AskveOglum'un Diyet Günlüğü

metobolizma hızlandırıcı çay:
1 elma dörde bölünmüş
1 limon dörde bölünmüş
karafil,tane karabiber,zencefil,isterseniz kabuk tarçında koyabilirsiniz.zencefil yağ yaktığı için mutlaka kullanın bu çayı 3 lt su ile kaynatıp süzün buzdolabında 2 gün saklayabilirsiniz içeceğiniz zaman cezveyle ısıtabilirsiniz ben böle yapıyorum günde 3 bardak yemekten sonra,çok terliyorum gerçekten işe yarıyacak gibi 1 ay deniycem bakalım gelişmeleri yazarım..

Canım sen bebeişi emzirmiyordun değil mi?
Sirke gaz yapıyor hem kendine hem bebeğe ya....
Kilo vermen başladıysa gerisi gelecek o zaman
Çok sevindim canım senin için....
Hastalığın da inşallah tez zamanda geçer...
Allah şifanı versin...

Canım sen bebeişi emzirmiyordun değil mi?
Sirke gaz yapıyor hem kendine hem bebeğe ya....
Kilo vermen başladıysa gerisi gelecek o zaman
Çok sevindim canım senin için....
Hastalığın da inşallah tez zamanda geçer...
Allah şifanı versin...

Selam canım...
biz 4 aylıkken bıraktık emmeyi canım...Çook teşekkür ederim canım..İnsanın tekrar kendine güveni geliyor resmen...
Hastalık ise hep benimle beraber maleseff,ömür boyu ilaç...Olsun allah beterinden saklasın..
Öpüyorumm

metobolizma hızlandırıcı çay:
1 elma dörde bölünmüş
1 limon dörde bölünmüş
karafil,tane karabiber,zencefil,isterseniz kabuk tarçında koyabilirsiniz.zencefil yağ yaktığı için mutlaka kullanın bu çayı 3 lt su ile kaynatıp süzün buzdolabında 2 gün saklayabilirsiniz içeceğiniz zaman cezveyle ısıtabilirsiniz ben böle yapıyorum günde 3 bardak yemekten sonra,çok terliyorum gerçekten işe yarıyacak gibi 1 ay deniycem bakalım gelişmeleri yazarım..

Canım çok teşekkürler bu güzel tarif için.En kısa zamanda deniycemm..:KK16:

canim ben her$eyi denedim olmayinca olmuyor, birçok topikte kizlar buna $ahit..çok ara$tirdim ama olmuyor i$te :KK43: :KK43: anlatayim
hamur i$i çok nadiren yerim yedigimdede sadece yarim gözleme veya yarim lava$ yerim (ayda yilda bir)
pilav makarna ekmek sade tadimlik yerim, yani en fazla 2 ka$ik veya günde 1 dilim ekmek
gazli içecek veya meyve suyu gazoz limonata falan hiç içmem hatta tadina bile bakmam
günde 3 litre su içerim
spor yapamadigim zaman yürüyü$ yaparim, ansansör falan kullanmam hatta 7. kata bile merdivenle çikarim
kizartma hiç yemem, eger ba$ka yemek yoksa peçeteyle yagini alip yerim ama sadece tadimlik
hiçbir zaman bir ögünde bir tabak yemek yemem
çayi kahveyi $ekersiz içerim
peynirlerin light olanindan yerim
tek lüksüm günde 1 tatli ka$igi, en fazla 2 ka$ik çikolata

daha ne olsun elimden geleni yapiyorum, eger o bir ka$ik çikolatayi yemezsem enerjim kalmiyor ögrenciyim sürekli sinavlarim oluyor

canim bu mesajimi gördünmü?

canim bu mesajimi gördünmü?

Görmemişim canım..Oo baya dikkat ediyorsun,ben bu kadar bile dikkat etmiyorum..o çikolata bişey yapmaz zaten o kadar...
Bu kadar dikkat ediyrsan canım altında yatan bir sebep vardır muhakak..Metobolizman az çalışıyor demek ki!Bence doktorunla konus canım ,o sana daha sağlıklı bir bilgi verir..Yaşın kaç bu arada?

önümüzdeki hafta doktora gidecegim zaten, gördün degilmi ne kadar dikkat ettigimi? daha fazlasini inan yapamiyorum :KK43: çok halsiz dü$üyorum ak$ama dogru :KK43:
ya$im 22 ögrenciyim

önümüzdeki hafta doktora gidecegim zaten, gördün degilmi ne kadar dikkat ettigimi? daha fazlasini inan yapamiyorum :KK43: çok halsiz dü$üyorum ak$ama dogru :KK43:
ya$im 22 ögrenciyim

Daha fazla ne yapcan zaten..Yaparsan sağlıgın bozulur canım..Çok gençsin hiç moralini bozma..

canım yaa diyet listen varsa paylaşırmısın çok sevindim 1 kilo daha vermişsin devam arkadaşım darısı başıma :KK43:

Canım şuan kendim yapıyorum diyetimi ama 13 haziranda diyetisyene başlıyorum..Şuankni paylaşıyım,diyetistene gittikten sonrada doktorunkini paylaşırım;

Sabah :
Ya beyaz peyinirli tost -ya da beyaz peynir,çeri domates,3-4 zeytin ve çay içiyorum

Kuşluk:
4 Kayısı

Öğlen :
Tavuk eti ya da kırmızı et,salata 2 dilim siyah ekmek,biraz yoğurt..

İkindi:
4-5 tane diyet bisküvi ya da yoğurdun içine bir dilim ekmek koyup yiyorum..

Akşam:
Sebze yemeği,salata,1 kase çorba,1 dilim ekmek...

Not:Canım et yemek istemediğm zamanlarda da kuru fasülye ya da nohut yemeği yiyorum.Eşdeğer besin grupları canım...Tabi 2,5 lt yakın su içiyorum..Aslında daha fazla gitmeli ama dondurma şu sıralar çok yedim..

Son düzenleme:
çok sağol canım :KK16::KK16:
dr gidincede paylaşırsan çok sevinirim ben çok kaçırıyorum yaa düzene girmem lazım,ben bide öğün atlıyorum öğlen bişe yemiyorum atıştırıyorum ondan galiba düzen şart...

çok sağol canım :KK16::KK16:
dr gidincede paylaşırsan çok sevinirim ben çok kaçırıyorum yaa düzene girmem lazım,ben bide öğün atlıyorum öğlen bişe yemiyorum atıştırıyorum ondan galiba düzen şart...

Öğün atlayınca gerçekten olmuyor canım..Tecrübeyle sabit:KK9:
Tabi paylaşırım canım..;İnşallah atarız bu kiloları..Senin boyun ve kilon kaç?

Son düzenleme:
tebrikler cnm..güzel gidiyorsun..:nazar:

diyet listeni merak ettim bende gitmeyi düşünüyorum..

şuanda 65 kg .vermem gereken 10 kg var..takıldı gitmiyoooooo:KK55::KK55:

tebrikler cnm..güzel gidiyorsun..:nazar:

diyet listeni merak ettim bende gitmeyi düşünüyorum..

şuanda 65 kg .vermem gereken 10 kg var..takıldı gitmiyoooooo:KK55::KK55:

Canım selam
Ben 13 haziranda diyetisyene başlıyorum..Burda paylaşıcam diyet listemi..
Şuan uyguladıgım diyet yukarda yazıyor.Şimdilik bununla gidicem..Valla ben de 13 kilo vermek istiyorummmm.İnşallah olcak..

boyum 1.55 kilomda 63 :KK69:
bugünlerde kafayı yemek üzreim benim birde vücudum çok ödem topluyo ellerim ayaklarım çok şişiyo beşibiyerde içiyorum o biraz rahatlatıyo sizdede oluyomu şişlik,ben 5 kiloyada razıyım yeterki azıcık verebileyim,çok üzülüyorum çok bide 2. çocuğu istiyo eşim iice daralıyorum korkuyorum...

boyum 1.55 kilomda 63 :KK69:
bugünlerde kafayı yemek üzreim benim birde vücudum çok ödem topluyo ellerim ayaklarım çok şişiyo beşibiyerde içiyorum o biraz rahatlatıyo sizdede oluyomu şişlik,ben 5 kiloyada razıyım yeterki azıcık verebileyim,çok üzülüyorum çok bide 2. çocuğu istiyo eşim iice daralıyorum korkuyorum...

yok canım şişliğim şuan ama tiroidlerim çok yüksek oldugunda baya ödemim vardı..acaba neden ödem oluyor onu bilmek lazım..
doktorA falan mı göstersen acaba canım?

defalarca söyledim doktoruma ciğerlere falan baktı bi problem yok neden olduğunu o da anlayamadı şişiyorum işte arada :KK14:

X