Babam Yüzünden EŞimle Boşanıyoruz, Canım Çok Yanıyor :(

Eşinizi haksız buldum. Ne var yani borç istediyse? Tamam doğru bir baba değil. Sinir bozucu bir durum ama aile yapınızı size mal edip sizi suçlu göstermeye çalışması bana acizlik olarak geldi. Sonuçta kimseye minnet etmeden kız tarafının yapması gereken her şeyi tek başınıza yapmışsınız. Bana göre bu bile takdire şayan bir hareketken eşinizin bütün bunları evladını dahi silip attığı şey o kadar basit gözüktü ki gözüme. Çözüm üretilebilirdi. Herkes telefonundan engellerdi olurdu biterdi. Bu kadar yıprandım yoruldum boşanalımlık bir durum yok ortada.

evet bir defa aradı ama kayınpederime bizi de arıyor bu şekilde dedikten sonra ne demek sizi de arıyor kısmından sonra karıştı ortalık. babam eşimi ve kayınpederimi aradıktan sonra artık benim telefonlarıma yanıt vermiyordu ki sakın arama diyebileyim. baska numaradan aradığım zaman da sesimi duyunca yüzüme kapatıyordu. çok mesaj yazdım rahat bırak bizi diye. bir süre arayıp sormadı, sonra gece yarısı mesajlar atmaya başladı içip içip.

evet eşim aile ilişkilerine önem verdiği için sorun yaptı sanıyorum birazda.

Gözlerim bozuldu okurken ama okudum siz düşman başına babanız sınırları çok zorlamış ama yinede boşanmak için geçerli sebeb değil bence

Dönüşürü varsa dönün bu işten yazık günah evliliğinize. Ben annemi babamı sildim. Vicdanda bir yere kadar. Ne kocamın hakkını yerim ne huzursuzluk veririm. Kocam bazen ailemi akrabalarıma sorduğunda bile neden soruyorsun onları diye kızarım. Silmek en güzel çözümmüş siz yapamamışsınız. Babanızın değil sizin suçunuz bu evliliğin bitmesi. Hakeden vicdan yapılır. Sen o çevrendeki anandır babandır diye konuşan boş insanlar yüzünden vicdan yapmışın ama yanlış. hayatında huzurunu kaçıran ne varsa silip atıcaksın. Yoksa yanlız kalırsın. Hala bile babanı arıyorsun. Seni arayıp babanıza bakın diyenlerede okkalı bir cevap vercektin. Çok istiyorsan sen bak diye. Kim ne düşünüyor diye takarsan yaşayamazsın. Benide çevreye kötü evlat ilan etmişlerdi. Noldu gün oldu devran döndü her kes ne mal olduklarını gördü. Evliliğinizi kurtarmaya bakın. Halada babanızı aramayın. Engelleyin telefondan benim yaptığım gibi yada akrabalarınıza söyleyin bana ondan haber getirmeyin diye. Çok rahatsız edersede babalıktan red etseydin.şikayet etseydin. Ben artık kimlikte adlarını görmeye katlanamıyorum. Siz eşinize değil babanıza dava açıcakmışınız O el kadar çocuğunuza yazık. Babasız büyütecek. Onun için bir daha deneyin ve yaptığınız hataları bir daha yapmayın. İyi insan bulmak çok zor çünkü.

mevcut evi taşımak zor olabilir ama hiç yapamam artık burada dersen sen bilirsin
anneni yanina almak en mantıklısı.
çok iyi olur sanıyorum .
yanlız kalmamış olursun . hepten zor olur yanlızlık.

çok teşekkür ederim bu güçlü mesajınız için. bugünlerin bir şekilde geçeceğini biliyorum ama şu an çok zorlanıyorum.
güzel günlere çok ihtiyacım var
biz seni çok sevdik.
erkek olsam seni bu kadar üzgünken bırakıp gidemem . boşayamam. senin ne duruma düşeceğini ve neler yaşayacağını düşünerek kahrolurum.
uzakta olup aklım sende kalacağına yanında olurdum. eşinin başka bi düşüncesi var . yine söylüyorum.başka bi şey bu.

Ama yinede bunun için boşanmak istemesini anlayamıyorum, sorun sizde değilki babanız da. Ne diyim Allah yardımcınız olsun, altında başka bişey var gibi geliyor bana

Babanızdan nefret ettim nasıl bi insan bu denli yüzsüz olur ölünce mezarına para gömün ahirette ödesin hakkını allah sorsun

bilmiyorum zamanla çıkacaktır eğer varsa başka birşey.
zihnimden sürekli benim için üzülüyor mudur, beni düşünüyor mudur diye geçiriyorum. benim canım çok yanıyor, onun kalbi hiç mi ağrımıyor diyorum. bir akşam geç bir vakitte zilim çalsın, kapıyı açınca kollarının arasına sıkıca sarıp çok pişmanım demesini hayal ediyorum. Sımsıkı sarılayım kokusunu yine içime çekeyim istiyorum çok zor Allahım çok özlüyorum

canım . bak bu süreç zor olacak. bi psikologa gitmelisin. küçük çocuğun var. senin için daha iyi olur kesinlikle.
çok zorluk yaşadın ama bi darbe de bu oldu. olmaz olaydı böyle bi şey ama olmuş bak.
git mutlaka . söz ver bize burda .
randevu oluştur hemen hatta.

Babana kızdım ama eşine daha çok kızdım. Sizi sarıp sarmalayacağı, sahip çıkacağı yerde. Böyle saçma bişeyden boşanılır mı.
Başka birşey olabilir mi altında.. ben kv kp yüzünden ayrılsam bin kere ayrılırdım.
Kolaya kaçıyor. Mücadele sonuna kadar edilir sevgi varsa. Sen diyorsun ya başkasıyla evleneceğini düşünemiyorum. Eşin demek ki hiç seni kaybetmekten korkmuyor..

esinin ailesi ztn dugun zamanindan beri dolmus senin arkandan konusuyosa simdide konustu ve seninle ilgili olumsuz dusuncelere itti. ozellikle de ayri yasadiginiz donemde.ya seven insan buna nasil katlanmaz bu bosanma sebebi olamaz. esinin de isine gelmis bence tepkisizce tamam demis bosanalim. o da senin gibi uzuluyor olsa aglar zirlar tepinirdi bosanmam derdi. baska sekilde cozelim ben seni birakmam derdi

Benim amcam ayn durumda şuanda 64 yaşında emekli maaşına hacizgeldiği için ayda 250 tlgeçiyoreline ama 3 çoçuğu beşkuruş yollamıyor kidurumları daçooook iyi.

Çocukalrından iki erkeği evden kovma gibi birolayları olmuştu eskiden onlar onu nedengösterio hiç ilgilenmiyorlar. Telefonlarını açmıyorlar. Tek kızı da düğüne misafirgibi gelipgitmesini neden gösterip beş kuruş yardım yapmıyor.
Bu tarzadamlar var Yaşlanıp zordakalınca çocukalrını parakaynağı olarak gören.

Eşinizle başka sorunlar varken bu da son damlaoldu anladığım yoksa sadecebabanızpara istiyordiyeboşanmak çok saçma. Babanızın yaşadığı ilin valilik belediye sine falan başvurup bir huzurevine aldırın. Ordamasrafı da olmaz arada az bir miktar harçlık yollarsınız yeter. Eşinizlesakince tekrarkonuşun bütün geçmişteki olayları açın dökün sonuca kavuşturun. Böyle birden boşanmayın.

Sen de hatalısın. Babanla bağını koparmalıydın. Gerekirse şikayet edecektin. Ne demek üçte dörtte içkili arıyor her defasında açıyordum. Duygusal yaklaşmışsınız. Ancak her şey ortada. Babam öldü der engeller yine rahatsız ederse şikayet ederim. Niye bu kadar ısrar ettiniz yanınızda olması için? Neden bu kadar hayatınıza dahil ettiniz? Huzurunuzu bozmasına izin vermeyebilirdiniz güçlü durarak. Alır telefonlarını kv ve kp nin babamı engeller onlara da net konuşmamalarını söylerdim. Kendin sert durabilseydin belki eşin ve ailesi de yanında olurlardı. Ama sen hayatından çıkarmamışsın babanı.

Icim aciya aciya okudum hersey birtigi icin bize soykwyecek soz kalmamis sizde paylasarak belki bi nebze olsun rahatlamissinizdir

Allah sabir versin insallah bundan sonra hayatiniza babanizin olacak musibetin gölgesi düşmez

Eşinizi onun ailesi doldurmuş gibi hissettim ben, sen de ezdirmişsin kendini bu konuda, senin ne suçun var ki.

Sanki herkesin hayatı mükemmel, herkesin irili ufaklı problemi oluyor, problem karı-koca arasında değilse evlilik her şekilde devam edebiliyor, isteyene tabi. Hayır anlamadığım eşiniz sizden ayrılıp nasıl bir huzur bulacakmış böyle, çocuğu karısı ayrı evdeyken.

Ben açıkçası babanızdan bile daha suçlu buldum eşinizi.
Siz de artık şu babanızı silseniz tamamen, kime ne derse desin, duymayın bilmeyin.

Esiniz sizi seviyor olsa boyle bir bosanma sebebini asla kabul etmezdi.

Uzgunum ama gerçek bu.

Eger bosanmak istemiyor ve sizi sevdiğine inaniyorsaniz gidin ve ona olan sevginizi anlatın. Babanizi çıkarın hayatinizdan arama, gelme kapima deyin. Mesaj atin telefonu açmıyor madem.. Gerekirse tum akrabalarinizdan uzaklasin. Hic birini gormek zorunda degilsiniz. Ki bu evliliginize tek çözüm gibi duruyor.

Yapamadiginiz seyler sizin sucunuz degil. Bunu dusunerek kendinizi suclu görmeniz hata. Elinizden geleni tek basiniza yapmışsiniz. Ailenizin yapmadiklarini yuzunuze vuranlar insanliktan hic.mi nasiplenmemis??

Eger olmuyorsa da uzmeyin kendinizi.

Evladiniza Allah saglik uzun omur versin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…