Ayakta duracak gücüm kalmadı

cagszcn

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
62
47
30
Merhaba kızlar. Benim sınavım 8.5 aylık kız bebeğim... Öyle ki artık Allahim al canımı diye geziyorum.
Ilk doğduğundan beri sürekli ağlıyor. Normalde ilk 3 ay bebekler günün çoğunu uyuyarak geçirir, biz gündüz 20 dk uyku ile 5 ayı bitirdik. sürekli ağlama modunda. hiçbir şeyle dikkatini cekmek mümkün değil. artık 8.5 ay oldu. gündüz uykusu yok denecek kadar az. şöyle ki 1 saat sallıyorum ama o da resmen savaşıyor benimle elini kolunu tutmadan durmuyor. ben yoruluyorum o yorulmuyor. uykuya daliyor. yatağına koyuyorum. çay suyu kaynamadan geri uyanıyor. uyanık olduğu zaman da sürekli ağlıyor kucak istiyor. kucağımda da durmuyor sürekli bi hareketli. oyuncaklarla maksimum 2 dakika oynuyor. doktorfa yapilmadik test tetkik kalmadı. doktor huy edinmiş yapacak bişey yok dedi. artik 10 kilo oldu ve taşıyamıyorum. eğilip doğrulamıyorum bel ağrısından. sinirlerim çok yıprandı. kendi hayatım yok şuan. ha sosyalliği geçtim. aç geziyorum yemek yapamıyorum çamaşırlar desen 3 gun makinede asilmayi bekliyor. ev pislik içinde. ben pislik içindeyim. gurbetteyim bir allah'ın kulu yok destek olacak. esim onemli bir sinava hazırlanıyor o da aşırı yoğun. artık ölmek istiyorum. sonra engelli annelerini düşünüyorum onlarinki can değil mi diye vicdan yapiyorum ama kaldiramiyorum artık beynim zonkluyor. ona bagirmamak için kendi etlerimi sıkıyorum heryerim morardı.

Belki bazıları yargılar ama benim ilk çocuğum öyleydi. Anneni aradim ağlıyorum. Ben çocuk bakamıyorum bune hiç durmuyor ve çok inatçı. Ve dediğiniz gibi her yere götürdüm normaldir dediler. Onunla oyunlar oyna tada dışarı götür. İyice hava alsın belki uykusu gelir. Şimdi artık yavaş yavaş havalarda güzel oluyor

e ağlasın ne var? Doktora götürmüşsünüz, hiçbir sorun yokmuş. Niye ağlamaması için uğraşıyorsunuz? Her ağladığında kucağınıza mi alıyorsunuz?? Bu çocuk her ağladığında iki gözü iki çeşme mi oluyor? Hiç sanmıyorum.

Yemeğini yedirin, altını değiştirin, kucağınıza almayı bırakın artık. 8,5 aylık bebek için 10 kilo biraz çok değil mi? Bebeği galiba kucağınızdan indirmiyorsunuz? Çocuk yorulmuyor ki uyumuyor olabilir. Dışarı çıkartıyor musunuz? Aynı oyuncaklarla çocuk sıkılmış olabilir. İlgisini çekecek bir şeyler bulabilirsiniz, kendi keşfedeceği siz yardımcı olmadan.

Ağlama huyu olduysa bence alışmıştır, bırakın ağlasın. ağlar ağlar siz bi süre ilgilenmeyince daha da coşacaktır ağlaması, ilgilenmezseniz bi süre sonra bakar ki ilgilenen yok, keser ağlamayı bence. ama siz böyle her ağlaması içn ah vah ederseniz bence işiniz zor.

Kiyamam sinirleriniz yipranmis. Cok haklisin cok zor. Arkadaşımın oğlu da sizinki gibiydi büyüdükçe düzeldi. Umarım sana destek olacak bir akraban falan gelir size destek olur.
Malesef öyle bir ihtimal yok ☹ çabucak büyüsün istiyorum. Gece gündüz ağlıyorum artık. Bir de benim eskiden çok sosyal bir hayatim vardı arkadaş çevrem sürekli kamp tiyatro . pandemiyle birlikte hepsi bitti. bebekle birlikte de kendi hayatım tamamen bitti...

öncelikle kendinizi telkin edin. "bu günler geçecek"
8.5 aylık bir bebek saatlerce oyuncakla oynamaz.
önce şöyle derin bir nefes alın. bırakın işi gücü temizliği, düşünmeyin.
hava şartlarına göre giyinin bebeğinizi de alın her gün 1 saat yürümeye çalışın. pusete alıştırmaya çalışın.
pusetle olmuyorsa kanguru, sling vb bir şeyle deneyin.
sakin olun kaygılarınızdan uzaklaşmaya çalışın.
aklınızda sürekli "beceremiyorum" düşüncesi olursa kaygı düzeyiniz artar ve bebekler annenin kaygısını sünger gibi çeker.
bir de eşiniz de programlı olsun size en azından bir saat zaman versin.

O dediklerinizi tabi ki yapıyorum. Dışarı çıkarıyorum ama yaşadığım mahalle çok çarşı ayakaltı. Pandemi yüzünden çok sık çıkamıyorum çünkü çok kalabalık. ağladığında ilgilenmezsem morarıyor nefessiz kalıyor. Sadece oyuncak değil. banyoya gidip oturuyoruz orda tehlikeli olmayan krem kutularini veriyorum. mutfakta çekmeceleri önünr açıyorum. yanında otururken bile kucağıma gelmek istiyor. Psikoloji okumuş bir anne olarak kendimin gayet farkındayım ama malesef çıkar yol bulamıyorum tek başıma.

Arkadaşımin çocuğu öyleydi uyumazdi elektrikli kendi sallanan Ana kucağı almıştı işinize yarayabilir belki ..temizlik ve kendinize zaman ayırmak için haftada bir yardımcı alın imkan varsa.. zor zamanlar ama geçecek gülümseyerek hatırlayacaksınız bu günleri büyüdüğü zaman...

Gurbet derken yurtdışımi o zor fakat türkiye içindeyseniz bir yakınınız gelebilir

Yada bir yardımcı bulun en azından kendinize gelene kadar

online eğitime giriyor canli derse yani. o pek mümkün olmuyor. ders aralarında da zaten kendi ihtiyaçlarını ancak gideriyor

Gurbet derken yurtdışımi o zor fakat türkiye içindeyseniz bir yakınınız gelebilir

Yada bir yardımcı bulun en azından kendinize gelene kadar
Turkiyedeyim malesef yardıma gelecek kimsem de yok. Annem var ama çalışıyor uzun soluklu gelemiyor. Ben gittim 1 ay kaldim ama ev dışında bakmak cok daha zor oldu.

Kolay gelsin demeye geldim, oglumu da buyuturken boyle donemler yasadim. Hala cok hareketli, mahallede adin kosan kadina cikmistir kesin. Ben de gurbetteyim, hani bir yakinim olsa da bir saat destek olsa diye isterdim. Uykusuzluk cok zor. Sinir kalmiyor insanda. Sen burbundan nefes al, yavas yavas agzindan ver. Isleri bir stres yapma. Dusunu al, banyoda dursun gozunle takip et. Sen rahatladikca bebek de rahatlar. Stresini kedinlikle hissedip daha da hircinlasir. Bende oyle oluyordu. Gerci ne desem bos, o donemleri aglayarak bitirdim ben de. Ama buyudukce hepsi geciyor. Oturup cay icebiliyorsun. Destek al alabiliyorsan.

Turkiyedeyim malesef yardıma gelecek kimsem de yok. Annem var ama çalışıyor uzun soluklu gelemiyor. Ben gittim 1 ay kaldim ama ev dışında bakmak cok daha zor oldu.
Bakıcı bulun yada ev temizliği yapan birini haftada bir iki sefer gelsin siz rahatlarsınız en azindan

Çok iyi anlıyorum sizi.
Benim ikinci öyleydi.
Hadi siz tecrübesiz dersiniz kendinize ki demeyin.
Bazıları böyle ben bunu bilirim.
Bir yaşında gündüz de bir saat felan uyumaya başladı diyeyim.
Biraz biraz erken yatmaya başladı derken öyle böyle düzeldi.
Aynı anlattiginiz durumdaydım.
Dışarda gezdirin diyenler olmuş ama bebek arabasinda bile durmazdi herkes bize bakardı.
Bir yeri kopmuş gibi ağlardı.
Bebek arabasını hiç kullanmadık yeni bir halde yürüdükten sonra başkasına verdim düşünün.
Belki sizinki dışarda sakinlesiyorsa usenmeyin gezdirin derim size de iyi gelir.
Ama eşiniz yoğun da olsa biraz ilgilenmesi lazım.
Gece nöbet yapardık esimle bazen.
Bazen işten gelince yarım saat bırakırdım şöyle bir dolasirdim.
Yoksa insan kafayı yiyecek gibi oluyor.
Allah kolaylık versin.
Ancak sitres yapmayın.
Öyle de böyle de ağlıyor değil mi?
O zaman sakin olun biraz.

Zor bir süreç ama geçiyor merak etmeyin her çocuk farklı sabredin bir süre daha
Ev pis olunca düzenli yemek yapılmayınca da canınız daha cok sıkılıyordur imkanınız varsa bu süreçte düzenli yardımcı alın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…