Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
K kalplerbirsedunyaguzel eSen benim dinime laf ediyon sorun olmuyorda ben kendi dinimi anlattimmi sorun oluyor o zaman kusura bakma diyeceksin senin dinindeyim ama önemsemiyorum senin dininde degilim diyeceksin modaratörde kimi banlayacagini sasirmis bakin benim isime karisiyorlar dinimi sorgulayip küfür ediyorlar bu sahsi banlamiyorsunda beni banliyorsun !!!!!

Kurani Kerim hepimize bahdesilmis sayet altini ciziyorum muslumansan hayir zina dini nikah ve resmi nikah disi yapilan cinsel iliskidir .Namus bir kadina ait bir kavram degildir bunun cinsellikle alakasi yok namusu cinselligi yok erkek yapsada zina kadin yapsada Kurani yok sayamazsiniz evet sadece dini nikah yapip cinsel munasebette bunlarin evliligi kabul edilmiyor gunumuz turkiyesinde bu kolay bir yön seciliyor ama kesinlikle kabul etmiyorum bunun altinda baska birsey yatiyordur sizin dediginiz konu cok baska baska yönlere cekmeyin bana inanmiyorsan Kurani ac oku dini nikah kiyim kurtulun boyle birsey yok gerekenler belli sadece din degil normali dini nikah ve resmidir Ben din dersi vermiyorum ki cinselligi bu çağ icin normal görenlerin mesajini hayretle karsiliyorum
En büyük vicdan azabım dini olarak hani yapmamam gereken birsey yaptım karşındaki normal karşılasa bile ben bu azaptan kurtulamıyorum

Bu platformda kimse Kuranı Kerim'i yok saymıyor canım. Ama artık insanların işine karismamayi öğrendik burda dura dura. Çünkü her soru soran Müslüman değil. Burada bir çok dinden insanlar var. Biz din dışı yorumlar yapmaya çalışıyoruz. Diğer türlüsü her doğru heryerde söylenmez diyerek banlanip sutlaniyoruz Siteden.
Aynen valla banladida ama bana küfreden sahsi da banlamiyor enterasan Ben dinimi anlattim sadece beni yargiliyorlarda banlanmiyorlar ben dinimi anlattim diye beni yargiliyorlar ben yaegilamisim güya ben diyorum sayet muslumansan dinimizde böyler bide bana anlatiyor zina gunah degil dininde evlilik disi olursa gnah snaki bu dini nikah ve resmi nikah olayi cocuk oyuncagimis gibi bide çağ boyle kusura bakma çağa ayak uydurursak oo biz evrim gecirirz devrimde

En büyük vicdan azabım dini olarak hani yapmamam gereken birsey yaptım karşındaki normal karşılasa bile ben bu azaptan kurtulamıyorum
En guzel cevabi sen verdin canim kesinlikle iyi bir insan oldugunun farkindayim Allah seni affeder emin ol genclik cahillik bunu esinede soyle oda affeder üzulme sagligin sihhatin yerinde cok sukur senin icin hepimiz dua ediyoruz Allah sana ic ferahlik versin Allah iyi kulunu affeder bunu unutma

Eş adayının daha önce cinsel birlikteliği olmamış kendi böyle dedi
Olsada olmasada kabul eder etmez bunu kendinde dert etme Allah sseni affetsin kuldan medet eyleme canim.Kendi bilir seven seni her sekilde kabul eder buda senin imtihan oyle gör

En guzel cevabi sen verdin canim kesinlikle iyi bir insan oldugunun farkindayim Allah seni affeder emin ol genclik cahillik bunu esinede soyle oda affeder üzulme sagligin sihhatin yerinde cok sukur senin icin hepimiz dua ediyoruz Allah sana ic ferahlik versin Allah iyi kulunu affeder bunu unutma
Amin inşallah tek istediğim bu azaptan kurtulmak o kapat konuyu benim için kapandı artık dedi ama benim vicdan azabım gitmedi aileme yanlış mı yaptım dir düşünüyorum ya da kader mi dedim acaba elimin değerini daha iyi anlamam için

Olsada olmasada kabul eder etmez bunu kendinde dert etme Allah sseni affetsin kuldan medet eyleme canim.Kendi bilir seven seni her sekilde kabul eder buda senin imtihan oyle gör
Tabi şu da ele ele tutuşmak ya da öpüşmek te günah evlilik öncesi dinde ama buna kimse takmıyor bazen de beyne işlenmiş kodlar

Tabi şu da ele ele tutuşmak ya da öpüşmek te günah evlilik öncesi dinde ama buna kimse takmıyor bazen de beyne işlenmiş kodlar
Derin ben nisanliyken esimle öpustum sarildim aslinda bunlarda günah nefs iste ama cinsel birliktegi yasamadim genclik nefsi evet cinsel birliktelik daha onemli goruluyor oysaki evet dinde hepsi gunah biz Allahi yargilayamayiz ama nefsimize hakimligim dereceleri var ben opusmeyi sarilmayi yaptiysam sende cinsel birlikteligi yapmissin smdi 2 mizde gunahkariz gercekci olalim ama sen nefsini hepten teslim etmissin ben ise teselli etmisim kendimi gibi duruyor cok acik sozluyum valla ama bari derincim ilerde senin icin sorun olabilecegini dusunmen lazimdi cunku %70 i kabul etmez erkekler kendileri de nefsine dusuktur derecelerini bilemem ama hepimiz gunahkariz bunu soylim Allah bizi affetsin

Beyne islenmis kod diye dini kucumsemeyeceksin birseyi yaptiysak kabul edelim sayet ikimizde muslumansak simdi kendimizi sucsuzmu gorelim oda herhaldi yiyiyor diye hayir canim nefs imtihandir bak sen yasiyorsun

brnım tesetturlu bır arkadas var cok ıyı bır kız
bır hata yaptım abla dedı
kendı anlatımına gore
kıza bır koca bulmuslar
adam ıs begenmez
evde devamlı
adamda kotu bırı değil ama eve para getırmıyor..kızda bebek var calısamıyor..
bence hayatının hatasını yaptı evlenmekte..
Evlenmesin cinsel birliktelik yasasin onumu diyorsunuz 😀moderator bu kadini banlamiyorsunda beni banliyorsun hayret bise

bence bu kızlık zarı ile ilgili bütün konular yasaklansın ve silinsin . herkesin bir doğrusu var zaten şimdi insanlar böyle bir hata işledi diye hayatı mahvolmalı tabiki de şimdi bu kadının karşısına çıkan kişi bunu önemsiyorsa olabilir başkası önemsemez belki önemsemeyecek olan kişi ile daha mutlu bir evliliği olacak. ayrıca kızlık zarı dikim diye saçma sapan bir konu var bu forumda mesela onlar falan yasak olmalı diye düşünüyorum. dini konuşmak yasak sa en azından dürüstlük konuşulsun. bu erkekler yapıyor deyip kendimizi aklayacağımız bir konu değil ki yapan kendine kim olursa olsun.
ya şimdi bu yorum beğenilince ne yazmışım diye okudum . bir hata işledi diye hayatı mahvolmalı yazmışım ama mahvolmamalı yazacaktım yanlış olmuş :KK43:

Tiona hayatin sizin onunuze ne getirecegini bilemezsin elbette nefs bu sana bagli bir nevi imtihan belki baskasiyla evlenir mutlu olur ne tür birsey ortaya cikariyorsun nasil bir akım bu

Evlenmesin cinsel birliktelik yasasin onumu diyorsunuz 😀moderator bu kadini banlamiyorsunda beni banliyorsun hayret bise
Cınsel bırlıktelık yasamakmı..
Oyle bırsey mı yazıyor yazımda
Kız alel acele evlenme derdıne dusmemelıydı bence..

Derin ben nisanliyken esimle öpustum sarildim aslinda bunlarda günah nefs iste ama cinsel birliktegi yasamadim genclik nefsi evet cinsel birliktelik daha onemli goruluyor oysaki evet dinde hepsi gunah biz Allahi yargilayamayiz ama nefsimize hakimligim dereceleri var ben opusmeyi sarilmayi yaptiysam sende cinsel birlikteligi yapmissin smdi 2 mizde gunahkariz gercekci olalim ama sen nefsini hepten teslim etmissin ben ise teselli etmisim kendimi gibi duruyor cok acik sozluyum valla ama bari derincim ilerde senin icin sorun olabilecegini dusunmen lazimdi cunku %70 i kabul etmez erkekler kendileri de nefsine dusuktur derecelerini bilemem ama hepimiz gunahkariz bunu soylim Allah bizi affetsin
Neden herkesi müslüman kabul edip vaaz veriyorsunuz? Müslümansa sizin kadar inandığı dine hakimdir zaten. Değilse de onu bağlamıyor, anlatıp durmanız işe yaramıyor.
Ben mesela evlilik öncesi cinselliğin yaşanmasını doğru buluyorum. Sevgililerim oldu seviştik, ayrıldık. Eşimle tanıştık sevgili olduk seviştik evlendik. İkimiz için de normali buydu oturup konuşulmadı. Bana göre de doğrusu bu. Sizin günah demeniz de bir şeu ifade etmiyor

Neden herkesi müslüman kabul edip vaaz veriyorsunuz? Müslümansa sizin kadar inandığı dine hakimdir zaten. Değilse de onu bağlamıyor, anlatıp durmanız işe yaramıyor.
Ben mesela evlilik öncesi cinselliğin yaşanmasını doğru buluyorum. Sevgililerim oldu seviştik, ayrıldık. Eşimle tanıştık sevgili olduk seviştik evlendik. İkimiz için de normali buydu oturup konuşulmadı. Bana göre de doğrusu bu. Sizin günah demeniz de bir şeu ifade etmiyor
Biliyorum etmiyor bas edememki milyar insana ben egerki yazan muslumansa sen niye ustune aliniyorsunki canim benim oh iyi yaptin herkes dengiyle evlenmeli kesinlikle seni kucumsemiyorum davul dengi dengine olmali yoksa derin gibi sikinti yasanilir

Siz hangi dine mensupsunuz normal karşılanıyor mu yanlış anlamayın her dine göre algı değişiyor

Siz hangi dine mensupsunuz normal karşılanıyor mu yanlış anlamayın her dine göre algı değişiyor
Derincim pismanligin onu kabul etmemesiyle kaynaklanmiyor pismanligin vicdan azabj dedin ya sAyet o zaman muslumansin oyle kabul ediyorum Allah yardimcin olsun kardesim biz dislamayiz biz koruruz yol gosteririz Allah yapani affeder bir daha yapamamk sartiyla

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X