Bağışıklığın bebeği kabul etmemesi?

mermaidzak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2023
26
9
27
Hanımlar merhaba. Daha önce malesef iki gebelik kaybım oldu oksapar ve coraspine rağmen. Bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum. Romatizmam olması sebebiyle doktorum vücudun bebeği kabul edemediğini, tehdit görüp atmak istediğini söyledi ve prednol isimli bir kortizon başlattı. Şimdi tekrar hamileyim doktor ilerleyen haftalarda prednolü aşamalı bırakacağız dedi ama çok korkuyorum bebeğin kalbi ya yine durursa diye. Romatizmada çünkü bağışıklık sistemi hep problemli. Prednolü gebelik sonuna kadar kullanan oldu mu? Yoksa belli bi haftaya kadar mı kullandınız? Ben şu an 7 hafta içerisindeyim. Doktor 13. Haftada bırakıcaz dedi.

Benimde vücudum bebeği, farklı birşey olarak algılamasın vücuttan atmasın diye kullandım prednolu. Çünkü ilk gebeliğim kimyasal olmuştu. Tam haftayı günü gününe hatırlayamasamda 7. Haftalara kadar kullandım, aşamalı olarak bıraktım. Bırakacağım dönemde yarım yarım içtim birkaç gün daha sonra çeyrek şeklinde ve sonra tamamen kestik.
Ayrıca korkmayın bebeğinizin bu dünyada hakkı varsa zaten elbet doğacaktır, Rabbim size o gücü versin.
Her gebelikte farklıdır benim 7. Haftamda bırakıldı ama sizin rahatsızlığınizdan dolayı daha uzun sürecekmiş. Hem bebeğiniz hem sizin için doktor en iyisine karar verir. Bebeğiniz size sımsıkı tutunsun hayırlısıyla ♥️

Benimde vücudum bebeği, farklı birşey olarak algılamasın vücuttan atmasın diye kullandım prednolu. Çünkü ilk gebeliğim kimyasal olmuştu. Tam haftayı günü gününe hatırlayamasamda 7. Haftalara kadar kullandım, aşamalı olarak bıraktım. Bırakacağım dönemde yarım yarım içtim birkaç gün daha sonra çeyrek şeklinde ve sonra tamamen kestik.
Ayrıca korkmayın bebeğinizin bu dünyada hakkı varsa zaten elbet doğacaktır, Rabbim size o gücü versin.
Her gebelikte farklıdır benim 7. Haftamda bırakıldı ama sizin rahatsızlığınizdan dolayı daha uzun sürecekmiş. Hem bebeğiniz hem sizin için doktor en iyisine karar verir. Bebeğiniz size sımsıkı tutunsun hayırlısıyla ♥️
Amin 🙏🏻 Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız Allah razı olsun

X