Asgari Ücretle İlgili Lütfen Yardım

E devlette aktif olduğum yazıyor. Birde bana sgk dökümünün fotoğrafını attılar. Ama hiç tarih yazmıyor. Bazıları hemen e devlette gözükmez dedi.

Aynen gözükmez o yüzden sordum bazen devlette sigortası olmayanlara sigorta yapıp borçlandırıyor aktif yazabiliyor bir arkadaş yazmış o tarihlerde kontrol edin

daha once calistigim yeri 45 saat uzeri calistirilip mesailerimizi almadigimiz vede uzun sure calistirilma karsiligina vsrmeleri gereken mola saatlerinide alamadigimizi bildirip sikayet etmistim gelip hepimize sormuslardi 😅😅😅
Böyleleri bunu hakediyor. 10bin liradan kısmaya çalışıp binlerce lira ceza yemeleri ayrı bir komik oluyor 😂

Şey cumartesi açıldığı için yasak kalktı. Cumarteside çalışıcam. Her gün gidip geliyorum ben. Bir kaç iş dışında her şeyi yapıyorum. Staj dönemi dediler 3 ay sigortanı yapalım. Sonra beğenirsek asgari alırsın. Beğenmezsekte çıkarsın dediler.

Staj mı ?
Okul mu gönderiyor seni ?
Kaç yaşındasın ?
Canım bak deneme süresi 2 aydır.
O 2 ayda da sigortanı yapmak zorunda.
İstersen haftanın 3 günü çalış tam süreli çalışıyorsan tam para, tam sigorta alırsın.
Bunun az çalışmakla ilgisi yok.

Kısmi yani daha az çalışırsın sigortan az yatar ona tamam ama bu yazdıkların bildiğin insan emeği sömürgesi.

Böyleleri bunu hakediyor. 10bin liradan kısmaya çalışıp binlerce lira ceza yemeleri ayrı bir komik oluyor 😂
bir daha kimseye yapamadilar, kimsenin hakkini yiyemediler en guzeli bu oldu.
insanlarin ihtiyaci var diye sömurmeye calisiyorlar resmen.

Bu deneme olayınin da cılkı çıktı. 3 ay deneyeceğiz deyip ya sigorta yapmıyorlar ya da az para veriyorlar, sonra 3 ayın sonunda olmadı deyip çıkarıyorlar başka 3 aylık deneme elemanı aliyorlar. Böyle böyle beleşe insan çalıştırıyorlar. Ben sigortanızin yapıldığından da şüpheliyim onu mutlaka öğrenin. Ayda 1000 lira maaşli iş mi olurmuş bir usulsüzlük var

Staj mı ?
Kaç yaşındasın ?
İstersen haftanın 3 günü çalış tam süreli çalışıyorsan tam para, tam sigorta alırsın.

Kısmi yani daha az çalışırsın sigortan az yatar ona tamam ama bu yazdıkların bildiğin insan emeği sömürgesi.
Hayır okul göndermedi ablacım. Ben kendim aldım Güzellik belgemi. İş aradım. Tecrübem yok bana öğretir misiniz dedim. 3ay deneyelim sigortanı yapalım günlük 50tl verelim dediler. Yani zorunlu bi staj faln değil. Normal her gün gidip geliyorum. Söyledikleri her işide yapıyorum. Bugün konuştum. 1 ay oldu acaba memnun musunuz dedim. Şuan bişey diyemem. 3 ayın sonunda memnun değilsek çıkarsın dedi. 2000lira verseler bile razıyım. Yol paramı bile ödemiyorlar. Aylık 500-600 bişey kalıyor bana

Ben son işime ilk girdigimde 3 ay deneme süresi uyguladilar ve tam zamanlı çalışmama rağmen normalden düşük maaş aldım. Ama yol yemek verdiler ve sigortam başladı.

Ama ben sizin durumunuzu tam anlamadım. Önce normal çalışan gibi sandım ama sonra staj dediniz.

Bu deneme olayınin da cılkı çıktı. 3 ay deneyeceğiz deyip ya sigorta yapmıyorlar ya da az para veriyorlar, sonra 3 ayın sonunda olmadı deyip çıkarıyorlar başka 3 aylık deneme elemanı aliyorlar. Böyle böyle beleşe insan çalıştırıyorlar. Ben sigortanızin yapıldığından da şüpheliyim onu mutlaka öğrenin. Ayda 1000 lira maaşli iş mi olurmuş bir usulsüzlük var
Baktım şimdi yapılıyormuş sigortam ama 1000 liradan az alıyorum. Çünkü yol paramı vermiyorlar

Staj mı ?
Kaç yaşındasın ?

Aynen öyle sigorta yapmak zorundalar zaten vr parayı da tam vermek zorunda. Geçen bir arkadaşım öyle bir yere gitti 3 ay deneyeceğiz, sigorta kesin başladıktan sonra yaparız demişler. Kizin eşi avukat bu prosedürleri iyi biliyor onceden söylemiş ona. Sigorta yapmak zorundasiniz maaşı da tam vermek zorundasınız demiş hemen kem kum etmişler

Ben son işime ilk girdigimde 3 ay deneme süresi uyguladilar ve tam zamanlı çalışmama rağmen normalden düşük maaş aldım. Ama yol yemek verdiler ve sigortam başladı.

Ama ben sizin durumunuzu tam anlamadım. Önce normal çalışan gibi sandım ama sonra staj dediniz.
Ben normal bi çalışanım ama işle ilgili bilgim olmadığı için çok fazla tecrübem yok daha doğrusu. Biz öğretelim staj gibi olsun dediler. Zorunlu staj falan değil yani. 3 ayın sonunda da beğenmezsek çıkarsın dediler. Yol vermiyorlar. Aylık 500-600 lira falan kalıyor bana sabah kahvaltı+yol ile birlikte

Hayır okul göndermedi ablacım. Ben kendim aldım Güzellik belgemi. İş aradım. Tecrübem yok bana öğretir misiniz dedim. 3ay deneyelim sigortanı yapalım günlük 50tl verelim dediler. Yani zorunlu bi staj faln değil. Normal her gün gidip geliyorum. Söyledikleri her işide yapıyorum. Bugün konuştum. 1 ay oldu acaba memnun musunuz dedim. Şuan bişey diyemem. 3 ayın sonunda memnun değilsek çıkarsın dedi. 2000lira verseler bile razıyım. Yol paramı bile ödemiyorlar. Aylık 500-600 bişey kalıyor bana

Emeğine, vaktine yazık cidden.
Onların böyle hakları yok.
İstersen daha fazla detay da veririm ama git markette kasiyerlik yap daha fazla alırsın.
Seni sömürüyorlar.
2 ay sonra güle güle diyecekler sana.

Yorulduğunla kalacaksın.

Ne iş yapıyorsunuz özel değilse? Bir de staj demişsiniz anlamadım orayı okul mu aracı oldu neden staj?
Ben normal bi çalışanım ama işle ilgili bilgim olmadığı için çok fazla tecrübem yok daha doğrusu. Biz öğretelim staj gibi olsun dediler. Zorunlu staj falan değil yani. 3 ayın sonunda da beğenmezsek çıkarsın dediler. Yol vermiyorlar. Aylık 500-600 lira falan kalıyor bana sabah kahvaltı+yol ile birlikte. Kopyaladım birine daha yazmıştım :)

Ben normal bi çalışanım ama işle ilgili bilgim olmadığı için çok fazla tecrübem yok daha doğrusu. Biz öğretelim staj gibi olsun dediler. Zorunlu staj falan değil yani. 3 ayın sonunda da beğenmezsek çıkarsın dediler. Yol vermiyorlar. Aylık 500-600 lira falan kalıyor bana sabah kahvaltı+yol ile birlikte. Kopyaladım birine daha yazmıştım :)
Olmaz öyle canım, yaşın küçük sanırım anlamazsın sanmışlar. 500-600 lira için cumartesi de dahil insan mi çalışırmis. Ne kadar oldu başlayalı

Ben normal bi çalışanım ama işle ilgili bilgim olmadığı için çok fazla tecrübem yok daha doğrusu. Biz öğretelim staj gibi olsun dediler. Zorunlu staj falan değil yani. 3 ayın sonunda da beğenmezsek çıkarsın dediler. Yol vermiyorlar. Aylık 500-600 lira falan kalıyor bana sabah kahvaltı+yol ile birlikte

Bu durumda seni kandırıyorlar gibi geldi. Deneme süresi bile olsa bu kadar düşük veremezler bence. Üstelik sigortadan da emin değilsin. Ayrıca yol yemek vermek zorundalar her türlü. Bu söylediğimi yanlış anlama ama çok kalifikasyon gerektirmeyen bir işte calisiyorsan büyük ihtimalle 3 ay sonunda seni yollayıp aynı koşullarda başkasını alırlar. Ama eğer sen bu süre içinde işi iyice öğrenip başka bir yerde daha iyi koşullarda iş bulabilirsen boşver. Iyice öğrenmeye bak. Sonra daha iyi yere geçersin.

Aynen öyle sigorta yapmak zorundalar zaten vr parayı da tam vermek zorunda. Geçen bir arkadaşım öyle bir yere gitti 3 ay deneyeceğiz, sigorta kesin başladıktan sonra yaparız demişler. Kizin eşi avukat bu prosedürleri iyi biliyor onceden söylemiş ona. Sigorta yapmak zorundasiniz maaşı da tam vermek zorundasınız demiş hemen kem kum etmişler

Ben anlamıyorum insanları.
İnternet var, telefon var her türlü bilgiye ulaşabiliyorsun.
Çalıştığın yerde sigorta yapmak zorunda mı diye aratsan arama motorunda binlerce link çıkar.
İnsan ayırmıyorum ama bizde yabancı uyruklu çalışan var.
Ona bile sigorta yapılıyor.

Bizim kız da yazmış ki ayda1.000 tl veriyorlar, iş öğretmek için çalışıyorum, yol paramı vermiyorlar :KK11:
Allah'ım sen sabır ver.
Migrenim daha fazla azmasın.

Olmaz öyle canım, yaşın küçük sanırım anlamazsın sanmışlar. 500-600 lira için cumartesi de dahil insan mi çalışırmis. Ne kadar oldu başlayalı
Emeğine, vaktine yazık cidden.
Onların böyle hakları yok.
İstersen daha fazla detay da veririm ama git markette kasiyerlik yap daha fazla alırsın.
Seni sömürüyorlar.
2 ay sonra güle güle diyecekler sana.

Yorulduğunla kalacaksın.
Bu arada günlük değilmiş. Cumarteside çalışıcam ama 250tl dediler şimdi. Ama günlük 50tl alıyorum cumarteside 50 almam gerek dedim. 6 günlük 250tl alıcaksın dediler

X