Balkesir de gidilecek yerler

ben oraları tatilde gezmiş biri olarak "cunda adasını mutlaka gez, balık ve tatlı ye;ayvalık tostunu da orada bi tat" demek istedim :KK70:

ahhhh memleketim ahhh........
rakı+balık+ayvalık mutlaka yapılması gereken ilk şeydir bence
cunda adasını herkesin görmesini tavsiye ederim.tarihi sokakları binaları taş kahvesi kilisesi ve değirmen kütüphanesi unutulamıycak yerlerdir.
sarımsaklı pilajıda çok güzeldir kocaman bir kumsalı vardır
ayvalık marinadan yazları birçok tekne tur düzenler adalar vs. gezersiniz öğle yemeği olarak papalina verilir.sardalyanın yavrusudur ve biraz pahalıdır :)
şeytan sofrasında gün batımı ayrı güzel izlenir.
bence akçay kordon geceleri ayvalığa göre daha cıvıl cıvıldır adım atılacak yer yoktur takıcılar waffelcılar çay bahçeleri çok güzeldir.
kaz dağları özelliklede hasanboğuldu pınarbaşı ayazma zeytinli çayı tahtakuşlar köyü etnografya müzesi çok rağbet gören gerlerdir tabi keşfedebileceğiniz daha birçok güzzellikleride saklı tutar.
herkesin görmedi gereken yerlerdir diye düşünüyorum ve yazarken anladımki çok olmuş gitmeyeli baya özlemişim:)

canım kesinlikle şeytan sofrasına git derim ben
ayrıca cunda ve ali baba adası ve avşar büfeden ayvalık tostu ye banada gtir çok özledim...
örenide tavsiye ederim mavi bayraklı denizi ve çok güzel...
kaz dağlarıda süpeeer...

:nazar:

canım 2 yıl burhaniyede kaldım kaynanamlar hala taylıeli köyündeler örende pek yer yok gezecek arkadaşın dediği kadar da güzel bir deniz degil hatta mavi bayrak nasıl vermişler çamur çamur resmen örenin ilerisinde iskele var iskeleden dügittiğinde fatih 91 plajı var acaip temiz ve süper biyer hasan boğuldu süper ayvalık zaten süper ama yazın gidilir buralara ya akçayın sahili arkadaşın dediği gibi cıvıl cıvıl ay çok para harcarsınız orda bacılar heee bol bol paralı gidin süper takılar kıyafetler ve d.kabuklarından herşey ver ya süperdi süper bu yaz gidemicez benim memlekete gidcez inş.

X