Asla hazır olmayan ben ve baba olmak için deliren eşim

MaşaAllah ne güzel olmuş🌸 Bence benimde gözlemlediğim Allah rızkını bereketini veriyor. Zaten rızkına kefilim bunun yüzünden çocukların canına kıymayın diyor. Bende mükemmeliyetçi bir insanım herşey çok güzel olsun sonra diye eşime destek oldum çok isterken halbuki. Ama herşey normal sebepsiz 4 yıl olacak neredeyse nasip olmadı. 2 yıl ertelediğim için kendimi yedim. Evlilik oldu kaç yıl. Bazıları kaç tene çocuk var diye soruyor. Çünkü bizden sonra evlenenlerin 2. Si doğdu büyüdü bile. Bu öyle çıkmaz ve üzücü bir durum ki çocuğun bakımında bütün zorluklar yok maddi durumlar vs hepsi boş. Nasip olsaydı da hepsi hallolurdu diyorsun sonra. Hanfendi şimdi bunu pek baskın hissedemiyor. Ama böyle bir ihtimal var. Haklarında hayırlısı herkesin. Bebeğiniz sağlıkla analı babalı büyüsün İnşaAllah.
Yorumunuzu okadar haklı buldum ki. Bende mesela sürekli bu tereddütleri düşünüp kararsız kalıyordum ama sonra karar verdik ve şimdi deniyoruz klomen kullanıyorum bekliyoruz bunay gebelik. 1 yıllık evliyim 28 yaşındayım bir boş gebelik yaşadım bekarlıktan beri adet düzensizliği var bazen prolaktinim yükseliyordu falan. Birde böyle hayal kırıklığı yaşayınca ilkten çok düşündüm. Kendimi hazır hissediyorum eşim çok istiyor bende istiyorum. Bende çok rahatıma düşkünüm şuan kiradayız ve şuan çalışmıyorum yeni ayrıldım çok şükür 1 yıl çalışmadan çocuk olana kadar idare ederiz diye düşünüyoruz bu kadar isterken sırf ev birikim yapmak için erteleyip sonrasında da olmazsa tabiki Allahın takdiri ama çok üzülürüz diye ertelemekten vazgeçtim maddiyat herşey düzelir :) rabbim tez zamanda size de dilediğinizi versin inş görünce yazmak istedim🤲

Sırf eşiniz istiyor diye çocuk yapılmaz. Eşiniz çok istiyorsa gidip kendisine çocuk doğuracak biriyle evlensin

Merhaba, ben 27 eşim 30 yaşında. Evliliğimizde 2 yılı ekim ayında doldurduk. İkimiz de çalışıyoruz. Rahat geçiniyoruz çok şükür ama ev,araba vs yok. Eşimin kendi işi, ticaretle uğraşıyor. Özellikle bu sene işleri açıldı çok şükür. Fakat ne ev ne araba borcuna girmedik bu süreçte. Eşim ise geleceğimizi düşünmeden, bencil şekilde baba olmak istiyor. Ben ne maddi anlamda, ne de psikolojik olarak kesinlikle hazır değilim. Anne olmak için kendimi yeterli hissetmiyorum. Özgürlüğüne ve rahatına oldukça düşkün biriyim. Akşam eve gidince yemeği yiyip bayılıyorum koltukta yorgunluktan. Çocuk sahibi olursam da çalışmak zorundayım. Hem çocuk, hem ev, hem iş yürütebileceğime inanmıyorum. En azından evimiz olsaydı, kira derdimiz olmasaydı birkaç sene tek maaşla idare edebilirdik (çocuk kreş yaşına gelene kadar). Fakat bu şartlarda çalışıp birikim yapmak, geleceğimizi en azından bir nebze olsun garanti altına almak varken ve anne baba olmak için daha zamanımız da varken (biyolojik olarak) eşimin bu baskısından çok bıktım. Bu konuda diretirsem aramızın bozulacağını bile söylüyor. Genç baba olmak istiyorum, bu hakkımı elimden alma, benim hakkıma giriyorsun diyor. Ne zaman bir bebek görse iç geçiriyor, bana sosyal medyadan bebek ürünleri gönderiyor; şunu alalım kalsın, şunu da alalım lazım olur diye. Yavaş yavaş malzemeleri alma derdinde. Bense kesinlikle hazır değilim. Allah nasip ederse daha zamanı var diye düşünüyorum. Ve istemiyorum deyince de bana sürekli negatif konuşuyorsun, bu şekilde söylersen zaten olmaz. Ve eğer olmazsa bu laflardan dolayı pişman olacaksın şeklinde konuşunca ben artık istemiyorum demeye de çekinir oldum. Ya olmazsa da beni suçlarsa diye. Off çok sıkıldım bu durumdan. Ben ne yapmalıyım? Bu konuda haksız mıyım? Bencil olan ben miyim? İstemeye istemeye sırf eşinin mutluluğu için çocuk sahibi olmak ne kadar mantıklı? Bu arada evliliğimiz gayet yolunda. Mutluyuz.
Bazı erkeklerde 30 yaş civarı yaşım geçiyor kaygısı oluşuyor. Normalde 30 yaş genç bir yaş iken kişi yaşım geçiyor diye içten içe kaygılanabilir. Biraz sizin biraz da eşinizin empati yaparak tatlı dille konuşup orta yolda buluşmanız gerekiyor. Mesela ben eşimle evlenmeden önce bunları konuştuğumuzda ben 1-2'den fazla çocuk istediğimi belirttim. Kendisi de o şekilde düşündüğünü belirtti. İlk çocuktan belli bir süre sonra ben 2.yi de düşündüğümü söyledim. Kendisi hemen hazır olmadığını, biraz daha sonra düşünsek daha iyi olacağını söyledi. Belli bir süre sonra tekrar konuşup ikimiz de isteyince denedik. Ne ben illa da hemen olsun diye tutturdum, ne de o ben istemiyorum diye tutturup da beni kırmadı.

Yorumunuzu okadar haklı buldum ki. Bende mesela sürekli bu tereddütleri düşünüp kararsız kalıyordum ama sonra karar verdik ve şimdi deniyoruz klomen kullanıyorum bekliyoruz bunay gebelik. 1 yıllık evliyim 28 yaşındayım bir boş gebelik yaşadım bekarlıktan beri adet düzensizliği var bazen prolaktinim yükseliyordu falan. Birde böyle hayal kırıklığı yaşayınca ilkten çok düşündüm. Kendimi hazır hissediyorum eşim çok istiyor bende istiyorum. Bende çok rahatıma düşkünüm şuan kiradayız ve şuan çalışmıyorum yeni ayrıldım çok şükür 1 yıl çalışmadan çocuk olana kadar idare ederiz diye düşünüyoruz bu kadar isterken sırf ev birikim yapmak için erteleyip sonrasında da olmazsa tabiki Allahın takdiri ama çok üzülürüz diye ertelemekten vazgeçtim maddiyat herşey düzelir :) rabbim tez zamanda size de dilediğinizi versin inş görünce yazmak istedim🤲
Çok teşekkür ederim 😊 yaşınız ideal yaşlar sizin yaşınızda olsam çok üzülmezdim belki. Ama yıllar geçtikçe eksiklik duygusu çok üzücü birşey. Kaldı ben kardeşleri de olsun isterim 😔 elinizden geleni yaptıktan sonra takdir Allah ın. Şu hayatta maddiyat sıkıntılar vs herşey hallolur ve sıkıntı imtihan yurdu dünya burası hiç bitmez bitmiyor. Önemli olan doğru kararlar ve olumlu düşünmek olmak. İnşaallah en kısa zamanda kavuşursunuz. Amin duanıza 🤲

Çok teşekkür ederim 😊 yaşınız ideal yaşlar sizin yaşınızda olsam çok üzülmezdim belki. Ama yıllar geçtikçe eksiklik duygusu çok üzücü birşey. Kaldı ben kardeşleri de olsun isterim 😔 elinizden geleni yaptıktan sonra takdir Allah ın. Şu hayatta maddiyat sıkıntılar vs herşey hallolur ve sıkıntı imtihan yurdu dünya burası hiç bitmez bitmiyor. Önemli olan doğru kararlar ve olumlu düşünmek olmak. İnşaallah en kısa zamanda kavuşursunuz. Amin duanıza 🤲
Haklısınız 🙏🏻 nelerle sınanacağımız belli değil hep hayırlısı ne ise onu diledim Allahtan. Her şeye çözüm bulunuyor bu hayatta bi sağlık geri gelmiyor çalışılıpta halledilemeyecek hiçbir şey yok.. Kaç yaşındasınız belkide hala umut vardır? Her şeyde bir hayır vardır kendinizi üzmeyin belliki kalbiniz tertemiz cümleleriniz bunu belli ediyor 🥰🥰

Haklısınız 🙏🏻 nelerle sınanacağımız belli değil hep hayırlısı ne ise onu diledim Allahtan. Her şeye çözüm bulunuyor bu hayatta bi sağlık geri gelmiyor çalışılıpta halledilemeyecek hiçbir şey yok.. Kaç yaşındasınız belkide hala umut vardır? Her şeyde bir hayır vardır kendinizi üzmeyin belliki kalbiniz tertemiz cümleleriniz bunu belli ediyor 🥰🥰
Otuzumda evlendim 36 ma girdim 😢 Tüp bebek için rahim ameliyatı oldum sırf tüp bebek maliyetli düşük vs olmasın olursa diye,ciddi sıkıntı yokken. İyileşme sürem uzun sürdü üzerine başka engeller çıktı hayattan. Tüp bebeğe gideceğimiz zaman kimyasal gebelik geçirdim. Herşeyin düzene girmesi yine uzun sürdü. Sonra taşınmak zorunda kaldım başka şehir başka düzen. Bir mucize bekliyorum Allah ol derse olur. Sıkıntılar bitsin demek gerçekçi değil yaşayarak öğrendim. Sıkıntı sorun hep olur. Çünkü imtihan dünyası. Olumlu pozitif düşünmek en önemlisi. Bütün duyguları çevrenin sözlerini dibine kadar yaşadım. Allah tan umudum. Bu konu çok hassas insan bir üzüntüye çare bulamıyor. Ona da alışıyorsun. Desteğiniz için çok teşekkür ederim 🌷💓 tüm kalbimle İnşaAllah hayırlı sağlıklı evlatlar bekleyen herkese diliyorum.

Otuzumda evlendim 36 ma girdim 😢 Tüp bebek için rahim ameliyatı oldum sırf tüp bebek maliyetli düşük vs olmasın olursa diye,ciddi sıkıntı yokken. İyileşme sürem uzun sürdü üzerine başka engeller çıktı hayattan. Tüp bebeğe gideceğimiz zaman kimyasal gebelik geçirdim. Herşeyin düzene girmesi yine uzun sürdü. Sonra taşınmak zorunda kaldım başka şehir başka düzen. Bir mucize bekliyorum Allah ol derse olur. Sıkıntılar bitsin demek gerçekçi değil yaşayarak öğrendim. Sıkıntı sorun hep olur. Çünkü imtihan dünyası. Olumlu pozitif düşünmek en önemlisi. Bütün duyguları çevrenin sözlerini dibine kadar yaşadım. Allah tan umudum. Bu konu çok hassas insan bir üzüntüye çare bulamıyor. Ona da alışıyorsun. Desteğiniz için çok teşekkür ederim 🌷💓 tüm kalbimle İnşaAllah hayırlı sağlıklı evlatlar bekleyen herkese diliyorum.
Amin inşallah🙏🏻 yaşınızda hiçbir şey yok önünüzde daha güzel zaman var inşallah hayırlısı ile olur dua edeceğim sizin için Allah gönlünüze göre versin umut her zaman vardır 🌸🥰

Merhaba, ben 27 eşim 30 yaşında. Evliliğimizde 2 yılı ekim ayında doldurduk. İkimiz de çalışıyoruz. Rahat geçiniyoruz çok şükür ama ev,araba vs yok. Eşimin kendi işi, ticaretle uğraşıyor. Özellikle bu sene işleri açıldı çok şükür. Fakat ne ev ne araba borcuna girmedik bu süreçte. Eşim ise geleceğimizi düşünmeden, bencil şekilde baba olmak istiyor. Ben ne maddi anlamda, ne de psikolojik olarak kesinlikle hazır değilim. Anne olmak için kendimi yeterli hissetmiyorum. Özgürlüğüne ve rahatına oldukça düşkün biriyim. Akşam eve gidince yemeği yiyip bayılıyorum koltukta yorgunluktan. Çocuk sahibi olursam da çalışmak zorundayım. Hem çocuk, hem ev, hem iş yürütebileceğime inanmıyorum. En azından evimiz olsaydı, kira derdimiz olmasaydı birkaç sene tek maaşla idare edebilirdik (çocuk kreş yaşına gelene kadar). Fakat bu şartlarda çalışıp birikim yapmak, geleceğimizi en azından bir nebze olsun garanti altına almak varken ve anne baba olmak için daha zamanımız da varken (biyolojik olarak) eşimin bu baskısından çok bıktım. Bu konuda diretirsem aramızın bozulacağını bile söylüyor. Genç baba olmak istiyorum, bu hakkımı elimden alma, benim hakkıma giriyorsun diyor. Ne zaman bir bebek görse iç geçiriyor, bana sosyal medyadan bebek ürünleri gönderiyor; şunu alalım kalsın, şunu da alalım lazım olur diye. Yavaş yavaş malzemeleri alma derdinde. Bense kesinlikle hazır değilim. Allah nasip ederse daha zamanı var diye düşünüyorum. Ve istemiyorum deyince de bana sürekli negatif konuşuyorsun, bu şekilde söylersen zaten olmaz. Ve eğer olmazsa bu laflardan dolayı pişman olacaksın şeklinde konuşunca ben artık istemiyorum demeye de çekinir oldum. Ya olmazsa da beni suçlarsa diye. Off çok sıkıldım bu durumdan. Ben ne yapmalıyım? Bu konuda haksız mıyım? Bencil olan ben miyim? İstemeye istemeye sırf eşinin mutluluğu için çocuk sahibi olmak ne kadar mantıklı? Bu arada evliliğimiz gayet yolunda. Mutluyuz.
İyi bir okulun anaokulu 3 yaş için yıllık 200.000 lira.Cocuk demek para demek.Cocugu dogurucak olan da bakacak olanda sizsiniz hazır değilseniz yapmayın.Terapiye gidin

Ben evlenip geç çocuk yapanlardanim. Eşim bana saygı duymustu.( Eşinizin baskı yapması garip, 37 olsanız anlarım da) Hatta o kadar erteledim ki çevremdekiler tüp bebek tavsiyesi vermeye başladı. Ama isteyince oldu çok şükür. Sadece hamilelik sonrası bazı rahatsizliklardan dolayı 2 yıl tekrar hamile kalmamam önerildi. Kardeş zor görünüyor.
Kardeş ihtimalinin azalması dışında verdiğim karardan çok memnunum. Gezdim, tozdum anne olduğumda gözüm dışarıdaki hayat, izlenecek dizi, gidilecek tiyatroda değildi. Hem de cevrede görüyorum. Çocukla rekabet halinde olanları. Benim kızım yaramazlık yapıyor ben kahkahalarla onu izliyorum, yaşam sevincini, muzipliklerini çünkü kendimi abla değil teyze hissettiğim zaman yaptım. Ev konusu günümüzde sıkıntılı ona birsey diyemeyecegim ama araba şart gibi birsey. 2 yıl çalışmamak için para ayırdım vs vs

Maddi olarak hazır olmayınca psikolojiniz bozulur çünkü kendinizden sakınabilirsiniz ama çocuğunuza almadığınız şeyler size dert olucak. En azından altta araba olsun. Çünkü 2 yaşa kadar parka gitmek bile zulüm hastaneydi bi işin çıkar nüfus müdürlüğü hatta alışveriş bile çok zorlar. En zoru da ilk aylar en az 3 saatte bir uyanır. Eşin uyansa diyelim yine de ağlamasına uyanırsın ve sen uykuya geçene kadar zaten o ikinciye uyanıcak. Eşin çalışıp yorgun olucak o kadar istedin diye kavga ediceksin( içinden iyiki yapmışım diceksin ama neyse) 1,5 yaşa kadar işine geri dönemek isticeksin ama o 2 yaşında herşeyi anlayıp beraber oyun oynamaya başladığınızda bu sefer de işe gidip bırakmaya kıyamayacaksın. Bakıcıya para vericeğime ben ilgilenirim diceksin. Çok zor bi karar ama çocuk aşkı da başka ilk zamanlar anlamıyorsunuz sonradan hayatınızın merkezi oluyor onun için yaşamak istiyorsunuz. Bebek yüzünden hayatınız kaysa beş parasız kalsanızda yanınızdayken yine olsa yine yapardım diyeceğiniz birşey. Yapmama kararında netseniz erteleyin istemiyor değilim sadece zamana ihtiyacım var tarzi. Ben çocuklari hiç sevmezdim eşimle de yapmayız diyorduk evliliğin 3ncü yılında yemek yerken birden bebek istermisin dedim. Ki nedenini bilmiyorum, o da olur dedi. Konuşma da çok saçmaydı :KK70: yani o his birden de gelebilir.

Senin gbi düşünüp gebe kalmadım
Yasımız da aynı. İdi.
30 yaşında gebe kaldim.surekli bebeklerim anomali nedeniyle vefatvetti 2 kez. 2. Gebeligim down sendromu idi
Sen hazırım dediğinde de vücudun geç kalmış oluyor. Suanki tek pişmanlığım genç anne olmamak
Suan anne oldum tüp bebek yöntemiyle. Ama yetişemiyorum
Genç anne olmayı çok isterdim.

Senin gbi düşünüp gebe kalmadım
Yasımız da aynı. İdi.
30 yaşında gebe kaldim.surekli bebeklerim anomali nedeniyle vefatvetti 2 kez. 2. Gebeligim down sendromu idi
Sen hazırım dediğinde de vücudun geç kalmış oluyor. Suanki tek pişmanlığım genç anne olmamak
Suan anne oldum tüp bebek yöntemiyle. Ama yetişemiyorum
Genç anne olmayı çok isterdim.
En korktuğum şey de bu. İsteyince problem yaşayıp, keşke daha önce deneseydim diyecek olmam :KK43:
Allah bağışlasın yavrunuzu.

X