Ayrık dişlerime bonding yaptırdım

canım özelden istediğin bilgileri gönderdim. :KK34:

Mrblar cnm daha once ozelden msj atmıstın bana verdıgın adrese gıttım bugun dedıgın gıbı nurcan hn ayrılmıs mehmet beyle gorustum bondıng tedavisi için once olmaz dedi zmnla dusuor yada renk degısıklıklerı oluyor dedi bnmde senınkı gıbı aslında hıc curugum yok sadece aralık şikayetım vardı uc dişte yapma taraftarı olmadı acıkcası bende cesaret edemedm oyle davranınca sonra otur bakalım yapalım dedi :)))) bende alt tek dişime yaptırdım ama cokta bekledıgım sonucu alamadm acıkcası senden ricam mailini ozelden gonderebılır msn resim alısverişi yapalım usttekı dişlerimede yaptırmk ıstıorum cunku ıkı ay sonra nıkahım var.. Bu arada senın gelınlıgınede talıbım :KK66: gorusmk uzere cvp verırsem cok mu coook mutlu olurum :))

Mrblar cnm daha once ozelden msj atmıstın bana verdıgın adrese gıttım bugun dedıgın gıbı nurcan hn ayrılmıs mehmet beyle gorustum bondıng tedavisi için once olmaz dedi zmnla dusuor yada renk degısıklıklerı oluyor dedi bnmde senınkı gıbı aslında hıc curugum yok sadece aralık şikayetım vardı uc dişte yapma taraftarı olmadı acıkcası bende cesaret edemedm oyle davranınca sonra otur bakalım yapalım dedi :)))) bende alt tek dişime yaptırdım ama cokta bekledıgım sonucu alamadm acıkcası senden ricam mailini ozelden gonderebılır msn resim alısverişi yapalım usttekı dişlerimede yaptırmk ıstıorum cunku ıkı ay sonra nıkahım var.. Bu arada senın gelınlıgınede talıbım :KK66: gorusmk uzere cvp verırsem cok mu coook mutlu olurum :))

patayacım özelden adresimi gönderdim
görüşürüz :nazar:

Bu arada canım mehmet bey bonding yapmıyordu onun alanı daha çok implant tedavisiymiş ve zirkonyum yapıyormuş o zamanlar öyle söylemişlerdi
belki ondan öyle söylemiş olabilir bilemiyorum :26:

bazı arkadaşlarım nasıl göründüğünü çok merak etmiş
bir sürüde özel mesaj alıyorum
o nedenle resim eklemeye karar verdim
bu dişlerimin şu anki hali
yaptıralı 1 yıl oluyor arkadaşlar

$1.jpg

kızlar merhaba,
daha önce laminate veneer mi bonding mi diye bir konu açmıştım
uzun süren düşünme aşamasından sonra öndeki ayrık olan dişlerime
bonding yaptırmaya karar verdim
çünkü dişlerimde çarpıklık ve çürük yoktu gayet sağlıklıydı ancak ayrıklık vardı
ve bu işlemin dönüşü olabiliyor
sonuç olarak işlem birkaç seans sürdü ve daha dün bitti
yalnız şu anda konuşmakta zorluk çekiyorum
ş , z gibi harfleri söylemekte zorlanıyorum
doktor bir hafta sürer bu durum dedi ama içim pek rahat değil.
sizde dişlerinizi yaptırdığınızda böyle bir durumla karşılaştınızmı?
sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Merhaba;
Ben de yaklaşık 2 ay önce bonding diye geçen dolgu uygulamasından yaptırdım. Ön dişlerim aralık ve hafif eğriydi. Üst ön 4 dişimi yaptırdım. (nakitte 4*200= 800TL)Benim için önemli olan doğal olmasıydı ve öyle de oldu. Arkadaşlarım bile zor farketti. İlk zamanlar konuşma güçlüğü çektim. Kolay değil senelerdir aralık dişlerle konuşmaya alışmış ağzımız birden alışamıyor tabii. Ben de F harfinde sıkıntı vardı. :) Doktorum bunun normal olduğunu, okuma egzersizleri yapmam gerektiğini söyledi. Odamda sesli kitap okudum ve faydasını gördüm, şimdi çok daha iyi. Genel olarak uygulamadan memnun kaldım. Zaman geçtikçe renk atar diye endişeleniyorum. Onun da çözümü varmış doktorum öyle söyledi. Tek sıkıntı, sert şeyler dişleyememek (özellikle çatal çarparsa kırılma ihtimali çok yüksek).
Bence doğallık arıyorsanız bonding, sadece estetik olsun diyorsanız kompozit lamine yaptırın. Ayrıca lamine daha pahalı bir işlem.

Bonding sistemini uygulanırken ağrı hissedilmez; Pek çok durumda, dişi uyuşturmaya bile gerek duymadan bu işlem uygulanabilir.
Doğal görünür; Estetik diş hekimliğinde yetkin bir diş hekimi tarafından yapıldığında doğal görünür. Bu konuda bazı sınırlamalar mevcuttur. Çok sert nesneleri (buz, şeker gibi) ısırmaktan kaçınmalıdır. Ayrıca tırnak yeme gibi olumsuz alışkanlıklardan uzak kalınmalıdır. Bonding uygulaması sanılanın aksine pahallı değildir, genellikle diğer estetik işlemlere göre daha ekonomiktir. Ücreti belirleyen faktör, kullanılan malzeme ve seçilecek tedavi türüdür.Size, güzel ve kendinizden emin bir gülümseme sunacak olan bu işlem için pek çok kez bir seans (15 dak. – 1 saat) yeterlidir. Uygulanacak seans sayısı, yapılacak işleme göre değişir.
Televizyondan izlediğim kadarıyla ve çevremden duyduğuma göre Çağdaş Kışlaoğlu bonding uygulamasında oldukça başarılıymış.

bende yaptırdım dişlerim cok ayrıktı ama carpıklık falan yoktu. kolay bir işlemdi. acı falan hic bir şey yok. biraz sabır gerekiyor sadece. cok memnunum . yaptırmadan önce elma bile yiyemezsin diye okumuştum. öyle bir şey yok her şeyi yiyorum bir sıkıntı olmadı. 1 yılı gecti yaptıralı. tavsiye ederim. geri dönüşü de olan bir işlem dişleri de eskitmiyor.

bende bir kaç ay önce ön dört dişime yaptırdım dişlerimden birinde aşınma vardı çukur gibi bir şey ama leke gibi duruyordu o kapandı ikisinin arasında da aralık vardı o kapandı ben aslında lamine yaptırmak için gittim ama doktor ona yanaşmadı dişlerimde kapanma sorunu varmış kırılır dedi bonding yaptı oldukçada farketti ben 5 dişime yapmasını istedim ama o kabul etmedi ağrı sızı olmadı fiyatına geline her diş için 50 lira doktorum çok iyiydi anlayışlıydı ama ben daha özenli detaycı bir doktor istiyorum tavsiye edebilecek olan varmı

bazı arkadaşlarım nasıl göründüğünü çok merak etmiş
bir sürüde özel mesaj alıyorum
o nedenle resim eklemeye karar verdim
bu dişlerimin şu anki hali
yaptıralı 1 yıl oluyor arkadaşlar

Eki Görüntüle 731768

Merhabalar,
Resimde de gorulen Nurcan hn. cikardigi isi cok begendim. Ozelden veya buraya Nurcan hn. İn soyismi ve iletisim adresini gonderebilirseniz cok memnun olurum.
Tesekkurler...

Aynen bende cok begendim, ama ben ozelden msj atamiyorum siz bana nurcan hanima nasil ulaşacağımi ozelden yada burdan yazarmisiniz, luuuuutfeeen..

19 dişime zirkonyum dendi.diş sayısının çokluğu yüzünden yıllardır erteliyorum.ne böyle mutluyum ne de karar verebiliyorum.yaptıranlar memnun mu? ya da benim gibi neredeyse tüm dişleri yaptıran var mı

canım sana özelden cevap yazdım :KK3:

Ya lütfen banada yazın lutfen!uzunzamandır arıyorum bondıng ıcın bı dr bulamadım.bu konuda el becerısının cok onemlı oldugunu dusunuyorum ama her hekım oyle yeteneklı olmayabılır.sızınkı bellıkı el becerısı olan bir hekım.ben ozelden yazamıyorum lutfen sız bana dr.un adını verebılırmısınız.

Ya lütfen banada yazın lutfen!uzunzamandır arıyorum bondıng ıcın bı dr bulamadım.bu konuda el becerısının cok onemlı oldugunu dusunuyorum ama her hekım oyle yeteneklı olmayabılır.sızınkı bellıkı el becerısı olan bir hekım.ben ozelden yazamıyorum lutfen sız bana dr.un adını verebılırmısınız.

canım ben daha öncede yazmıştım nurcan hanıma yaptırdığımı
ancak yaptırdığımda hamileydi ve doğumdan sonra oraya dönmemiş
şu anda nerede olduğunu inan bilmiyorum
ve yaptırdığım yerde de artık bonding yapacak dr bulunmuyormuş
bunları buradan yönlendirdiğim bir arkadaş söyledi
nurcan hanım burayı görse de kendi nerede olduğunu keşke yazsa
ankarada bu işlemi yaptıran arkadaşlar varsa lütfen buraya yazmaya devam edelim

canım ben daha öncede yazmıştım nurcan hanıma yaptırdığımı
ancak yaptırdığımda hamileydi ve doğumdan sonra oraya dönmemiş
şu anda nerede olduğunu inan bilmiyorum
ve yaptırdığım yerde de artık bonding yapacak dr bulunmuyormuş
bunları buradan yönlendirdiğim bir arkadaş söyledi
nurcan hanım burayı görse de kendi nerede olduğunu keşke yazsa
ankarada bu işlemi yaptıran arkadaşlar varsa lütfen buraya yazmaya devam edelim

oznurplt,
Daha once de yazmistim.Nurcan hn. in soyadini yazarsaniz belki arastirarak su an nerede calistigini bulabiliriz.
Tesekkurler.

oznurplt,
Daha once de yazmistim.Nurcan hn. in soyadini yazarsaniz belki arastirarak su an nerede calistigini bulabiliriz.
Tesekkurler.

cnm nurcan hn'ın soyadını hatırlamıyorum
aradan yaklaşık 1,5 yıl geçti
sana ancak yaptırdığım yerin tel nosunu vererek yardımcı olabilirim
belki oradan öğrenebilirsin
şimdi özelden numarayı gönderiyorum

Bu arada canım mehmet bey bonding yapmıyordu onun alanı daha çok implant tedavisiymiş ve zirkonyum yapıyormuş o zamanlar öyle söylemişlerdi
belki ondan öyle söylemiş olabilir bilemiyorum :26:

Merhaba oznurplt :)))
Dişlerin gerçekten çok başarılı ellerinden geçmiş, Bana hastane bilgilerini iletir misin ben özelden henüz yazamıyorum :KK43:(

Merhabaaaaaa,

Bende dün itibariyle kompozit dolgu yaptırdım ( bonding) dişlerime... Beşiktaş darphane de Aydan Gökçen diş hekimi gerçekten iyi iş çıkardı. Estetik eli son derece hassas ve nazımı çekmesinin yanı sıra Çağdaş Bey ' in 3 katına çıkardığı maliyetden sıyrılmış olmakda cabası :))))

Dişlerimin öncesi ve sonrası resimlerini paylaşacağım en kısa zamanda ama sadece dudak diş çevresi etkilenmiyor bu değişiklikten aynı zamanda yüz çehresi olduğu gibi anlam değiştiriyor.

Doktorumdan ve bir türlü anlatamadığım düzeltmeri bir uzman olarak anlamasından çok memnun kaldım... Tavsiye ederim.

X