Babam neden yaşına uygun davranmıyor?

Annemi araya sokmayı planlamiyorum hiç. Çok naif birisidir ne kendisini ne çocuklarını koruyabilir. Daha dün babamdan "senin de dinini kitabını..." bilmem ne yaparım diye küfür işittiğini duydum. Yine de etrafında pır döner. Gidene kadar idare edeceğim. Ileride de gidip evinde falan kalmam zaten.
Babanızı sevmiyorsunuz haklı olarak..keşke baştan gelmeyin deseydiniz

Afrika da yaşıyorsunuz ve aileniz sizi ziyarete geldi. Otelde kalmaları daha uygun olurdu demek.
Onca yolu sizin için geldiler ve siz tek tatil gününüzü babanızı gezdirmek için feda ediyorsunuz. Büyük lütuf gerçekten. İnanılmaz.
Bu üstten tavırlarınızı adamcağıza da hissettirdiğiniz için tadı kaçmıştır muhtemelen.
Bende boyle düşünüyorum bu düşüncedeki bir insansanız . Memnun olmadıgınızı ılla sesli belirtmemiş olabilirsiniz. Eşinizle bir ima bakışma ne bileyim ters bir hareketiniz illaki olmustur diye düşünüyorum
İstenmediğini zorla yaptıgınızı anlayıp modu düşmüştür adamın
Yoksa kımse birşey olmadan o seviyeye gelmezdi bence
Siz biraz daha sakin ve alttan alın bence

Ahaha kusura bakmayın babanıza çok güldüm
Yaşlandıkça insan demekki böyle huysuz oluyo
Sizde çok takılmayın yaşlidir diyip geçin
Gidene kadar gönlünü hoş tutmaya calişin

Ekleme: Arkadaşlar üzgünüm ama bazılarınız çifte standart uyguluyor. Kayınpederinizin sizde kalıp huzur kaçırdığını, hakaretlerin küfürlerin havada uçuştuğunu düşünün. Ona göre bana vicdansız hayırsız evlat etiketini yapıştırabilirsiniz. Eşinizin sizi korumasını isteyip istemeyeceğiniz de size kalmış.

Selamlar herkese,
Içim aşırı aşırı sıkılıyor o yüzden buraya yazıp biraz bu yükü atmak istedim. Ben eşimle Afrika'da bir ülkede yaşıyorum, buraya bu sene işimizden dolayı geldik. Bu ana iş dışında bir de ikinci işlerimiz var, onlar online. Annem ve babam 3 gün önce bizi ziyarete geldi. Gelecekler diye çok büyük hazırlıklar yaptık, odaları değiştirdik, hazırladık ettik. 3 hafta kalacaklar. Biliyorum uzun bir süre ve aslında otelde kalmalarını birçok kişi söyleyecek burada. Ben de katılıyorum bu arada. Ama hem dil bilmedikleri için hem de ilk seyahatleri olduğu için biz misafir edelim dedik. Eşim darlanmasın diye ona normal hayatımızdaki alanı da sağlamaya çalışıyorum.

Asıl konuya gelirsek, dün babam tarihi yerleri görüp bir camide namaz kılmak istediği için dışarı çıktık. Bu arada dün bizim haftadaki tek izin günümüzdü ama gönülleri olsun diye ayarladık bir şekilde. Gideceğimiz yerde arabayı park edip yürümek lazım. Bunu da daha önce haber verdik babama. Mantıklı olan bu zaten diyip kabul etti. Ve burası Avrupa değil, o yüzden sokaklar çok temiz değil. Her neyse, gideceğimiz yere varınca önce trafikten şikâyet etti, sonra kirlilikten, sonra kalabalıktan. Tarihi caddeye tam ulaştığımızda da "yok benim tadım kaçtı eve dönelim" dedi. La havle çekip arabaya geri yürüdük. Geri yürürken yeme içme her şeyi teklif ettik, kabul etmedi.

Eve geri geldik. Yemek masasına gelmedi. Anneme de demiş ki beni neden yemek masasına çağırmadilar. Halbuki önceki günler hiç öyle davet beklememişti. Dünden beri evdeki herkesle konuşmayı tamamen kesti. "Ben 60 yaşındayım macera istemiyorum, beni pis yerlere neden götürdünüz, masaya niye gel demediniz" diyor.

Eşim çok ılımlı bir insandır, oturdu güzelce derdini sordu babama. Babam da dedi ki "benim seninle bir sorunum yok." Sorunu benle ve annemleymiş. Öyle dedi. Ne oldu diye soruyoruz. "Kes sesini otur, konuşmak istemiyorum" diyor. Kendi evimde huzursuz olduğuma mı yanayım, eşimin rahatını kaçırdığıma mı, düzenimizin bozulduğuna mı. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum kızlar. Iletişime çok kapalı biri. Söylenir bağırır çağırır, sonra da sessizlikte cezalandırma yöntemini kullanır. Aklım durdu artık.
yurtdisina giden anne babalar cok sikiliyorlar. ozellikle babalar. anneler yine ev isi vs vakit geciriyor. bence yine iyi, esinize catmamis. bir de esinizle ugrasacaksiniz. yapmani gerekenler

1- mumkun oldugunca gormezden gelin, kizarsa kusura bakma deyin, sonra da cevap vermeyin tavirlarina

2- evde TV olsun ve turk dizileri, haberler vs acik olsun mutlaka

3- bulundugunuz yerde baska turk aileler varsa mutlaka ziyarete gidin, ozellikle anne babasi yaninda olanlarla. vakit gecirsinler. ya da siz insanlari evinize cagirin.

yapacak bi sey yok. malesef yurtdsinda aile ziyareti genelde stresli oluyor

Papağan gibi birbirinizi tekrarlayınca iyi görünmüyorsunuz. Kendinize ait bir fikriniz olsun. Hiçbir şeyiniz yoksa internetiniz var. Okuduğunuzu anlamak için daha çok okumanız, orijinal fikirleriniz olması için farklı farklı kişileri dinlemeniz ve kültürleri öğrenmeniz gerekir. Sadece sizin şahsınızda söylemiyorum, klâsik Türk mantığı çok dramatik ve limitli. Bu mesaj toplu cevap olsun madem. Diğer arkadaşlara zaten ayriyeten alıntı yapıp teşekkür etmiştim. Onun dışında konu açarak hata yapmışım.
Bu kadar sorunluysa niye adami evinize davet ettiniz? Niye simdi sasiriyorsunuz boyle davraninca? Siz de bir garipsiniz. Iyi tamam ne diyelim kovun babanizi o zaman. 30 yildir boyleyse degismeyecek.

Babanızı kendi haline bırakın. Bu modelin gönlü falan alınmaz, alırsanız daha saçma bir şey için başka sorun çıkarır, kendi haline bırakın, hatta yokmuş gibi davranın siniri(!) Geçip kimsenin onu pohpohlamadığını görünce normalleşir. İyi tanıyorum artık bu modeli. Yaşlandıkça daha beter oluyorlar

Konu sahini savunanların Allah Annesine babasına yardım etsin boşuna demiyorlar besle kargayı oysun gözünü. Yıllarca binbir emekle beni büyüten nazımı çeken ailem yurtdısına ayağıma kadar gelseydi, izin günümü ayırdım bana bagırdı aaaa ooofff pofff diye sızlanmak yerine ne yapacağımı şaşırırdım hizmette de saygıda da kusur etmezdim.

Sizin hiç böyle anne babanız oldu mu? Herkes yaşadığını bilir ve ona göre davranır ya, o yüzden sordum.

X