Arkadaslar uzun ama lutfen okuyup fikir verin

Maalesef kocanız size saygı duymuyor, ama siz hala anlaşmaya uysa kalacaksınız o evde. Birinin sizi götürmesine ihtiyacınız yok bence, kendiniz gidebilirsiniz

daha turkçe yi bile öğrenemeden evlenmişsin.
kocan sana vurmakta hatalı,kaynanan tukurmekte hatalı amenna, kabul edilebilir bir yanlış değil.
ama senin ailen eve gelmeyecek diyip kendi aileni çoluk çombalak toplayıp da "ama benim ailem benim kocama bişe yapmadıkieee" demek olmaz, onunki gelemezse seninki de gelemez. adamın asabı bozulur bu konuya, sinirlenmekte haklı, bir de içeri kapanıp ağlamalar falan hulya koçyiğit filmi gibi nedir öyle.
saçma saçma yaşlarda evleniyorsunuz, herşey evcilik gibi olacak sanıyosunuz sonra 4 ayda boşanma, dua et de çocuğun olmamış, yoksa şu saçmalığın içine bir de yanlış yetiştirilmek uzere bir yavru gelecekti.

Ne bicim konusuyosun ya dalga gecer gbi ! Esim bana
daha turkçe yi bile öğrenemeden evlenmişsin.
kocan sana vurmakta hatalı,kaynanan tukurmekte hatalı amenna, kabul edilebilir bir yanlış değil.
ama senin ailen eve gelmeyecek diyip kendi aileni çoluk çombalak toplayıp da "ama benim ailem benim kocama bişe yapmadıkieee" demek olmaz, onunki gelemezse seninki de gelemez. adamın asabı bozulur bu konuya, sinirlenmekte haklı, bir de içeri kapanıp ağlamalar falan hulya koçyiğit filmi gibi nedir öyle.
saçma saçma yaşlarda evleniyorsunuz, herşey evcilik gibi olacak sanıyosunuz sonra 4 ayda boşanma, dua et de çocuğun olmamış, yoksa şu saçmalığın içine bir de yanlış yetiştirilmek uzere bir yavru gelecekti.
Vurdu diyorum oyuzden odaya kapandim dkyorum sen hala film gib deyip dalga geciyosun ve dun geve ben sinirden yanlis yazmisim yazdiklarim insallah basina gelmezde ozaman hulya kocyigt turkan soray gibimi odaha kpaniyosun gorursun bu birinci ikinicde biz bastan konustuk diyorum oda kabul etti ozaman en basindan diyecekti kabul etmiyorum diye iyice okumadan vicsansizca ve dalga gecercesine yorum yapkcaksan hic yapma.

Ne bicim konusuyosun ya dalga gecer gbi ! Esim bana

Vurdu diyorum oyuzden odaya kapandim dkyorum sen hala film gib deyip dalga geciyosun ve dun geve ben sinirden yanlis yazmisim yazdiklarim insallah basina gelmezde ozaman hulya kocyigt turkan soray gibimi odaha kpaniyosun gorursun bu birinci ikinicde biz bastan konustuk diyorum oda kabul etti ozaman en basindan diyecekti kabul etmiyorum diye iyice okumadan vicsansizca ve dalga gecercesine yorum yapkcaksan hic yapma.

eşinin yerinde ben olsam ailem ne yapmış olursa olsun onlar gelmiyorsa senin ailen de gelemezdi, gözune sokar gibi adamın aileni eve almışsın, ben olsam ben de bozulurdum, herkesin ailesi kendisine tatlı.
vurmak affedilemez orası ayrı.

eşinin yerinde ben olsam ailem ne yapmış olursa olsun onlar gelmiyorsa senin ailen de gelemezdi, gözune sokar gibi adamın aileni eve almışsın, ben olsam ben de bozulurdum, herkesin ailesi kendisine tatlı.
vurmak affedilemez orası ayrı.
Tabi canim kolayini bulsan iyi olmus vurmus diceksin . Hemcinsis sozde .
Sen olsan kabul etmezdin ama o bastan kabul etti ve ben durup dururken gelemezlee dememistim bana hakaret ettikleri icin gelemezler dimistim boyle seyler olcagini bilmdigim icin keske hersey karsidan konusmak kadar kolay olsa

Tabi canim kolayini bulsan iyi olmus vurmus diceksin . Hemcinsis sozde .
Sen olsan kabul etmezdin ama o bastan kabul etti ve ben durup dururken gelemezlee dememistim bana hakaret ettikleri icin gelemezler dimistim boyle seyler olcagini bilmdigim icin keske hersey karsidan konusmak kadar kolay olsa

ne alaka hemcinslikle, yanlışsa yanlış. adam baştan ok demiş ama sonrasında "ben eşşek miyim benim ailem evime gelemiyor da bunlar gelip, gulup yiyip içiyolar" der yani, bak ne diyorum ben olsam derim. benimkiler gelemiyosa seninkiler de gelemez diye. hakaret ettiler gelemezler dersen o zaman kendi aileni de göze sokar gibi ağırlayıp durmayacaksın özledim diye.

ne alaka hemcinslikle, yanlışsa yanlış. adam baştan ok demiş ama sonrasında "ben eşşek miyim benim ailem evime gelemiyor da bunlar gelip, gulup yiyip içiyolar" der yani, bak ne diyorum ben olsam derim. benimkiler gelemiyosa seninkiler de gelemez diye. hakaret ettiler gelemezler dersen o zaman kendi aileni de göze sokar gibi ağırlayıp durmayacaksın özledim diye.
Allah allah nasil zihniyet anlamiyorum ya benim ailem kimseye bisey yapmadi onun aileside saygili insan gbi olaaydi onlarda gelirdi ben kendime hakarett ettirmeye gelsin ailen diyxek ddgilim onun terbiyesiz ailesi gelmiyo diyedede kendi ailemi cagormiycak degilim
Bastan esom zaten deymiyo bic biseye zaten hep ailem ailem diyo onu beni dusjnmezken ben onu dusunemem ailem gelmesin diyemem zaten uzakta oturuyoruz kirk yilda bir geliyolar onun ailesi hergun onunla.

Allah allah nasil zihniyet anlamiyorum ya benim ailem kimseye bisey yapmadi onun aileside saygili insan gbi olaaydi onlarda gelirdi ben kendime hakarett ettirmeye gelsin ailen diyxek ddgilim onun terbiyesiz ailesi gelmiyo diyedede kendi ailemi cagormiycak degilim
Bastan esom zaten deymiyo bic biseye zaten hep ailem ailem diyo onu beni dusjnmezken ben onu dusunemem ailem gelmesin diyemem zaten uzakta oturuyoruz kirk yilda bir geliyolar onun ailesi hergun onunla.

senin ne kadar evinse onun da o kadar evi, sen birilerini çağırma hakkına sahipsen o da sahip, benim evime gelemezler diyemezsin hakkın yok buna. gelsinler isterlerse ama ben karşılarına çıkmam deseydin senin eşin de ailene karşı aynısını yapabilirdi. ama sen ailenle kakara kikiri yapıcan, kendin aileci dediğin adama da anan bu eve adımını atamaz diyeceksin.

ne diyim dayağını yiyip yine aynı evde oturan sensin, ayakların kırıkmış gibi kendin gitmeyip uç gundur eşinin seni babaevine bırakmasını isteyen sensin, sende bir duruş, kesin karar yok ki adamdan da aynısını bekliyosun..

ben sana adamın haklı olduğu yönu söyledim, ama bana vursa ben bir saniye kalmam, bana vuran adama beni götur de demem.

senin ne kadar evinse onun da o kadar evi, sen birilerini çağırma hakkına sahipsen o da sahip, benim evime gelemezler diyemezsin hakkın yok buna. gelsinler isterlerse ama ben karşılarına çıkmam deseydin senin eşin de ailene karşı aynısını yapabilirdi. ama sen ailenle kakara kikiri yapıcan, kendin aileci dediğin adama da anan bu eve adımını atamaz diyeceksin.

ne diyim dayağını yiyip yine aynı evde oturan sensin, ayakların kırıkmış gibi kendin gitmeyip uç gundur eşinin seni babaevine bırakmasını isteyen sensin, sende bir duruş, kesin karar yok ki adamdan da aynısını bekliyosun..

ben sana adamın haklı olduğu yönu söyledim, ama bana vursa ben bir saniye kalmam, bana vuran adama beni götur de demem.
Bende diyorim ki annemlerle oturdufum yer uzak birinin goturmesi lazim ve hakliysamda ailen gelmesin derim ben hakarer tukuruk yemege cagirmiucam onlari evime eger benin ailem esime onun ailesi gbi yapsaydi oda bana desin gelmesin ailen diye benim evimse onunda evi evet ama onun evi diye beni kendi evimde ezdiremez buraya anasini cagirip .

Bende diyorim ki annemlerle oturdufum yer uzak birinin goturmesi lazim ve hakliysamda ailen gelmesin derim ben hakarer tukuruk yemege cagirmiucam onlari evime eger benin ailem esime onun ailesi gbi yapsaydi oda bana desin gelmesin ailen diye benim evimse onunda evi evet ama onun evi diye beni kendi evimde ezdiremez buraya anasini cagirip .

uzak diye birinin göturmesi lazım mı? yurtdışına bile yanlız gidip geldiğim oldu. senden çok da buyuk değildim o zaman.
sana dayak atan biriyle aynı arabada muzik çala çala yolculuk mu yapacaksın babaevine kadar mesela.
ayrılmayı gözun yemiyor bahanelere sığınıyorsun işte, biliyorsun ki bu defa gidersen dönuşu yok.

o evde kalırsan daha çoook dayak yersin söyleyeyim, hakettiğinden değil kimse haketmez, ama sana dayak atan birine gereken tepkiyi göstermediğinden daha çooook dayak yersin, adamlara ayrılıcam diye blöf yapıyosunuz ilkini yiyo adam sonrasında gitti geri geldi nasılsa gelir diye duşunup işi iyice abartıyo.

bir de şunu anlamıyorum ailesi bu kadar saçmasapan olan bir adam, sana dayak atan bir adam, ailesiyle aynı evde durmak istemiyorsun da adamla neden aynı evde duruyorsun, seçici bir gurur bu, ailesine karşı gururlu adama karşı gurursuzun gurursuzu.

edit: beddua gelecek bana hissediyorum ahahaha

Son düzenleme:
uzak diye birinin göturmesi lazım mı? yurtdışına bile yanlız gidip geldiğim oldu. senden çok da buyuk değildim o zaman.
sana dayak atan biriyle aynı arabada muzik çala çala yolculuk mu yapacaksın babaevine kadar mesela.
ayrılmayı gözun yemiyor bahanelere sığınıyorsun işte, biliyorsun ki bu defa gidersen dönuşu yok.

o evde kalırsan daha çoook dayak yersin söyleyeyim, hakettiğinden değil kimse haketmez, ama sana dayak atan birine gereken tepkiyi göstermediğinden daha çooook dayak yersin, adamlara ayrılıcam diye blöf yapıyosunuz ilkini yiyo adam sonrasında gitti geri geldi nasılsa gelir diye duşunup işi iyice abartıyo.

bir de şunu anlamıyorum ailesi bu kadar saçmasapan olan bir adam, sana dayak atan bir adam, ailesiyle aynı evde durmak istemiyorsun da adamla neden aynı evde duruyorsun, seçici bir gurur bu, ailesine karşı gururlu adama karşı gurursuzun gurursuzu

Sen bana dusmanmisin be beni taniyomusun da konusuyosun grursuz sensin !
Param olmadan arabam olmadan nereye gidicem tabiko goturmesini bekliycem he evet muzkk dinleyerek eglenerek gisicem blof yapicam sonra tekrar gelince boynuna atliycam ne sacma dusunceler bunlar ya amacin nes senin

Sen bana dusmanmisin be beni taniyomusun da konusuyosun grursuz sensin !
Param olmadan arabam olmadan nereye gidicem tabiko goturmesini bekliycem he evet muzkk dinleyerek eglenerek gisicem blof yapicam sonra tekrar gelince boynuna atliycam ne sacma dusunceler bunlar ya amacin nes senin

gerçekler acıdır,acıtır.
ailen madem o kadar kıymetlisin neden seni almaya gelmedi,onların da mı arabaları ve paraları yok.
gitmeye gönlum yok demiyosun da.
ben sana madem ailesinin hakaretini gurur meselesi yaptın adamın dayağını hakaretlerini neden yapmadın dedim, direkt gurursuz demedim.

gerçekler acıdır,acıtır.
ailen madem o kadar kıymetlisin neden seni almaya gelmedi,onların da mı arabaları ve paraları yok.
gitmeye gönlum yok demiyosun da.
ben sana madem ailesinin hakaretini gurur meselesi yaptın adamın dayağını hakaretlerini neden yapmadın dedim, direkt gurursuz demedim.
Omun hakaretlerine grur yapmadigimi nerden biliyosun yorumlaei okunadan sacma sapan konusuyosun iste.
Ailem hakkindada konular aeni ilgilendirmez .
Babamin arabasi zaten yok herkesin arabasi olucak diyede bisey yok.
Gercek falan degil bunlar senin dalga gexmelerin sacmalamalarin iste.
Bisey demiyorum sana sadece inslalah basina gelmez ozaman gorursun 4 aylik evliyim bosanma karari lap diye alinmiyo .

Omun hakaretlerine grur yapmadigimi nerden biliyosun yorumlaei okunadan sacma sapan konusuyosun iste.
Bisey demiyorum sana sadece inslalah basina gelmez ozaman gorursun 4 aylik evliyim bosanma karari lap diye alinmiyo .

iki önceki mesajımda aha da beddua geliyo bana dedim yanılmadım bu bir.

diğeri de boşanma kararının lap diye alınması için takribi kaç kere dayak yememiz gerekiyor, bilelim de kocamıza ona göre hak verelim.

babanın arabası yoksa bile turkiye'deki tek ulaşım aracı özel araba değil, ilginçtir seyahat şirketleri otobus ve uçak hizmeti sunuyor.

onun hakaretlerine çok da gurur yapmadığını şurdan biliyorum, ailen bana hakaret ediyor gururuma dokunuyor diyip evime gelmesinler diyosun, ama sana hakaret edip hatta dayak atan adamla 3 gundur aynı evde başbaşa oturuyosun, e o zaman ailesi de gelsin en azından onlar dayak atmamış sadece hakaret etmiş, bu gururdaki ayrımcılık bana çok da net bir karar gibi gelmedi.

Araba yoksa dayak yediğin adamla aynı evde uyuyup oturmaktansa her türlü bir çare bulur insan. Düğünün yeni olmuş hiç mi takı altın para yok? Hadi yoksa ailen nasıl geldi onları ara gelip alsın baban. Arabası olmak zorunda değil demişsin evet, otobüsle gelsin baban seni alsın otobüsle dönün. Gerçekten kendini kandırıyorsun. Yaşın çok genç çocuğun yok. Hayatını yeniden öyle bi güzel inşa edersin ki yeter ki iste. Kaynana kayınbaba deyip durma kocan olacak adamda iş yok.

Bütün yorumları tek tek okudum , sizi anlamaya tanımaya çalıştım. Anladım da... Mesela siz kendinize neden değer vermiyorsunuz? kendinize saygınız neden yok? Paçavra mısınız, çöp müsünüz? Gelen geçen size her pisliği yapabiliyor farkında değil misiniz bunun ? Siz kendinizi sevmiyorsunuz ki başkaları sizi sevsin. Ya da gururlu bir duruş sergilemiyorsunuz başkaları size saygı neden duysun. Ben her hakareti yiyorum ben mi suçluyum demişsiniz. Biz mi suçluyuz, eşiniz mi suçlu , kayınvalideniz mi suçlu ? Tabi ki siz suçlusunuz... çünkü herkese hakaret edebilme özgürlüğünü siz vermişsiniz. Kocanızın ilk vuruşunda o evi terketmeyerek ohh bu nasılsa dayağı yer oturur iznini siz çıkarmışsınız kocanıza. Kayınvalidenizin size ilk terbiyesizliklerinde kocanıza net bir duruş gösterseydiniz kimse gıkını çıkartamazdı. Siz kocanıza sizi kaybetme korkusu vermemişsiniz sizi kaybetmekten korkmuyor. Peki neden ??? Çünkü siz her hakarete her haksızlığa her sevgisizliğe sus pus olmuşsunuz. Adam kendisine kul köle olmuş bir eşe her şeyi yapar. 22 yaşında çocuk değilsiniz neden birilerinin sizi almasını getirip götürmesini bekliyorsunuz? yol Uzak, parasızım, araba yok, gibi şeyler bahanedir. Ailenize iade edilen bir eşya gibi hissetmek hoşunuza mı gidiyor? Siz vurup kapıyı çıkmadıktan sonra siz hariç herkes haklı bunu unutmayın...

Affedersin de ne kadar uzak olursa olsun sen daha 22 yaşında evden çıkıp gidemiyorsun. .insanlar 18 yaşında üniversite okumak için başka şehirde yaşıyor.kimsenin ailesi buraya almışsın diye yanında durmuyor..paran yoksa ailen gönderir.artık taksiye mi binersin otobüse mi binersin..nedir bu acizlik anlamadım...

evet 4 aylık evlisin ama 4 ayda şu olanlar sana mantıklı geliyor mu?dayak var,küfür var, söz tutmama var...ayrıca evlilik biraz da politik olup olayları idare edebilmektir. .sizde (ikinizde) bunlar yok...senin düşüncen ne biliyor musun? Sen ,bırakırsam çevre ne der diye düşünüyorsun...arkadaşımın kardeşi ,evlendi 1 ay sonra boşandı..bu gibi sebeplerden dolayı..elalem için yaşarsan çok acı çekersin....bir de değişir diye düşünüyorsun ki değişmez...değişmez..hayat tecrüben olsa idi değişmeyeceğini bilirdin. .

X