Avon satış temsilcileri... Burası da bizim yerimiz olsun

aman Allahım kızlar ne oluyor böyle :eek:lmaz: burası tartışma ortamı değil..fazla uzamış mevzu..soruyu soran arkadaşa tavsiyem; böyle şeyleri merak ediyorsa özelden bi arkadaşına sorsun..zaten buarda geliş gidiş fiyatlarının yazılması hiç doğru değil...

ay.! baharat takımım geldi diye yazıcaktım ..onu bile unuttum..:umursamaz: hepsini doldurdum tek tek kızlar,çok güzel bi takım ben beğendim...ama içlerini doldurunca daha güzel oldular..renkleri ortaya çıktı..zemuszemus

güle güle kullan canım baharatlıklarını darısı bizim başımıza bir hediye kazanmadık yahuuuuu daha:1no2:

Palet çok güzeeell zemuszemus
Görünüşü çok güzel hatta, çok şık duruyor renkleri çok iyi değil ama hoooşşyerimseniben

balböcüüüüm günaaaaydııınnnnnnnn...bayanssulusmile

kızlar bende kazandım paleti...satış rüşveti olarak yeğenime verdim..sempatiksalakcinni.ama gerçekten şıktı..renkleri katalogdaki kadar koyu değil...bence 38 tl etmez...:umursamaz:

kızlar tebrikleriniz için teşekkür ederim darısı başınıza...sevdim baharatlığı...:Saruboceq:

tek tek alıntı yapıp ben konuyu uzatmicam uzatılmasın denildiği halde uzatılmış konu

sizin arkanızdan görgüsüz değmez gibi ifadeler kullanılsa aynı tepkiyi verirdiniz madem konu uztılmamyacaktı ben gittikden sonra arkamdan butür kelimeler kullanılmasın
kim durur acaba çok merak ediyorum görgüsüz kelimesi kullanılsa

yine yazcaksınız yine hakaret edeceksiniz özellikle ben kullanmak istemiyorum belki yaşça büyüksünüz ve çocuğunuz var sırf buyüzden hiç bişey demiyorum artık siz istediğinizi söyleyin

ayy kızlar bugn bnm aklıma ne geldi..avondan stok yaptığımız ne bilim kendimize alıp sadece bi kere kullanıp beğenmediğimiz şeyleri birbirimize yollayalımmı belki birini işine yarar bizimde işimize yarick şeyleri alırız birbirimizden hm paramız gitmesz boşuna??
ptt kargo var ablacm 0-10 kg arası 2 milyon tüm türkiyeye..
çok güzel fikir ...alın verin ekonomiye can verin sırnaşık şey bende daha yedek bişey yok daha yiniyim ama aklınızda bulunsun ptt kargo kırılacak şeyleri almıyor..ben şehir dışınada avon gönderdim ptt deki abiye yalvar yakar parfüm şişesini gönderdim..
tek tek alıntı yapıp ben konuyu uzatmicam uzatılmasın denildiği halde uzatılmış konu

sizin arkanızdan görgüsüz değmez gibi ifadeler kullanılsa aynı tepkiyi verirdiniz madem konu uztılmamyacaktı ben gittikden sonra arkamdan butür kelimeler kullanılmasın
kim durur acaba çok merak ediyorum görgüsüz kelimesi kullanılsa

yine yazcaksınız yine hakaret edeceksiniz özellikle ben kullanmak istemiyorum belki yaşça büyüksünüz ve çocuğunuz var sırf buyüzden hiç bişey demiyorum artık siz istediğinizi söyleyin
bak ya sen ne yapmaya çalışıyorsun ya amacın ne...??:uhm:
arkadaşım sen heralde hayatında hiç çalışmadın hiç kendi paranı kazanmadın herlde..:uhm:.
bu bizi rahattsız etmiş olabilir neden anlayış göstermiyorsun yahu..
biz ürünleri gösteriyoruz,beğendiriyoruz,sipariş ediyoruz,kargoyu alıp tek tek poşetliyoruz,sahibine ulaştırıyoruz,parasını alıcaz diye 10 takla atıyoruz,o parayı gidip yatıyoruz ve gelişine veriyoruz üstelik...sempatiksalakcinni:1shok:.
ama karşımızda kiinsan 2 kuruşun hesabını yapıyor..
bırak fazla alsın ne olacak 100 liramı fazla almış..
buna sinir oldum ama tartışma çıkmasın diye susutum..uzatmasan ne olur yani..?
burda sana alınmış bir tavır yoktu aslında biz kendimizi o satış yapan arkadaşın yerine koyduk...o sebepten böyle sinir olduk.
bzı arkadaşlarımız kendisi geliş fiyatına veriyoruz dediler olabilir oda kendi tercihleridir belki senin aldığın kişide gelişine veriyordur her kese bir kerede öyle gerekmiştir satışına vermiştir bunu kalkıpta başka bir stış temsilcisine ne soruıyorsun olsun 3 lirada öyle vermiş ol sana gelişinden veriyor işte..
ben olsam o kişiden bişey lır ona hediye ederim bana gelişinden veriyor diye......
uzatma kardeşim uzatma arkadaşım yani burda tartışma olmaz kırıcı laf bile olmaz demekki birilerini üzmüşsün ki o kelime kullanılmış..aldın cevabnını ....avon harici konu paylaşma artık...

selam kızlar bende yeni başladım avon olayına
sizlere kafama takılan sorular oldukça rahatlıkla sorabilirmiyim
şimdiden teşekkürler

1-ben katalogdan şu anda 105 liralık siparişim var
kargo ücreti vermemem için katalogdaki fiyattanmı en az 100 yoksa satış fiyatındanmı en az 100 tl lik sipariş verem gerekiyo?

2-siparişler geldikten en fazla kaç gün sonra ödeme yapabilirim?

kızlar bu arada kargodan mesajım geldi..bugün paketleriniz ulaşacak diyorrrr....
3 tane mesaj geldiii bakalım ben neler kazandımm yehehuuuuuu

şimdiden teşekkürler

kargo ücreti vermemem için katalogdaki fiyattanmı en az 100 yoksa satış fiyatındanmı en az 100 tl lik sipariş verem gerekiyo?

geliş fiyatı ile canım....
geliş fiyatı ile 75 lira ve üstü olması lazım...

sipariş geldikten sonra 150 liranın altında ise 15 gün 150 liranın üsstünde ise 1 ay süre veriliyor...
tabi bunlarda geliş fiyatı ile şeker...

hoş geldin bu arada opuyorumnanaktan

geliş fiyatı ile canım....
geliş fiyatı ile 75 lira ve üstü olması lazım...

sipariş geldikten sonra 150 liranın altında ise 15 gün 150 liranın üsstünde ise 1 ay süre veriliyor...
tabi bunlarda geliş fiyatı ile şeker...

hoş geldin bu arada opuyorumnanaktan

hoşbulduk açıklamaların için çok teşekkürler canım
bundan sonra buralardayım kafama takılan bi soru oldukça sizi soru yağmuruna tutucağım kesin
artık sıkılır kovalarsanız bilemem
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

evet evet değişelim...siremimsin soft musk ınıda ben istiyorummmmmmmmm..bayanssulusmile
olmasssssss Şeniz
kızlaaar 200 tl'lik sipariş verdiğiniz için soft musku kazandınız dimi ben daha 100 bile yapamadım yaaa :gitme:
evet cnm
şimdiden teşekkürler

hoşgeldin cnm
seni burda görmek ne gzlll
hayırlı olsun bol satışların olur inşallah
bildiğim sorularına seve seve cevap veririm opuyorumnanaktan
kargo ücreti vermemek için 100 değil 75tl cnm
sınır.geliş fiyatından en az 75 yapman lazım..

ödeme şeklin ne cnm?
havale ise 15 gün vade koyuyorlar faturanın kesildiği tarihten itibaren
kredi kartı ise 150tl altında 15 üstünde 30 gün vade cnm..

faturandada son odeme tarihi yazar canım gelincede görürsün
avonun sayfasında cari hesap özetinde kontrol ederbilrsn faturanı.

huriiiii deme kıssssssssssss bende bugün ptt ile kargo yollucktım içinde 1 adet parfümde var inşallah alırlarrr :sinifsinif:

olmasssssss Şeniz

evet cnm

hoşgeldin cnm
seni burda görmek ne gzlll
hayırlı olsun bol satışların olur inşallah
bildiğim sorularına seve seve cevap veririm opuyorumnanaktan
kargo ücreti vermemek için 100 değil 75tl cnm
sınır.geliş fiyatından en az 75 yapman lazım..

ödeme şeklin ne cnm?

iremiim bebem senle burdada kavuştuk
ödeme şeklim banka şubesinden yada ptt şubesinden yatırıcam
hangisi sence daha iyi ama birde bankada hesap açtırmam gerekiyomuş sanırım beni temsilci yapan öyle söyledi sence gereklimi hesap açtırmak

[

ödeme şeklin ne cnm?
+
ya canım burdada ben takılıyorum..şimdi ben 170 200 hep öyle yaptım satışımı ototmatik ödemede benim ki..fatura tarihi 27 myıs görünüyor..
cari hesaplarda 170 liralık faturam 1 ay sonrasına atılmış görüğnüyor öyle olmaz mı yoksa ben herkese 25 mayısa kadar ödemeleri yapın diyorum 1 ay sonrasına attı diye...
ama avonda hesabımda öyle yazıyorrrr...

huriiiii deme kıssssssssssss bende bugün ptt ile kargo yollucktım içinde 1 adet parfümde var inşallah alırlarrr :sinifsinif:
evet parfümü nolur kırılırsa sorumluluk benim falan dedim biraz yalvardım eccük öyle aldı adam....kırılcak eşya almıyoruz dedi.belki sizin orda ki alır üf mesaj geldi bakalım kargo ne zaman gelecek ..halbuki sokağımın başı ya ilk bana getiriyorlrdıı hep 3 koli gelecekmiş oh oh bende kızımın eskilerini koyar kaldırırım kolileri çok hoşuma gidiyor portatif...

iremiim bebem senle burdada kavuştuk
ödeme şeklim banka şubesinden yada ptt şubesinden yatırıcam
hangisi sence daha iyi ama birde bankada hesap açtırmam gerekiyomuş sanırım beni temsilci yapan öyle söyledi sence gereklimi hesap açtırmak

olumunekankayizsmile evet cnm ne iyi ettnde geldin

şimdi sevvalim ptt den yatırman için senn takım öncün talimat vermesi gerekiyormuş pttye temsilci nonu verim
eğer öyle yaparsa 2.50 dan yatırırmışsın
burda bi arkadaş böle yapıyor o söyledi bunudaa...

ben ilk zamanlar elden veriodum takım öncüme o yatırıode sağolsunn
sonra böle başa çıkılmıyorrr
gt gel fln eşimin kredi kartı nosunu verdim avona bunuda sayfadan yapablrsinn
şimdi karttan çekçekler
eğer banka şubesinden yatcaksan iş bankası 5.50 tl işlem ücreti alıyorr
böle de pahalıya patlarr sana

hesap açtırırsan daha ii olurrr
bundada her ay önden parayı toplayıp gidip bankamatikten parayı yatırman gerekiyor ki çeksn avon yanlız son ödeme tarihinden önce yatır cnm

huricim şimdi tam anlamadım sorunu ama anladığım kadarını açıklayım
mesala ben 26 nisanda kesildi faturam 26 mayısa kadr süre koydu 150 üstüne
sayfadada böle yazıyorrr
yani en son 26 mayısda mı kesiyor diyorsun ?
bu arada
en iisii başlarda toplamak cnmm parayı ben öyle yapıyorummm
mümkün olduğuncaa ilk haftalarda alıyorumm
sonra bi yere giden oluyo
şehir dışına çıkan oluo anasına babasına giden oluoo
riske atmamak için :))

olumunekankayizsmile evet cnm ne iyi ettnde geldin

şimdi sevvalim ptt den yatırman için senn takım öncün talimat vermesi gerekiyormuş pttye temsilci nonu verim
eğer öyle yaparsa 2.50 dan yatırırmışsın
burda bi arkadaş böle yapıyor o söyledi bunudaa...

ben ilk zamanlar elden veriodum takım öncüme o yatırıode sağolsunn
sonra böle başa çıkılmıyorrr
gt gel fln eşimin kredi kartı nosunu verdim avona bunuda sayfadan yapablrsinn
şimdi karttan çekçekler
eğer banka şubesinden yatcaksan iş bankası 5.50 tl işlem ücreti alıyorr
böle de pahalıya patlarr sana

hesap açtırırsan daha ii olurrr
bundada her ay önden parayı toplayıp gidip bankamatikten parayı yatırman gerekiyor ki çeksn avon yanlız son ödeme tarihinden önce yatır cnm

hımm çok sağolasın canımmm takım liderim akbankı tavsiye etti orda hesap açtır ordan işlem ücretide alınmıyor dedi
bende onun sözünü dinliyeyim o zaman
siparişlerimi henüz vermiyoru zaten biraz daha biriksin topluca vericem
kargom geldiği zaman gider hesap açtırır paramıda yatırırım
gerçekten çok sağol bilgilendirdiğin için

kızlar, ben avondan fondoten sipariş verdim, ürünün son kullanım yada üretim tarihine nerden bakacam , şişenin altında bir tarih var ama bu tarih son kullanımmı yoksa üretim tarihimi bilemedim,

yardımcı olurmusunuz?

X