Avukat olan,hukuk okuyan veya bilgisi olan arkadaşlar yardım edin lütfen..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ha bakın hal durum böyleyse kadın orda çocuklarla yaşayacaksa evet bu şekilde olmalı.

Ben önceki yorumumu kadın her şeyi üstüne istiyor diye algılayarak yapmıştım.

Ne çocuğum var ne evliym ama iş hayatı çok zor biliyorum.
tabi tabi sadece calisti. çocukları da siz doğurup emzirmissinizdir müthiş görümce.
çocukları emdirince anne olunuyor hımm.
çocuklarınıza acıdım ne diyim.
hadi hanımefendi işinize bakın.

Ha bakın hal durum böyleyse kadın orda çocuklarla yaşayacaksa evet bu şekilde olmalı.

Ben önceki yorumumu kadın her şeyi üstüne istiyor diye algılayarak yapmıştım.

Ne çocuğum var ne evliym ama iş hayatı çok zor biliyorum.
sadece çalıştı dediği yere kadar anladım da sonrası klasik erkek tarafının kadına iftiraları. sadece calisti demeye dili variyorsa diğer mal mülk kısmına inanmıyorum ben.

tabi tabi sadece calisti. çocukları da siz doğurup emzirmissinizdir müthiş görümce.

Siz gelin hanımsınız herhalde. 😄 Bu kadar bilip bilmeden saldırgan olduğunuza göre. Başka açıklaması olamaz. Buyrun gelin hanım hoşgeldiniz, neden bütün malları üstünüze istiyorsunuz deyin hele?

sadece çalıştıysa kadar anladım da sonrası klasik erkek tarafının kadına iftiraları. sadece calisti demeye dili variyorsa diğer mal mülk kısmına inanmıyorum ben.
Bir yaranız var belli ki deşilmek istiyorsunuz ama yanlış konudasınız
Gidin başka yerde deşilin.
Sizin de üslupunuz duruşunuz belli maşallah
Erkek tarafı olarak neler yaptığımızı anlatsam küçük dilinizi yutarsınız!
Bilip bilmeden insanların sıkılmış canını daha fazla sıkmayın.
Yazmayın istemiyorum!!

Siz gelin hanımsınız herhalde. 😄 Bu kadar bilip bilmeden saldırgan olduğunuza göre. Başka açıklaması olamaz. Buyrun gelin hanım hoşgeldiniz, neden bütün malları üstünüze istiyorsunuz deyin hele?

ironi yapayım diye bişi yazdım ama sildim sonra. gelin için özel dua edeceğim sadece. bu tip insnalari tanıyorum. bir insanın emeğini kolayca hiçe sayan ., bir kadının anneligini sorgulayan birini asla iyi niyetli bulmam.

Bir yaranız var belli ki deşilmek istiyorsunuz ama yanlış konudasınız
Gidin başka yerde deşilin.
Sizin de üslupunuz duruşunuz belli maşallah
Erkek tarafı olarak neler yaptığımızı anlatsam küçük dilinizi yutarsınız!
Bilip bilmeden insanların sıkılmış canını daha fazla sıkmayın.
Yazmayın istemiyorum!!

çok saygisizsiniz.

Çocuklara bakmadı,emzirmeyle anne olunmuyor vs...

Klasik iftiralar. Benim de yakın zamanda böyle bir durumum oldu. Eşimin evlenmeden önce aldığı fakat hala kredisi ödenen bir ev var. Krediyi biz ödüyoruz fakat içinde eşimin ailesi oturuyor. Ben haftanın beş günü sabahın altisinda kalkıp 10 aylık çocuğumu bin bir rezillikle anneme bırakıp ise gidiyorum o kredi bir şekilde odeniyor. Ve ustune kendilerine araba alıyorlar benim alabilecek gücüm varken sırf onların oturduğu evin kredisi odensin diye çocuğumun rizkindan keserek yasamaya calisiyorken ..Ama ne kira veren var ne de bir miktar yardım edelim rahat edin diyen... Üstüne bir de bu iyi niyetine rağmen sesimi bir kere yukseltince o evde bir lira hakkın yok diyen hadsiz bir aile..

Yani ben de olsam sizin gibilere hakkımı yedirtmem. Çocuğumun hakkını hiç yedirtmem. Yani görümce hanım kimsenin anneligi,kadınlığı ne size ne de size bunları söyleme cüreti veren gevşek ağızlı kardesinize kalmadi

Yaşıyor oldukları ev babamın üzerine alınmış tapusunun üzerine alındığı ev şuan kirada.
Kira geliriyle de gideceği evin kirasını ödeyeceğini söyledi.
Evin olduğu semtteki muhtarlığa gitmesi gerekiyor değil mi?
şerh için evde ikamet etmeleri gerek ikamet olmadığı için koyduramaz.

Yok değilmiş ironi yapmış🤣🙈 Ben de espri yapmıştım o da bana ironiyle cevap vermiş. Bi ara erdim sandım dhsjskskzlzl

Öncelikle Merhaba;
Erkek kardeşim 10 senedir evli ve 2 çocuğu var.
Eşiyle şiddetli geçimsizlik sebebiyle ayrılmak istiyor dava henüz açılmadı ancak şöyle bir durum var;
Evlilik süresince satın alınmış gayrimenkul eşinin üzerine.
Ve bir ay önce gerçekleşmiş araba satışından elde edilen para da eşinin hesabında.(Eşi Bu süreçten sonra ayrılacağım diye tutturdu)
Şuan mal paylaşımı taraftarı asla değil tazminat ve nafaka ile daha fazlasını alabileceği yönünde erkek kardeşimi tehdit ediyor.
Şerh koydurmayı düşünüyoruz.Bu süreçte Tapu eşinin üzerine olduğu için evi devredebilir veya satış gerçekleştirebilir mi?
Boşanma davasının bizim mi açmamız veya karşı tarafın açmasını beklememiz mi daha doğru olur?
Lütfen bize yol gösterin..Teşekkür ediyorum şimdiden..
Şerh koydurursanız başkasının üzerine geçiremez zaten. Ama şerhi koyarlarmı bilmiyorum. Boşanma aşamasında değil.Boşanmada kimin üzerinde olursa olsun evlendikten sonra alınan mallar 2 ye bölünür. Uzun zaman oldu hukuki bilgim var ama bayadır bu konuları tekrar etmedim

Öncelikle Merhaba;
Erkek kardeşim 10 senedir evli ve 2 çocuğu var.
Eşiyle şiddetli geçimsizlik sebebiyle ayrılmak istiyor dava henüz açılmadı ancak şöyle bir durum var;
Evlilik süresince satın alınmış gayrimenkul eşinin üzerine.
Ve bir ay önce gerçekleşmiş araba satışından elde edilen para da eşinin hesabında.(Eşi Bu süreçten sonra ayrılacağım diye tutturdu)
Şuan mal paylaşımı taraftarı asla değil tazminat ve nafaka ile daha fazlasını alabileceği yönünde erkek kardeşimi tehdit ediyor.
Şerh koydurmayı düşünüyoruz.Bu süreçte Tapu eşinin üzerine olduğu için evi devredebilir veya satış gerçekleştirebilir mi?
Boşanma davasının bizim mi açmamız veya karşı tarafın açmasını beklememiz mi daha doğru olur?
Lütfen bize yol gösterin..Teşekkür ediyorum şimdiden..
Yazildi mi bilmiyorum yorumlari okumadim
Ev satilmasin diye tedbir olarak aile konutu serhi koydursun kardesin

Evlilik birligi icinde alinan her sey ortaktir kimin uzerinde oldugu onemli degil. Degil ki kisisel mal olmasin..
Misal araba evlenmeden once de kardesinin esine aitse satildiktan sonraki para da kendine ait olur. Ya da ev icin de ayni sey gecerli. Evlendikten sonra alinmis olmasi onemli. Miras kalmissa veya aileden hediye falansa kisisel mal olur paylastirilmaz.

Davayi ilk kimin actiginin onemi yok

Tazminat bosanmaya sebebiyet verilip verilmemesi, kusur unsuruna gore belirlenir. Hakimin takdiri

Nafaka icin gelir durumlari, ortak cocuk, velayet vs goz onunde bulundurulur. Kesin nafaka alacak diye bir durum yok

Hiç bir kadın 2 çocuğu varken hobi olsun diye boşanmaz onu bi geçin. Siz de boşanmışsınız çok mu kolaydı ?

ortada 2 çocuk varken, kardeşiniz iyi bir insan olsa ceketini alır çıkardı zaten. Evin arabanın herşeyin derdine düşmüşsünüz, çocukların derdine düşün hepsinden önce.

cümleleriniz hep ‘biz’ şeklinde. Siz kimsiniz pardon? Karımısınız koca mı? Sırf bu yaklaşımınızdan bile insanları rahat bırakmadığınız belli.

umarım donunuza kadar alırlar. O kadar iticisiniz ki...

Konu sahibi arkadaşım olur.
Kendisini yazması icin ben yönlendirdim ama ne yazikki hata etmişim.
Burada böyle bilmeden anlamadan yargılayan ve yorum yapan insanların var olduğunu unutmuşum.
Pişman oldum ve özür diledim kendisinden böyle bir yönlendirme yapıp canının daha fazla sıkılmasına sebep olduğum icin..
Konuyu detaylarıyla bilmemekle beraber kardeşini tanırım mert delikanlı bir adamdır.
Herseyi çocuklarının üzerine yapılmasını istemesine rağmen anne olarak kabul etmedi buna rağmen evini bulup eşyalarının yerlesmesine kadae yardımcı oldu çocuklarının hatırı için.
Arkadaşımın görümce olarak bu cümleleri yazma cüretini sorgulayacaginiza Gevsek ağızlı deme cüretinizi nerden buluyorsunuz onu bir açıklayın önce.
Bilip bilmeden bu sekilde suçlayıcı ve yargılayıcı sekilde konuştuğunuz için dava edilebilirsiniz!
O kadar para düşkünü bir adam olsa evi kadının üzerine yaptırmaz arabanın parasının kadının hesabına atmaz.Bu kadar basit! Konuyu evirip cevirip baska taraflara çekip mağdur olmus bir insanın konusunun kapanmasına sebep oldunuz.Belli ki hayatta bazı acılar yaşamışsınız bunu genellemek ve buraya fikir almak için gelmis insanı yargilamanız ne kadar vicdani?
Konu yargıya taşınacağı icin fazla detay vermemiş arkadaşım konusunda. Gayet anlaşılır ve açık yazmış buna rağmen satasacak ne buldunuz anlamıyorum?
Umarim karşınıza böyle mert adamlar cikar da böyle adamların da var olduğunu anlayıp önünüze gelen herkesi asıp kesmezsiniz!
Konuyu kapatmasını ve üyelik iptali yaptırmasını önerdim. Kimseyle muhatap olup tartışacak durumda değiller.
Yazan ve güzel yorumlarını bırakan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X