirmemen.İki de bir evini terketmemen veeee şartla sutla evliliğini sürdürmeye calismaman

Dayak yediğinizi ailen biliyor mu ve ilk dayağı yedikten sonra sizi orda tutan ne oldu ilk dayak ne zaman oldu? 4 ayda bu evlilik nasıl bu hale geldi,

İlk yapman gereken sinirlerini kontrol etmen.Esini kontrol etmek istiyorsan kvngile,eşinin gözünün önünde öyle davranmamalisin.Kvnin sana öyle davranmasina kendin izin veriyorsun.Madem geldiler sen güzelce agirlayıp eşini ve kvni utandirip kvden gittikten sonra eşine Sana guvenemeyecek miyim?Ne konuşmuştuk demeliydin.Ve madem senin ailen geliyor özlüyorsun eşinin ailesi de gelir.Esinde ailesini agirlamak ister özler.Sen hizmetini gerekirse standart sohbet (hal hatır sorma)harici muhattap olma ama eşinin gözünde annesini haklı çıkarma
Bem yine cikmistm ki onlrn ynina esim bna vurunca odaya cekildm ve onun ozluycrk drumu yok hergun birlkteler

Bem yine cikmistm ki onlrn ynina esim bna vurunca odaya cekildm ve onun ozluycrk drumu yok hergun birlkteler
Sana ilk defa vurmuyor ama😟Canim gideceksen saglam git.Kafanda boşanma yoksa gerekirse blörf yap.Hemen barışma.Ona şartla gitme yani zaten yapmamasi şeyleri idrak etmesini sagla süründür.Sana bunlari yapmasına el kaldırmasına müsade etme.Bunlar normal seyler degil 4 ayda bu hale gelmek güzel sonuçlar dogurmaz.Kac yasindasin sen?

Sana ilk defa vurmuyor ama😟Canim gideceksen saglam git.Kafanda boşanma yoksa gerekirse blörf yap.Hemen barışma.Ona şartla gitme yani zaten yapmamasi şeyleri idrak etmesini sagla süründür.Sana bunlari yapmasına el kaldırmasına müsade etme.Bunlar normal seyler degil 4 ayda bu hale gelmek güzel sonuçlar dogurmaz.Kac yasindasin sen?
Nasil surundurucem umrunda deglm ki zaten umrumda deglsn diye kendi diyor 22yasindayim

Sizin sucunuz esiniz size kufur, hakaret ederken eş ailesini kafaya takmaniz.
Eşiniz sizi sevmiyor. Kufur var, hakaret var, siddet var.
Aileniz arkanizda. Daha neyi bekliyorsun

Sizin sucunuz esiniz size kufur, hakaret ederken eş ailesini kafaya takmaniz.
Eşiniz sizi sevmiyor. Kufur var, hakaret var, siddet var.
Aileniz arkanizda. Daha neyi bekliyorsunuz?
Bende farkindaymda oyle lap diye bosanamiyorum iste hep bi umut bar duzelir diye yada nebiliyim ailmin yanina donersem nolucak tekrar yeni bi hayay kurabilcmmi cesarer edemiyorum nabicam blmiyorum

Bende farkindaymda oyle lap diye bosanamiyorum iste hep bi umut bar duzelir diye yada nebiliyim ailmin yanina donersem nolucak tekrar yeni bi hayay kurabilcmmi cesarer edemiyorum nabicam blmiyorum
Siz kendinize saygi duymadiktan sonra ne eş size saygi duyar, ne de ailesi.
Boşanmaktan başka yol yok.

Bakma sen oyle dediğine...O evden hakli sekilde cik bıçak gibi iletisimini kes ne istediğine ciddi sekilde karar ver sonra belli olur umrunda misin değil misin?Hem 4 ayda böyleyse sonrasını düşün.Ailesi ne biçim insanlarmiss yani yeni evlilik hic mi idare etmeyi denemiyorlar

Bende anlamiyorum nabicamida bilmiyorum
Üniversite okumanız, kariyer hedefi kurmanız, arkadaşlarınızla gezip tozmanız, süslenip güzelleşip sosyal medyaya foto atmanız gereken yaşlarda, hayatta her şeyi yapmışsınız gibi koşa koşa evleniyorsunuz.
Senin yaşında daha üniversite okuyorlar, meslek kazanmaya çalışıyorlar. Neyine bu yaşta evlilik. Kaynana, koca derdi çekicek yaş değil bu. Sevgilinle sinema, tiyatroya gidip eve dönünce dersine calisacagin, annenin yaptigi aksam yemegini yiyecegin, yarın ne giysem diye dusunecegin yastasin.

Hayatta herşeyin sırası var o sıraya gore gitmezsen sorun çıkıyor iste.
Sen simdi okuduktan, bilincli ve meslekli bir insan olduktan, zihinsel olarak olgunlastiktan, karakterin hedeflerin hayat misyonun kendi farkindaligin bilincin ve ozdegerin oturduktan sonra evlenseydin, sana davranislar bu olmazdi, yanlis insana denk gelsen bile ceker gider kaliteli hayatina donerdin, kaynanani yuzune tukurtup o evde oturmaya devam etmezdin.

Nabıcağımı bilmiyom değil, ne yapacağımı çok iyi biliyorum ve de yaptım diye konu açardın.

22 yasinda, hayatinin başında ve baharındasın. Dön annenin babanın yanına, oku meslek sahibi ol, ayaklarinin uzerinde dur, kendini gelistir, kendini sevecegin ve mutlu olacagin bir insan ol, o zaman seni sevmeyen ve mutlu etmeyen insanlarla olmazsın zaten bir daha.

Ah kuzum dunyaya 1 kez geliyorsun bebek mebek olmadan git olmyorsa zorlamanın anlamı yok tükürmek ne demek kime tukuruuor hadsiz kadın

8 senede nasıl gerçek yüzünü göstermez çok ilginç dayak varsa arkası gelir maalesef annesi ne hakla tükürüyor terbiyesiz kadın siz nasıl bişey yapmıyorsunuz kendini ezdirme lütfen

Arkama bile bakmam, sen gide gele çokça taviz vermişsin arkadasım. Umarım herşey istediğin gibi olur. Ama eşinim gözünde pek değerin kalmamış gibi. Allah yardımcın olsun

X