Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcınız Neler Yapıyor

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Benim oglumda 15 aylik mecbur ise onunla geliyorum Allahtan kendi isimiz buraya oyun alani yaptim park yatak aldim oyuncaklariyla oynuyo ama ben yetisemiyorum bende kres dusundum ama ya kreste biri birsey yaparsa daha kendini ifade edemiyor diye vazgectim cocukla calistigim icin 11-12 lere kadar is yerindeyim uzuluyorum ama isi birakma luksum yok maalesef sizin konunuza gelecek olursak en basinda fiyati ev islerinde yardimci ve cocuk icin sartlarinizi konustuysaniz bunlari yapmak zorunda burdaki arkadaslara soruyorum patronunuz size is taniminizi yaptiktan sonra siz bunu yapmam diyorsaniz hangi patron ayni parayi verip tamam yapma der? Sahsen biz demiyoruz bize de geldi isin tanimini yapip ise aldigimiz is verildiginde diger arkadaslara senn yap bunlari ben yapmam diyen otomatikman isten cikarildi yapilmasi gereken en basta ne konusulduysa onun yapilmasi sonucta arz ve talep var en basinda sen bana 2000 tl ver ama ben sadece cocukla ilgileneyim deseydi ve konu sahibi ucreti sabit tutup ev isi bekleseydi hakliydiniz hanginiz manava gidip ben sana 3 kilo elma parasi vereyim ama sen bana 1.5 kilo elma ver der?

Evet çok haklısınız, keşke baştan hiç ek iş istemeyip ücreti düşük tutsaymışız aradaki farkla da haftada iki gün temizlik yemek alsaymışız, hakikaten bunu şimdi anlıyorum. Bu da bir tecrübe işte. Kreş inanın mantıklı geliyor bana bizzat gidip yerinde görüp değerlendireceğim. Dilerim gönlümüzce olur herşey

A

Aaah ah hep aklımdaki acabalara değinip süreci özetlemişsiniz, tecrübenizle paralel belli ki analiziniz gayet yerinde görünüyor, bir kaç gündür kreş araştırıyorum, özellikle çocukların sosyal gelişimi, özgüveninin artması, tuvalet alışkanlığı kazandırılmasından tutun da bağımsız yemek yiyebilmesine kadar her şeyi kreşte öğrenebildiklerini aktaran ebeveynlerin tecrübelerini okuyorum ve çok etkilendim.
Bizim evde yemek ya da diğer işler hususunda bir şeyler eksik kalabilir ama kızımın gelişim süreci yavaş ilerliyorsa o noktada ne yazık ki gerilmeye başlıyorum.
Siz bakıcı sonrası kreş deneyimi yaşayan bir annesiniz galiba? Önerebileceğiniz anadolu yakasında iyi bir kreş var mıdır ?
Teşekkürler
Rica ederim. Ben bakici sonrası kres deneyimi yaşamadım, oglum suanda 14 aylik olmak üzere. Ben çalışmıyorum,bu sebeple önceki mesajımda belirttiğim gibi evime gelen kişi ile beraber bakıyoruz. Kitap okuyorum aktivite vs zamanım oldukça yapiyorum. Dışarı çıkartıyorum. Oyun oynuyoruz. Ancak kres düşünüyorum. Ben küçük bir yerde yaşıyorum istanbulda değilim burada henüz bulamadım ama şöyle oglum bir 18-20 aylik olduğunda bulabilirsem şayet göndermeyi düşünüyorum. Yarım gün. Sonrası tam gün düşünüyorum kesinlikle.

Bende sosyalleşmesi ve tuvalet eğitimi için düşünüyorum aslında. Kendi kendine yemek yiyor. Yani ek gidaya geçince BLW yöntemi uyguladım. Tabi çoğu kişiden de tepki aldım hala daha tepki veren oluyor . İşte gelişim anlamında çok uğraştım . Ama cocuga bakim veren kişi boyle olmamalı. Belkide ortalık dagilacak kendisi toplayacak diye biseyler yapmiyor yani. Çok profesyonel biri degil bence.

Cocugun öz bakimi çok zor olmaz o ayda. Bakiciniz gercekten rahatı bulmuş. Hani yenidogan gibi gunde 10 kez tuvalet yapmiyor ya da kusmuyor cocuk ne bileyim. O yaşta cocuk herseyi de anlar yapar. Uğraşmak istemiyor belliki. Sizin zaten içiniz rahat olsa bu konuyu acmazdiniz. İnşallah iyi bir kreş bulursunuz. Diyebilecegim bu..

Rica ederim. Ben bakici sonrası kres deneyimi yaşamadım, oglum suanda 14 aylik olmak üzere. Ben çalışmıyorum,bu sebeple önceki mesajımda belirttiğim gibi evime gelen kişi ile beraber bakıyoruz. Kitap okuyorum aktivite vs zamanım oldukça yapiyorum. Dışarı çıkartıyorum. Oyun oynuyoruz. Ancak kres düşünüyorum. Ben küçük bir yerde yaşıyorum istanbulda değilim burada henüz bulamadım ama şöyle oglum bir 18-20 aylik olduğunda bulabilirsem şayet göndermeyi düşünüyorum. Yarım gün. Sonrası tam gün düşünüyorum kesinlikle.

Bende sosyalleşmesi ve tuvalet eğitimi için düşünüyorum aslında. Kendi kendine yemek yiyor. Yani ek gidaya geçince BLW yöntemi uyguladım. Tabi çoğu kişiden de tepki aldım hala daha tepki veren oluyor . İşte gelişim anlamında çok uğraştım . Ama cocuga bakim veren kişi boyle olmamalı. Belkide ortalık dagilacak kendisi toplayacak diye biseyler yapmiyor yani. Çok profesyonel biri degil bence.

Cocugun öz bakimi çok zor olmaz o ayda. Bakiciniz gercekten rahatı bulmuş. Hani yenidogan gibi gunde 10 kez tuvalet yapmiyor ya da kusmuyor cocuk ne bileyim. O yaşta cocuk herseyi de anlar yapar. Uğraşmak istemiyor belliki. Sizin zaten içiniz rahat olsa bu konuyu acmazdiniz. İnşallah iyi bir kreş bulursunuz. Diyebilecegim bu..

Evet ne yazık ki. Ama gerçekten bu konular şans işi. Ne kadar referans olsa da yaşamadan anlayamıyorsunuz. Ben de kreşe bir kaç ay sonra düşünüyorum bir süre daha idare edeceğim, bir de malum Pandemi, önümüzü göremiyoruz. Okullar da açıldı vakalar artar mı ne olur o anlamda da bekleyip durumu değerlendirip başlatırız diye düşündük eşimle. Bir süre daha aynı bayanla devam edeceğim bu arada paraya ihtiyacı olan biri ve inanın şimdiden kara kara düşünmeye başladım, nasıl söyleyeceğim ,sıkıntı yaşar mı zorlanır mı diye. Acaba iş bulması için durumu anlatsam zor durumda kalmasa mı diyorum bu kez de söylersem demotive olur ve mutsuz mu çalışır...Offf aklımda deli sorular, çocuk sözkonusu olunca herşey çok daha zor gerçekten.

Ayy konunuzu biraz okudum da sinir oldum, arkadaşının çocuğunu 1 saat sevenler gelmiş burda size çemkirmiş, ağzı olan konuşuyor🤦🏼‍♀️ Ben de bu aralar bakıcı arıyorum size de fikir sormak istedim, ben 09-18 saatleri arasında 2.5 yaş oğlum için bakıcı arıyorum ama aktivite ya da oyun da oynamasını bilen belki çocuk gelişimi konusunda eğitim almış birini istiyorum. Sadece oğlumun yemeklerini bazen hazırlasın bi de evden çıkacakken ortalıkta çok dağınıklık olmasın istiyorum. 3500 gibi rakamlardayım sizce nasıl? Az mı çok mu?

Ayy konunuzu biraz okudum da sinir oldum, arkadaşının çocuğunu 1 saat sevenler gelmiş burda size çemkirmiş, ağzı olan konuşuyor🤦🏼‍♀️ Ben de bu aralar bakıcı arıyorum size de fikir sormak istedim, ben 09-18 saatleri arasında 2.5 yaş oğlum için bakıcı arıyorum ama aktivite ya da oyun da oynamasını bilen belki çocuk gelişimi konusunda eğitim almış birini istiyorum. Sadece oğlumun yemeklerini bazen hazırlasın bi de evden çıkacakken ortalıkta çok dağınıklık olmasın istiyorum. 3500 gibi rakamlardayım sizce nasıl? Az mı çok mu?

Selamlar, çok teşekkürler öncelikle
Yaşadığınız yere göre değişir aslında İstanbul piyasası böyle ama benim daha küçük şehirde bir yakınım var aynı işleri 2000 tl ye yaptırıyor : (( Hatta İstanbul içinde bile bazı bölgelerde fark ediyor, Türk- yabancı olayına göre de değişebiliyor.
Umarım gönlünüzce birini bulursunuz.
Sevgiler

Yaa gerçekten insanları hiç anlamıyorum, deliler gibi iş arayışında olan 2000 lere razı gelen inşaatlarda çalışıp canı çıkıp üç kuruşa talim eden, ya da tekstilde, fabrikada full time ayakta kalıp paket yapan kadınlar üstüne üstlük çocuğunu bile göremeyecek derecede para kazanabilme uğruna mücadele verenlerle dolu bir ülkede yaşadığımızı şu yorum yapan ve anladığım kadarıyla kalburüstü olan tipler hiç mi görmüyor. Anladık siz rahat yaşıyorsunuz o yüzden bakıcı sadece çocuğa baksınmışmış temizlik için başkası gelsinmişmiş, bu ne ya. Konu sahibi anlaşıldığı üzere orta halli çalışan bir kadın, sizin sandığınız gibi olsa zaten işe gitmez evinde olur.
Vallahi çıldırdım yaa, herkese tek tek yazasım geldi, benim de benzer krizim var şu an ve 3000 e anlaşıp başlattığım bakıcı utanmadan 4000 istiyorum piyasa böyle diyo üstelik daha 6 ay olmadı başlayalı. Sanki işyerlerimiz bize üç ayda bir zam yapıyor.
Ya gerçekten kafayı yiycem ev sahibi çıkarma derdinde öbürleri zam derdinde işyeri daha çok çalıştırma derdinde.
Öl sen yaşama diyorlar...

Merhaba konuyu yazalı bayağı olmuş ama size birsey sorsam.Benim bebegimde şuan 17 aylık bi bakıcı buldum ev hanimi 5 ve 15 yasinda 2 cocugu var.dedim haftanin 5 günü 7.30ve 18 arasi benim evimde cocukla bol bol oynicaksin kaliteli vakit gecirmeni birde yemek yapacaksın elin hizliysa yaparim dersen.oğlum 2 -2.5 saat uyuyor.ütü temizlik falan istemiyorum.3000e anlastik.Lakin diyorum cocugumla oynarmi konusurmu güzelce ilgilenirmi en onemlisi severmi sarılırmı ona bunu hissettirirmi.Sevsin sarilsin şımartsın..kreşemi verseydim diyorum sonra.Siz krese verdinizmi verdiyseniz ne önerirsiniz.bakıcımı kresmi bu aylarda mantıklı.Birseylerde katsın bol bol oynasinlar istiyorum ama kadını tanimiyorum.kafamda bir dunya acabalar.Ücretsize ayrilsam 2 yaşa kadar idare edebilirmiyiz diyorum 3000 ona verince 5000de bana kalacak şu pahalilikta..sonra diyorum para herzaman kazanilir cocugumun bu yaslari geri gelmez.duygusal olarak bi cikmaza girdim gibi.2 yildan beri evde tek basima bakiyorum yavruma yetemiyor gibide hissediyorum.Çok uzun yazdim kusura bakmayın

Ben de zaten çocuğumla kaliteli zaman geçirmesini tercih ediyorum, ama üç saat hangi iş kolunda dinlenme molası var. En ağır işleri bile düşündüğünüzde. Mesela benim mesaim toplam 10 saat molam max 30-40 dk oluyor.
Anlıyorum bakıcıya yüklenmeyelim diyorsunuz ama yemek yapmazsa akşam ben eve geldiğimde yemek yapacağım zaten çocuk 20.30 da uyuyor, gün içinde toplam 2 saat mi zaman geçireyim evladımla. Bunları düşünmek zorundayım anlayacağınız, bilmiyorum sizlerin bakıcıları var mı ama uyku saatlerinde ek iş yapmayan örnek görmedim duymadım. Temizlik,ütü, çamaşır vs den bahsetmiyorum sadece yemek yapmasını

Merhaba arkadaşlar
Kızım 16 aylık, Malum pandemi nedeniyle doğum izni sonrası evden çalışma dönemimiz oldu eşimle.
Mayıs itibariyle başladı. Anlaşmamız da bebeğim uyurken hem eve hem bebeğe yemek, bebeğin çamaşır ütü gibi işleri oda düzeni vs. vardı. Uzun yıllar deneyimi olan, Türk, orta yaşlı bir bayan. Kızım totalde minimum 2,5 saat uyuyor.
Uyandığında onunla aktif zaman geçirip oyun oynatmasını aktiviteler yaptırmasını hala yürümediği için buna dair alıştırmalar yaptırmasını bekliyorum, ancak bu yönde çok fazla gelişme görmüyorum, bir kaç gündür de eve geldiğimde kızımı hep mama sandalyesinde gördüm.
Bu arada eşim ayrı bir odada evden çalışmaya devam ediyor ama sık sık yanlarına gidemiyor, yoğun bir temposu var. Tabi ağlama ya da ciddi bir tepki vs olursa mutlaka kontrol ediyor. Daha tecrübeli bakıcılı annelere sormak istiyorum, bakım ile ilgili neler yaptırıyorsunuz, kontrolü nasıl sağlıyorsunuz, uyku süresinde yemek dışı temizlik vs de yaptırılabilir mi sizce ? İlk çocuk ve ilk bakıcı haliyle tecrübesizim, ve üst düzey bir hoşgörü ile yaklaşıyorum, her iletişimde özenliyim, ama sanki bazı şeyler eksik ve yetersiz gibi geliyor. ( beslenme haricinde, o konuda çok iyi )
Biraz uzun oldu kusura bakmayın, yorumlarınızı deneyimlerinizi merakla bekliyorum. şimdiden teşekkürler herkese :KK200: :KK200: :KK200: :KK200:

Gayri ihtiyari peki siz çocuğunuz ile nasıl bağ kuruyor hangi ihtiyacını karşılıyorsunuz diye sormak istiyor insan..

Pardon siz bakıcı mısınız yoksa bakıcı çalıştırmış bir anne misiniz gerçekten merak ettim?
Hafta sonu bir haftalık yemek yapıp mı bırakayım mesela? Yoksa yemek temizlik için bir kadın daha mı tutayım, siz tecrübeliyseniz beni yönlendirir misiniz çünkü ben işin içinden çıkamıyorum. Akşam 19.00 da evde oluyorum sabah 8 den önce çıkıyorum. En geç 21.00 de uyuyan bir çocuğum var, o iki saatte annesini tüm gün görmemiş çocuğumla ilgilenmek mi yemek yapmak mı , sizce hangisi makul mesela ????
Ne gerek var bakıcıya işten ayril çocuğunla ilgilen o zaman ablacım daha çok vakit geçirirsin çocuğunla kreş vakti gelince ise devam edersin

Pardon siz bakıcı mısınız yoksa bakıcı çalıştırmış bir anne misiniz gerçekten merak ettim?
Hafta sonu bir haftalık yemek yapıp mı bırakayım mesela? Yoksa yemek temizlik için bir kadın daha mı tutayım, siz tecrübeliyseniz beni yönlendirir misiniz çünkü ben işin içinden çıkamıyorum. Akşam 19.00 da evde oluyorum sabah 8 den önce çıkıyorum. En geç 21.00 de uyuyan bir çocuğum var, o iki saatte annesini tüm gün görmemiş çocuğumla ilgilenmek mi yemek yapmak mı , sizce hangisi makul mesela ????
Ben şahsen 16 aylık bebeğimi bakıcıya bırakmam ben kaynanama. Bile güvenip bırakmam ya valla

Merhaba arkadaşlar
Kızım 16 aylık, Malum pandemi nedeniyle doğum izni sonrası evden çalışma dönemimiz oldu eşimle.
Mayıs itibariyle başladı. Anlaşmamız da bebeğim uyurken hem eve hem bebeğe yemek, bebeğin çamaşır ütü gibi işleri oda düzeni vs. vardı. Uzun yıllar deneyimi olan, Türk, orta yaşlı bir bayan. Kızım totalde minimum 2,5 saat uyuyor.
Uyandığında onunla aktif zaman geçirip oyun oynatmasını aktiviteler yaptırmasını hala yürümediği için buna dair alıştırmalar yaptırmasını bekliyorum, ancak bu yönde çok fazla gelişme görmüyorum, bir kaç gündür de eve geldiğimde kızımı hep mama sandalyesinde gördüm.
Bu arada eşim ayrı bir odada evden çalışmaya devam ediyor ama sık sık yanlarına gidemiyor, yoğun bir temposu var. Tabi ağlama ya da ciddi bir tepki vs olursa mutlaka kontrol ediyor. Daha tecrübeli bakıcılı annelere sormak istiyorum, bakım ile ilgili neler yaptırıyorsunuz, kontrolü nasıl sağlıyorsunuz, uyku süresinde yemek dışı temizlik vs de yaptırılabilir mi sizce ? İlk çocuk ve ilk bakıcı haliyle tecrübesizim, ve üst düzey bir hoşgörü ile yaklaşıyorum, her iletişimde özenliyim, ama sanki bazı şeyler eksik ve yetersiz gibi geliyor. ( beslenme haricinde, o konuda çok iyi )
Biraz uzun oldu kusura bakmayın, yorumlarınızı deneyimlerinizi merakla bekliyorum. şimdiden teşekkürler herkese :KK200: :KK200: :KK200: :KK200:
Haklızınız, bebeğiniz 2.5-3 saat uyurken rahatlıkla yemek yapılır.Üstelik zannetmiyorum ki bebek uyanıkken de sizin düşündüğünüz gibi onunla aktif zaman geçirsin. Zaten bol bol dinlenip tv izlemeye vakti oluyordur. Ayrıca evden ayrılmadan önce de ortalığı toparlamalıdır.

Benim de bakıcım var. Ben tüm koşullarımı açık açık sözleşmede belirttim. Haftalık toplam 45 saat mesai (bazen tamamlanıyor, bazen tamamlanmıyor, çok takmıyorum onu ama sözleşmede yazsın istedim). Bebeğim 2 saat uyuyor, 1 saat onun dinlenme molası. Yemek yapması benim için şarttı, onun yemeği ben hazırlamayacağım, nasıl olsa kendine yemek yapacak, biraz daha fazla yapması istedim. Zaten sadece salata ve ana yemek istedim. Ana yemek derken de öyle büyük beklentim olmadığını söyledim (bazen sadece ön hazırlık istiyorum, ben gelince pişiriyorum). Yemek yapmak ona 15-20dk en fazla alır. Bebeğin yemekler ayrıydı, yeni yeni beraber yemeye başladık. Bebeğin oda düzeni, çamaşırı - her şey bakıcıya ait. Ayda bir cumartesi günü yarım gün oda düzenlemesi için çağırıyorum. Genel temizlik için zaten 2 haftada bir kadınlar geliyor. Bebeğinin kiyafetler ütülemesi zaten 30 dk sürer, haftada 1 defa yıkıyoruz. Onun dışında mutfak toplaması vb. ufak şeyler de istedim.
Dışarı mutlaka çıkılır, kışın bile istedim - çok soğuk havalarda bile haftada 1-2 defa 20-30 dk çıkması istedim. Havalar güzel ise her gün. Onun dışında Baby Sparks adlı uygulmayı satın aldım, oradaki aktiviteler her gün yapmasını istiyorum, montesori tarzı oyuncaklar hazırlatıp oyunlar oynatmasını istiyorum.
Bebek 3 saat uyuyorsa, hata 2 saat bile uyuyorsa yemek ve bebek kıyafet ütülemesi rahatça yapılabilir üstüne de dinlenebilir. Ev iş yetişmeyebilir ama.
Benim bakıcımın paraya ihtiyacı olduğu için kendisi kalan boş zamanında haftalık temizliği (banyo temizlemesi, toz ve yerler silmesi, bizim kiyafetler ütülemesi) yapması teklif etti. Ben de ona haftalık ekstra para verip, temizlik için gelen ablalar her hafta yerine 2 haftada bir çağırıyorum. Bunu kendisi önerdi ve kendi istedi. Yemek yeme dışında mola kullanmıyor, ama dediğim gibi yaptığı temizlik için ona ekstra haftalık para oduyorum.

Merhaba konuyu yazalı bayağı olmuş ama size birsey sorsam.Benim bebegimde şuan 17 aylık bi bakıcı buldum ev hanimi 5 ve 15 yasinda 2 cocugu var.dedim haftanin 5 günü 7.30ve 18 arasi benim evimde cocukla bol bol oynicaksin kaliteli vakit gecirmeni birde yemek yapacaksın elin hizliysa yaparim dersen.oğlum 2 -2.5 saat uyuyor.ütü temizlik falan istemiyorum.3000e anlastik.Lakin diyorum cocugumla oynarmi konusurmu güzelce ilgilenirmi en onemlisi severmi sarılırmı ona bunu hissettirirmi.Sevsin sarilsin şımartsın..kreşemi verseydim diyorum sonra.Siz krese verdinizmi verdiyseniz ne önerirsiniz.bakıcımı kresmi bu aylarda mantıklı.Birseylerde katsın bol bol oynasinlar istiyorum ama kadını tanimiyorum.kafamda bir dunya acabalar.Ücretsize ayrilsam 2 yaşa kadar idare edebilirmiyiz diyorum 3000 ona verince 5000de bana kalacak şu pahalilikta..sonra diyorum para herzaman kazanilir cocugumun bu yaslari geri gelmez.duygusal olarak bi cikmaza girdim gibi.2 yildan beri evde tek basima bakiyorum yavruma yetemiyor gibide hissediyorum.Çok uzun yazdim kusura bakmayın
merhaba oğlumu 11 aylıkken kendi evime gelen bakıcıya bıraktım. Eh işte idare ederdi.başta iş ve çoçuk bakımı diye anlaştık tammuz 2021 de 2 bin tl ye. Sonra ocak oldu başladı 3 bin muhabbetine. Komşum çoçuğa bağırdığını duyduğun söyledi.hemen kamera taktım.maaşı da 2300 yaptık.başladı ben iş yapmam muhubbetine.bağırma olayı anlık bişedir diye üstelemedim sesi de normalden yüksek bir bayan.ama çok sevdiğini biliyordum ama. ondan gizli sesini kaydetmiştim tablet ile tüm gün dinledim kaç kez.para muhabbeti devam edince gönderdim başka birini buldum.Bu daha iyi gibi sanki. bakalım göreceğiz.benim de kafamda kreşe mi versem var 20 aylık şu anda.Yıldım bakıcı derdinden yeminle.

Benim de bakıcım var. Ben tüm koşullarımı açık açık sözleşmede belirttim. Haftalık toplam 45 saat mesai (bazen tamamlanıyor, bazen tamamlanmıyor, çok takmıyorum onu ama sözleşmede yazsın istedim). Bebeğim 2 saat uyuyor, 1 saat onun dinlenme molası. Yemek yapması benim için şarttı, onun yemeği ben hazırlamayacağım, nasıl olsa kendine yemek yapacak, biraz daha fazla yapması istedim. Zaten sadece salata ve ana yemek istedim. Ana yemek derken de öyle büyük beklentim olmadığını söyledim (bazen sadece ön hazırlık istiyorum, ben gelince pişiriyorum). Yemek yapmak ona 15-20dk en fazla alır. Bebeğin yemekler ayrıydı, yeni yeni beraber yemeye başladık. Bebeğin oda düzeni, çamaşırı - her şey bakıcıya ait. Ayda bir cumartesi günü yarım gün oda düzenlemesi için çağırıyorum. Genel temizlik için zaten 2 haftada bir kadınlar geliyor. Bebeğinin kiyafetler ütülemesi zaten 30 dk sürer, haftada 1 defa yıkıyoruz. Onun dışında mutfak toplaması vb. ufak şeyler de istedim.
Dışarı mutlaka çıkılır, kışın bile istedim - çok soğuk havalarda bile haftada 1-2 defa 20-30 dk çıkması istedim. Havalar güzel ise her gün. Onun dışında Baby Sparks adlı uygulmayı satın aldım, oradaki aktiviteler her gün yapmasını istiyorum, montesori tarzı oyuncaklar hazırlatıp oyunlar oynatmasını istiyorum.
Bebek 3 saat uyuyorsa, hata 2 saat bile uyuyorsa yemek ve bebek kıyafet ütülemesi rahatça yapılabilir üstüne de dinlenebilir. Ev iş yetişmeyebilir ama.
Benim bakıcımın paraya ihtiyacı olduğu için kendisi kalan boş zamanında haftalık temizliği (banyo temizlemesi, toz ve yerler silmesi, bizim kiyafetler ütülemesi) yapması teklif etti. Ben de ona haftalık ekstra para verip, temizlik için gelen ablalar her hafta yerine 2 haftada bir çağırıyorum. Bunu kendisi önerdi ve kendi istedi. Yemek yeme dışında mola kullanmıyor, ama dediğim gibi yaptığı temizlik için ona ekstra haftalık para oduyorum.
çok makul bir anlaşma olmuş bebeğiniz kaç aylık acaba?? ben de bakıcıma bazen iş yaptırıyorum ekstra para veriyorum kendisi de memnun bundan. maaş a dahil olunca sanki bedavaya yapmışlar hissi oluşuyor kadınlarda

Merhaba evde düzenli bir bakıcı teyzemiz vardı. Sadece oğlum ile ilgileniyordu. Oğlumun çamaşırlarını yıkıyor, müsaitlik durumuna göre ütülüyordu. Yine oğlumun yemeği, meyvesi vs hazırlığı ona aitti. 1 öğününü zaten ben akşam yemeğinden ayırıp ertesi güne ayırıyordum oda meyve ve diğer öğününü, kahvaltısını hallediyordu. Oğlum öğlen 3 saat uyuyordu. Kendine yiyecek birşeyler hazırlaması, yemesi, toplaması ve dinlenmesi o kadar sürüyordu.(kamera olduğu için biliyorum) Kendi iş saatleriniz ile karşılaştırmışsınız sanırım. Özelde çalışıyor iseniz işçi sömürüsü yapılıyor zaten pek çok sektörde. O nedenle o açıdan bakmamanızı tavsiye ederim.
Çocuğunuza sevgi gösteriyor onunla ilgileniyor ise bu önceliğiniz olmalı. Zaten belli bir yaş döneminden sonra kreşle devam etmek istiyor insan. Ama ilgi ve sevgide yetersiz ise çamaşır, bulaşık, yemek vs ne yaparsa yapsın devam etmeyin

X