Babam Yüzünden EŞimle Boşanıyoruz, Canım Çok Yanıyor :(

Sizin adınıza çok üzüldüm ancak ben burada eşinizde de hata buldum. Baştan sizin aile durumunuzu biliyordu ve bilerek evlendi, babanız zaten hiç olmamış numarasını engellersiniz olur biter istediği kadar akrabalarınıza konuşsun elalem hep konuşur zaten neden bu kadar büyüttünüz ki ama eşiniz saçmalama ne boşanması demek yerine dünden razıymış yani sizin sandığınız gibi güzel değilmiş demek ki onun için evliliğiniz siz şu an sağlıklı düşünemiyor olabilirsiniz ancak altında başka bir şeyler var bence

Okumadım okuyamam şimdi nolur anlat.
Babası bildiğin kötü. Köpkötü.
Hatırladığım kadarıyla eşi de iyi biri.
Bu toksik babası yüzünden eşini üzüp durdu.
Eşi boşanalım dedi sonunda.
Babası da baba gibi değil ha.
Böyle gece yarısı eş akrabalarını arayıp borç isteyen rezil edem biri.

Konu kaç yıllık inşallah doğru hatırlamışımdır.

Böyle bir herif için nasıl eşini üzer diye şok olmuştum

Okumadım okuyamam şimdi nolur anlat.
Sana ufak özet

Problemli bir ailem var. Annem ve babam senelerce ağır geçimsizliğin ardından resmen boşanmadan ayrıldılar

kardeşimin oluşturduğu problemler yüzünden de seneler sonra babam bir gün tüm sinirini boşaltıp bizi evden kovdu. Babamın böyle olmasında alkolik olmasının büyük bir payı var malesef

Bende babamla çok fazla görüşmedim açıkçası. Halini hatrını sormak için aradığımda telefonu alo diyeceği yerde noldu ne var diye açardı, para isteyeceğim korkusuyla

Babasız, ailesiz gibi evlendim resmen

Eşimle geçimimiz iyiydi. Ailesini ailem bildim

babam kendi mutsuzluğunu bize yaşatmaya devam etmek istedi.

Bekarken bazı alkol aldığı geceler zilzurna beni arar (saat gecenin 4-5'i gibi) saçmasapan şeyler söylerdi

Babam neredeyse son 1 yıldır arada arayıp para istemeye başladı benden. İstediği paralar benim asla karşılayamayacağım paralar. Olsa zaten kendi borclarımızı kapatırız

babam en son kayınpederimi aramıştı. Ondan da para istemiş. Kayınpederim ne oluyor nedir bu iş diye eşimi arayınca 2 ay önce çok büyük bir kavga ettik

Eşiniz resmen sebep aramiş. Bu işin icinde bir iş var.
Bir avukat olarak söylüyorum bunu.
Babasi para istiyor diye kimse ailesini dağitmaz.

Millet renksiz hayatina renk katmiş. Gerekirse Kayinailesi babanizi engelliyebilirdi. Akrabalar kendileri yardim etseymiş.

Size yazik olmuş ama boşanmaniz en hayirlisi. Yakinda cikar kokusu ama eşiniz asla babaniz yüzünden sizden ayrilmiyor. Benden söylemesi

Okurken üzüldüm Benzer sorunları annemle yaşadım ama eşim asla dahil olmadı olaylara olmaması gerekiyordu da üzülünce yanımda oldu sadece.
Bence eşiniz yanlış kişiymiş kim eşinden bu yüzden ayrılır ki anlaatığınız gibiyse tek suçunuz en başında babanızı silmemek.
Bu durumda eşinize yazıp yalvarmadığınız için durumu kabullendiğiniz için ben sizin aklı başında bi insan olduğunuzu düşünüyorum.
Lütfen böyle devam edin çocuğunuzla kendi ailenizi kurun hayatın karşımıza ne çıkaracağını bilemeyiz belki herşey çok daha güzel olur.

Allah yardimciniz olsun tamamini okumadim uzun destan yazmissiniz babanizi tamamen hayatinizdan cikarsaydiniz bu huzurunuz bozulmayacakti. Esinizin de bu kadar kolay ayrilmasini da anlam veremedim altinda sebep olabileceğini düsündüm

Bu boşanmaya sebep değil. Hayatınızdan tamamen çıkarabilirdiniz. Eşiniz bu seçeneği tercih etmemiş. Onun da boşanasi varmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…