Ayrı yasamak!

necsel

Canım oglusumm
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
465
2
Arkadaslar bır sure ayrı yasamak evlılık ıcın ne kadar olumlu olur ?
Fıkırlerınıze ıhtıyacım var

Sebeblerine bagli bence...

Ayri yasamayi gerektirecek ne gibi sebebler olabilir?CADIARZU

Is ve kariyerse mesela, bir müddet olabilir diye düsünüyorum...cünkü neticede bu iki taraf icin yapilan bir fedakarlik..

Küskünlükle verilen bir karar ise bilemiyorum....ters tepebilir...:nazar:

bence ciddi sorunlar varsa makul bir süre ayrı kalınabilir, iki taraf da kafasını toparlar sakin düşünme fırsatı bulur, olayların bunaltıcılığını biraz olsun üstünden atar, ama bu süre çok fazla uzamamalı ve iyi bir şekilde kullanılmalı, süre uzarsa iş boyutunu ve amacını aşabilir, muhakkak sonradan biraraya gelinip yeniden durumlar ele alınmalı değerlendirilmeli, evli deilim ama acizane düşüncem buzemuszemus

sanırım bız bıtıyoruz dıye bır konum vardı esımle ılgılı.devamlı yasanıla tartısmlar var..bosanalım dedık tekrardan oturup konusunca oglumuz ıcın bır kez daha deneyebılırz dedık.ama esımle yıne tartıstık ve evden ayrıldı bır sure bu sekılde yasayalım hemen bosanmayalım dıyor yıne...sende bende beynımızı bosaltalım ve tekrardan yapabılecegımıze ınanırsak yıne bır araya gelerım dıyor..bılmıyorum ama bana bu ayrı yasama fıkrı pekde mantıklı gelmıyor onun ıcın sızlerden fıkır almak ıstedım...sankı bu sekıldeyken araya dahada sogukluk ve mesafe gırecek dıye dusunuyorum...bırarda oluta daha cok zaman gecırıp daha cok paylasımda bulunursak daha olumlu olur dıyorum bende...

bu hiçbirşeyin çözümü olmaz,
bir müddet ayrı kalmak sorun için çözüm olmaz
ama monoton bir ilişkide birbirini özlemek adına hoş olabilir ama abartmadan 1-2gün için

bide

şu var iki tarafta çok öfkeliyse ve doğru kararlar alınamayacak kadar öfke varsa
biraz soğumak adına 2-3gün dinlenilebilir

Sevgli arkadaşım bncede boşanmakta acele etmeyin boşanma kararı alırsanız nasılsa boşanma olur ancak arada durumu açıklamanız gereken birde çocuk varken işi resmiyete dökmek akıllıca olmayabilir.
bazen eşlerin gerçekten tahammulu kalmıyor birbirerine ve ayrı kalmak biraz kendilerini dinlemek gerçekten işe yarayabiliyor.
Benim yaşadıklarımdan çıkardığım nacizane sonuç bu

eğer bişeyler bittiyse aranızda bu zaman sizi birbirinizden daha da soğutacaktır

lakin

hala aşk varsa bu süre bunu anlamanız ,birbirinizi özlemeniz için iyi bir fırsat

Çok uzun süre olmamak kaydıyla kalınabilir diyorum. Çünkü eşler birarada oldukları zaman gerek sözleriyle gerek davranışlarıyla biribirlerini daha çok yıpratabilirler. Boşanma kararı almadan sakin kafayla düşünmek bence daha doğru.

Biz yapamamıştık..:nazar:
Boşanma tarihine kadar ayrı yaşadık..
Çok daha çok acı çektik..
Hasret,aşk acısı,kıskançlık yaktı kavurdu bizi..mafoldumben
Sürekli kavga etmeye başladık..
İnanın evliyken bile o kadar çok kırmamıştık birbirimizi..
İyi ki açmışım davayı dedim,daha çok üsteledim hadi boşanalım diye..:1closedeyes:

Çok uzun süre olmamak kaydıyla kalınabilir diyorum. Çünkü eşler birarada oldukları zaman gerek sözleriyle gerek davranışlarıyla biribirlerini daha çok yıpratabilirler. Boşanma kararı almadan sakin kafayla düşünmek bence daha doğru.

bende aynı fıkırdeym. Bı sure ayrı olmak hem kafanı toplamak , hem özlemek degerini bilmek anlamına gelebilir bence.
ama gorusmeyıde kesmemek gerek. gözden ırak gönülden de ırak demişler.
bi süre eski flört döneminizdeki gibi. giyinip süslenip anlatacaklar biriktirip dışarıda buluşmanız iyi olacaktır.
:kahve:

Bı sure ayrı olmak hem kafanı toplamak , hem özlemek degerini bilmek anlamına gelebilir bence.
ama gorusmeyıde kesmemek gerek. gözden ırak gönülden de ırak demişler.
bi süre eski flört döneminizdeki gibi. giyinip süslenip anlatacaklar biriktirip dışarıda buluşmanız iyi olacaktır.
:kahve:

tamamen katıldım arkadaşıma..nasıl olsa işin ucunda boşanmayı göze almışsınız ne kaybedersiniz bir süre ayrı yaşasanız..sonuç yinede olumsuz olursa en azından bunuda denemiştik dersiniz..

bu söylediğin dönemden bende geçtim ama çok oldu 9 yıl ama benim eşim değil ben ayrı kalmayı istemiştim o çocuğu bahane eder sorunları konuşmaya gelirdi konuşa konuşa çözdük ha bu konuşma döneminde eşimin nasıl fedakarlık yapacağını öğrendim.birde biz birbirimizi çok seviyorduk aile ve arkadaşlarıyla fazla görüşme sıkıntımız vardı .ama eşim kendisini düzeltti ve şu anda iyiki ayrılmamışız diyoruz ikimizde geçen yıl bir çocuğum daha oldu ve allaha şükür çok mutluyuz inş sizde aranızı düzeltirsiniz birde bu sürede tlf falan mutlaka olmalı bence bir birinizle konuşup kırıcı olmamaya özen gösterin bence allah yardımcınız olsun

bence ciddi sorunlar varsa makul bir süre ayrı kalınabilir, iki taraf da kafasını toparlar sakin düşünme fırsatı bulur, olayların bunaltıcılığını biraz olsun üstünden atar, ama bu süre çok fazla uzamamalı ve iyi bir şekilde kullanılmalı, süre uzarsa iş boyutunu ve amacını aşabilir, muhakkak sonradan biraraya gelinip yeniden durumlar ele alınmalı değerlendirilmeli, evli deilim ama acizane düşüncem buzemuszemus
Amabizde şöyle bir durum var o başka şehirde ben başka şehirde uzak mesafeler yani bu nasıl aşılır ki

Amabizde şöyle bir durum var o başka şehirde ben başka şehirde uzak mesafeler yani bu nasıl aşılır ki
Yani bende beğenmiyorum haklısınız ama eşim işinden dolayı çok bunladı başka şehirde iş bulup çalışıp para kazanıp gelecek beni alıp götürecek iş bulduğu şehire durum böyle değişik biraz

Yani bende beğenmiyorum haklısınız ama eşim işinden dolayı çok bunladı başka şehirde iş bulup çalışıp para kazanıp gelecek beni alıp götürecek iş bulduğu şehire durum böyle değişik biraz
Gayet güzel bence, bizde iş dolayısı ile 2 ay kadar ayrı kalmıştık. Oğlum o zaman 4 yaşındaydı. Üzüntüden kafasında egzama çıktı. Geceleri ağladı babam niye gelmiyor diye. haftada bir defa yanımıza geldi. Böyle onsuz nasıl olur ? Sorusunun cevabını kolayca almış olduk.

Onun dışında, ciddi bir sebep yokken ayrılmayı düşünmek bana biraz çocukça geliyor. Al misketlerini ver misketlerimi gibi. Evlilik olgunluğu- ciddiyeti gözardi edilmemesi gereken seyler. İnsan hayatında dönemsel sıkıntılar mutlaka oluyor . Bunu göze alarak evlenmek gerekiyor. Ortada hayatı mahvolacak, evlenirken bile dağılmış aile çocuğu olacak bir çocuk var. Herşeyden önce o masum, boynu bükük kalmamalı..

Sizin gibi

O şekilde bı arkadaşım boşandı. Ortada çocuk bile yokken 10 yılda yeni bı iliskiye anca hazırladı kendini.. sonra evlendi yine bı ton sorun. İnsan sorunlardan kacamjyor maalesef, bir şekilde biseylerle mücadele ediyoruz

Gayet güzel bence, bizde iş dolayısı ile 2 ay kadar ayrı kalmıştık. Oğlum o zaman 4 yaşındaydı. Üzüntüden kafasında egzama çıktı. Geceleri ağladı babam niye gelmiyor diye. haftada bir defa yanımıza geldi. Böyle onsuz nasıl olur ? Sorusunun cevabını kolayca almış olduk.

Onun dışında, ciddi bir sebep yokken ayrılmayı düşünmek bana biraz çocukça geliyor. Al misketlerini ver misketlerimi gibi. Evlilik olgunluğu- ciddiyeti gözardi edilmemesi gereken seyler. İnsan hayatında dönemsel sıkıntılar mutlaka oluyor . Bunu göze alarak evlenmek gerekiyor. Ortada hayatı mahvolacak, evlenirken bile dağılmış aile çocuğu olacak bir çocuk var. Herşeyden önce o masum, boynu bükük kalmamalı..

Sizin gibi

O şekilde bı arkadaşım boşandı. Ortada çocuk bile yokken 10 yılda yeni bı iliskiye anca hazırladı kendini.. sonra evlendi yine bı ton sorun. İnsan sorunlardan kacamjyor maalesef, bir şekilde biseylerle mücadele ediyoruz
Evet haklısınız hiç bir şey diyemiyorum ama gerçekten bende istemem ayrı kalmayı bence ayrı kalmak yarım kalmak gibi bir şey
Yani aynı evin içinde illaki sorunlar olur tartışmalar olur hatta kavga bile edersin bu farlı ayrıyken ne yaşana bilir ki konuşmkatan mesajlaşmajtan başka özlemek güzel bir duygu aslında ama uzun süreli olunca insan şüpheye düşmüyor da değil şeytanın işi bu belli olmaz ne olacağı duygu değişiklerinde

Bende o yüzden hiç hoş karşılamıyorum ama iş ciddiye bilince mecbur oluyor herhalde bildiğim kadarıyla daha fazla detay bende bilmiyorum etrafımda öyle bir şey olmadı çok fazla bu konu hakkında

X