Artık tükendim ben

Nazar etme noluur

Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2016
612
292
Herkese iyi bayramlar bigün buraya yazicagim hiç aklıma gelmezdi herkesin kendine göre derdi vardır ama ben içinde yasayanlardanim lanet olsun ki.. evleneli 4yil olck 2bucuk yaşında oğlum var... eşimle severek evlendik ama kısa zamanda oldu yani 1sene içinde nisan evlilik vs. Esim yasadgmz yerin yerlisi zengin aileler ve taninmislklari da var...niye bunu soledm kaynvalde zenginiz asiliz der durur gercektn paradan zenginlikten nefret ettm çünkü maldan mulkten kardeş kardeşi görmüyor hep bi nefret var... ben boyle bişey görmedim benim annem babam anlaşamazlar ama bizde kardeşler arasnda akrabalar arasnda müthiş bağ vardr mesela ben teyzlerme ck dusknmdr bunlarda ole bsy yok teyze dayı hali blmiyolr..konuyu nasl toparlcm blmyrm.. esimi anlatym biraz.. Eşim evine bağlıdır para esirgemez benden evimizde gurultu yoktur ikmzn yapısı da sakin...Biz nisanlilik dönemnden beri bnm ailemi sevmedi esim evet ailemin de hataları olmstr bunada dick bsym yok... ama bu 4yil boyunca beni bu olaydan dolayı bitirdi... geldiler surat yaptı gittim surat yaptı daha neler neler hep alttan aldm ama annesinin doldurmalarni da hissedydm.. kaynvalde ck otoriter hersy benm elimde olsn herkesi parmagmda oynatym kafasında kaynpederi resmen avucuna alms eşimi de keza...benim eşim babasıyla iş yaptığı için biz yazları köyde kalıyoruz 2 3 ay arası ilk sene ben güle oynaya gtmstm çünkü bu kadının huyunu blmydm bide hamileym hersy burnumdan gelmsti sustum.. ıknci sene de aynı şekilde berbat geçti. .. ucuncu sene yanı geçen sene ck kötü şeyler yaşandı.. kaynvalde surat yapip geziyo ama öyle böyle değil bir sinir bir afra bir tafra ben karşımdaki insan böleykn nasl ona karsi iyi olablrm ben böyle durumlarda kabuguma ceklyrum brz içine kapangm.. neyse biz bi gece şehire geldk evimzde kalcktk bide böle durumlarda kaynpeder hemen bizi biyerlere yollar sinirlenmsn diye karicigi.. ya biz oyuncakmyz... baslarm onun sinirine ben.. ben esime annesinin niye böyle yaptıgni sorar sormaz savunmaya geçti ama neler neler evde ck büyük kavga koptu ogun ben krizler gecrdm çünkü köyde ne kavga edeblysn ne sarilablysn...Eşim benm gonlmu aldı fln biz köye geldk.. aşağıda kocaman bi mutfak var genelde zaman orda geçiyor ben oğlumu aldm oraya geçtim bu kadında yerleri siliyo kolay gelsn ddm girdim... inanın normal davranicktm hicbsy belli etmicktm.ama ole olmamak gerekioms bana demedgi kalmadı ama.cildrms gbi ole bi bagriyoki banada gelenler geldi bende bikaç bsy soledm ama.saygmi bozmadm bu kadin okdr cahilki inanın basedilmez... annem hep cahille uğraşmak zordur derdi..Ben odama geçtim eşyalarımı topladm oglumun kileri de ayarladım esim geldi hadi gidiyosn ddi bende ztn gdyrm ddm tam evden çıkarken kaymvalde nereye gidiyosn elalem neder blmem ne ama hala bagrmalara devam esim annesini savunuyor zaten buna tahammül edemyrum ailene bagmlisin diye bunu mu yapman gerekiyor.. köpek gbi çalışıyor ama bütün para onların elinde onu da gectm ck haksızlıklar var içim ck dolu... ailemi aradm ben geliyorum diye aksilik olck ya onlarda şehir dışında ama.ben gözümü kararttm esimle bndk arabaya ama ben sinirden esimin gömleğini fln yırttım ellerini tirnakladm ofkemi alamadm gercektn büyük haksızlığa uğradım. ... köyden tam.cktk 4yolda indir beni diye bagrdim çıldırdım ama hava sıcak oğlum kucagmda iki çanta o sıcakta yürüye yürüye bi mahalle var oraya kdr gttim bitane çocuk çıktı önüme allah razı olsn beni otobüs durağına kdr götürdü esyalarimi taşıdı ben gözlerim yaşlı bişekilde garaja gttm kaynpeder ariyo nerdsn diye gitme diyo ve garaja kdr geldi bana dedgi şey ev ev üstüne olmuyo.. kaynpeder ck iyi bir insan allah var.. Bana para verdi git kafanı dinle biz seni alırız fln ddi sonra bi baktm kaynvalde salına salına geliyo kaynmla hicbsy olmamis gbi bitek kaynimin ck üzgün oldgnu gordm biz çok iyi anlaşırız onla aglams yol boyunca.. Bu arada sevgili esim yok...neyse bu olayı da gectm beni almaya geldi buarada.. geçen kisimiz degsk geçti bizim kaynvalde bana kızım derdi ilk zamanlar hersyi paylasrdk neblym ben kendm gbi görmek istemstm onu ama okdr tehlikelyms.... hep güler yüzlü oldm hep cana yakın.. ama böle olmaması gerekiyoms...bu kış ameliyat oldu yemin ederm alt kısmını pansuman yaptm çekinmeden kendi utanmiyo ztn.. hersklde yardm ci oldm temzlk olsn her yönde.. daha ben napiyim..Mart ayında bnm psikoljm çöktü brden çünkü köy zamanı yaklaşıyordu sancm başlamıştı..
Yasadklarmi unutamdm.. vücudumda seyirmeler başladı okdr rahatsz ettikı beni noroloji ye gttm pskilojk ckti.. buarada kaynvalde de bunalmda doktor doktor geziyo ben hep destek oldm inanin evde agladm kmse blmedi... ama artık yeter ben bittim.. esime bile mesafeli olmaya basladm cnku soğudum.. neyse köye geldk bu sene 1 aydır ordaydik... ama işlerde yok gitme amacmz ne ben anlamadm.
. Kaynvalde bana bu sefer aşırı derecederecede mesafeli soğuk sohpet yok kızım demiyo.. bende artk kendmi işlere verdm ona hcbsy birakmiyodm bi yandan oğlum orda huyu değisyor... ben kendimi ck tuttum tatile gttk geldk fln.
. Sonra ben esime bayramda ailemde kalcagmi soledm kafamı dnlemek istydumm. Eşimle aramz bozuldu ve biz bu durumlar da küsüyorz HC konusmyrz 4 gündür fln küstük.
Kaynvalde normalde sorar noldu diye kadının umrnda dgl esime oğlum oğlum bana gi kiz bu hitaplar... ck zoruma gidiyodu.. gercektn kendmi sıkmaktan helak oldm.. ta kii dün akşama kdr..
Yemek yendi ben oğlumu yıkayıp uyutcktm kaynvaldyle odalar karşılıklı oglumun ayakkabilarni makinaya attm icerdn duyuyorum beni kaynpedrme soluyo hergün çamaşır atiyo diye ama ole bir solemesi varki.. dedikoducu pisliğin teki herkes kötü onun için.. benim sarteller attı seslendm çamaşır mi atcaktn ddm duydgmu anlasın diye heeee ddi öküz..
Konuşmayı blmez anca altın para bunlara çalışır kafası kör cahil.
Odaya grdm ama.titriyorm esime msj attm odaya bi gel diye beni çabuk bu evden sessiz sedasız çıkar durmak istemyrum ddim noldu diyo anlatmdm ve hemen cantalari alıp cktk arabada soledm annesini savunuyor hala cldrdm kapıya kdr bıraktı beni babam balkondan esime sende gel ddi hayır ddm git sakinda gelmeyin istemyrm yeter ben artk yoruldm.. arife gecesi babamn evine döndüm yani.ama iyi yaptm içim ck rahat sadece bu yapılan saygszklra tahammulm yok kaldıramıyorum bünyem kabul etmiyo Biraz uzun oldu kusura bakmayın daha çok anlatick şey varda bana bi akıl verin nasıl yol izlemeyilm bikere köye asla gtmm o bi kesin..

Biraz degil baya uzun olmuş bir kısmını okuduktan sonra birakiyor insan... Sadece hakkımda hayırlısı olsun diyebiliyorum bu nedenle...

İllaki dolmussunuzdur illaki size kötülük etmişlerdir ama son olayda evi terk edicek bi neden göremedim.
Bence imkanınız varsa psikolojik destek alın.
Ailenizin yanında da kafanızı dinleyin.
Hakkınızda hayırlı bir karar verirsiniz umarım.

İçinizi dökmüşsünüz ama olayı anlatmamışsınız açıkçası. Size ve eşinize yapılan haksızlık ne? Kayınvalidenizin size yaptığı saygısızlık ne?
Siz kocanızın gömleğini dahi parçaladıktan sonra onunla nasıl barıştınız? Hikayr çok uzun ve hiçbişey anlaşılmıyo. Kafanızı toplayıp kısa bi özet geçerseniz yorum yapabilicem ancak.

İllaki dolmussunuzdur illaki size kötülük etmişlerdir ama son olayda evi terk edicek bi neden göremedim.
Küçükte olsa patlama yaşadım ve çok kararlıyım o köye asla gitmicem

İçinizi dökmüşsünüz ama olayı anlatmamışsınız açıkçası. Size ve eşinize yapılan haksızlık ne? Kayınvalidenizin size yaptığı saygısızlık ne?
Siz kocanızın gömleğini dahi parçaladıktan sonra onunla nasıl barıştınız? Hikayr çok uzun ve hiçbişey anlaşılmıyo. Kafanızı toplayıp kısa bi özet geçerseniz yorum yapabilicem ancak.
İçim. Çok dolu özet geçmek istedim ama anlatamadm sanirm

İnsan dolunca küçücük bişey olsa insan patlıyor bende bunu yaşadım

X