AskveOglum'un Diyet Günlüğü

AskveOglum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2009
2.359
5
Arkadaşlar ben hipotiroid hastasıyım..
Hamilelikte 16 kilo aldım...70 kilo ile hamile kalmıştım..86 ile doğuma girdim..Doğumdan 1 hafta-10 gün sonra tam 75 kiloydum.
Fakat doğumdan sonra çok ender rastlanan troidle ilgili başka bir hastalıga yakalanmıstım ki bebeğim 4 aylık oldundan ben 84 kiloya tekrar geldim..Ama nasıl oldu hiç anlamadım bile..

Halsizlik ,bitkinlik,anormal saç dökülmerini saymıyorum..

Sonunda doktora gitmek babamın sayesinde aklıma geldi ve TSH değerim 100 olmuştu.Doktor bu şekilde kilo vermemin imkansz oldugunu tSH değerinin 10 nun altıuna düşmeden kilo veremeyeceğimi söyledi...

HAyal kırıklıgı ile eve döndüm .İlacımın dozu tam 6 katına çıktı..2 ay sonra dün doktora gittim...Tam 6 kilo verip 78 kiloya inmiştim..Doktorumda en az benim kadar sevindi..

Özel yaptıgım tek şey,elma sirkesi+su ve yeşil çay oldu...Tabi birde yediklerime az da olsa dikkat etmek..

Çok mutluyummmmmmm :KK66::KK66::KK66:

selam canim tebrikler :) dedigin nadir tiroid hastaligi ne acaba merak ettim, ben bekarim ama bana doktorum dediki çocugum oldugunda yani dogum yaptiktan sonra ömür boyu ilaç kullanacakmi$im, acaba ayni rahatsizlik olabilirmi?

selam canim tebrikler :) dedigin nadir tiroid hastaligi ne acaba merak ettim, ben bekarim ama bana doktorum dediki çocugum oldugunda yani dogum yaptiktan sonra ömür boyu ilaç kullanacakmi$im, acaba ayni rahatsizlik olabilirmi?

Postpartum tiroidid denilen bir rahatsızlık canım..Doğum sonrası tiroidi yani..Genelde antikorları pozitif insanların %5 inde falan görünüyor..bende maleseff o dilime girmişim nasıl becerdiysem :KK70:DD

Aynı rahatsızlık oldugunu pek sanmam..Şuan ilaç kullanmıyor musun?Hipotiroid misin sen?

Postpartum tiroidid denilen bir rahatsızlık canım..Doğum sonrası tiroidi yani..Genelde antikorları pozitif insanların %5 inde falan görünüyor..bende maleseff o dilime girmişim nasıl becerdiysem :KK70:DD

Aynı rahatsızlık oldugunu pek sanmam..Şuan ilaç kullanmıyor musun?Hipotiroid misin sen?

himm, yok canim $u an ilaç kullanmiyorum ve henüz hipotiroit te$hisi konmadi, fakat sürekli kilo aliyorum özelliklede 5 aydir tam 8 kilo aldim, tabi diyet sayesinde alacagimdan daha az aldim çünkü diyetsiz yani yinede diyet sayilir günlük 1200 kalori ile ayda her ay 2 kilo almaya ba$ladim, diyet sayesinde ayda 500gr ila 1 kg arasi almaya ba$ladim, yani eger normal bir insan gibi 1600 kalori falan alsam ayda en az 3 kilo aliyorum, vede veremiyorum imkansiz gibi bir$ey, $u anda karbonhidrat diyeti yapiyorum ve bir ayda 600gr verdim çok mutluydum fakat bugün tartildigimda 1.1 kilo almi$ göründüm tam 4 günde ama asil kilom cuma günü bilcegim :KK43: :KK43:

himm, yok canim $u an ilaç kullanmiyorum ve henüz hipotiroit te$hisi konmadi, fakat sürekli kilo aliyorum özelliklede 5 aydir tam 8 kilo aldim, tabi diyet sayesinde alacagimdan daha az aldim çünkü diyetsiz yani yinede diyet sayilir günlük 1200 kalori ile ayda her ay 2 kilo almaya ba$ladim, diyet sayesinde ayda 500gr ila 1 kg arasi almaya ba$ladim, yani eger normal bir insan gibi 1600 kalori falan alsam ayda en az 3 kilo aliyorum, vede veremiyorum imkansiz gibi bir$ey, $u anda karbonhidrat diyeti yapiyorum ve bir ayda 600gr verdim çok mutluydum fakat bugün tartildigimda 1.1 kilo almi$ göründüm tam 4 günde ama asil kilom cuma günü bilcegim :KK43: :KK43:

Canım doktorunla konuş istersen bu durumu...Ve hiç canını sıkma...mutlaka veriliyor..
Cuma günü bana da bildirirsen sevinirim..

Son düzenleme:
ayyyy çok sevindim kilo verdiğinize inanın sanki ben vermişim gibi çok sevindim .bende hipotroit hastasıym 5 aydır uğraşıyorum veremiyorum bitürlü çok korkuyodum bu hastalıktakiler kilo veremiyomuş yazılarını okuduğumda hamilelik düşünüyorum bide zayıflayıp öle hamile kalırsam benim için çok iyi olucak neyaptıysam 2 kilodan fazla veremiyorum oda ödemdir büyük ihtimalle.elma sirkesini nasıl içtiniz yazarmısınız sabah akşammı?,,

ayyyy çok sevindim kilo verdiğinize inanın sanki ben vermişim gibi çok sevindim .bende hipotroit hastasıym 5 aydır uğraşıyorum veremiyorum bitürlü çok korkuyodum bu hastalıktakiler kilo veremiyomuş yazılarını okuduğumda hamilelik düşünüyorum bide zayıflayıp öle hamile kalırsam benim için çok iyi olucak neyaptıysam 2 kilodan fazla veremiyorum oda ödemdir büyük ihtimalle.elma sirkesini nasıl içtiniz yazarmısınız sabah akşammı?,,

Canım hipotiroid hastasıysan tsh nın 10 un altında olmadına dikkat et..Çünkü 10 altında olmazsa maleseff kilo veremiyorsun..
Sabah aç karınla 1 bardak suya 2 tatlı kaşıgı koyup içtim..Fakat 1 hafta kullandıktan sonra 3-4 gün mideni dinlendir..Benim midem de biraz ağrı yapıyor..Sürekli hale getirme derim..İnşallah en kısa zamanda verirsin kilolarını..:KK16:

Canım doktorunla konuş istersen bu durumu...Ve hiç canını sıkma...mutlaka veriliyor..
Cuma günü bana da bildirirsen sevinirim..

önümüzdeki hafta gidecegim sinavlardan dolayi fazla kafaya takmiyorum ama kendimi aynada gördükce agliyorum artik, sanki ba$kasinin vücudunu ta$iyor gibiyim, dü$ünsene aralikta 1.62 boya 56 kiloda ince bir kizken $u anda $i$manliga adim atmi$ 64 kiloya dayanmi$ bir kizim, resmen agliyorum halime...
tamam cuma günü kilomu bildiricem ama hüsran olacagindan eminim...

inşallah canım benim vücudum çok ödem topluyo metobolizma hızlandırıcı çaya başladım bugün acayip terletiyo sirkeyide deniycem sabah bakalım iyi bi sonuç alırım inşallah.buarda tsh 7 dr kilo verememen için bisebep yok verebilirsin dedi yürüyüş spor yapman lazım dedi ben bu çayıda içebilirmiyim diye sordum metobolizman hızlanır ödem atarsın dedi zaten aynı çayı diyetisyenlerde veriyo dedi.tarifi isteyene verebilirim..

önümüzdeki hafta gidecegim sinavlardan dolayi fazla kafaya takmiyorum ama kendimi aynada gördükce agliyorum artik, sanki ba$kasinin vücudunu ta$iyor gibiyim, dü$ünsene aralikta 1.62 boya 56 kiloda ince bir kizken $u anda $i$manliga adim atmi$ 64 kiloya dayanmi$ bir kizim, resmen agliyorum halime...
tamam cuma günü kilomu bildiricem ama hüsran olacagindan eminim...

Aynı durumu bende yaşadım canım..Biranda aldım kilolarımı ve sonra anladık tiroid oldugunu ..Çok sinsi bir hastalık maleseef.
Sana bişey söyliyim mi..TSH değerim 100 oldugunda bile(ki normal değeri 2 )hiç umudumu kaybetmedim..İlaçlarla düzene girdi..
Sakın umuduunu yitirme canım..Mutkala verrirsin..Sadece azimm ve moral bozmak yok..

inşallah canım benim vücudum çok ödem topluyo metobolizma hızlandırıcı çaya başladım bugün acayip terletiyo sirkeyide deniycem sabah bakalım iyi bi sonuç alırım inşallah.buarda tsh 7 dr kilo verememen için bisebep yok verebilirsin dedi yürüyüş spor yapman lazım dedi ben bu çayıda içebilirmiyim diye sordum metobolizman hızlanır ödem atarsın dedi zaten aynı çayı diyetisyenlerde veriyo dedi.tarifi isteyene verebilirim..

tsh ın 10 un altında oldugu sürece evet ,verebilmen için hiçbir sebep yok..Ama ben yinede bu tiroid hastalıgının diğer insanlara göre zor kilo verdirdiğini düşünüyorum..Doktorum asla kabul etmiyor...
Çayın tarifini verirsen çok sevinirim..

destegin için çok te$ekkür ederim bende azim var ama diyetin sonucu hep artan kilo olunca insan ister istemez hayattan soguyor, kan tahlil kagidigimi buldum bir bak istersen
T4 9.42 ( 9.8 ila 17.4 arasi olmaliymi$)
TSH 1.52 ( 0.30 ila 4.34 arasi olmaliymi$)

destegin için çok te$ekkür ederim bende azim var ama diyetin sonucu hep artan kilo olunca insan ister istemez hayattan soguyor, kan tahlil kagidigimi buldum bir bak istersen
T4 9.42 ( 9.8 ila 17.4 arasi olmaliymi$)
TSH 1.52 ( 0.30 ila 4.34 arasi olmaliymi$)

Canım değerlerin süper görünüyor...Bu değerlere gelebilmek için 4 ay uğraştım...Acaba yediklerini kaçırıyor olabilir misin?Bence tiroidlerinle alakalı değil durum..Sen kafada bitir olayı..6 öğün düzenli beslen...sen mutlaka araştırmıssındır neler yemen, nasıl beslemen gerektiğini..Sadece biraz hırs istiyor bu iş...
Yapacağına inanıyorumm..:nazar::nazar:

canim ben her$eyi denedim olmayinca olmuyor, birçok topikte kizlar buna $ahit..çok ara$tirdim ama olmuyor i$te :KK43: :KK43: anlatayim
hamur i$i çok nadiren yerim yedigimdede sadece yarim gözleme veya yarim lava$ yerim (ayda yilda bir)
pilav makarna ekmek sade tadimlik yerim, yani en fazla 2 ka$ik veya günde 1 dilim ekmek
gazli içecek veya meyve suyu gazoz limonata falan hiç içmem hatta tadina bile bakmam
günde 3 litre su içerim
spor yapamadigim zaman yürüyü$ yaparim, ansansör falan kullanmam hatta 7. kata bile merdivenle çikarim
kizartma hiç yemem, eger ba$ka yemek yoksa peçeteyle yagini alip yerim ama sadece tadimlik
hiçbir zaman bir ögünde bir tabak yemek yemem
çayi kahveyi $ekersiz içerim
peynirlerin light olanindan yerim
tek lüksüm günde 1 tatli ka$igi, en fazla 2 ka$ik çikolata

daha ne olsun elimden geleni yapiyorum, eger o bir ka$ik çikolatayi yemezsem enerjim kalmiyor ögrenciyim sürekli sinavlarim oluyor

X