Babamın Yaptıkları

turuncupipet

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2016
651
486
35
Merhaba arkadaşlar bir süredir canimi sıkan bir mevzu var. Babam hali vakti yerinde bir insan. İki erkek kardeşim var. Onların istedikleri her şey alınıyor. Lüks evler lüks arabalar canı isteyince arabalar değiştirmeler. Bana gelince hiç bir şekilde bir yardım görmüyorum. Asla ona bana şunu al demem ki babam erkek kardeşlerim istemeden şunu alalaim bunu alalım diyen birisi. Kirada oturuyorum çalışıyorum eşimde calisyir ama hak verirsiniz ki şu dönemde ev almak araba almak iki maaşlı insan için bile imkansız hale geldi. 10 yıl yemeden içmeden biriktirsek belki oyle alabiliriz istediğimiz evi. Neyse gelgelelim bunun bir haksızlık olduğunu neden çocuklar arasında ayrım yapildigini söylediğimde ise babamın beni zaten okutup görevini yaptığıni ben öldümmü de sen malın arkasına düşüyorsun. Hem erkeğe iki kıza bir düşüyor dinimizde de böyle deyip üste çıkıldı. Şimdi inanin artık mal mulkten ziyade bu babamın ayrımcılığı içime oturdu. Aklımdan çıkmıyor gözlerim doluyor. Sanki ben onun evladı değilmişim de dışardan bir insanmiaim gibi dislanmak en çok koydu arkadaşlar siz olsanız ne yaparsınız? Haksizmiyim

Merhaba arkadaşlar bir süredir canimi sıkan bir mevzu var. Babam hali vakti yerinde bir insan. İki erkek kardeşim var. Onların istedikleri her şey alınıyor. Lüks evler lüks arabalar canı isteyince arabalar değiştirmeler. Bana gelince hiç bir şekilde bir yardım görmüyorum. Asla ona bana şunu al demem ki babam erkek kardeşlerim istemeden şunu alalaim bunu alalım diyen birisi. Kirada oturuyorum çalışıyorum eşimde calisyir ama hak verirsiniz ki şu dönemde ev almak araba almak iki maaşlı insan için bile imkansız hale geldi. 10 yıl yemeden içmeden biriktirsek belki oyle alabiliriz istediğimiz evi. Neyse gelgelelim bunun bir haksızlık olduğunu neden çocuklar arasında ayrım yapildigini söylediğimde ise babamın beni zaten okutup görevini yaptığıni ben öldümmü de sen malın arkasına düşüyorsun. Hem erkeğe iki kıza bir düşüyor dinimizde de böyle deyip üste çıkıldı. Şimdi inanin artık mal mulkten ziyade bu babamın ayrımcılığı içime oturdu. Aklımdan çıkmıyor gözlerim doluyor. Sanki ben onun evladı değilmişim de dışardan bir insanmiaim gibi dislanmak en çok koydu arkadaşlar siz olsanız ne yaparsınız? Haksizmiyim
Ee damat mı yesin paraları babanın aslan gibi oğulları dururken.
Madem kıza bir erkeğe iki ise baban hastalanınca o iki oğlu baksın kendisine ama o zaman da kızım da kızım der.

Çok ayıp etmiş babanız da kardeşlerinizde de suç. Bu tek taraflı değil. Ortada bir adeletsizlik var ve kendilerine fayda var diye onlar da keyfini sürdürüyor. Zaten babanız üç onlara bir size vermiş sanırım. Anneniz de sesini çıkarmıyor.

Ben böyle ailelerde canınız sağ olsun diyerek fazla düşünmemenizi öneriyorum. Ama babaya anneye bir şey olduğunda abilerin erkek kardeşlerin yine cukkalamaya çaşılacağını da hatırlatırım. Hazırlıklı olun. Asıl onların size destek olup adaletli olması gerekirdi.

Çok ayıp etmiş babanız da kardeşlerinizde de suç. Bu tek taraflı değil. Ortada bir adeletsizlik var ve kendilerine fayda var diye onlar da keyfini sürdürüyor. Zaten babanız üç onlara bir size vermiş sanırım. Anneniz de sesini çıkarmıyor.

Ben böyle ailelerde canınız sağ olsun diyerek fazla düşünmemenizi öneriyorum. Ama babaya anneye bir şey olduğunda abilerin erkek kardeşlerin yine cukkalamaya çaşılacağını da hatırlatırım. Hazırlıklı olun. Asıl onların size destek olup adaletli olması gerekirdi.
Kardeşlerim ses çıkarmazlar çünkü onların işine geliyor . Annem ise canim annem onu dinleyen yokki

Babanıza bir kadından,bir anadan,cinsiyeti kız olan bir insan evladından doğduğunu hatırlatın. Dini işine geldiği gibi yorumlayanlara gıcık oluyorum. O bahsettiği dinde kul hakkının da haram olduğunu söyleyiverin.

Evladın kızı erkeği olmamalı. Ayrım bence. Söylemeseniz farkında değillerdir kulağına duyurun derdim ama söylemişsiniz yine aynı. Üzülerek yedirdiklerin baksın der mesafemi koyardım. ☹️

Kardeşlerim ses çıkarmazlar çünkü onların işine geliyor . Annem ise canim annem onu dinleyen yokki
Hiç deme bir etkisi yok annenin
Biz de 2 erkek 1 kız
Annem kardeşlerim evlenene kadar hep yaptı verdi amaç onların maddi olarak yipranmamasi idi
Yada her neyse
Yaklaşık 9 ay önce büyük kardeşimin eşi annemin tansiyonunu çıkarıp hastanelik etti
Küçük kardeşimin eşi de güvensizlik yaptı
İkisi de gözden düştü
Normal de bir taşınmaz mal satılıp 5 e bölünecekti babam şimdi asla ben kazandım beş kuruşta yok diyor
Öncesinde de sonrasında yorum yapmadım anneme babama
Arada dem vurdum tabi şaka ile karışık gitti dukkanim diye kardeşlerime
Şimdi ise annem sana düğününde bir bilezik bile takamadik gelinlere setler kemerler bilezikler taktik hepsi boş en çok gelende sensin en çok hatrimizi soranda sensin dedi
Gelinler altin takıldı diye arayıp sormak zorunda deil ama hastanelik etmeye de hakları yok
Şimdi bir kaç kişi suç kardeşlerinde diyebilir ama olayı detaylı bir şekilde anlatmak istemiyorum gerçekten kardeşlerim dışında gelişti olaylar

Cok net ayrim yapiyor hem de oyle boyle degil. Demis ya erkege iki kiza bir diye babaniz, "ee hani benim bir'im nerede o zaman?" deyin. Erkeklere o kadar para saciyorsa size de eli yuzu duzgun bir ev almak zorunda en azindan. Ha hicbir evladina vermeseydi o zaman tabii ki istemeye hakkiniz yok derdim ama burada tamamen sizin hakkiniz erkek evlatlara yediriliyor. Dibine kadar haklisiniz.
Hiç deme bir etkisi yok annenin
Biz de 2 erkek 1 kız
Annem kardeşlerim evlenene kadar hep yaptı verdi amaç onların maddi olarak yipranmamasi idi
Yada her neyse
Yaklaşık 9 ay önce büyük kardeşimin eşi annemin tansiyonunu çıkarıp hastanelik etti
Küçük kardeşimin eşi de güvensizlik yaptı
İkisi de gözden düştü
Normal de bir taşınmaz mal satılıp 5 e bölünecekti babam şimdi asla ben kazandım beş kuruşta yok diyor
Öncesinde de sonrasında yorum yapmadım anneme babama
Arada dem vurdum tabi şaka ile karışık gitti dukkanim diye kardeşlerime
Şimdi ise annem sana düğününde bir bilezik bile takamadik gelinlere setler kemerler bilezikler taktik hepsi boş en çok gelende sensin en çok hatrimizi soranda sensin dedi
Gelinler altin takıldı diye arayıp sormak zorunda deil ama hastanelik etmeye de hakları yok
Şimdi bir kaç kişi suç kardeşlerinde diyebilir ama olayı detaylı bir şekilde anlatmak istemiyorum gerçekten kardeşlerim dışında gelişti olaylar
Gercekten size bir tane bile bilezik takilmayip elin kizlarina kuyumcu dukkanini mi serdiler??? Gene iyi bakmissiniz o anne-babanin suratina. Ben olsam mesafe koyardim. Saka gibi. Bazi ailelerde adaletin a'si yok. Ayip valla.

Annen bu görüşte degilse bi tek onla konuş gerisini sil at bisey kaybetmezsin gibi duruyor. Açık açık evlat ayrımı yapio baban, o hangi dinse ondan da çık bence :)

Ee damat mı yesin paraları babanın aslan gibi oğulları dururken.
Madem kıza bir erkeğe iki ise baban hastalanınca o iki oğlu baksın kendisine ama o zaman da kızım da kızım der.
tam bunu yazacaktım bende aynen böyle diyin
elden ayaktan düşme baba Allah korusun düşersen de sana oğulların bakar artık diyin

Birde kadınlar çok kıymetli demiyorlar mı
Ağızlarına kürekle vurasım var
Haklısın ama 😔

Bizim toplumda elden gelse kadına ve kocasına hiç miras verilmez. Zamanında verimsiz diye deniz kenarı tüm topraklar kız çocuklarına verilmiş, damat yemesin diye. Maalesef durum bu. Bu arada babanız haklı ölmeden malının peşine düşmüşsünüz tabi o ölesiye kadar bir şey kalırsa.

Bence net konuşun babayla, baba beni adam yerine bile koymuyorsun madem yaşlanınca hastalanınca çok bayıldığın oğluna gelinine gidiceksin diceksiniz, bir de mesafe koycaksınız arayıp sormayacaksınız.

Ben böyle konularda asıl kardeşlere şaşırıyorum, göz göre göre kardeşleri haksızlığa uğruyor ama parayı alıp umursamadan yiyip içiyorlar. Kardeş bu yahu, nasıl haksızlığa uğramasına eyvallah dersin .. insan Allahtan korkar. Böyle oğlum da oğlum şeklinde çocuk yetiştiren ailelerden çıkan erkekler de beş para etmez oluyor maalesef. Neyse üzülmeyin Allah büyük, şimdi paraları yedirirler yaşlanınca gelin kapıdan içeri bile sokmaz fiks bu hikayelerde.

X