Babamin İnsanlara Karşı Tahammülsüzlüğü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şöyle soyleyim eşya ya acele etti. Erkek tarafı Ekim'de alindi.Haziran da düğün olacaktı ya Ocak Şubat gibi ev perdesine kadar dayandı döşendi.En çok masrafı benim babam yaptı.Babam biraz da ondan istemedi bu aileyi.
Kv aldığı perde oldu.Basima kaka kaka aldı onu da.Hatta yarı parasını yolladık.Ben oducem ben secicem yaptı.Ya neler neler işte.Teyze ortalığı karıştırdı.Durumlari kötü çeyizi siz getirin dedi babama.Kv yalanladı teyzen öyle birşey demedi diye.Biraz da eşimin teyzesi kv ye çok akıl veriyor.Birsey alınacağı zaman ortalığı karıştırdı.

O konuda bizde çok kızdım dinlemedi.Ben altına yatırım yapicam dedi.Hapse giren de kuyumcu babamı hava da kaptı.

Nuranka, benim tanıdığım 70-80 küsür yaşına kadar çalışan erkekler, kadınlar var. Ama yaptıkları işler genellikle böyle yorucu işler değil. Baban çalışacaksa daha kendi yaşına uygun işlere baksın. Temizlik gibi işler bu yaşta birine uygun değil, ha yapılıyor mu? Evet mecburen artık yapmaması gereken işi çok yapan yaşlı var. Ama siz evde iki kişiniz, sen kısa zamanda o şikayet ettiğin markette olsa bile bir işe gir.

Borcu akrabadan aldık, acelesi yok dediler diye de düşünme. Borç borçtur. Zaten ekonomi çok kötü. Düzenli taksitlerle borcunuzu kapatın, çeyiz için aldıklarını gerekirse sat elden çıkar.

Ya temizlik dediğim müşteri çay içse.Kalktiktan sonra masasını siliyormus.Babam evde onun 10 katı iş yapıyor.O insanlarin tavrına kızip çıktı.

Borcu tahmini kışın aldık.6 ay içinde ödemeyi planlıyordu babam.Ben girersem işe tekrar bir seneyi geçmeden öderiz o parayı.

Biraz karışık olmuş ama boşanıyordunuz sanırım, eşyaları hemen elden cikartma durumu yok mu onları satıp borçları odeseniz

Yav, evde kendi kızının kendi çayının bardağını, bulaşığını kaldırıyor. Dışarıda elalemin bulaşığını toplamakla aynı mı? Adam öncesinde sorun değil ama o zaten borç ödemek için işe girmiş.

Bu arada eğer düğün olsaydı buborcu kim ödeyecekti?

Ev işi olarak demedim bunu.Beden işleri olarak kendisi istedi.Babam emekli maaşına zam yapılmadigi için çalışmak istedi.

Daha onceden de yazdim, ya agir trollsun ya da gercekten asiri cahil. İkisi icin de cevabim, hele bi soluklan yigidim, konu acip durma surekli bu arada babani calistirmaya biraz utan da kendin ise gir calis, yani calismak icin ne bekliyorsun?
Maalesef ağır cahil. Keşke troll olsa.. hem bakirelik testine gitti hemde bunu söyleyince namusuma laf edemezsin dedi giden sensin Nuranka senin düğünün olsaydı yemin ederim kaynanan sana çarşaf kontrolüne gelirdi sen de gururla gösterirdinnn

Bence troll kendince kafa buldugunu saniyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…