Avukat olan,hukuk okuyan veya bilgisi olan arkadaşlar yardım edin lütfen..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de ayrılmış bir kadınım inanın ben de ne nafaka ne para hiçbirşey istemedim.Şaşırıyoruz şuan böyle bir durum yaşadığımız için inanın utanıyoruz.
Çocukları düşündüğü içinmiş hanımefendi öyle söyledi:)
Benimde çocuğum var anlaşmalı bosandik çocuğa hkafa nafaka istememe rağmen cocuga cuzi nafaka bağladı . Çok ayıp ya başlanırken mal mülk para peşinde kosmak

Yaşıyor oldukları ev babamın üzerine alınmış tapusunun üzerine alındığı ev şuan kirada.
Kira geliriyle de gideceği evin kirasını ödeyeceğini söyledi.
Evin olduğu semtteki muhtarlığa gitmesi gerekiyor değil mi?
Evet evin oldugu semtteki muhtarliga gidecek. Babaniza ait evden hak iddia edemez. Kendince o plan yapmis ama o kirada iki tarafin da hakki var. Nafaka talep edebilir oysaki.

evlilik içinde alınmış mal onun hesabında olsa bile paylaşılır.nafaka zaten bağlanacak çocuk var sanırım.tazminat içinde geçerli sebebi varsa alır.neye şaşırdınız ki herkesin gerçek yüzü boşanmada çıkıyor.

Evet evin oldugu semtteki muhtarliga gidecek. Babaniza ait evden hak iddia edemez. Kendince o plan yapmis ama o kirada iki tarafin da hakki var. Nafaka talep edebilir oysaki.
Nakafa da alacakmış tazminatta.
Aklımızı oynatacağız nerdeyse bu açgözlülüğü karşısında.

evlilik içinde alınmış mal onun hesabında olsa bile paylaşılır.nafaka zaten bağlanacak çocuk var sanırım.tazminat içinde geçerli sebebi varsa alır.neye şaşırdınız ki herkesin gerçek yüzü boşanmada çıkıyor.
Ayrılmak istiyorum dediğinde daha farklı konuşmuştu.Anlaşmışlardı kardeşimle.
Dilekçe için adliyeye gidildiğinde söylemiş bunları.

Ayrılmak istiyorum dediğinde daha farklı konuşmuştu.Anlaşmışlardı kardeşimle.
Dilekçe için adliyeye gidildiğinde söylemiş bunları.
biri akıl vermiştir neden boşanmak istiyor 10 yıllık eşinden?yani geçerli sebep varsa belki kadın hırs yapmıştır hiçbir kadın 10 yıllık evliliği kolay kolay bozmak istemez.

Nakafa da alacakmış tazminatta.
Aklımızı oynatacağız nerdeyse bu açgözlülüğü karşısında.
Tazminat alacagim demekle olmuyor. Nafaka icin kardesinizin kufur, hakaret, siddet, onur kirici davranis, aldatma, vs gibi durumlari olmali. Nafakalar da zaten 300-500 arasinda. Kardesinizin maaasi cok yuksek degilse tabi.

biri akıl vermiştir neden boşanmak istiyor 10 yıllık eşinden?yani geçerli sebep varsa belki kadın hırs yapmıştır hiçbir kadın 10 yıllık evliliği kolay kolay bozmak istemez.
10 senesi harika giden bir evlilik yoktu zaten ortada.
Kendisi de çalıştığı için 2 çocuğa da biz baktık.Kendisi yalnızca çalıştı.
Hırslı olduğu aşikar daha fazla da kötü konuşmak istemiyorum kendisiyle alakalı.
İlahi adalet elbet tecelli eder..

Yaşıyor oldukları ev babamın üzerine alınmış tapusunun üzerine alındığı ev şuan kirada.
Kira geliriyle de gideceği evin kirasını ödeyeceğini söyledi.
Evin olduğu semtteki muhtarlığa gitmesi gerekiyor değil mi?

Babanızın üzerine olan evi kardeşiniz mi ödedi peki? Yani ödemeyi evliyken kardeşiniz yaptı ama ev babanızın üstüne mi yapıldı?

Tazminat alacagim demekle olmuyor. Nafaka icin kardesinizin kufur, hakaret, siddet, onur kirici davranis, aldatma, vs gibi durumlari olmali. Nafakalar da zaten 300-500 arasinda. Kardesinizin maaasi cok yuksek degilse tabi.
Tartışma sırasında küfür hakaret olmuş mudur aralarında bilemiyorum.
Diyelim ki oldu ve bunu koz olarak kullandı.
Tazminat hakkı oluyor yani.

Hırslı olduğu aşikar daha fazla da kötü konuşmak istemiyorum kendisiyle alakalı.
nafakayı kesin alacak kadın ve almasıda hakkı bence çünkü ortada çocuklar var ama dediğim gibi tazminat geçerli sebep olmasına bağlı birşey.ev babanızın üstüne ve evlenmeden önce varsa alamaz zaten.evlendikten sonraki bütün mallardan payına düşeni alır.altın falan kaldıysa onlarıda alır.biri akıl vermiştir veya anlaşma şartlarını alehine bulmuş vazgeçmiştir.tazminat alabilecek konumdaysa belki avukatı önermiştir.

Babam ödedi tamamen
Kardeşimin veya eşinin hiçbir şekilde parası kullanılmadı.Onlar evlenmeden önce de o ev vardı.

Anladım. Bazen parayı çift ödüyor ama adam ya da kadın uyanıklık yapıp gidip evi babasının, kardeşinin üstüne yapıyor. Öyle bir durum mu diye merak etmiştim.

Aldatma, şiddet, hakaret vs yoksa tazminat alabileceğini sanmıyorum. O ev de ortak paylaşılır.
Başkasına devretse bile mal kaçırdığı ispatlanabilir. Avukatınız en doğru yönlendirmeyi yapar zaten.

ne demek yalnızca çalıştı. kendisi maaşını sevgilileriyle yemedi dimi. ayrıca çoğu çalışan kadın evisleriyle beraber çalışma hayatını yürütüyor. çocukların sorumlulukları da cabası. sadece bakmakla üzerinden bu yükleri almış olmuyorsunuz. çalışan kadın 2 ye bölünüp kendini parçalayıp yapıyor bunları.
erkek ne yapıyor. işten sonra gelip dinleniyor. mala gelince de yine eşit paylaşılıyor. bence kardesiniz azıcık insan olsa o evi zaten verir. çocuklarıyla oturacak sonuçta kadın. sevgilisiyle değil. kaldı ki onun ödemelerine kadinin da katkısı var. tam zamanlı bir hizmetçi tutsa 10 yıl ne kadar aile bütçesinden giderdi bir düşünün. çoğu kadın arada tutsa bile yardımcı işini kendi yapiyor.

fena olan ve mal düşkünü olan taraf sizsiniz bence. araba parası ortak bolunsun ama evi ben olsam çocuklara veririm. kullanım hakkı yada kirasıbi da eski eşe veririm

ne demek yalnızca çalıştı. kendisi maaşını sevgilileriyle yemedi dimi. ayrıca çoğu çalışan kadın evisleriyle beraber çalışma hayatını yürütüyor. çocukların sorumlulukları da cabası. sadece bakmakla üzerinden bu yükleri almış olmuyorsunuz. çalışan kadın 2 ye bölünüp kendini parçalayıp yapıyor bunları.
erkek ne yapıyor. işten sonra gelip dinleniyor. mala gelince de yine eşit paylaşılıyor. bence kardesiniz azıcık insan olsa o evi zaten verir. çocuklarıyla oturacak sonuçta kadın. sevgilisiyle değil. kaldı ki onun ödemelerine kadinin da katkısı var. tam zamanlı bir hizmetçi tutsa 10 yıl ne kadar aile bütçesinden giderdi bir düşünün. çoğu kadın arada tutsa bile yardımcı işini kendi yapiyor.

fena olan ve mal düşkünü olan taraf sizsiniz bence. araba parası ortak bolunsun ama evi ben olsam çocuklara veririm. kullanım hakkı yada kirasıbi da eski eşe veririm
Hanımefendi zaten canım burnumda bilip bilmediğiniz yere konuşmayın.
Nerden biliyorsunuz da yorum yapıyorsunuz.
Evet sadece çalıştı evinde bir defa olsun yemek pişirmedi çocuklarına bakmadı.
Sadece ÇALIŞTIIIIII Okadar
Yapamadığı kadınlık vazifelerine girmiyorum bile.
Kendisine zaten çocuklarla ilgili nafaka verilecekti konuşuldu anlaşıldı mallar ikiye bölünecek biz hiçbirşey almasın demiyoruz ki.
Goygoyunuzu gidin başka yere yapın Allah aşkına yorum yazmayın daha fazla.
gidin başka yerde boş yapın orası burası değil hadi iyi forumlar

Ha bakın hal durum böyleyse kadın orda çocuklarla yaşayacaksa evet bu şekilde olmalı.

Ben önceki yorumumu kadın her şeyi üstüne istiyor diye algılayarak yapmıştım.

Ne çocuğum var ne evliym ama iş hayatı çok zor biliyorum.

ayrıca kardeşim zaten çocukların üzerine yapalım onların garantisi olsun ev dedi evet bunu dedi ama karşı taraf kabul etmiyor!!
deşifre olmamak için daha fazla ayrıntı vermeyeceğim.

Hanımefendi zaten canım burnumda bilip bilmediğiniz yere konuşmayın.
Nerden biliyorsunuz da yorum yapıyorsunuz.
Evet sadece çalıştı evinde bir defa olsun yemek pişirmedi çocuklarına bakmadı.
Sadece ÇALIŞTIIIIII Okadar
Yapamadığı kadınlık vazifelerine girmiyorum bile.
Kendisine zaten çocuklarla ilgili nafaka verilecekti konuşuldu anlaşıldı mallar ikiye bölünecek biz hiçbirşey almasın demiyoruz ki.
Goygoyunuzu gidin başka yere yapın Allah aşkına yorum yazmayın daha fazla.
gidin başka yerde boş yapın orası burası değil hadi iyi forumlar

tabi tabi sadece calisti. çocukları da siz doğurup emzirmissinizdir müthiş görümce.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X