Bakıcı Değil Sanki Kuma

Evet olay 6 7 liralardan dolar toplayanlarin kar almasini saglamak ve tekrar borsaya girisini saglamakta diyebiliriz. Ama bu surec 2 3 yil surebilir hep ayni sey konusuluyor.

Bu ulkede 2 3 tlye ne aliniyor ama Borsada hala bu fiyatlara birsuru sirkete ortak olabiliyorsun cok garip degilmi

Ama ürün kusurlu değil haklılar. Büyük ihtimal kargodan kaynaklanan bir sorun firmayı bağlamaması lazım. Esas problem ürünün hasarlı olduğunu söyleyebileceğiniz bir seçenek olmaması.

İşte çok acı ki o önemsenmeyen çocukların ceremesini toplum çekiyor.

Umarım şimdilerde gözünüz açılmıştır da böylesine her şeyi kabul eden, hakkını aramaya utandığı için kendini kullandıran biri değilsinizdir. Okurken daraldım yarıda bıraktım.

Anlattiginiz işveren gibi bakıcılara var maalesef.Lakayit kendi mahallesindeymis gibi davranan evet gerçekten elinden kumanda düşmeyen.Fazlasiyla gereksiz samimiyet kurmaya çalışan.

18-19 yaşındaymış o zamanlarda. O yaşlarda tuttuğunu koparmak herkes için mümkün olamıyor.

Gün içinde çok yogun olduğum icin anca yazabildim
Bazı konuları kimligim ifsa olur diye cekindigim icin paylasamiyorum ama gerçekten yaşadıklarımı paylaşsam bu kadarda olmaz denilir.
Kimileri hatayi bende bulmus tabiki düşününce benimde hatam var çok taviz verdigim için ama o yasta sınırlarımı cizebilen bi insan degildim.

Şöyle söyleyeyim belli bir harçlıga ihtiyac duydugum icin kucuk bir yerde calisiyordum o zamsn pek is bulunabilecek bir yer degildi ilk bulduğum ise girmiştim belki hayatimda ilk defa ailem disinda sosyal bir alana giriyordum zatwn aileden adam akilli bi harclik alma olayim yoktu ilk maasimi aldigimda para o kadar cok gelmisti ki gozume sonra neredeyse o zamanin fiyatinin neredeyse yarisina calistigimi öğrenmiştim.

İşe ilk basladigimda bana o kadar iyi davraniyordu ki bende herseyi icimden geldigi icin yapiyordum ama belli bir zaman sonra kucukten kucukten is soylemeler vs basladi
Sonrasindada isten gelince onu yapayim bunu edeyim derken beklettigi icin bende erken cikmak icin isteyecegi seyleri onceden hazirlardim ki erken cikabileyim ama sonra bir baktim o yaşta inanin çocuklu anne gibiyim uyuyunca dip kose evi temizler duzeltirdim ve hersey X ablanin istedigi sekilde mesela evde mop paspas falan olmazdi elle silerdim tüm evi
Aslinda kisa bir ozetle şunu soyleyeyim 2 yıl çalistim ve calistigim sure icinde eve tek bir kez temizlik icin yardim almayan X abla benden sonra duzenli olarak temuzlik icin yardimci aldi benden sonra aldigi bakiciya bana verdigi maaşin %50 den fazlasi massini vermis vs

Benim orda yasadigim seyleri unutmak uzunca zaman aldi çokbsukur ki geldi gecti ama ben girdigim ortamlarda herkesin bakicilarindan kendi mulkleriymis gibi soz etmelerinden onlarin kisisel hayatlarina yorum yapmalarindan o kadar rahatsizlik duyuyorum ki bazen keske hepsi bir anda bakicisiz kalsalarda kiymetini anlasalar diyorum.

Ha sunuda soyleyeyim her bakici mukemmel her isverende kotu degil ama ben bakicisindan bir birey gibi soz eden insan bilmiyorum neredeyse

Sizin ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum. Bir olay paylaşmak istiyorum. Bir arkadaşım vardı. Evde bebek varken patlama oluyor ve o bebek bakıcısı. Yangın çıkınca tam ayrıntıyı bilmiyorum. Ama birlikte küvete giriyor bebek le o yanmasın diye. Arkadaşımın büyük bir kısmı yanmıştı ve bebeğin ailesi onunla o suurecte hiç ilgilenmemisti. Bence bu kısmı çok aciydi

Ay çok üzüldüm ya resmen iyi niyetinizi suistimal etmişler. Bazı insanlara Allah vicdan vermemiş gerçekten

Ben sizi suçlu bulamıyorum çünkü 18-19 yaşındayken bir şeylere hayır demenin ne kadar güç olabileceğini anlıyorum. Bu yaş zaten çocuk bakmak için çok çok küçük. 18/19 yaşında bir gence ben çocuğumu parka çıkarması için bile zor teslim ederim. Belki oyun ablası yaşı olabilir.
Şunu da gerçekten anlamıyorum; bir insana yardımcı olmak suç mu? Hemen sömürülmesi mi gerekir?
Muhtemelen iş vereninizi "ay sen işlerini "kıza" yaptırsana bir sürüü para veriyosunn yapsın" diye bir güzel doldurmuşlardır.

Benim bakıcı tecrübem olmadı ama duyduğum kadarıyla insanlar bakıcı görevini çok küçümsüyor. Bakıcılık sadece çocuğun başında durayım da başına bir şey gelmesin değildir. Bunu iş gibi görmek zorundalar. Alerjisi var şunu yemeyecek diyorsa yemeyecek. Telefonunla sürekli uğraşma diyorsa uğraşmayacak. Etkinlik yap diyorsa yapacak. Tabi ona göre biri aranacak.
Artık öyle eski bakıcılar yok sizin bahsettiğiniz gibi. Bana muhtaç diyip her şeyi yapıyorlar gördüğüm kadarıyla.

iş hayatında iyilik diye bir sey olmaz .
kadin sizden is istememis siz kendiniz yapmaya baslamissiniz .
calisirken asla gorev tanimizin disina cikmayin .
calistigim ofiste stajyer gibiyim benden kıdemli benden yasca buyuk(30 yasinda) biri surekli herkese turk kahvesi yapiyor .herkese icermisin diye soruyor kendine yaparken .normalde cay ve filtre kahveyi herkes kendisi kalkip koyar .insanlar artik turk kahvesi icmek isteyince direk ondan istiyor .gecengun yaptığı kahveyi birinin masasina goturmemi istedi bende goturmedim gene ayaklarina kadar o goturdu .kıdem ve pozisyon olarak esit oldugu insanlar bu arada.kendini kullandirtmaya alismis .sizin icinde oyle olmus maalesef.
suan kendisinden is ogreniyorum kahveyi yaparken bana sekersiz yapmasini soyluyorum

Hiç şaşırmadım.
Yaşadığim yerde bakıcılar genelde awmler de kucagında çocuklar ,o çocukların annesinin arkasında geziyorlar. Geçenlerde biri eli kolu alişveriş poşetleri ile dolu,bir taraftan bebek arabasını itmeye çalışıyor, annesi önde dönüp bakmıyor yada demiyor arabayı ben süreyim diye.
Oyun parkına girerim,bakıcı girer çocukla,dibinden ayrılmaz çocuğun bir saniye zira tembihlenmiştir sıkı sıkı,kendisi alışverişine kahve keyfine devam. Parkta yine çocuğun yüzüne bakmaz annesi,elinde kahvesi bakıcı koşturur çocuğun peşinden.
Tamam bakıcı ihtiyaç,çalışan kadınlar için ama bari haftasonu köle gezdirir gibi davranmayın şu kadinlara. Bakıcı bakıcı değil adeta bir statü sembolu bu tipler için,bir gösteris aracı.
Mesafe iyidir,yüz göz olmamak gerekir belki ama bu kadarı da biraz fazla sanki.

Valla kendi hatalarinizin bedelini odemissiniz acitasyon yapıyorsunuz
Gereksiz olmuş bence

İş yerinde çalışanların vizyonsuzlugu olabilir mi anlattiginiz durum? Bizde de kahve ve çayı herkes kendisi alır çünkü onlar orda hazırdır alıp bardaga koyuyorsun sadece. Kahve yapmak ise bir süreç içeriyor. Ee yapacaksak odadaki insanlara soruyoruz. Kimseyi de şahsi kahvecimiz yaomadi kimse. Karşıdaki insanın sadece düşünceli biri olduğunu anlayabiliyoruz çünkü. Ama naif, düşünceli insan bizim topluma yaramıyor sanırım ne iş hayatında ne sosyal hayatta.

Bu konu biraz zor.. soyle ki.. bakici acisindan zor ama baktiranada zor.. sen bir gun bakici tutarsan emin ol baska zorluklar yasayacaksin..

Bence bizim
Insanimiz biraz tuhaf.. hangi taraf taviz verirse uzerine cok gidiliyor. Sen yuzsuz bir insan olsaydin bu kadar ezilmezdin emin ol..yani neden fazladan yemek
Yapip temizlik yapacakmissin? Sanki cocugun kardesin anan baban cok iyi bir insan olsaydi zaten senden fazla sey isterken maasina zam yapardi ki zaten piyasanin altina calisiyormussun.

Bana basta soyledigi sey bile sacma geldi.. biraktigim gibi bulmak isterim
Filan. Yaw cocuk bakilan ev nasil ayni olur, bu otomatik olarak ev isi yapa geliyor. Tamam her yeri tezek goturmesin ama 2-3 oyuncak olur orda burda..

Kim olursa olsun fazla fedakarlik fazla vefasizlik getirirmis. Kimsenin kara kasi gozu icin cekilecek dert degil…

Ama sen bu saatten sonra artik bir tecrube olarak bakacaksin.. sonucta birseyler ogrenmissindir.. ee tecrube zaten yedigimiz kaziklarin toplamiymis..

Bir gun cocugumu bakiciya emanet etmem gerekseydi, yemegine suyuna kadar herseyini hazir eder oyle birakirdim.
Yedigini ictigini de yikama derdim muhtemelen.
Elbette bakicidan daha ziyade cocugumu dusundugum icin boyle dusunuyorum.
Ama karsidaki de bir insan, kucuk bir canin sorumlulugu almak hic kolay degil.
Size de tecrube olmus, hayatta neler yasaniyor, unutun..

bizdede filtre kahve sabahtan demlenir cayini kahvesini herkes kendi alir mudurde dahil olmak uzere ama turk kahvesi konusinda herkes ondan istiyor bide masalarina kadar bekliyorlar ustelik ayni birimde calistigi insanlarda degil ,ustude degil . kendi oyle alistirmis banada o yapiyor kahveyi ki kendisi 1 tik ustum gibi is ogretiyor bana . kahve yapmakta problemdegil 2 kasik fazla atiyor makineye ama ayaklarina kadar goturuyor otekilerde bey gibi oturuyor masada .
ben bikere bile kahve yapmadim mesala ,yada gelip kimse ayy sevimlicosh bana bir kahve yapsana diyemiyor bana ama ona soyluyorlar

İşte dediğiniz kişi kendine kahve yaparken nezaketen insanlara da soruyor. Ben de soruyorum boşta biri varsa o an. Yaptıktan sonra sorduğuma göre yanına da götürüyorum. Ya da aynısı başka biri bana yapıyor. Ama durup dururken kahve isteyecek nezaketsizligi de yapmiyoruz. Isyerindekiler kaba ve vizyonu bu kadar işte onu diyorum.

isy alisveris poseti tasimak haric zaten zengil insanlar evde disarda her yerde baksin ,cocugun cocugun pesinden kostursun diye icin bakici tutuyor .
parasına göre . ..

Bunlar ne gereksiz ayrıntılar Allah aşkına. Bizdede işe başlar başlamaz kahveyi hep ben demlerim hatta arkadaşlar sen güzel yapıyorsun diye hep bana yaptırırlar, ne varki bunda yeri gelir masalarına kadar götürürüm. Keşke hoşgörü içimizde hiç eksilmese …

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…