Babam ve eşimin arasında kaldım

Sanki eşiniz onları bırakıp kahveye oyun oynamaya gitmiş ha.

Babanız da babanız olmasa menopoza mı regl mi bi alıngan derdim.

Eşinize hiç bahsetmeyin babanıza da durumu açıkladıysanız çok istiyorsanız bir de annenizle konuşun o babanızı söndürür belki.

Sanki çok nadir görüşüyor gibi virüs olduğu için gelmelerini istemedik demissiniz..sonra çok sık görüşüyoruz hatta kardeşim kalmaya geliyor demissiniz. Baya tutarsız geldi. Belki bu tutarsizliginizi sezmislerdir. Bekci gibi kardeşin gelmesi eşiniz evde yokken çok garip.

Bence o kadar insan bir aradayken esinizin rahatsiz oldum der gibi kalkip gitmesi cok uygunsuz olmuş.
Sonucta aksam aksam ise gitmedi diye dusunuyorum, yani cok mu onemliydi? Kendi ailesi gelmis olsa yine gider miydi?
Adam mahcup olmus, haklı.

Merhaba. Dün annemler bize geldi halamlar, dedem, babaannem, falan her neyse bebeğim ameliyat olmuştu onun için geldiler geçmiş olsun için bu pandemi döneminde istemedik eşim de bende ama bişey diyemedik maalesef. Eşim 1 saat oturduktan sonra gitti evden işi vardı çünkü herkesle görüştü çıktı neyse babam buna çok kızmış, o an hiç belli etmedi ama bugün sabah aradılar beni işte çok kızdım bidaha gelmicem, saygısız falan dedi eşime ki bu zamana kadar en ufak bi saygısızlık yapmadı aileme karşı,babamın böyle yapmasına çok şaşırdım açıkçası işi olmasa zaten oturur yani gitmez. Bide eşimin bazen işinde yoğun olduğu zamanlar kardeşim bize geliyor kalmaya eşim çağırıyor daha doğrusu ben evde yalnız kalmıyım diye, kardeşimi de bidaha da yollamıcakmış babam buraya öyle söyledi. Sizce verdiği tepki fazla değil mi eşim sonuçta kötü söz söylemedi, saygısızlık yapmadı sadece onların yanında oturmadı diye laflar söyledi. Ben de şaşırdım ne diyeceğimi, üzüldüm de böyle yapmasına.
Erkeğin ailesi sıkıntı çıkardığında hep karısının yanında olmasını destek olmasını bekleriz. Bu kez sıra sizde. Eşinizin yanında olun. Aileniz haksız.

Merhaba. Dün annemler bize geldi halamlar, dedem, babaannem, falan her neyse bebeğim ameliyat olmuştu onun için geldiler geçmiş olsun için bu pandemi döneminde istemedik eşim de bende ama bişey diyemedik maalesef. Eşim 1 saat oturduktan sonra gitti evden işi vardı çünkü herkesle görüştü çıktı neyse babam buna çok kızmış, o an hiç belli etmedi ama bugün sabah aradılar beni işte çok kızdım bidaha gelmicem, saygısız falan dedi eşime ki bu zamana kadar en ufak bi saygısızlık yapmadı aileme karşı,babamın böyle yapmasına çok şaşırdım açıkçası işi olmasa zaten oturur yani gitmez. Bide eşimin bazen işinde yoğun olduğu zamanlar kardeşim bize geliyor kalmaya eşim çağırıyor daha doğrusu ben evde yalnız kalmıyım diye, kardeşimi de bidaha da yollamıcakmış babam buraya öyle söyledi. Sizce verdiği tepki fazla değil mi eşim sonuçta kötü söz söylemedi, saygısızlık yapmadı sadece onların yanında oturmadı diye laflar söyledi. Ben de şaşırdım ne diyeceğimi, üzüldüm de böyle yapmasına.
Benim babam sandım bir an..

Ay ne kaprisli bir baba. Kızının huzuru için yapıcı olacağına yok yere arıza çıkarıyor.
Kardeşinizi de yollamazsa yollamasın. Sanki size hediye paketi sunuyor. Çok bencilce.

eğer çok sık görüşüyorsanız babanızın yaptığı saçma bir alınganlık olmuş. fakat belki akrabalarla hep birlikte size gelindiği için eşinizin gitmesini normal görmemiş olabilir, yani kendine değil de babanneye, halaya yapılmış bir saygısızlık olarak görmüştür, ve ya akrabalardan biri bunu saygısızlık olarak görüp babanıza söylemiş olabilir.

Eşiniz nöbetçi ya da akşam vardiyası olan bir işte çalışıyorsa misafir geldi deyip işe gitmeyecek değil elbette. Bu durumda babanız dev saçmalamış.

Ama benim bir işim vardı deyip misafirleri bırakıp görev dışı dışarı çıktıysa elbette evdeki misafirlere büyük ayıp etmiş olur.

Yani doğrusunu siz biliyorsunuz. Eğer birincisi ise bence babanız başka bir şeye sinirlenip acısını bu konudan çıkarmış da olabilir. Yakında kokusu gelir size de.

İkinci ihtimal doğru ise baba haklı. Misafirlere bir özür borcu var eşinizin

Her durumda üstüne gitmeyin, biraz sessiz kalın. Anneniz kız çok üzüldü filan diye yavaş yavaş girsin aklına.

Düzelir diye düşünüyorum

BAZEN BABALARI KENDI BAKIS ACIMIZDAN DEGILDE BIRAZ YASLI PSIKOLOJISI, KIZ BABASI GIBI NOKTALARDAN BAKMAMIZ VE BU HASASIYETI GOSTERMEMIZ GEREKEBILIYOR. SIZE DUSEN YARGILAMAMAK VE ORTAMI YUMUSATMAYA CALISMAK OLMALI BENCE

Demek ki küçücük çocuğunuz var asıl düşüncesizliği kendileri yapmış millet pandemi bitmiş gibi davranıyor anlam veremiyorum. Gelirsin bir kişi iki kişi sülaleyi toplayıp gelmenin anlamı ne ki. Ayrıca eşiniz son derece haklı demek ki adamın işi var gitmiş niye abartırsın ki.ben olsam eşime hiç söylemem . Gereksiz yere ağzınızın tadı kaçmasın.

eğer çok sık görüşüyorsanız babanızın yaptığı saçma bir alınganlık olmuş. fakat belki akrabalarla hep birlikte size gelindiği için eşinizin gitmesini normal görmemiş olabilir, yani kendine değil de babanneye, halaya yapılmış bir saygısızlık olarak görmüştür, ve ya akrabalardan biri bunu saygısızlık olarak görüp babanıza söylemiş olabilir.
Büyük ihtimal babaanne ya da hala babayı doldurmuştur

X