Aslında Derdim yok

Bana simdiki aklimi ve 22 yasimi verseydi yaradan.. derdim ki butun erkekler sizin olsun, beni birakin kendi halime💞💞 cok gencsin cok sanslisin.. 40-50 lerdede bosanabilirdin.. erkenden o tecrubeyi edinmissin.. hic birseyde dunyanin sonu degil sen guclu oldukca..bir yanlis yaptin diye 2. Yanlisi yapma hakkin yok mu? Elbette var.bazi seyler nasip kismet ve hayatin ne getirip goturecegi belli degil
Çok güzel yazmışsınız yanlışlar hatalar elbette bizler için. Ben bunu yaşamasaydım şuan ki yerimde böyle güçlü olmazdım. Ama şöyle birşey de var ki bu sefer adımlarımı çok daha dikkatli atmak istiyorum iş,arkadaşlık,yatırım bu konularda yanlışım olsun hiç problem değil böyle böyle bir yerlere gelirim eminim ama evlilik konusunda 2. Hatam olsun istemiyorum malum Türkiye’de yaşıyoruz hepimiz ve dışarda çok kötü kalpli insanlar var ❤️

Sizin gibi insanlar o kadar kötü kalpliler ki ben hiç birşey söylemiyorum evet erkenden hemen bi tane daha buldum

Bahsettiğin adamın senin üzerinde planların var. Hayatının çocukluktan sonraki dönemi evlilikte geçmiş. Şimdi kendini tanıma, çevreyle ilişkini düzeltme ve para kazanıp ekonomik bağımsız olma dönemin. Sana harika davransa bile sen bundam etkilenme. Asla ortak olma. Kendin tap bir şeyleri. Ortak iş yeri demek her şeyinle yine birine bağımlı olman demek. Üniversite eğitimin olsa bile uzun bir elmbecerisi için yine çırak gibi çalışmalısın. Kendine odaklanmalısın. Burada iyice elini alıştır sonra kendin git Almanya’ya. Ciddiyim zaten o süreçte değerlendirir gittikten sonra onunla hala berabersen orada evlenirsin

Sana yorum yapanların hiç biri kötü kalpli ve senin kötülüğünü isteyen yorumlar değil. Sanırım “ a bak ne güzel, seni destekliyor yanında düşünme evlen canım” demelerini bekliyorsun sanırım. İlk önce bu ön yargını yen, hemen gardını alıp insanlarla savaşma.

Kötü kalp ne alaka? Ben sizin yazdığınız her şeyi okumadım. Ve yapılan yorumlardan da hemen evlenmek istediğiniz kanısına vardım çünkü okuduğum yorumların çoğu evlilik için acele etme,en az 3-4 yıl bekle denilmiş. Benim onu yazma nedenimi siz anlamadınız belki ama yorumuna cevap yazdığım arkadaş ne niyetle yazdığımı anlamıştır diye düşünüyorum. Ay kibir demişsiniz de ne alaka yani? Bana ne sizden ve sizin ne yapmak istediğinizden. Evlenme mi demişim yoo.
O zaman ön yargılısınız hanımefendi eğer ki yazdığımı okusaydınız böyle düşünmezdiniz eli para tutsa bu kdar acele ederimiydi ne kadar kötü ya rica ediyorum sizden konuma yorum bu şekilde yapıcaksanız yapmayın.

Bahsettiğin adamın senin üzerinde planların var. Hayatının çocukluktan sonraki dönemi evlilikte geçmiş. Şimdi kendini tanıma, çevreyle ilişkini düzeltme ve para kazanıp ekonomik bağımsız olma dönemin. Sana harika davransa bile sen bundam etkilenme. Asla ortak olma. Kendin tap bir şeyleri. Ortak iş yeri demek her şeyinle yine birine bağımlı olman demek. Üniversite eğitimin olsa bile uzun bir elmbecerisi için yine çırak gibi çalışmalısın. Kendine odaklanmalısın. Burada iyice elini alıştır sonra kendin git Almanya’ya. Ciddiyim zaten o süreçte değerlendirir gittikten sonra onunla hala berabersen orada evlenirsin

Sana yorum yapanların hiç biri kötü kalpli ve senin kötülüğünü isteyen yorumlar değil. Sanırım “ a bak ne güzel, seni destekliyor yanında düşünme evlen canım” demelerini bekliyorsun sanırım. İlk önce bu ön yargını yen, hemen gardını alıp insanlarla savaşma.
Hayır tabiki aşka bu şekilde düşünmüyorum kimse bana evlen desin diye de beklemiyorum herşeyden önce evliliğe ben hazır değilim ama yazış biçimleri çok kötü hemen yeni birisi bulmuş aa tabir vlenmek ister hemen eli para tutmuyor benim yorumlarım bunlara diğer yazanlara zaten cevap verdim ben ve hepsinin de sizin de haklı hatta çok haklı çok güzel yorumlar yaptığınızın bilincindeyim ve ben böyle şeyler duymak için açtım bu konuyu arada 1 2 tane değişik yorum olsa da beni çok mutlu eden şeyler de var ki hiç bşr tanesi evlen hemen demedi ❤️

O zaman ön yargılısınız hanımefendi eğer ki yazdığımı okusaydınız böyle düşünmezdiniz eli para tutsa bu kdar acele ederimiydi ne kadar kötü ya rica ediyorum sizden konuma yorum bu şekilde yapıcaksanız yapmayın.
Değilim ya önyargılı falan. Tamam konuyu baştan sona okumadan ve sizin yanlış anlayabilme ihtimalinizi düşünmeden yorum yapmamam gerekirdi ama açıklama yaptığım halde hala benim hakkımda önyargılı yorumlar yapıyorsunuz.

Hayır Genepil! Kocasız olmaz!!!!! Ne o öyle özgürlük falan!! Daha evde kocanın arkası toplanacak, ay bu da hiç evlenmeden önceki gibi değilmiş evlendikten sonra çok değişti!! diye konu açılacak. Biz çok kötü kalpliyiz sinir olduk o yüzden :KK43:( Herkese de kötü kalpli demiş, kıstası neyse artık...

Hayır Genepil! Kocasız olmaz!!!!! Ne o öyle özgürlük falan!! Daha evde kocanın arkası toplanacak, ay bu da hiç evlenmeden önceki gibi değilmiş evlendikten sonra çok değişti!! diye konu açılacak. Biz çok kötü kalpliyiz sinir olduk o yüzden :KK43:( Herkese de kötü kalpli demiş, kıstası neyse artık...
😂😂😂😂 ya nedennn nedennn evet sen kötü kalplisin adın da zaten belli ediyor seni lütfen yazdıklarımı okumayan bana burda yorum yapmasın evliliğin benim için en son planda olduğunu söyledim mesleğimi işimi elime almak istediğimi hayatımda bir erkekten daha önemli şeylerin olduuğunu yazdım. Bol bol kitap okuyun ki okuduğunuzu anlama gelişsin.

😂😂😂😂 ya nedennn nedennn evet sen kötü kalplisin adın da zaten belli ediyor seni lütfen yazdıklarımı okumayan bana burda yorum yapmasın evliliğin benim için en son planda olduğunu söyledim mesleğimi işimi elime almak istediğimi hayatımda bir erkekten daha önemli şeylerin olduuğunu yazdım. Bol bol kitap okuyun ki okuduğunuzu anlama gelişsin.

Süper biriyim, melek gibiyim... Zırla :KK70:

Neden zırlıyım ki eğer ki süper melek gibi biriyseniz bu çok güzel birşey benim insanları kıskanma gibi bir durumum yok hatta mutlu olurum inşallah öylesinizdir öyle değilseniz de inşallah öyle olursunuz ❤️
öyleyim öyleyim.. genç genç kızlar koca dediği an çok sinirleniyorum sadece hahahhah ayrıca okuduğumu anlama sorunum yok, sen ne kadar öyle değil desen de metindeki mesaj açık, bir alt metin seziliyor, heyecanlanıyorsun hevesleniyorsun anlaşılıyor, bu kadar güzel gelişmenin içine kocayı katmasan tepkiler çok daha farklı olurdu ama altbilincin bağırıyor resmen KOCA diye herkes de bunu algıladığı için benim gibi yazdı zaten, sığlıktan değil. Öptüm hadi...

Çok uzun olduuu kusura bakmayın lütfen 🙏🏻

Herkese merhaba hayırlı sabahlar hanımlar birazcık içimi dökmek istedim,gelecekte ki planlarımdan,başarılarımdan,hayatımın bir anda nasıl değiştiğinden bahsetmek istiyorum.Bu siteye İlk üye olduğumda 16 yaşındaydım,şuan da 22 yaşındayım. Bir çok kez konu açtım evliydim boşandım çocuğum yok çocuğum olsun çok istedim çok cahilce düşündüğüm dönemlerdi çok şükür geçti. Öncelikle beni yargılamanızı istemiyorum elbette düşüncelerinizi yazabilirsiniz ama kırıcı olmayın lütfen. 17 yaşımda evlenmiştim 20nin ortalarında boşandım kabus gibiydi ben nasıl bunca zaman dayandım diyorum Hatta dışarıya çok iyiyiz yalanları söylemekten o kadar bıkmıştım ki bir erkeğe muhtaç olmak kadar kötü birşey yok birde o erkek seni aşşağı çekiyorsa herşey daha berbat oluyor şimdi ki aklım olsa hiç evlenmezdim ya neyse şuan da üniversitede saç ve güzellik bakım okuyorum genelde teorik ders olduuğu için eğitim merkezinden de özel kurs alıyorum okulun bitmesine 2 kursun bitmesine 3 ayım kaldı. Hayatım da birisi var ne kdar çabuk aldın demeyin bende böyle düşünmüyordum bir anda oldu herşey. Ve beni her konuda destekleyen bir insanla birlikteyim okulum bittikten sonra beraber salon açma düşüncemiz var oda erkek berberi kendi yeri var ikimiz tek salonda ayrı bölümlerde çalışmayı düşünüyoruz. Evlilik için çok erken daha iyice ayaklarımın üzerine basıp ondan sonra evlenmek istiyorum. Erkek arkadaşım üniversite bittikten sonra evlenelim diyor ama ben bir evlilikten yeni çıktığımı acele etmiyeceğimi söylüyorum. Şu anlık bir sıkıntı yok kimseyi kaybetme korkum yok,bir erkeğe muhtaç değilim,evet çok seviyorum ama yanlışında da affetmem birdaha olmaz lafına birdaha kanmam çok güçlü bir genç iş kadını olmak en büyük hedefim şuan da yavaş yavaş yaklaşıyorum hedefimeeee sizden de biraz destek almak istiyorum bana ne önerirsiniz genel anlamda şimdiden teşekkür ederim ❤️
Aynı salon olacaksa illaki yazili sozlesme falan yapın aranizda. Ayrilirsaniz is ne olacak. Iş olayı problem

öyleyim öyleyim.. genç genç kızlar koca dediği an çok sinirleniyorum sadece hahahhah ayrıca okuduğumu anlama sorunum yok, sen ne kadar öyle değil desen de metindeki mesaj açık, bir alt metin seziliyor, heyecanlanıyorsun hevesleniyorsun anlaşılıyor, bu kadar güzel gelişmenin içine kocayı katmasan tepkiler çok daha farklı olurdu ama altbilincin bağırıyor resmen KOCA diye herkes de bunu algıladığı için benim gibi yazdı zaten, sığlıktan değil. Öptüm hadi...
alt bilincim koca diye bağırmıyor keşke tamamen size hayatımı şuan ki düşüncelerimi aktarabilseydim o zaman ne demek istediğimi anlardınız sadece bir defa kocaa diye bağırdı bilinç altım onda da gördüm bazı şeyleri inanın en güzel zamanlarım tekrar heba etmek gibi bşr niyetim yok 🙏🏻

Aynı salon olacaksa illaki yazili sozlesme falan yapın aranizda. Ayrilirsaniz is ne olacak. Iş olayı problem
Haklısınız ilk hedefimiz zaten Almanya evlendikten sonra gidip orda yapmak ben okulu bitirdikten sonra biryere girip çalışıp iyice deneyim kazanmam gerekiyor uzun bşr süreç var önümüzde hayırlısı neyse o olsun

Ne alaka ya.. kiz zaten herseyi halledip ciddi birseyler olsun diyor.. okumadan yorum yapmissin bencede🙄 kaldi ki hic evlenmemis olsaydida flortum var deseydi yine herkes diyecekti acele etme evlilik icin diye.. bu kadin baya guclu olmaya calisan biri.. o gucu almadan evlenme isigi yok zaten..gayet herseyi sirasiyla yapmaya calisiyor.. ve ayrica zaten koca meraklisi gibi durmuyor oyle olsa hemen nikahi basardi onu tutan ne olacakti

Kötü kalp ne alaka? Ben sizin yazdığınız her şeyi okumadım. Ve yapılan yorumlardan da hemen evlenmek istediğiniz kanısına vardım çünkü okuduğum yorumların çoğu evlilik için acele etme,en az 3-4 yıl bekle denilmiş. Benim onu yazma nedenimi siz anlamadınız belki ama yorumuna cevap yazdığım arkadaş ne niyetle yazdığımı anlamıştır diye düşünüyorum. Ay kibir demişsiniz de ne alaka yani? Bana ne sizden ve sizin ne yapmak istediğinizden. Evlenme mi demişim yoo.
Konu sahibi eli para tutana dek evlenmek istemediğini ve hiçbir erkeğe muhtaç olmadığını, olmak da istemediğini, evliliği yakın zamanda düşünmediğini konu metninde yazdığından (ki umarım bu dediklerine uygun hareket eder) buna rağmen "eli para tutsa evlenmek istemezdi" gibi bir şey yazılması olumsuz algılanabilir, konuya yorum yapıldığında konu metnini okuduğunuz düşünülüyor doğal olarak. Siz evleneceğim diye inat eden biri yazmış sanıp yorum yazmışsınız, hiçbir artniyetiniz yok ama bu fark edilmeyebilir.

Haklısınız ilk hedefimiz zaten Almanya evlendikten sonra gidip orda yapmak ben okulu bitirdikten sonra biryere girip çalışıp iyice deneyim kazanmam gerekiyor uzun bşr süreç var önümüzde hayırlısı neyse o olsun
Bence "hedefimiz" şeklinde planlarınız olmasın, "hedefim" olsun. Birlikte iş açmak, birlikte ülke değiştirmek sizleri birbirinize muhtaç hale getirir, farklı imkanları değerlendirmeniz çok zor olur, yollarınızı ayırmak çok zor olur. Bir süre yalnız kalmanız daha faydalı olabilir. Güçlenmek, bir şeyleri öğrenmek için çabalıyorsunuz, kendinizi geliştiriyorsunuz, bu çabalarınız ortak iş kurma problemleriyle vb. zedelenmesin. Sevgililiğiniz romantik ilişki halinde kalırken iş planlarınızı kendi kendinize almanız sizi daha da güçlendirir. Bu sayede karşınızdakini de daha iyi tanırsınız. Kendinize güveniniz de artar.

22 yaşında evlilik içeren uzun vadeli planlar yapmanıza gerek yok. Siz bir sonraki adımı düşünün. Bu adamla 5 seneye evlenelim, Almanyaya gidelim vb. gibi planlar asıl düşünmeniz gereken kısa vadeli planları engeller. Bu kadar ileriyi düşünerek fark etmeden hayatınızı birbirinize bağımlı hale getirirsiniz oysa evliyken bile bağımsız hayatlarımız olabilmeli ki birimizin iş yerinde vb. bir sorunu olunca diğeri de patlamasın. Hemen evlenmemeye karar vermeniz güzel ama bence hangi noktada (kaç yıla) evleneceğinizi bile düşünmenize gerek yok. Evlilik bir noktada olması şart bir şey sanırım zihninizde ama bunu böyle düşünmeyin. Adamı ne zamandır tanıyorsunuz ki seneler sonra evlenip Almanyaya gitmeyi düşünüyorsunuz? Oluruna bırakın. Eğitiminizi bitirmeyi planlayın, o gerçekleşince iş edinmeyi, sonra gelirinizi artırmayı, çevre edinmeyi... Adım adım. Bu adımları atarken sevgilinizle ilişkiniz iyi ilerlerse diğer şeyleri o zaman düşünürsünüz.

Son düzenleme:
Uzun olmasini problem gormeyin bence hedef odakli olmaktan ziyade hedefe giden yolda mutlu olmaya bakın. Evlilik muhabbetine bile girmeyin suan bence . Kendinizi kesfedin zor donem atlatmissıniz evliligin cok da matah bisey olmadıginı az çok anlamıssınizdır

Ne alaka ya.. kiz zaten herseyi halledip ciddi birseyler olsun diyor.. okumadan yorum yapmissin bencede🙄 kaldi ki hic evlenmemis olsaydida flortum var deseydi yine herkes diyecekti acele etme evlilik icin diye.. bu kadin baya guclu olmaya calisan biri.. o gucu almadan evlenme isigi yok zaten..gayet herseyi sirasiyla yapmaya calisiyor.. ve ayrica zaten koca meraklisi gibi durmuyor oyle olsa hemen nikahi basardi onu tutan ne olacakti
Ayy sonunda beni anlayan birisi çok teşekkür ederim ❤️

Bence "hedefimiz" şeklinde planlarınız olmasın, "hedefim" olsun. Birlikte iş açmak, birlikte ülke değiştirmek sizleri birbirinize muhtaç hale getirir, farklı imkanları değerlendirmeniz çok zor olur, yollarınızı ayırmak çok zor olur. Bir süre yalnız kalmanız daha faydalı olabilir. Güçlenmek, bir şeyleri öğrenmek için çabalıyorsunuz, kendinizi geliştiriyorsunuz, bu çabalarınız ortak iş kurma problemleriyle vb. zedelenmesin. Sevgililiğiniz romantik ilişki halinde kalırken iş planlarınızı kendi kendinize almanız sizi daha da güçlendirir. Bu sayede karşınızdakini de daha iyi tanırsınız. Kendinize güveniniz de artar.

22 yaşında evlilik içeren uzun vadeli planlar yapmanıza gerek yok. Siz bir sonraki adımı düşünün. Bu adamla 5 seneye evlenelim, Almanyaya gidelim vb. gibi planlar asıl düşünmeniz gereken kısa vadeli planları engeller. Bu kadar ileriyi düşünerek fark etmeden hayatınızı birbirinize bağımlı hale getirirsiniz oysa evliyken bile bağımsız hayatlarımız olabilmeli ki birimizin iş yerinde vb. bir sorunu olunca diğeri de patlamasın. Hemen evlenmemeye karar vermeniz güzel ama bence hangi noktada (kaç yıla) evleneceğinizi bile düşünmenize gerek yok. Evlilik bir noktada olması şart bir şey sanırım zihninizde ama bunu böyle düşünmeyin. Adamı ne zamandır tanıyorsunuz ki seneler sonra evlenip Almanyaya gitmeyi düşünüyorsunuz? Oluruna bırakın. Eğitiminizi bitirmeyi planlayın, o gerçekleşince iş edinmeyi, sonra gelirinizi artırmayı, çevre edinmeyi... Adım adım. Bu adımları atarken sevgilinizle ilişkiniz iyi ilerlerse diğer şeyleri o zaman düşünürsünüz.
Harika yazınız için çok teşekkür ediyorum burda yazılanlar sadece yazı da kalmıycak her cümleniz benim için çok kıymetli çok güzel anlatmışsınız 🫶 bu şekilde ilerliycem söz veriyorum kendime

X