Avon ürünlerinden şikayeti olan var mı?

Türkiyeye geldigimde 22 milyona göz kalemini almistim.Kullanmaya basladigimdan itibaren gozlerim bugulu görmeye basladi.Önceleri pek aldirmadim sürmeye devam ettim su serpiyordum bugulanma gecsin diye ama gecmiyordu.
Kullanmayi biraktim gozlerimi dinlenmeye aldim ama tersine giden biseyler olmaya basladi.Buraya geri geldim gozlerimde once sagda sonra solda siddetli agri basladi ayni zamanda aldigim rimelinide kullaniyordum.Bir gun uyandim gözlerimi acamiyorum kan canagi olmus gozlerim,bir hafta gecer diye bekledim devamli yikadim artik agrilara dayanamayip doktora gittim.
Gittim ama o da ne gözüm mikrop kapmis ve iltihaplanmis cok ileri derecede.Ve evelsi gun yeniden ayni goz kalemini surdum ayni sey olacak mi diye evet ayni sey oldu gozlerim bugulandi ve kaldirdim göz kaleminide rimelinide.Raporlarim elimde.
Iste buda gözümün hali arkadaslar :kızgın:

Son düzenleme:
Bence avon tanitimlarla, reklamlarla degerli kilinilmaya calisilan bir marka, fazla ozelligi ve kalitesi oldugunu dusunmuyorum body lotionlarindan, parfumune kadar bicok seyini kullandim memnun kalmadim tek bi parfumu haric...

arkadaşlar bende br tarafı sarı yaldızlı diper tarafıda siyah rimelini aldım ve berbat çıktı hem sarı yaldızlı tarafı su gibi hemde rimeli kuru çok ama çok kötü çıktı.sizde denediniz mi???

canım aldıgın ürürnden memenun kalmaz yada begenmezsen satış temsilcisine iade edebilir yada yenisiyle degiştirebilirsin paranı çöpe atmış olmassın

Türkiyeye geldigimde 22 milyona göz kalemini almistim.Kullanmaya basladigimdan itibaren gozlerim bugulu görmeye basladi.Önceleri pek aldirmadim sürmeye devam ettim su serpiyordum bugulanma gecsin diye ama gecmiyordu.
Kullanmayi biraktim gozlerimi dinlenmeye aldim ama tersine giden biseyler olmaya basladi.Buraya geri geldim gozlerimde once sagda sonra solda siddetli agri basladi ayni zamanda aldigim rimelinide kullaniyordum.Bir gun uyandim gözlerimi acamiyorum kan canagi olmus gozlerim,bir hafta gecer diye bekledim devamli yikadim artik agrilara dayanamayip doktora gittim.
Gittim ama o da ne gözüm mikrop kapmis ve iltihaplanmis cok ileri derecede.Ve evelsi gun yeniden ayni goz kalemini surdum ayni sey olacak mi diye evet ayni sey oldu gozlerim bugulandi ve kaldirdim göz kaleminide rimelinide.Raporlarim elimde.
Iste buda gözümün hali arkadaslar :kızgın:

ü
zaten senin kalemi hiç açmadan kullanman yanlış çünkü kalemlerin dışına fabrikasında koruyucu sürüyorlar,ondan mikrop kapmış olabilir.sana satan kişinin seni uyarması gerekiyordu kalemi bir kere açıp kullan diye...

Son düzenleme:
zaten senin kalemi hiç açmadan kullanman yanlış çünkü kalemlerin dışına fabrikasında koruyucu sürüyorlar,ondan mikrop kapmış olabilir.sana satan kişinin seni uyarması gerekiyordu kalemi bir kere açıp kullan diye...

bunu daha once bir arkadasim soyledigi icin tecrubeliydim canim bu konuda.hatta o ucu kirdim sivrilmesin diye ve kalemtrasla bile acmadim bicakla actim. . .:nazar:

arkadaşlar bende yaklaşık 1 senedir ürünleri kullanıyorum ve satıyorum;şimdiye kadar kendi sattığım üründen hiç şikayet almadım ama başka temsilcilerden alan bağzı arkadaşlarımdan şikayet aldım.Bencede her markanın iyi veya kötü ürünleri var ve en önemlisi hiç bir ürün her ciltte aynı etkiyi yaratmaz,herkes önce kendi cildini çok iyi tanımalı ve sadece gereken ürünleri,doğru ve gerektiği kadar kullanmalı.En basiti bir parfüm bile her insanda aynı oranda ve güzellikte kokmaz.
Benim tavsiyem kendi cilt tipinize uygun,bu işi gerçekten bilen ve sadece kar amacı gütmeyen kişilerden alışveriş yapmanız.Bağzı arkadaşlar alerjiden,sivilceden bahsetmiş bu tabiki mümkün ama piyasadaki tüm ürünlerde zaten kullanmadan önce cildinizin küçük bir bölgesinde denemeniz için bir uyarı vardır lütfen dikkate alın.Benimde çevremde tanıdığım bağzı insanlar 3 kuruş için ürünleri bilinçsiz satıp hatta kandırıp sonrada iade yok deyip insanları mağdur ediyolar.
Sonkez güvenmediğiniz insanlardan, bilmediğiniz şeyleri ,denemeden, lütfen almayın.VE ÖZELLİKLE SÖYLÜYORUM AVON DA ALDIĞINIZ ÜRÜNÜ 3 AY SÜREYLE SEBEPSİZ İADE HAKKINIZ VAR.

ben eye liner aldım hiç memnun kalmadım aldığım arkadaş nasıl iade edileceğini bilmiyormuş resmen elimde patladı

canım elimde patladı ne demek yaa çok saçma sinir oluyorum insanları mağdur edenlere.
Sen aldığın kişiye ver almak zorunda,ayrıca yalan bence bilmiyosa öğrensin,takım öncüsüne başvursun,hiç te zor bişey değil.
canım lütfen hakkını savun en azından değiştir ürünü.Ayrıca aldığın andan itibaren 3 ay iade hakkın var,elindeki ürün ne bilmiyorum ama sevmediysen kullanma.En son bir arkadaşımın akrabası bir kalem istedi ben kendisini görmedim,getirttim beğenmemiş bi sonraki kampanyadan değiştim ürünü.

ben eye liner aldım hiç memnun kalmadım aldığım arkadaş nasıl iade edileceğini bilmiyormuş resmen elimde patladı

diğer arkadaşların söylediklerine kesinlikle katılıyorum. lütfen madur olmayın hakkınızı sonuna kadar savunun. ürün hatalı çıkabilir, beyenmeyebilirsiniz, beklediğiniz gibi çıkmayabilir ya da son anda ekstra bir durum olur almaktan vazgeçebilirsiniz.. ürünleri 3 ay süreyle nedensiz olarak iade edebilirsiniz. ben 4-5 yıldır satıcıyım kesinlikle hiç bir müşterinin madur olmasına izin vermedim lütfen sizde kendiniz için doğru temsilcilerle temas kurun ürünü aldığınız kişiden memnun değilseniz başkasından alın..

arkadaş hatrına aldım..
rimeli berbat..
parfümleri kalıcı değil...(fiyatıda ateş pahası)
nemlendiricisi mahvetti yüzümü...
kalemleri acayip sert..
onun için bende memnun değilim...

merhabalar...
bende üyeyim ama satış yapmıyorum.yakın bir zamanda sırf kendime uygun fiyatlarla ürün alabilmek için üye oldum avona.söylediğinz şikayetlere kısmen bende katılıyorum.eskiden rimeli daha iyidi sanki,şimdi gerçektende berbat.ben de süper shock kullanıyorum ama hiçde memnun kalamadım çabuk kurudu ve dikktlide kullanıyorum üstelik..parfümleri hiçde kalıcı değil.zaten iyi olanların fiyatıda belli el yakıyo..birde istediğim ürünler stokda bitince yerine başka bişey göndermiyolarmı deli oluyorum.sadec banyo köpüğü,duşjellerinden,parlatıcı ve dudak kaleminden memnumun.birçok ürünü denedim ama hiçde öyle anlatıldığı gibi değil malesf.bence kremlere dünya kadar para verceğime gider aktardan doğal yağlar alır kullanırım cildime çok daha iyi..
kızlar cildinize birkaşık şekerle biraz kayısı yağını karıştırarak geceleri yatmadan önce göz çevresi hariç yüzünüze piling yapın sonrada ılık suyla durlayın misler gibi ferah ferah uyuyun sonrada..
lekeleriniz için buğday yağı..yüzsarkmaları ve vücudunuzdaki çatlaklariçin fındık yağı,akne ve sivrilceler için limon yağı..daha birçok ürünü sorunlarınıza göre araştırıp kullanablirsinz ben uzun yıllar denedim tavsiye ederim herkeze.
30 yaşındayım üstelik lekelere meyilli bir cildim var senelerdir ciddi anlamda sadece güneş koruma faktörlü krem dışında hiçbir ürün kullnamadım saydığım yağlar hariç.gören yaşıma 20 bile demiyor..:1closedeyes::eek:

Arkadaşlar bazı yorumları okudukça acaba farklı şeylerden mi bahsediyoruz diye düşünüyorum!
Birkaç çeşit kalemi var mesala şu iki uçlular ve açılıp kapananlar en çok menmun kalınan ürünler.Parfümlerin hepsi kalıcı değil evet ama kalıcı olanlarda çok,birde mesala bir parfümü farklı insanlar kullanıyor kimisinden çok kalıcı,kimisinden hiç kalıcı değil yorumları alıyorum,ben zaten kalıcı ağır parfümler kullanamıyorum.Ben cildime fazla bişey kullanmam zaten,makyaj da da kalem ,rimel,çok az far,ruj falan.Ama çok kullanan arkadaşlarım var menmunlar zaten beğenmediğimiz bişey olursa kesinlikle önermiyorum ben.En son çift taraflı kalem farı çıktı ben özellikle ondan çok menmunum,yumşacık,kalıcı kullanması çok pratik kullananlar da çok menmun tavsiye ederim.
Ben emzirdiğim için nemlendirici dahi çok az kullanıyorum ama iyi bir çatlak kremine ihtiyacım var neyazık ki !!!

Selam
ben de avonun pek çok ürünü kullandım ve kullanıyorum evet bazı ürünleri kalitesiz çıkıyor ama bazılarıda ok güzel.Maskaralarından Süper full var o harika kesinlikle tavsiye ederim.
Çok ürün var yaz yaz bitmez hepsi kusursuz olmadığı gibi hepsi kötüde değil.
Sevgiler

Ben genelde çok memnunum aldığım ürünleden cildimi tanıyorum ona göre ürünler seçiyorum fakat dikkatimi çekti son kullanma tarihi diye birşeye rastlamadım acaba ben mi göremiyoum yoksa gerçekten de öyle bir tarih yok mu AVON'culara soryorum....

ewet so kullanma tarıhı dıe bıse goremezsın ama ben solıyım avon urunlerının kapağı yada ambalajı acıldıktan sonra son kullanma tarıhı 1 yıldır...avon latö yüm

arkadaşlar avondan parfüm alcam lütfen bana bifikir verirmisiniz always today tomorrov bunlardan hangisi guzel kalıcı olmasını istiyorum başka fikirleri olanlarda sölesin lütfen
:1no2:

arkadasım sana avonda ve parfumlerınde bır profesyonel tawsıesı surrender,just play bayan,celebre,little black dress,perceive bunlardan kesene ve burun zewkıne uyanıda sen secersın sanırım tesekkurler kalıcılıkta tereddut etme deısıo en az 6 saat ama

cnm bende temsilciyim sana bilgi verim sengözlerimebaksanab
pro to go ruj gercektn cok güz<el alan herkes cok memnun kaldı bende kullanıyorum baby lips olanını gercekten cok severek kullanıyorum hemde kullanımı cok kolay :icecream:
indencesence parfümde bi arkadasım cok seviodu o aldı sonra bende aldım bende görüpte almak isteyen iki kişi daha cıktı :eek:
dier parfümda güzel zaten avonun hemen her parfümü güzel
top allıkta bende vardı kullandım biraz simli ama hoş duruo
dier ikisini bilmiyorum cnm

ben avon lider altın takım öncüsüyüm arabıan glow inciler harıka wish off happiness deilde wish off love i tawsıye ederım canım

peacem sana bişey sorcam şu cilt tipi testi vrya onu nasıl kullancam ya yapıştırın diyo yapışmıyo !
senin deneyimlerinden yararlanmak isterim mümkünse.

avon kadar sahtekar bir firma görmedim
tarihi geçmiş yada süresi azalmış ürünler şok indirimlerle satışa sunuluyor
insanları enayi yarine koymaktan başka birşey değil parfümleri su gibi kapıdan çıkana kadar kozmetik ürünlerine birşey demiyorum başlarsam bitmez çünkü
bende satışını yaparken savunurdum ta ki bu sahtekarlıkları farkedene kadar
en son israile yardım ettiğini ve sağlık bakanlığı izni olmadığını öğrenince tamamen bıraktım
bir kaç aydır oriflame yapıyorum şimdilik herkes memnun
ürünler bitkisel ve çok kaliteli parfümler acayip kalıcı inanamadım
yanlış ürün geldi iade ettim hiçbir sorun olmadı 1 haftada halloldu paramı aldım
gerçekten temsilcisinin arkadasında sağlam bir firma

Yüzüme asla avon ürünü sürmem.Hastalarıma da önermiyorum.ASLA

X