ayşe hatun önal sendromu

Halinizden memnunsanız ki öyle olduğunuZu velirtiyorsunuz.o hal de sorun nedir?
Benim anladığım kendisi kimyager popstar vs biriyken insanlar boşuboşuna vaktimi çalmaya çalışıyor ben onlarla olmak istemiyorum ki neden böyleler ama yaa,neden göbek atıyorlar neden kısır yapıp gün yapıyorlar off neden herkes benim gibi olsa keşke :KK70:

Aynen öyle eşim yetiyor. 1-2 tane de dostum var sağolsunlar Allah yokluklarını göstermesin. Gerisi boş, samimiyetsiz kuru kalabalıklar. Almayım ben böyle daha huzurlu daha mutluyum.
Gercekten oyle, az ve öz insan olmalı. Kalabalık yoruyor beni. Sıkılıyorum zaten. Kendimi, evimi özlüyorum

yanı twnı tanıstıgın bırıne baklava getirmek yapay degil nezaket dolu bı davranıs bana kalırsa.nasıl bakarsan oyle gorursun bu hayatta.. Bu bohemxilik tavırları bana gore yapay. yok kapı acmam yok kıtap okurum yok netflixımı acarım. Netflix yuzyıldır var ama bızım tr de yenı kesfediliyo boyle cumlelere bile konu oluyor cok komik.
İnsan insanda yasar.biraz tahammul seviyenşz olsun ınsanlara.kv ye ayrı kızarsınız yaslıya ayrı cocuga ayrı kocaya ayrı hayata ayrı.sizin gibilerin hayatı söylenırken falan tükenecek.

Bende boş insan,boş muhabbet sevmem.Arkadaşlarım sayılıdır,seçiciyimdir ama bu kapıya gelene kapı açmayacak boyutta değil çok şükür.Aynı apartmanda oturduğum komşum var. İlişkimiz çok vıcık vıcık değil yeni doğum yaptı alışverişe giderken ararım mutlaka birşeye ihtiyacın var mı diye?Ben hasta olsam yada çıkamasam oda bana sorar.Bu sadece bir örnek ne ben nede o birşey kaybetmiyoruz bunu yaparak.Demek istediğim insanın insana ihtiyacı var.Bu kadar kendini soyutlamak bana doğru gelmiyor.İnsan ilişkilerinde sınırlarınızı belirlerseniz zaten sorun yaşamazsınız.

Benim anladığım kendisi kimyager popstar vs biriyken insanlar boşuboşuna vaktimi çalmaya çalışıyor ben onlarla olmak istemiyorum ki neden böyleler ama yaa,neden göbek atıyorlar neden kısır yapıp gün yapıyorlar off neden herkes benim gibi olsa keşke :KK70:
[/QUOTE]

ben konu sahibine çok yükşenmek istemiyorum aslında.kadın net çünkü insan sevmiyorum ben demiş açıkca.

Ama işte insan sevmeyen biri insanlara tahammülü olmayan biri sosyal hayatta diğer insanlara ne gözle bakar ne gözle yaklaşır orası sıkıntı.

Hayatta bukadar keskin dönüşler çok sağlıklı gelmiyor bana.o yüDen yazdım ya yüklenmek istemiyorum.biryerlerde herşeyi silbaştan yaZdıran bi travma olabilir belki.Ama anlatım tarsından anladığım kadarıyla kendinide her haliyle beğenen kabul eden birisi.varsa eğer bulması zor olabilir.

Zaten zor olan hayatı daha fazla zorlaştırmamalı ya.kim nasıl istiyorsa öyle yaşasın.kümi tecrit edilmiş gibi yaşamak ister kimisi kana karışmak insanlara hayatlara dokunmak ister.tercih meselesi.

Zaten şikayeti de yok.konu niye açmış anlamadım.

Bende boş insan,boş muhabbet sevmem.Arkadaşlarım sayılıdır,seçiciyimdir ama bu kapıya gelene kapı açmayacak boyutta değil çok şükür.Aynı apartmanda oturduğum komşum var. İlişkimiz çok vıcık vıcık değil yeni doğum yaptı alışverişe giderken ararım mutlaka birşeye ihtiyacın var mı diye?Ben hasta olsam yada çıkamasam oda bana sorar.Bu sadece bir örnek ne ben nede o birşey kaybetmiyoruz bunu yaparak.Demek istediğim insanın insana ihtiyacı var.Bu kadar kendini soyutlamak bana doğru gelmiyor.İnsan ilişkilerinde sınırlarınızı belirlerseniz zaten sorun yaşamazsınız.

İyi bi komşuya denk gelmişsiniz. Herkes sizin kadar şanslı değil. Öyle olmayınca ister istemez soyutlayıp kapıları da açmıyorsunuz. Mesela benim apartmanımda tamamen çıkar ilişkisi, yüzlerine gülerler arkalarından konuşurlar. Bunu bile bile görüşmek istemiyorum. Merhaba merhaba en güzel durum oluyor. Karşımıza düzgün insanlar çıksa durum böyle olmazdı eminim. :)

İyi bi komşuya denk gelmişsiniz. Herkes sizin kadar şanslı değil. Öyle olmayınca ister istemez soyutlayıp kapıları da açmıyorsunuz. Mesela benim apartmanımda tamamen çıkar ilişkisi, yüzlerine gülerler arkalarından konuşurlar. Bunu bile bile görüşmek istemiyorum. Merhaba merhaba en güzel durum oluyor. Karşımıza düzgün insanlar çıksa durum böyle olmazdı eminim. :)

Evet iyi bir komşuya denk geldim ama bu iyilik tek taraflı olmuyor karşılıklı oluyor.Bunu anlamak içinde önyargılardan sıyrılıp insanlara fırsat vermek gerekli.Bende baştan sizin gibi düşünseydim zaten birbirimizi tanıma şansımız olmazdı.Kapılarınızı tam olarak açmasanızda aralamayı deneyin.

not: uzun bir iç döküş. durumu olmayanlar hiç başlamasın.
selamlar hanımlar,

dün haber sitelerinde gezinirken ayşe hatun önal'ın verdiği bir röportajda 'evime misafir davet etmiyorum' başlığı dikkatimi çekti. röportaj tam metni şu şekilde:
'Yalnız yaşadığım için artık eve pek misafir kabul etmiyorum. İnsanlara hizmet falan bunlar beni yoran şeyler, dışarıda görüşmeyi tercih ediyorum. Davetsiz misafirlere kapıyı açmıyorum zaten evde yok numarası yapıyorum.'

31 yaşımdayım. iki üniversite okudum toplamda sekiz sene süren bir üniversite hayatım oldu. özellikle kimya fakültesinde okurken tanıştığım insan sayısı ve sosyal yoğunluk hala arkadaşlarım arasında konuşulur. kendi öğrenci evimiz vardı beş öğrenciydik ama o evde beş kişi uyuduğumuz çok nadirdi. gün geldi yirmi kişi kaldık. telefon listem ciddi kabarıktı. ve bu insanların çoğu birbirimize yüreğimizden dokunduğumuz, hayatımda hep olmalı, hep kalmalı türünden kişilerdi. yani bu sosyal hız benim başımı döndürmüyor, beni yormuyor aksine memnun ediyordu. çoğu kişinin hayallerinde olan kalabalık sofralar, kahkaha yükselen evler bizim evimizdi. her meslek grubundan arkadaşım vardı. ilk üniversite bitip ikinci üniversitem başladığında arkadaş grubunun yaş ortalaması düşük olduğu için pek iletişim kurma taraftarı olmadım ve bir nebze kendime döndüm. kimya yolculuğum sırasında beraber olduğumuz o kabarık listeyle de görüşmeye devam ettim. benimle birkaç saat geçirseydiniz telefonuma gelen bildirimlere bakarak tanınmış biri olduğumu düşünebilirdiniz.
-kendimi yeteri kadar övebildiysem sorunuma geçiyorum :KK48:-

sonra, zamanla fark ettiğim bir değişime girmeye başladım. telefon görüşmeleri 'bu sefer sen arayacaksın' larla bitmeye başladı. rehberin arayan kısmı doluyken aranan kısmı o günkü ev arkadaşlarıma açtığım ekmek lazım mı telefonlarıyla meşguldü.
bugün geldiğim noktada rehberimdeki elle tutulur dost denecek insan sayısı beş-altıya indi. tanımadığım numaralardan gelen vefafız nasılsın mesajları seyrekleşti. numarayı tanımadığımı söylemekten utandım ve her seferinde zaten devam ettirmek istemediğim konuşma kendiliğinden bitti.
son birkaç yıldır böyleyim. o beş altı kişiden başkasıyla görüşmek istemiyorum. o görüştüklerimde hadi şunu yapalım, alo cınım naber şeklindeden ziyade, birkaç ayda bir orda mısın hayatta mısın iyi misin merakını giderdikten sonra birkaç ay daha aramama halini aldı. oturduğum apartmanda kimseyle görüşmüyorum çünkü komşuculuk oynamak beni bayıyor. samimiyetsiz birkaç lakırdıyı kahve eşliğinde tüketmek. kahve sonrası ne benim cebimde ne onun cebinde dişe dokunur birşey kalmamış olması, çoğu kişiye minik ve ponçik bu kahve ziyaretini benim için zulme dönüştürüyor. ayşecim gibi :KK48: eşim haricinde kimseye kapıyı açmam. insanlar beni böyle kabullendiği için de pek gelmezler zaten.
böyle anlatınca yabani biri olduğum düşünülmesin. insanlara kendimi sevdirmeyi ve affettirmeyi çok iyi başarırım. tanıdığım ve pek iyi tanımadığım çok insanda büyük bir kredim vardır nedense.
bayramları hiç sevmem mesela. daha dün görüştüğün komşuna baklava, sarma gibi insanı zahmetten öldürecek şeyler yedirip havadan sudan konuşmanın neresi bu kadar çekici anlamıyorum. çok konuşan insanlara tahammülüm ciddi derecede azaldı. boş konuşan insanlara ise hiç tahammülüm kalmadı. eski günlerimi düşündüğümde yıldızı sönmüş bir star gibi hissediyorum kendimi :KK48: fakat o hayat şu an bana öyle uzak ve öyle yorucu geliyor ki.
var mı ben gibi insandan kaçan, insan sevmeyen. burada açılan arkadaş arıyorum konularının sahiplerinden özür diliyorum bunu şımarıkça bir off bırakın yakamı yhaa'dan ibaret sanmayın. çevrem öyle büyük doldu ve öyle büyük boşaldı ki olanları anlamdırmakta zorlanıyorum. kendi dünyamı kurdum ve içinde çok mutluyum. çalışıyorum, kimyagerim. müzik kursuna gidiyorum. dil eğitimi alıyorum. kaneviçe yapıyorum. üniversite sınavına hazırlanıyorum yeni bir bölüm için. ben bana yetiyorum ve çok mutluyum. ama neden toplumdan ve insanlardan bu kadar uzağım. yarın gece bir arkadaşın kınası var. ben de iki göbek atar keyfimizi buluruz tadında olabilsem. ama göbek atarak eğlenmek bir bana mı saçma ve sıkıcı geliyor.
:KK14:
Aynı ben.... Yanlız değilsin samimiyetiz samimiyetten gına geldi🙄 Beynim kaldırmıyor artık...1 tane arkadaşım var aklımıza düşünce arar nasılsın ne yaptını konuşup kapatırız bazen aylarca araram hiç küsmez laf etmez en temizi en azindan o beni ben onu anlıyorum..Fazlasi zarar..

Son düzenleme:
Amaney kimse bana misafir demesin,valla gozlerim karariyor. Uc gun once tam islerimi bitirmisim,daglar gibi camasir yikamisim utulemisim,hemen 3 kisi geldi yatili. İnsani hayattan tiksindirirler. 2 gece kaldilar arkalarindan yine temizlik,camasir. Bundan zevk almam icin aptal olmam lazim. Keske hic kimse kapimi calmasa da acmak zorunda da kalmasam. Sadece davet ettiklerim gelse bana yetecek. Sizi cok iyi anliyorum bu yuzden.

siz bu durumdan Rahatsız mısınız? Neden böyle bir konu açma gereği hissettniz mesela. Birileri bu durumu eleştiriyor diye mi, yoksa siz de bu durumdan çok hoşnut değil misiniz?

Ayrıca kına gecelerine laf yok. İnsanın manasızca hareketler yapıp enerji boşalttığı en özgür alan orası. Pek severim :)
Ben yaşantımdan ve yalnızlığımdan keyif alıyorum. Değiştirmek için birkaç kişiden özür dileyip birkaç gün çaba harcamam yeterli. Buna mahkum olduğum için değil bunu tercih ettiğim için böyleyim.
İş hayatı dolayısıyla sürekli yeni insanlarla tanışıyoruz. Ve her yeni insanda birkaç görüşme sonrası, birkaç aykırı faaliyet sonrası herseyi başa sarıyoruz. En üşendiğim şey birine kendimi anlatmaya çalışmakken, az sonra çıkılacak öğle yemeğinde az önce yaşanan minik kavganın binbir açıdan kritiği yapılacakken yemeğe gidenlere eşlik etmemem ve bir sandviçle yemeği geçiştirmem her seferinde ‘yine mi gelmiyorsun :işsiz:‘ tadında karşılandığı için ismini tam olarak koyamasam da kendimi tercihlerim açısından öteki hissettiriyor. Fakat bir sonraki tercihte vereceğim kararı etkiliyor mu. Hayır. Fakat o his çok lanet.

Kına gecesi :olamaz: eğlenmem imkansız. Işıklar mı daha parlak highlighter'ı mı karar veremeyeceğim kadınlarla beraber kimsenin ritmi tuttturamadığı horonlar tepmek:cry:

yanı twnı tanıstıgın bırıne baklava getirmek yapay degil nezaket dolu bı davranıs bana kalırsa.nasıl bakarsan oyle gorursun bu hayatta.. Bu bohemxilik tavırları bana gore yapay. yok kapı acmam yok kıtap okurum yok netflixımı acarım. Netflix yuzyıldır var ama bızım tr de yenı kesfediliyo boyle cumlelere bile konu oluyor cok komik.
İnsan insanda yasar.biraz tahammul seviyenşz olsun ınsanlara.kv ye ayrı kızarsınız yaslıya ayrı cocuga ayrı kocaya ayrı hayata ayrı.sizin gibilerin hayatı söylenırken falan tükenecek.

Oğlak Burcu musunuz 30 a kadar yaşadığınız hayatın tam tersini yaşıyorsanız bu oğlaklarda olan bi durum genelde

Bu durumdan memnunsanız sorun yok bence siz biraz özünüze dönmüşsünüz insanlar sürekli dımtıs dımtıs olamaz

Bohemcilik yapmak istesem netflix'ten daha fiyakalı birşeyler söylerdim emin olun :)

Benim meselem kızmak da değil. Kimseye öfkeli veya kızgın değilim. Öfkeli ve kızgın olmak da o insanı önemsemek ve bir yere koymak demek. Ben ise hayatımda insanları bir yere koyamamaktan yer bulamamaktan hoşnutsuz olduğumu söylüyorum. Yoksa dünyaya negatif enerji saçan huysuz ve mutsuz biri değilim. Şikayetçi, hiç değilim.
Yine de aykırı yorumlar hoşuma gitti sağolun.

renkliistop renkliistop İnsan seviyorum, uzaktan. Sosyal hayatta benimle karşılaşsanız veya bana bir işiniz düşse ne iyi kadın dersiniz. Ultra empati seviyemle her derdinizi derdim gibi bilirim emin olun. Yarın kınası olan arkadaşın annesi ve babası yok. Kendisi iş arkadaşım olur. Nadir ararım nadir dönüş yaparım nadir görüşürüm. Ama dünden beni aklıma geldikçe ağlıyorum. Annesi babası da görseydi. O'nun da kınasını annesi yakabilseydi. Gözümden yaş dökülüyor değil bildiğin elimi yüzüme kapatıp kapatıp ağlıyorum :) gelin benim kadar ağlamış mıdır bilmiyorum. İnsanları, acılarını, sevinçlerini önemsiyor ve hissediyorum. Ama Allah için ötede durun demek geliyor sadece içimden.

Konu şu sebeple açıldı. Bana kendimi başka bir yaşam formuymuşum gibi hissettiren insanlar var. Benim gibi insanlar da var mı? Gerçekten yabani hayat örneği sergileyebiliyorum ve bundan da ruhen mutluyum fakat gerçekten örneksiz miyim, ben gibiler de var mı?
Sorularının cevaplarını almak.

Çalışıyorum, evliyim, iki oğlum var... ayşe hatun hala hak veriyorum... boş zamanlarımda evimde kendi kendime kalmak, sosyalleşme işini ise dışarda yapmak istiyorum.

Hızlı yaşa genç öl modunu yaşamışsın :)

Tüketmişsin herşeyi ki günümüz artık bunu gerektiriyor. Yalnız değilsin korkma :)

Işin özünde tembellik de var itiraf et :) zira misafir ağırlamanın öncesi ve sonrası bana da zulüm gibi geliyor. Bikac saat icin her tarafı bal dok yala yap, saatlercemutfaktan çıkama. Aman misafire de bsy yaptırma ful hizmet. Sonrasında gene evi şartla. Tum bunlara da görevin gözüyle bakilsin. Hele de calışan kDIN icin kâbus bence. Sahsen ben böyle hissettiğim icin evde misafir ağırlamaya alerjim var yalan yok. Bunca tantana yapmama gerek olmayan bir kaç samimi insan disinda evimde kimseyi görmek istemiyorum. Disarda buluşmak da cok farkli degil. Istanbul trafiğinde zamanimdan feragat edip bi yere git gel ömrümü çürütmek gibi gelio. Çocuktan once bu kdr değildi belki ama simdi tam da böyle hissediyorum. Buna değmez ki algısı oluştu bende.

X