Babam neden yaşına uygun davranmıyor?

Otelde kalsın dememiş. Belki burada öyle bir fikir gelir ya da neden otelde kalmadıklarını soran olursa diye açıklama yapmış.
Konu sahibinin ailesi otele gitse hay hay güle güle diyecek bir insana benziyor, zira yurtdısından zahmet etmiş ayağına gelen aile büyüklerini idare edemeyip buraya konu açması onu gösteriyor.

Konu sahini savunanların Allah Annesine babasına yardım etsin boşuna demiyorlar besle kargayı oysun gözünü. Yıllarca binbir emekle beni büyüten nazımı çeken ailem yurtdısına ayağıma kadar gelseydi, izin günümü ayırdım bana bagırdı aaaa ooofff pofff diye sızlanmak yerine ne yapacağımı şaşırırdım hizmette de saygıda da kusur etmezdim.

Konu sahibinin ailesi otele gitse hay hay güle güle diyecek bir insana benziyor, zira yurtdısından zahmet etmiş ayağına gelen aile büyüklerini idare edemeyip buraya konu açması onu gösteriyor.
Paralel evrende size, eşinize ve annenize hakaretler edip küfürler savuran aile büyüklerini idare edeceğiniz hayatınızda başarılar dilerim :)

Paralel evrende size, eşinize ve annenize hakaretler edip küfürler savuran aile büyüklerini idare edeceğiniz hayatınızda başarılar dilerim :)
Yanlış okumadıysam 60 yaşında dedi 60 yaşındaki aile büyüğün ki bu senin baban eşinin değil, 60 yaşındaki babam bana istediğini söyleyebilir sıkıntı yok canımı veririm belli ki siz babaları tarafından hor görülüp sevgiyle büyümemişsiniz yoksa babayı 3 hafta idare edememenin başka açıklaması olamaz konu tartışmaya dahi kapalı sizin gibi merhametsizlerle sınamasın rabbim kimseyi hayırlı akşamlar bugun bana yarın sana sizin evlatlarınız da oflayıp pofladıgında görürüm, simdi dersiniz ki ama ben babam gibi hakaret etmem, 50 60 yaşına gelde bakayım o zaman konuş hadi iyi geceler daha yorum yapamicam sinir zıplatcak seviyede vicdansız kendini ezdirmemek adı altında terbiyesizleşen insanlarla dolu burası.

Yanlış okumadıysam 60 yaşında dedi 60 yaşındaki aile büyüğün ki bu senin baban eşinin değil, 60 yaşındaki babam bana istediğini söyleyebilir sıkıntı yok canımı veririm belli ki siz babaları tarafından hor görülüp sevgiyle büyümemişsiniz yoksa babayı 3 hafta idare edememenin başka açıklaması olamaz konu tartışmaya dahi kapalı sizin gibi merhametsizlerle sınamasın rabbim kimseyi hayırlı akşamlar bugun bana yarın sana sizin evlatlarınız da oflayıp pofladıgında görürüm, simdi dersiniz ki ama ben babam gibi hakaret etmem, 50 60 yaşına gelde bakayım o zaman konuş hadi iyi geceler daha yorum yapamicam sinir zıplatcak seviyede vicdansız kendini ezdirmemek adı altında terbiyesizleşen insanlarla dolu burası.
Hahahahaha her türlü saygısızlığı sineye çekip hastalıklarla boğuşacağınız hayatınızda bol şans

Bende de pek sabır kalmadı. Ebeveynlerim tarafından hiç korunmadığım için öyle bir beklentim de kalmadı ne yalan söyleyeyim. Annemin hatrına asgari huzuru sağlamaya çalışıyorum. Bir de mesele bir araya gelip görüşmek olsa keşke. Biz bu amaçla Türkiye'ye seyahat etmeyi de teklif ettik. Yol iz bilmezsiniz, size kolaylık sağlayalim dedik. Gerek yok, yatıp kalktığınız yeri merak ediyoruz diyip geldiler. Bakalım, bir şekilde geçecek zaman. Burada babam sağ olsaydı draması yapanları da anlamıyorum. Herkesin hikâyesi bir değil. Olamaz da. Sizin de böyle çocukluktan beri zor muydu?
Aynı evde birbirlerine mecbur insanlardık sadece, bir şekilde o evden kurtulacagimiz gunu beklerdik. Çocukluk yaşanmadı ki zor olsun. Herkes kendi yasadigini bilir, saçma sapan ahkam kesmek duyar kasmak kolay. Babaları yada anneleri öldüğünde çok kötü ağlayan psikolojileri bozulan arkadaşlarım var. İnanır mısın şaşırıyorum ve istemsizce bana abartı geliyor. Tek ben değil kardeşlerim de aynı durumda arada üzülürüm diyen yok.
Bizi o kadar yordular ki onlar sayesinde anne babasına mızmızlanan prenses gibi takılan iş beceremeyen insanlara tahammülüm kalmadı, bize çok uzak şeyler.

Aynı evde birbirlerine mecbur insanlardık sadece, bir şekilde o evden kurtulacagimiz gunu beklerdik. Çocukluk yaşanmadı ki zor olsun. Herkes kendi yasadigini bilir, saçma sapan ahkam kesmek duyar kasmak kolay. Babaları yada anneleri öldüğünde çok kötü ağlayan psikolojileri bozulan arkadaşlarım var. İnanır mısın şaşırıyorum ve istemsizce bana abartı geliyor. Tek ben değil kardeşlerim de aynı durumda arada üzülürüm diyen yok.
Bizi o kadar yordular ki onlar sayesinde anne babasına mızmızlanan prenses gibi takılan iş beceremeyen insanlara tahammülüm kalmadı, bize çok uzak şeyler.
"Herkes kendi yasadigini bilir, saçma sapan ahkam kesmek duyar kasmak kolay." Kesinlikle öyle. Çok geçmiş olsun. Umarım şimdi mesafeli çok daha iyi bir hayat kurmuşsunuzdur.

Büyük ihtimalle bu tavrinizi yolda gösterdiniz. İsteksizsiniz ve bu yüzünüze, sozunuze yansımıştır. Herşey üst üste gelince bir yerde patlamış bence. İlk gün davet beklememis olabilir. Ama sofraya gelmeyen insana ev insanı bile olsa hadi gel denir. Yada neden gelmiyorsun denir. Eşinizden çok cekiniyorsunuz sanırım. Yazdıklarından hissettigim bu oldu. Eşiniz için ailenizi harcamissiniz gibi geldi.

"Herkes kendi yasadigini bilir, saçma sapan ahkam kesmek duyar kasmak kolay." Kesinlikle öyle. Çok geçmiş olsun. Umarım şimdi mesafeli çok daha iyi bir hayat kurmuşsunuzdur.
Aynen öyle yaptım şimdi sınırlarımı geçemiyorlar. Sizde çözüm üretin bundan sonraki hayatınızda sizi üzmesine izin vermeyin. Burdan üç beş kişi ya abartıyor yada gerçekten anne babadan sevgi saygı gören şanslı kişiler ama başka hayatlarından olduğunu akıl edecek seviye de değiller.
Bir anne kızının doğumuna gelmez mi? Her iki dogumumda da zorla getirdik, kardeşlerim kavga ederek gönderdi düşünebiliyor musun? Çok dik döktüm bak senden maddi manevi birşey beklemiyorum eş tarafı kapı komşu sorar, millete karşı gel dedim. Ya insan dünür tarafına karşı çocuğunu küçük düşürür mü?
Çok şükür hiç birşeye ihtiyacım yok ama kız annesi bir hediye vermez mi bebeğe, tek beklentim beni küçük düşürme milletin ağzına laf verme ama bunu bilerek yapıyorlar.

Aynen öyle yaptım şimdi sınırlarımı geçemiyorlar. Sizde çözüm üretin bundan sonraki hayatınızda sizi üzmesine izin vermeyin. Burdan üç beş kişi ya abartıyor yada gerçekten anne babadan sevgi saygı gören şanslı kişiler ama başka hayatlarından olduğunu akıl edecek seviye de değiller.
Bir anne kızının doğumuna gelmez mi? Her iki dogumumda da zorla getirdik, kardeşlerim kavga ederek gönderdi düşünebiliyor musun? Çok dik döktüm bak senden maddi manevi birşey beklemiyorum eş tarafı kapı komşu sorar, millete karşı gel dedim. Ya insan dünür tarafına karşı çocuğunu küçük düşürür mü?
Çok şükür hiç birşeye ihtiyacım yok ama kız annesi bir hediye vermez mi bebeğe, tek beklentim beni küçük düşürme milletin ağzına laf verme ama bunu bilerek yapıyorlar.
Çok üzüldüm yazdiklariniza. Akıl alır gibi değil. Böyle aileler de var işte, yok zannediyorlar. Ne güzel çizmişsiniz sınırlarınızı. O boşluk hep kalıyor biliyorum ama. En azından siz güvendesiniz artık. Çok teşekkür ederim size. Konu açtığıma pişman olmuşken siz ve birkaç kendini yetiştirmiş kişi daha yazdı. Aklımdan zorum olmadığına ikna oldum. Manipülasyon ne kötü şey. Daha ne konu açarım ne de bir şey. Sınır çizmek en kesin çözüm işte. İyi geceler

Çok üzüldüm yazdiklariniza. Akıl alır gibi değil. Böyle aileler de var işte, yok zannediyorlar. Ne güzel çizmişsiniz sınırlarınızı. O boşluk hep kalıyor biliyorum ama. En azından siz güvendesiniz artık. Çok teşekkür ederim size. Konu açtığıma pişman olmuşken siz ve birkaç kendini yetiştirmiş kişi daha yazdı. Aklımdan zorum olmadığına ikna oldum. Manipülasyon ne kötü şey. Daha ne konu açarım ne de bir şey. Sınır çizmek en kesin çözüm işte. İyi geceler
Oooo daha bu anlattığım ne ki en yumuşak olaylar😅😅😅 siz kendi hayatınıza odaklanın. Ben kurduğum çekirdek aileme odaklandım ve ailemden gördüğüm herşeyin tersini yapıyorum 😚😚 işe de yarıyor.y
Hayatınızda şans ve mutluluk sizinle olsun, bizim gibi çocukluğu çalınmış kız çocukları ile olsun💞 size de iyi geceler🤚🤚

Sapla samanı karıştırmamak, sınırlara saygı duymak, olaylara realist bakmak gibi şeyler bizim ülkeye daha uğramadı maalesef. Nihan kaya'nın toplumumuza dair fikirlerini çok beğeniyorum. Konuyu alıp kendi vefat eden babasına getiren bile var. Kadının ters bir davranışı olsa annesi de tepki gösterirdi. Ne hikmetse sadece baba şikayetçi. Gece vakti küfürlerle insanları uyandıracak kadar. Ayağına kahve getiriliyor, neyin var deniyor ona bile yanıtı "kes sesini"
Bu konuyu açma vesilesiyle yaptığım en net çıkarım bu oldu benim de. 🙏

Buradaki emojilerin hayatıma kattığı hiç birşey yok umrunda mı değil açıkçası. Hemen ardımdan yaptığınız için kısasa kısas oldu ama önemli değil.
Konu sahibi annesini devreye koyacak 3 haftalık tatili kısa tutacaklar evlerine gönderecek ailesini. Kendi kurduğu ailenin huzurunu kendi sağlamalı. Ne erkek nede kadın tarafından biri gelip böyle pervasızca huzur bozamaz. Ayrıca böyle tipler, süt dökmüş kedi olur bunlarin artisligi eş ve çocuklarina karşı olur. Size de iyi geceler
Zaten kadıncağızın yanında olmadık küfürler savurmuş. Ortada dişe dokunur bir şey yokken tavırlar, tripler,küfürler, öfke patlamaları yaşıyor. Bunların sorumlusunu da kızıyla eşi olarak görüyor. Hanımefendi babasına tepki de verse, annesini araya da soksa yine bu 2 kadıncağız zararlı çıkacak belli ki. Kırılıp kırılmadıklarına, sözlerine ehemmiyet verse böyle davranır mı? Ne söylerse söylesin adam kalkıp da " Hata ettim evladım. Sizi de onca yordum. Kusuruma bakmayın. Huzurunuzu da kaçırmaya hakkım yoktu. Ah şu ben. Bundan sonra daha dikkat ederim. Gel bi sarmaşalım da barışalım. " mı diyecek yani? Ya da sessiz sedasız oturup dinleyebilecek olgunlukta mı? Ben de tatsızlık yaşamasınlar, gerginlik büyümesin, en azından belli bir süre var ortada, farklı ülkelerde yaşıyorlar, bari huyuna suyuna gitsin de daha da huzursuzluk ne annesi ne kendisi ne de eşi yaşamasın diye kendimce tavsiye verdim. Beğenmeyebilirsiniz. Hususi de baktım tepki göster, işte baban maban tavrını koy diyen var mı diye. Siz bu şekilde düşünmüş olabilirsiniz. Aynı fikirde değilim. Mutlu olacaksanız da bir yorumunuzu beğeneyim.

Oooo daha bu anlattığım ne ki en yumuşak olaylar😅😅😅 siz kendi hayatınıza odaklanın. Ben kurduğum çekirdek aileme odaklandım ve ailemden gördüğüm herşeyin tersini yapıyorum 😚😚 işe de yarıyor.y
Hayatınızda şans ve mutluluk sizinle olsun, bizim gibi çocukluğu çalınmış kız çocukları ile olsun💞 size de iyi geceler🤚🤚
Tamamen tersini uygulamak benim de hep aklımda. Umarım en ağırı da en hafifi de silinip gider sizden. ❤️

Ekleme: Arkadaşlar üzgünüm ama bazılarınız çifte standart uyguluyor. Kayınpederinizin sizde kalıp huzur kaçırdığını, hakaretlerin küfürlerin havada uçuştuğunu düşünün. Ona göre bana vicdansız hayırsız evlat etiketini yapıştırabilirsiniz. Eşinizin sizi korumasını isteyip istemeyeceğiniz de size kalmış.

Selamlar herkese,
Içim aşırı aşırı sıkılıyor o yüzden buraya yazıp biraz bu yükü atmak istedim. Ben eşimle Afrika'da bir ülkede yaşıyorum, buraya bu sene işimizden dolayı geldik. Bu ana iş dışında bir de ikinci işlerimiz var, onlar online. Annem ve babam 3 gün önce bizi ziyarete geldi. Gelecekler diye çok büyük hazırlıklar yaptık, odaları değiştirdik, hazırladık ettik. 3 hafta kalacaklar. Biliyorum uzun bir süre ve aslında otelde kalmalarını birçok kişi söyleyecek burada. Ben de katılıyorum bu arada. Ama hem dil bilmedikleri için hem de ilk seyahatleri olduğu için biz misafir edelim dedik. Eşim darlanmasın diye ona normal hayatımızdaki alanı da sağlamaya çalışıyorum.

Asıl konuya gelirsek, dün babam tarihi yerleri görüp bir camide namaz kılmak istediği için dışarı çıktık. Bu arada dün bizim haftadaki tek izin günümüzdü ama gönülleri olsun diye ayarladık bir şekilde. Gideceğimiz yerde arabayı park edip yürümek lazım. Bunu da daha önce haber verdik babama. Mantıklı olan bu zaten diyip kabul etti. Ve burası Avrupa değil, o yüzden sokaklar çok temiz değil. Her neyse, gideceğimiz yere varınca önce trafikten şikâyet etti, sonra kirlilikten, sonra kalabalıktan. Tarihi caddeye tam ulaştığımızda da "yok benim tadım kaçtı eve dönelim" dedi. La havle çekip arabaya geri yürüdük. Geri yürürken yeme içme her şeyi teklif ettik, kabul etmedi.

Eve geri geldik. Yemek masasına gelmedi. Anneme de demiş ki beni neden yemek masasına çağırmadilar. Halbuki önceki günler hiç öyle davet beklememişti. Dünden beri evdeki herkesle konuşmayı tamamen kesti. "Ben 60 yaşındayım macera istemiyorum, beni pis yerlere neden götürdünüz, masaya niye gel demediniz" diyor.

Eşim çok ılımlı bir insandır, oturdu güzelce derdini sordu babama. Babam da dedi ki "benim seninle bir sorunum yok." Sorunu benle ve annemleymiş. Öyle dedi. Ne oldu diye soruyoruz. "Kes sesini otur, konuşmak istemiyorum" diyor. Kendi evimde huzursuz olduğuma mı yanayım, eşimin rahatını kaçırdığıma mı, düzenimizin bozulduğuna mı. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum kızlar. Iletişime çok kapalı biri. Söylenir bağırır çağırır, sonra da sessizlikte cezalandırma yöntemini kullanır. Aklım durdu artık.
Evet hoş davranmamış. Hatta çocuktan da çocuk olmuş gibi. Sadece okurken şunu düşündüm, yurtdışına çıkmış bi insan olarak anladım diyim. Hani nasıl sizin düzeniniz bozulduysa o da bence orayı öyle hayal etmedi. Ve hayal kırıklıgına ugramıs olabilir. Yani farklı bir ülke beğenmedi ve acısını sizden çıkardı muhtemelen. Ha davranış olarak asla katılmıyorum doğru değil yaptığı ama eğer ki idare edebilecekseniz edin. Muhtemelen kendini kötü hissetti. Varsa yakınlarda türk bir amca bulabilirseniz sohbet muhabbet etsin keyfi yerine gelsin. Yapmaktan hoşlandıgı bi şey varsa onu yapın. Küçük bir tatlı olur başka bi şey olur. Ha diyeceksiniz ki koca adam neden biz alttan alıyoruz, mecbur değilsiniz ama okurken içimden bir his babanızı mutlu etmeye çalışsanız güzel olur diyo :)

Babanızdan hoşlanmadığınızı bu kdar kocanıza belli etmemeniz gerektiğini düşünüyorum. Bence baya baya etmişsiniz çünkü. Buraya kadar yazmışsanız kocanıza kesin söylemişsinizdir. İzin gününde götürdün ama babam sorun çıkardı çok özür dilerm vs.

Gelmelerini bu kadar istemediğinizi kesin hissttirmişsinizdir ki burdan bile belli. Babanıza hakaret edilsin diye konu açmışsınız. Hakaret etmeyenlere de laf söylemişsiniz. Babanız sorunlu bu belli. Ki 30 senedir böyleymiş. Ötle yazmışsınız bir yorumda. Niye yaşına uygun davranmıyorun sorusu bu değil ki bu sizim hayatınızda yeni birşey değil. Adam hep böyle.

Evet hoş davranmamış. Hatta çocuktan da çocuk olmuş gibi. Sadece okurken şunu düşündüm, yurtdışına çıkmış bi insan olarak anladım diyim. Hani nasıl sizin düzeniniz bozulduysa o da bence orayı öyle hayal etmedi. Ve hayal kırıklıgına ugramıs olabilir. Yani farklı bir ülke beğenmedi ve acısını sizden çıkardı muhtemelen. Ha davranış olarak asla katılmıyorum doğru değil yaptığı ama eğer ki idare edebilecekseniz edin. Muhtemelen kendini kötü hissetti. Varsa yakınlarda türk bir amca bulabilirseniz sohbet muhabbet etsin keyfi yerine gelsin. Yapmaktan hoşlandıgı bi şey varsa onu yapın. Küçük bir tatlı olur başka bi şey olur. Ha diyeceksiniz ki koca adam neden biz alttan alıyoruz, mecbur değilsiniz ama okurken içimden bir his babanızı mutlu etmeye çalışsanız güzel olur diyo :)
Bu arada ben bu yukarsa yazdıklarımı hafif nazlanmalar olarak düşündüm ve yazdım. Babanız abartıp küfür falan ediyorsa inanın diyecek bi şeyim yok pek. Tam konuyu bilmediğim için pozitif yönden düşündüm direkt.

Zaten kadıncağızın yanında olmadık küfürler savurmuş. Ortada dişe dokunur bir şey yokken tavırlar, tripler,küfürler, öfke patlamaları yaşıyor. Bunların sorumlusunu da kızıyla eşi olarak görüyor. Hanımefendi babasına tepki de verse, annesini araya da soksa yine bu 2 kadıncağız zararlı çıkacak belli ki. Kırılıp kırılmadıklarına, sözlerine ehemmiyet verse böyle davranır mı? Ne söylerse söylesin adam kalkıp da " Hata ettim evladım. Sizi de onca yordum. Kusuruma bakmayın. Huzurunuzu da kaçırmaya hakkım yoktu. Ah şu ben. Bundan sonra daha dikkat ederim. Gel bi sarmaşalım da barışalım. " mı diyecek yani? Ya da sessiz sedasız oturup dinleyebilecek olgunlukta mı? Ben de tatsızlık yaşamasınlar, gerginlik büyümesin, en azından belli bir süre var ortada, farklı ülkelerde yaşıyorlar, bari huyuna suyuna gitsin de daha da huzursuzluk ne annesi ne kendisi ne de eşi yaşamasın diye kendimce tavsiye verdim. Beğenmeyebilirsiniz. Hususi de baktım tepki göster, işte baban maban tavrını koy diyen var mı diye. Siz bu şekilde düşünmüş olabilirsiniz. Aynı fikirde değilim. Mutlu olacaksanız da bir yorumunuzu beğeneyim.
Sizin demek istediğinizi anladım ben. Realitede dediğiniz şeyler gerçekleşir evet. Kabul etmez hatasını. Tabiri caizse onun balyozunun altında önce annem kalır sonra da ben kalırım.

Daha öncede belirttiğim gibi buradaki emojinin hayatıma artı eksi bir katkısı yok.

X