bana bir el atsanız, delirmesem?

2kere alkol tedavisi görüp sonuç vermemesi
sonra bir Adamın sayesinde bırakman...
hmmm bu hikayeyi tanıyorum
ve %70 bu adam hayatından çıktığında geri başlar alışkanlığın...farkındalığın yüksek ne güzel ki...
kendini buna layık görme ve bar ortamı insanlardan uzak dur...
normal hayat daha eğlenceli inan

Aklıma Canan Tan'ın Eroinle Dans Romanı geldi.
İnşallah sonu öyle olmaz.

çok teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz ve yorumlarınız için. elimden geleni yapacağım :)

otokontrolünüzün olması çok güzel ki. keşke ben de bir şeylerin dozunu ayarlayıp bu yollara girmeseydim, ama benim de hamurumda iki ayrı uçta gidip gelmek var sanırım. :KK43:
sorunun asıl kökenine inip o boşluğu çözebilmek, sonra da onu doldurmak mümkün müdür ki? :')

gerçekten de bir abla tavsiyesi olmuş ki bu :) ablacım -yaşınızı bilmiyorum gerçi ama- fikirleriniz bana duygusuzluktan öte mantıklı ve hatta samimi geldi. yapmak istediklerim bunlar olduğu için de olabilir. bu ara dibe vuran özgüvenimden ötürü yine aynı hatalara düşmekten korkuyorum, yapmayacağımı düşünüyorum evet ama, geri dönüşler sizin de dediğiniz gibi sık görüldüğü için alkol meselesinde, acaba diyorum. kendimi geçtim, ailemi de mutsuz-huzursuz görmek istemiyorum, zira son birkaç aydır düzenli bi hayatım olduğu için, alkolden uzak durduğum için baya mutlular. temeldeki korkularım bu ve benzeri şeyler işte. :/ ama insanlar kaç yıllık evliliklerini bitiriyor da ayakta durabiliyor sonuçta, ben gözümde fazla büyütüyorum sanırım.
yaş 38 canım.yıllar içinde insanın hayaya bakışı şekilleniyor,değişiyor.
bak bu yaşımda kendi kendimin kulağına küpe etmeye çalıştığım birkaç hayat felsefem var.
1-kimseye hakettiğinden fazla değer vermeyeceksin.
2-sana acımayana sen hiç acımayacaksın.
3-hayatta taşıyabileceğinden daha ağır yükler altına girmeyeceksin.
tabi kendimce sebeplerim var bunları söylerken.hastalık ve ölüm görmüş bir insan olarak bakıyorum ben hayata.
sen henüz gençsin. bu çerçevede düşünmen biraz zor.
ama kk da zaman zaman okuduğum genç kız hikayelerinde çoğunluk değmeyen bir adam için kendini bozuk para gibi harcayanlar,bedenini ruhunu kullandıranlar ve sonunda dibe vuranlar.
sen onlardan biraz daha ciddi bir durumdasın,alkol problemin var.
o sebeple demiştim bırak o adamı boşver,kendine odaklan diye.
bak okuyup geçmiyor hak veriyorsun bu güzel.
ama okuduklarını yarına unutma tamam mı.:))
hayatını kurtarmanı temenni ederim.

Sıkıntı..
O adamdaan hayır gelmez..

şaşırdım okurken bu kdr genç yaşta ne derdin vardı da alkole sığındın çok salmışsın kendini biraz güçlü dur kurtul o insanlardan zararın neresinden dönersen iyidir bi psikiyatriye gidip düzenli ilaç tedavisi ol alkol kullandığını da söyle

vay arkadaş ne hayatlar var kendimi şuan sıdıka gibi hissediyorum :KK53:filmlerde olur sanıyordum kızın peçeteye ara beni vs yazmasını vs :KK70: o adamdan kurtul:KK76:

şuan alkolü bıraktınız ama biliyorum ki kücük bir sorunda veya bu adamın sizi bıraktığın da tekrar içmeye başlayacaksınız...alkol bağımlılık yapmaz sadece kaçıs sebebidir...bir süre düşünmeyi yok etmek gibi bierşey...
ortamınız da alkol varsa çok zor bırakmanız...bu alkolü bişeyleri unutmak,içip içip sızmak yerine ayda bir kere falan keyifli bir ortamda içseniz....
adama gelince sana bir faydası olmayacak gibi...seni üzer bu adam ve sen yine içmeye devam edersin...tanışmanıza falan takılmadım ama adamın çevresi,kendisi sana yazık edecek gibi görükmekte....

adam hiç sağlam ayak değil. zaten bir şeylerin farkındasın sen de... ve düzeltmeye de başlamışsın... biraz uzak kal insanlardan.. kafanı dinle, hobiler edin.. rahatlamaya çalış...

En basini okudum.senin gibilerdende uzak durulmali diye dusunuyorum.

Hayatınızın merkezini sevgilinizden başka bir şeye kaydırın. Birden yapmanıza da gerek yok, zaten alkolü bırakarak köklü bir değişiklik yapmışsınız, kendinizi daha fazla zorlarsanız ucu kaçar.
Sevgilinizden kendinizi uzaklaştırın yavaş yavaş, yerine bir hobi koyun, bir ilgi alanı koyun. Ortamınızı değiştirin.
Sorunların farkında olmanız en büyük adım zaten.

Çok değişik bir hisse kapıldım sizi okudukça. Acıma, üzülme kesinlikle değil, öyle anlamayın lütfen. Ama yardım edebileceğim bir şey olsa keşke. Lütfen, hayatınızın daha başındayken tekrar kendinizi kapıp koyvermeyin.

Bir çok arkadaşım yerine empati ile yaklaşacağım. Bazen insan kendini kaybediyor. Ve ilk başvurduğu şey alkol oluyor. Baktı düzgün olduğunda yolunda giden tek bir şey yok bu sefer bilerek ve isteyerek raydan çıkıyor ki en azından bir şeyler kötü gittiğinde hayal kırıklığı olmasın. Ama bu her şeyi daha çekilmez hale getiriyor. En iyisi böyle ortamlardan uzak durmak. Bu adamdan cacık olmaz. Anladığım kadarıyla kafası çalışan da bir hatunsun. Sadece birazcık saçmalama dönemindesin. Bence bu dönemi atlatmaya çalış kendine yazık etme ...

Ne kadar çirkin bir hayatın var eger kendine saygın varsa alkolü bıraktığın gibi bu adamı da bırakırsın.

Canım niye okul ortamina dwgilde bu hayati kaymis 5. Sınıf rockcilara takiliyorsun ki niye cafeye gidip yasitlarinla çay kahve içmek yerine bu alkoliklerle takilip hayatı ni mahvediyorsun yol yakinken vur tekmeyi o ite kendi önüne bak bu adamin karisi olsan ne olur sen bebekle evde ugrasirken o içip içip kimin koynuna girsem plani yapar ev adami olup sskli is bulup mutlu yuva kurmaz o tipler

Geçmiş olsun. . Sanirim en doğru kararı vermissin. Ilk ciddi iliskimdi demissin ya bende ona takildim. Hiç ciddi olmamış ki bu ilişki . Kendine değer ver ve değerini bilecek insanlara yönel :)

Kalkip hayatinin iplerini eline almak varken cözümü alkolde arayan insanlara sinir oluyorum.

Sessizce uzaklasayim ben konudan.

X