Arkadaşlık siteleri

Merhaba arkadaşlar. 38 yaşındayım ve boşandım çocuğum yok. Mesleğim var ve çalışıyorum. Yeniden birisi ile tanışıp evlenip aile kurmak istiyorum çocuğum olsun istiyorum gerçi yaşımdan dolayı olur mu bilmiyorum. Çevremde tanışabileceğim sosyal ortamlar yok küçük bir yer zaten. Ben de çok sosyal biri değilimdir. İşten eve evden işe. Ailemle yaşıyorum. Görüştüğüm öyle aman aman arkadaşım da yoktur. Bir ikidir. Yeni tanışacağım kişinin çocuğunun olmaması belli bir gelirinin olması gibi
de şartlar arıyorum. Tabiki bunun öncesinde ısınabileceğim, sevebileceğim ve güvenebileceğim birini istiyorum. Ama bu şartlarda böyle birinin beklediğim yerden karşıma imkansız gibi duruyor. Sizlere sormak istediğim bu arkadaşlık siteleri hakkında ne düşünüyorsunuz güvenilir midir. Yoksa yanlış mı yapmış olurum. Ya da diyelim buradan birisi ile tanıştım güzel gitti her şey peki ilerde bunu başıma kakar
mı? Bu konularda fikirlerinizi almak istiyorum.teşekkür ediyorum şimdiden herkese.
Arkadaşlık siteleri bana büyük deniz gibi geliyor ilgilendiğiniz bir hobi varsa tele... veya face... gibi yerlerde bununla ilgili gruplara dahil olup çevre edinebilirsiniz belki çevre arttıkça karşınıza beğenebileceğiniz biri çıkar

ay ne bileyim ben tüü kaka diye bakmıyorum bu uygulamalara. tabii böbrek.avi durumlarına karşı uyanık olmak gerek :KK70: ama karşıdaki insanla güzel bir frekans da yakalanırsa neden olmasın ki? not: 19 yaşından beri aynı adamla beraber olan ve hiç böyle bir site kullanmamış biriyim. çok mu polyannayım bilemedim ama bekar olsam bir bakardım yani :KK70:

Merhaba arkadaşlar. 38 yaşındayım ve boşandım çocuğum yok. Mesleğim var ve çalışıyorum. Yeniden birisi ile tanışıp evlenip aile kurmak istiyorum çocuğum olsun istiyorum gerçi yaşımdan dolayı olur mu bilmiyorum. Çevremde tanışabileceğim sosyal ortamlar yok küçük bir yer zaten. Ben de çok sosyal biri değilimdir. İşten eve evden işe. Ailemle yaşıyorum. Görüştüğüm öyle aman aman arkadaşım da yoktur. Bir ikidir. Yeni tanışacağım kişinin çocuğunun olmaması belli bir gelirinin olması gibi
de şartlar arıyorum. Tabiki bunun öncesinde ısınabileceğim, sevebileceğim ve güvenebileceğim birini istiyorum. Ama bu şartlarda böyle birinin beklediğim yerden karşıma imkansız gibi duruyor. Sizlere sormak istediğim bu arkadaşlık siteleri hakkında ne düşünüyorsunuz güvenilir midir. Yoksa yanlış mı yapmış olurum. Ya da diyelim buradan birisi ile tanıştım güzel gitti her şey peki ilerde bunu başıma kakar
mı? Bu konularda fikirlerinizi almak istiyorum.teşekkür ediyorum şimdiden herkese.
başa kakma en son endişeniz olsun bence. dolandırılabilirsiniz evli adamlarca kandırılabilirsiniz beyni başka uzvunda atan adamlarla muhatap olmak zorunda kalabilirsiniz. çevrenizdeki insanlardan biriyle görücü usulü bile daha mantıklı en azından yüz yüze görüşme şansınız olur.

Pandemi olmasaydı farklı şehirlerde yapılan etkinliklere falan gidilir bi sosyal çevre yapılırdı. Hakikaten insanlar nasıl tanışacak diye sordum kendime şimdi:))
Denemekten bir şey olmaz ama bir arkadaşım tam tamına 6 yıl boyunca ne yüzünü gördüğü, ne sesini duyduğu biriyle sanal aşk yaşamıştı. Baya takıntı haline getirmişti kopamıyordu ki bu kız karşıda ki kişiye video, foto vs bile atıyordu. Karşında ki gerçekte kim bilmiyorsun! 38 yaşındayım artık kapılmam da dememek lazım. Çok dikkatli olmak, tetikte olmak lazım.

Buradan arkadaşlık sitesinde sevgili bulacağınız birine restlayacağınızı sanmıyorum 🤷‍♀️🤷‍♀️
Güvenilir olmaz diye düşünüyorum çünkü birçok kişiyle görüşen yada evli birine denk gelirsiniz.

Hiç Müge Anlı izlemiyor musunuz? İnternetten tanışıp, evlenme vaadiyle dolandıran mağdurlardan geçilmiyor. Allah korusun daha beterlerini de okudum. Evlendiği adamı zehirleyip, mirasına konmayı deneyeni mi cinsel istismara uğrayanı mı? Ben de eşimle sosyal medya uygulaması Facebook’tan tanıştım. Ortak arkadaş önerisi geliyor ya. Eklemişiz ama 2 sene hiç konuşmadık. Bir kaç yere yazışmışız ama ben farkında bile değilim. 39. Doğum günümde kutlama mesajı attı ve yemeğe çıktık. 5 ay içinde de evlendik. Ama sırf sevgili bulma amacında kurulan sitelere güvenmiyorum. Tinder’a Bekarken üye oldum. Orda beklediğin ilişki türünü işaretliyorsun. Tamamına yakını kısa süreli ilişki istiyor. Zaten uygulamada sana en yakın mesafedekileri gösteriyor. O gece bulup, o gece görüşüyorsun. Onun dışında bir evlilik sitesine 2 bin TL ödeyip üye olmuştum. Bana kriterlerime uygun 3 aday sunmuşlardı. Ama ben onlardan elektrik alamadım. Böyle bir şey nispeten daha güvenli.

ben erkek arkadaşımla öyle bir siteden tanıştım, hatta türkiyede pek kabul görmeyenlerinden birinde. 4 senedir beraberiz, ailesiyle falan da tanışıyorum. bir kere bile aramızda lafı geçmedi.
ayrıca ondan önceki erkek arkadaşım iş yerimdendi, herkesin sevdiği saydığı biriydi ama ondan gördüğüm kötülükleri saysam bitmez.

Ben o tür internet sitelerine guvenmiyorum
Geneli ya evli ve "karimdan ayriliyorum/mutsuzum/ayri yasiyoruz" diyor ya da günü birlik ilişkiler pesinde.
Hatta bir ara kendimi yalniz hissettigimde denemistim (3-4 sene önce). Inanin yarim.saat icinde üyeliği sildim çünkü acayip moralimi bozmuslardi.
Bir de hadi buldunuz birini diyelim basa kakmasi mi kaldi Allah askina? Adam bastan zaten beklentisini söylüyor siz de ona göre görüşüyorsunuz.
Bence isiniz gücünüz yerindeyse ailenizden ayri kendinize ait bir eve cikin, arada arkadaşlarınızı davet edin (pandemi ömür boyu devam.etmeyecek sonucta, yoksa simdi cagirmayin tabii), sosyallestikce birileri karşınıza çıkacaktır illa ki.

O sitelerden tanışıp evlenen bir iki tanıdığım oldu. Bu nedenle ben ki zaten reelde çok seçici bir insanım belki benim gibi birisi de reelde bulamadım bu tür sitelere de bir bakayım demiş _mi dir düşüncesiyle bir kaç tanesine üye kaydımı yaptım bir iki yıl önce. İnsanlar buralardan nasıl eş bulmuşlar bilmiyorum ama sahtekar, evli, bağımlı, sorunlu, sex manyağı, kaba saba tiplerle dolu o tür siteler. Girerseniz de nüfus kaydını, diplomasını, iş yerini vs sini reel hayatta sorgulamadan sakın güvenmeyin kimseye. Aradaki tek tük sahte olmayan tip de ya çocuğuna ve kendisine bakıcılık yapsın diye ihtiyaçtan eş arayan, dünyasından bezmiş tipler ya da evi barkı gelirin yarısını eski eşe kaptırmış, reelde bir kadını geçindiremem geliri olan bir kadın bulayım buradan da hayatımı kurtarsın diye aranan tipler. Bir deneyin merak ediyorsanız ama oralara hiç ümit bağlamayın derim. İşin doğrusu bu. Bu arada başa kakmak ne alaka. Kendisinin olduğu bir ortamı sizin başınıza kalkacak kişilikte adamla olmayın zaten

Ya da diyelim buradan birisi ile tanıştım güzel gitti her şey peki ilerde bunu başıma kakar
Kim başınıza kakacak? Tanıştığınız kişi de zaten orada takılıyordu, ne diyebilir ki😂 benim bir arkadaşım evlendi böyle bir sitede tanışarak. Ama birkaç kişi dışında kimse bilmiyor, arkadaş tanıştırdı dediler herkese. Siz ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama arkadaşın sitede eşi de dahil tanıştığı erkekler tahsil ve geçerli meslek sahibi kimseler değillerdi.

Hayat bu kadar kötüyken tanışma platformlarını böbrek avı gibi görüyorum.
Bekarlıktan memnun olan fakat bir partner arayan eğlence isteyen insanların ortak noktası gibi geliyor bana.
fakat hayat bu, kısmetin nerede olacağı hiç belli olmaz.

Belli olmaz ki direk arkadaşlık siteleri varsa bile amaç nedir bilinmez ki Rabbim umarım denk iyi birini çıkartır karşınıza :) Benim arkadaşım (arkadaşlık sitesi değilmiş bilgilendirme sitesiymiş denk gelmiş işte) bir sitede tanıştı evlendi mutlular çok şükür

O sitelerden tanışıp evlenen bir iki tanıdığım oldu. Bu nedenle ben ki zaten reelde çok seçici bir insanım belki benim gibi birisi de reelde bulamadım bu tür sitelere de bir bakayım demiş _mi dir düşüncesiyle bir kaç tanesine üye kaydımı yaptım bir iki yıl önce. İnsanlar buralardan nasıl eş bulmuşlar bilmiyorum ama sahtekar, evli, bağımlı, sorunlu, sex manyağı, kaba saba tiplerle dolu o tür siteler. Girerseniz de nüfus kaydını, diplomasını, iş yerini vs sini reel hayatta sorgulamadan sakın güvenmeyin kimseye. Aradaki tek tük sahte olmayan tip de ya çocuğuna ve kendisine bakıcılık yapsın diye ihtiyaçtan eş arayan, dünyasından bezmiş tipler ya da evi barkı gelirin yarısını eski eşe kaptırmış, reelde bir kadını geçindiremem geliri olan bir kadın bulayım buradan da hayatımı kurtarsın diye aranan tipler. Bir deneyin merak ediyorsanız ama oralara hiç ümit bağlamayın derim. İşin doğrusu bu. Bu arada başa kakmak ne alaka. Kendisinin olduğu bir ortamı sizin başınıza kalkacak kişilikte adamla olmayın zaten

tinder'a sabıka kaydı ekleme zorunluluğu geliyormuş, geçenlerde duymuştum. bence çok mantıklı.
ha tabi yeterli değil, kaydı olmayan milyon tane psikopat var ortada.

Tabii ki yanlış anlaşılmasın o tür sitelerden evlenen arkadaşlara hiç bir lafım yok ben genelden bahsediyorum. O arkadaşlar samanlıkta iğneyi bulabilmiş arkadaşlardır. Onlara mutluluklar diliyorum Hoppa

ya bu çok şans işi. biz öyle bir yerden tanıştık ve tanıştıktan sonra ortak arkadaşlarımız çıktı falan.
görücü usulü evlenip dayak yiyen de var bu şekilde tanışıp mutlu mesut yaşayan da. bazı şeyler gerçekten kader sanırım.

Bu sizin mantıksal davranmanız ve yaptığınız seçimlerle alakalı, insanları ne kadar tanımanızla bilinebilir bir şey. İki çift güzel lafa inanan biriyseniz çok dikkatli olmanız lazım bu hayatta da böyle sadece internet ortamında daha fazladır yalancı dolandırıcı insanlar. Ben yalanı anlarım, kimse beni kullanamaz diyorsanız bu konularda kendinize güveniyorsanız deneyebilirsiniz. Başa kakma da sizden kaynaklanır bir durum. Siz kendinizi ezik hissederseniz karşınızdakı bunu anlar zaten

Ben güvenemezdim . Kendi doğurduğuma güvenemiyorum bazen 😂 eşek sıpası dün kirlileri sepete at dedim , yatağının altına atmış. Az önce güya uzaktan eğitimde öğretmeni konu anlatıyor ama arkadaşlarıyla sohbette bizim beyefendi😩
Ama devir değişiyor tabi . Benim çevremde bu şekilde bir ilişki yaşayan da yok . Acaba iş yerinde güvendiğiniz birilerine içinizi açsanız mesela onlar aracılığıyla mı tanışsanız birileriyle .

X