Bana lütfen bir akıl verin çok çaresizim

Annemle konuşmayı denedim ufaktan açtım konuyu bana dediği şey sen neden evlilik içinde ki sorunlarını bana anlatıyorsun ki biz hiç anlatmazdık ailemize uzulmesinler diye otur oturdugun yerde kocanı çek dedi ben o an anladım ki hayat bana bir tokat daha attı ailem bunu derse kim sahip çıkar bana bu hayatta bir Allahım var birde oğlum başka kimsem yok
bende bi anneyim, senin yaşında çocuklarım var ilk önce durumuna çok üzüldüm. ama annenede çok kızdım eşinden daha acımasız davranıyo sana ne demek bana niye anlatıyosun kime anlatıcakmışsın yaşadığın şey ufak bişe kadına şiddet yaa daha ne olsun Allah yardımcın olsun çok üzüldüm o_O o_O

E tabi ki aynen de öyle , boşuna demezler “Ankara’da dayın varsa bütün işler senin “ diye . Evinden sakın ayrılma , o düzeni sen kurdun birilerinin düzeni bozulacaksa o adi adamın ki bozulacak . Hem karnım doysun hem pastam dursun yok öyle . Madem sizi istemiyor , o zaman o defolup gidecek . Çocuğunun masraflarını da mecbur karşılayacak . Sakın o evden çıkıp kendini çocuğunu rezil edip , o pisliğin ekmeğine yağ sürme . Kaymakamlığa , valiliğe bütün yardım kuruluşlarına başvur . Ne çıkarsa senin için iyidir . Bu arada maddi durumunuz nasıl ? Merak ettim doğrusu..
iste bu kavgalar artinca para biriktirmeye basladim ne olur ne olmaz diye 15 bin lira kadar birsey birikti baskada birseyim yok ev kira zaten bu arada az önce mor catı ile konustum bir kadın yardimci oldu dedi ki once dava acin nafaka hem size hem cocuga cikar onu alirsaniz size kolaylik olur dava tebligati gelince eşiniz evden gitmek zorunda gitmezse sığınma talep edebilirsiniz bu hakkınız her zaman var biz devlet krumu degiliz kadinlarin dayanisma ile kurdugu bir vakifiz dedi istanbul buyuk sehir belediyesinin de siginma evi var hatta cocuk 3 yasindan küçük oldugu icin normalde 3 yas ustune kres verilir ama sosyal hizmetlerin 3 yas altina kres destegi var dedi belediyeden avukat talep edin dava acin 183 lira masrafi varmis. Esinizin maasi asgari ustunden yatiyorsa nafaka az cikar o yuzden kredi karti ekstrelerini ve market fatura fislerini saklayin mahkemeye sunun aslinda yaşam standarti bu diye dedi çok mantikli bu aklima gelmemisti acikcasi ki asgari ucretten yatiyor ama daha fazla aliyor şuan orda mor çati da yer yokmuş daha sonra yine arayin bos yer açılirsa gelirsiniz cocuk krese gider sizde iş ararsıniz ama tabiki pandemi sureci dolayisi ile daha zor is bulmak asla susmayin bu yaptigi bir suç ve sessiz kalmayin dedi

Sadece çaresiz gördüğüm için bu aklı veriyorum normalde asla deymeyecek biri olduğunun gayet farkındayım. İlkönceliğin boşanmak olsun ama bir süre bu adama muhtaçsan, oğluyla arasında bağ kurmaya çalış. Ufak ufak işle. Sana çok benziyor, seni görünce gülüyor, sen kucağına alınca sakinleşiyor, baban geldi oğlum vs gibi. Bi süre zıt gitme sakin ve planlı davran. Başbaşa tatile gitmek istemiş belli ki çocuk zor gelmiş zor da olsa uyuyunca falan film açıp izleyin vakit geçirin bunun geçici bi dönem olduğunu, sizin daha zorda olduğunuzu ama bu bebeğin ikinizin evladı olduğunu milletin isteyip de bulamadığını, şanslı olduğunuzu vs anlatın. Ama ilk fırsatta da tekmeyi atın. Dediğim gibi bunlar evliliğiniz kurtulsun o gerizekalı bu ılımlı yaklaşımı hakettiği için siz bi çıkar yol bulana kadar çaresiz kalmayın diye.
Zaten oglum cok seviyor babasini beni gozu gormuyor babasini gorunce cocuk gidiyor kucagina alsin diye o da hemen bana veriyor geri al diye :KK43:

Öncelikle 5 yıldır evliyim eşimle severek evlendik gerçi hep daha çok seven taraf bendim

herşey çok güzeldi tabiki arada kavgalarimiz oluyordu fakat bebek doğduktan sonra artmaya çekilmez bir hal almaya başladı kavgalar

3bucuk senenin ustune bir oğlumuz oldu şuan 1.5 yaşında şuan

Ben lohusayken eşim eve gelmek istemiyorum dedi bana bebek ağlamasından rahatsız oluyormuş zaten yeni doğum yapmışım 3 gün olmuş psikolojimin çok hassas olduğu bir dönem çok bozulmuştum ama o da alışmaya çalışıyor diye yinede küslük yapmadım

tabi ki devam etti bu haller hep moralimi bozacak birşey bir huzursuzluk çıkarıyordu hala daha öyle

mesela çocuğu uyuttum tuvalete gittim insani hakkım bu yani benim. oğlum ağlamaya başladı bir anda çıkamadım tuvaletten almış çocuğu getirmiş diyor ki sen annesin tuvalete gidemezsin hep bu çocuğun başında duracaksın tuvalet senin neyine!

oğlumuzu bazen seviyor gibi bazende sevmiyor gibi tam anlayamıyorum
geçen gün yine kavga çıkardı sudan bir sebepten günlerce yemek yemedi ve konuşmadı aynı yatağa yatmadı beni cezalandırdı aklı sıra bende madem böyle boşanalım o zaman dedim iyi olur al çocuğunu git dedi bana!

sonra hergün bu eve gelmek istemiyorum izin yapmaktan nefret ettim iş yerinde çok mutluyum demeye başladı resmen gideyim diye bekliyor

aileme sürekli küfürler ediyor sus deyince sert çıkınca banada ediyor

geçen gün ilk defa vurdu bana tekme ve tokat attı çok zoruma gitti

boşanmayı artık aklıma koydum artık daha fazla bu şiddete maruz kalmak istemiyorum

sorun şu ki ailemin yanına gidemem böyle birşey söz konusu dahi değil evlenirken sakın boşanacağım diye gelme bize dediler

bebeğim küçük daha bakıma muhtaç çalışamıyorum ve gidecek yerim yok sığınma evlerini düşündüm ama şuan hem virüs var hemde 3 ay kalabiliyormuşuz orada iş bulana kadar ben bebeğimi bırakıp nasıl çalışayım ailem asla bakmaz hepsi kendi hayatlarındalar çalışıyorlar evde bebekte istemezler zaten

bazen diyorum ki öldüreyim kendimi ama bebeğime üzülüyorum kimse bakmaz ona bana birşey olursa

aile desteği çok önemliymiş bu hayatta onu anladım kapana kısılmış gibiyim

bana bir akıl verin ben ne yapayım nereye gideyim artık burda durmak istemiyorum burada durdukça kendime saygımı kaybediyorum böyle bir ortamda bebeğimi büyütmek istemiyorum ben ne yapayım kime yalvarayım yardım için çok çaresizim
Neden darp raporu alıp eşinizi şutlamıyorsunuz?
Tazminat nafaka vb şeylerde var. Evet aile desteği olmadan zor ama eşinizin ailesiyle falan görüşseniz ? Danışsanız ?

Kayınvalidem bakmaz asla zaten gelip agu agu iki sevip gider kendi annemde öyle bazen diyorum biraz bakın ben bir iki işimi halledeyim ikiside yapmasaydın yaptıysan bakacaksın diyorlar hiç birinden hayır yok maalesef keşke bir destekçim olsaydı ailemden ama yok inanın şuan elim ayağım titriyor sinirden akşam yine kavga çıkardı ayrı yattı boşayacağım seni sokağa atacağım az kaldı deyip gitti dayanamıyoru

Öncelikle 5 yıldır evliyim eşimle severek evlendik gerçi hep daha çok seven taraf bendim

herşey çok güzeldi tabiki arada kavgalarimiz oluyordu fakat bebek doğduktan sonra artmaya çekilmez bir hal almaya başladı kavgalar

Ben lohusayken eşim eve gelmek istemiyorum dedi bana bebek ağlamasından rahatsız oluyormuş zaten yeni doğum yapmışım 3 gün olmuş psikolojimin çok hassas olduğu bir dönem çok bozulmuştum ama o da alışmaya çalışıyor diye yinede küslük yapmadım

tabi ki devam etti bu haller hep moralimi bozacak birşey bir huzursuzluk çıkarıyordu hala daha öyle

mesela çocuğu uyuttum tuvalete gittim insani hakkım bu yani benim. oğlum ağlamaya başladı bir anda çıkamadım tuvaletten almış çocuğu getirmiş diyor ki sen annesin tuvalete gidemezsin hep bu çocuğun başında duracaksın tuvalet senin neyine!

geçen gün yine kavga çıkardı sudan bir sebepten günlerce yemek yemedi ve konuşmadı aynı yatağa yatmadı beni cezalandırdı aklı sıra bende madem böyle boşanalım o zaman dedim iyi olur al çocuğunu git dedi bana!

sonra hergün bu eve gelmek istemiyorum izin yapmaktan nefret ettim iş yerinde çok mutluyum demeye başladı resmen gideyim diye bekliyor

boşanmayı artık aklıma koydum artık daha fazla bu şiddete maruz kalmak istemiyorum

sorun şu ki ailemin yanına gidemem böyle birşey söz konusu dahi değil evlenirken sakın boşanacağım diye gelme bize dediler

bebeğim küçük daha bakıma muhtaç çalışamıyorum ve gidecek yerim yok sığınma evlerini düşündüm ama şuan hem virüs var hemde 3 ay kalabiliyormuşuz orada iş bulana kadar ben bebeğimi bırakıp nasıl çalışayım ailem asla bakmaz hepsi kendi hayatlarındalar çalışıyorlar evde bebekte istemezler zaten

bazen diyorum ki öldüreyim kendimi ama bebeğime üzülüyorum kimse bakmaz ona bana birşey olursa

bana bir akıl verin ben ne yapayım nereye gideyim artık burda durmak istemiyorum burada durdukça kendime saygımı kaybediyorum böyle bir ortamda bebeğimi büyütmek istemiyorum ben ne yapayım kime yalvarayım yardım için çok çaresizim
Canım ya çok üzüldüm esin kesinlikle aldatıyor kadin sığınma evine git eğer altinin falan varsa evde bırakma al sığınma evinde kendine iş ve ev bakmaya basla altinin varsa bozdur ev kirala bebek için kreş falan bakarsın sonra boşanma davası aç nafaka iste eğitim durumun nasıl? daha kolay iş bulabilmen icin

Bide mor dernek diye bir yer var oda kadınlara yardımcı oluyorlar orayı ara daha fazla durma o adamın yanında ve eğer gidecek durumda değilsen mutlaka korun o adamdan yeni bir çocuk daha yapma.

Adınıza üzüldüm yabancı olduğum bir konu değil harfi harfine ablamdan biliyorum aynı mevzuyu. Umarım gerçekten bosanirsiniz

Sadece çaresiz gördüğüm için bu aklı veriyorum normalde asla deymeyecek biri olduğunun gayet farkındayım. İlkönceliğin boşanmak olsun ama bir süre bu adama muhtaçsan, oğluyla arasında bağ kurmaya çalış. Ufak ufak işle. Sana çok benziyor, seni görünce gülüyor, sen kucağına alınca sakinleşiyor, baban geldi oğlum vs gibi. Bi süre zıt gitme sakin ve planlı davran. Başbaşa tatile gitmek istemiş belli ki çocuk zor gelmiş zor da olsa uyuyunca falan film açıp izleyin vakit geçirin bunun geçici bi dönem olduğunu, sizin daha zorda olduğunuzu ama bu bebeğin ikinizin evladı olduğunu milletin isteyip de bulamadığını, şanslı olduğunuzu vs anlatın. Ama ilk fırsatta da tekmeyi atın. Dediğim gibi bunlar evliliğiniz kurtulsun o gerizekalı bu ılımlı yaklaşımı hakettiği için siz bi çıkar yol bulana kadar çaresiz kalmayın diye.
Ben o adamın bunlarla düzeleceğini sanmıyorum ya sevgilisi var yada çocuk doğduğundan beri afedersiniz yeterince sex yapamadığı için böyle bahanelerle arıyor çukuruna düşkün biri konu sahibinin anlatiklarindan böyle biri gibi dusunuyorum çocuk umrumda değil onun tek derdi o demek ki işyerinde de manita yapmıştır o yüzden gelmek istemiyordur

Ben o adamın bunlarla düzeleceğini sanmıyorum ya sevgilisi var yada çocuk doğduğundan beri afedersiniz yeterince sex yapamadığı için böyle bahanelerle arıyor çukuruna düşkün biri konu sahibinin anlatiklarindan böyle biri gibi dusunuyorum çocuk umrumda değil onun tek derdi o demek ki işyerinde de manita yapmıştır o yüzden gelmek istemiyordur
Seks konusunda inanin cocuktan once neyse cocuk sonrasi da o hic bir degisim yok ama bundan sonra zor biraz gitsin baskasıyla yapsın umrumda bile degil artık hatta insallah sevgilisi vardır da düşer benim yakamdan kolayca

Seks konusunda inanin cocuktan once neyse cocuk sonrasi da o hic bir degisim yok ama bundan sonra zor biraz gitsin baskasıyla yapsın umrumda bile degil artık hatta insallah sevgilisi vardır da düşer benim yakamdan kolayca
Kararlı olmanıza sevindim mor dernekle konuşun derim size yardımcı olacaklardır eğer eve gelmek istemiyorsa gitsin nerde yatiyorsa yatsın söylediklerine kulak vermemeye çalışın ama eğer şiddet falan uygulamaya kalkarsa polisi arayın bir müddet uzaklaştırma kararı aldirin sonrasında da önceki msjlarim da dedigim gibi paranız veya altın varsa bozdurun ev kiralayin kreş bakın sonrada iş bulmaya çalışın daha fazla o adamın yanında kalmayın

Çok teşekkür ederim şu mesajiniz bile o kadar anlamlı ki bu kimsesiz donemimde bir arkadas yaşlı bakımı dedi ama aradım bi kaç firmayi daha cocuga gelmeden tecrube yoksa olmaz deyip kapatiyorlar hic bilmeyen sans verilmezse nasil tecrube kazanabilir ki bu yaşlıbakanlar anasinin karninda mi ogrendi bi yerden baslamak gerek illa ki o islerde de tanidik lazim demekki hersey torpil olmus memlekette :KK43:
İskur'a kaydinizi yapsaniz size uygun iş çıktığında haber verirler bide abiniz veya ablaniz yokmu anneniz sahip çıkmıyorsa onlar yardımcı olsaydı çok üzüldüm keşke elimden bisey gelseydi umarim en kısa zamanda kurtulursunuz o adamdan

İskur'a kaydinizi yapsaniz size uygun iş çıktığında haber verirler bide abiniz veya ablaniz yokmu anneniz sahip çıkmıyorsa onlar yardımcı olsaydı çok üzüldüm keşke elimden bisey gelseydi umarim en kısa zamanda kurtulursunuz o adamdan
Kardeslerim var küçükler. mor çatıyla konuştum zaten onlar iş bulmakta ve kreş konusunda yardımcı oluyorlarmış bakalım mor çatı biraz cesaretlendirdi beni yalnız değilsiniz yanınızdayız dediler sağolsunlar sizde sağolun bütün zaman ayırıp cevap verenler. Kadın kadının kurdudur derler ya işte o ışler oyle oldugu surece yine biz kaybederiz erkeklere karşı ama eğer kadın kadının yurdu olursa el ele çıkarız karanlıklardan aydınlıklara. hiç bir kadının bu tarz bir muameleyle karşılaşmaması dileğiyle

iste bu kavgalar artinca para biriktirmeye basladim ne olur ne olmaz diye 15 bin lira kadar birsey birikti baskada birseyim yok ev kira zaten bu arada az önce mor catı ile konustum bir kadın yardimci oldu dedi ki once dava acin nafaka hem size hem cocuga cikar onu alirsaniz size kolaylik olur dava tebligati gelince eşiniz evden gitmek zorunda gitmezse sığınma talep edebilirsiniz bu hakkınız her zaman var biz devlet krumu degiliz kadinlarin dayanisma ile kurdugu bir vakifiz dedi istanbul buyuk sehir belediyesinin de siginma evi var hatta cocuk 3 yasindan küçük oldugu icin normalde 3 yas ustune kres verilir ama sosyal hizmetlerin 3 yas altina kres destegi var dedi belediyeden avukat talep edin dava acin 183 lira masrafi varmis. Esinizin maasi asgari ustunden yatiyorsa nafaka az cikar
Elinden gelen ne varsa yap kuzum ama lütfen kendini ve çocuğunu zora sokacak durumlardan oldukça kaçın lütfen , hiç bir şey yapamasan bile meydanı ona bırakma . Çok sinir oldum her bildirim gelip okudukça sinirim katlanıyo . Allah sana sabır versin çocuğunun yüzü suyu hürmetine sizin yardımcınız olsun inşallahhhh , hatta öyle bi şey olsun ki o şahıs kahrolsun mahfolsun sana yaşattığı her kötü gün için bin beter rezil pişman olsun sana el açsın da sen onun yüzüne bile bakma . Aminnnnn . Ay çok yürekten söyledim inan 🥰

Biriktirdim zaten param var ama diyelim gittim çalışamıyorum ki o para bitince ne yapacağım onu düşünüyorum hazıra dağ dayanmaz ne yapıcam bilmiyorum
Canim bak yazmissin mor catidan, belediyeden destek alirsin cocuguda krese verirsin ilk basta zor olur ama baska cikis yolu gorunmuyor :KK43: Allah yardimcin olsun, eger tekrar siddet olursa git muhakkak darp raporu al elinde olsun, nafaka icin falan faydasi olur, Allah o koca denen adami bildigi gibi yapsin
Onu da dedim sen git o zaman madem evde mutlu değilsin diye sen gidersin çocugunla birlikte ben düzenimi bozamam diyor
Allah bildigi gibi yapsin onu

Canim bak yazmissin mor catidan, belediyeden destek alirsin cocuguda krese verirsin ilk basta zor olur ama baska cikis yolu gorunmuyor :KK43: Allah yardimcin olsun, eger tekrar siddet olursa git muhakkak darp raporu al elinde olsun, nafaka icin falan faydasi olur, Allah o koca denen adami bildigi gibi yapsin

Allah bildigi gibi yapsin onu
Amin insallah yer yokmuş şuan için daha sonra yine arayın dediler bakalım bir kaç gün daha tahammül edicem mecbur birde adliyeye gidip boşanma davası açıcam barodan avukat talep edicem

Lise mezunuyum ben daha once uzun yıllar sekreterlik yaptım 15 bin lira biriktirdim bebekten sonra bu kavgalar başlayınca eve bıraktığı paraları ve bana alışveris yap diye verdigi paraları kenara koydum hep para konusunda eli comerttir para vermemezlik etmez bir buçuk yılda anca bu kadar birikti
15 bin iyi para aslinda.sehir neresi. Benim bulundugum sehirde fabrikalar inanilmaz cok ve kadinlara cok istihdam saglaniyor. 500 liraya evler var yeni yapi. Dogalgazli asansorlu gayet guzel daireler. 15 bin liraya ciksan o evden ev sahibinle konussan bile depozit falan vermeden girebilirsin eve. Esyalarini alirsin evden en azindan. Cocugunuda alir krese versen fabrikaya girip calissan bence olur zor olur ama olur diye dusunuyorum.yada kizlarin dedigi gibi 1 sene daha zorladan kendini elindeki parayi en aizmdan 30 bin falan yapsan harika olur. Cocukta buyumus olur o sirada sen disardan universite sinavina hazirlqn derdim onumizdeki aylarda sinav var.hersey gonlunce olsun insallah

Allah yardımcınız olsun çok üzüldüm. Bence siz şuan için boşanmayı düşünmeyin. Elinizden geldiğince muhatap olmamaya çalışın ve bir süre daha birikim yapmaya devam edin. Bu arada iş bakın. Küçük bir çocukla hem çalışıp hem ev grçindirmeye çalışmak kolay gibi görünebilir uzaktan ama zorlanırsınız. Aldığınızı kreşe verirsiniz zaten. İlk iş olarak evden yapabileceğiniz işler var mı onu araştırın. Şu süreçte kimseye tamamen güvenmeyin. Elinizdeki paradan da olmayın. Plânlı hareket edin. Hep bir ikinci planınız olsun.

Ama size tavsiyem eşinizin iyi anlarını kollayıp konuşmaya çalışın. Varsa çocuklu arkadaşlarınız görüşün. Şu dönemde riskli biliyorum ama sizin durumunuz da zor. Bir çıkış yolu bulmanız lazım. Belli ki eşiniz daha önce hiç zora gelmemiş. Tabiri caizse yiyip içip gezmiş.

Ama artık hayatına küçük bir birey katıldı bu onun kanı canı. Evet şimdi zor ama ilerde kendisine en iyi arkadaş olacak. Yavaş yavaş işleyin. Allah yardım etsin size ve küçük yavrunuza.

15 bin iyi para aslinda.sehir neresi. Benim bulundugum sehirde fabrikalar inanilmaz cok ve kadinlara cok istihdam saglaniyor. 500 liraya evler var yeni yapi. Dogalgazli asansorlu gayet guzel daireler. 15 bin liraya ciksan o evden ev sahibinle konussan bile depozit falan vermeden girebilirsin eve. Esyalarini alirsin evden en azindan. Cocugunuda alir krese versen fabrikaya girip calissan bence olur zor olur ama olur diye dusunuyorum.yada kizlarin dedigi gibi 1 sene daha zorladan kendini elindeki parayi en aizmdan 30 bin falan yapsan harika olur. Cocukta buyumus olur o sirada sen disardan universite sinavina hazirlqn derdim onumizdeki aylarda sinav var.hersey gonlunce olsun insallah
Istanbuldayım ben burda hayat çok pahalı gercekten. Aslında o para daha çok olurduda salaklığımdan para saklamadım hiç hep verdim biriktirdiğimi kavgalar artinca dedim bebegim var bi anda bisey olsa dımdızlak kalırım oyle gizli biriktirmeye başladım banka hesabıma. Allah büyüktür inşallah çıktığım yolda bebeğimi kimseye muhtaç etmeden büyütebilirim.

Allah yardımcınız olsun çok üzüldüm. Bence siz şuan için boşanmayı düşünmeyin. Elinizden geldiğince muhatap olmamaya çalışın ve bir süre daha birikim yapmaya devam edin. Bu arada iş bakın. Küçük bir çocukla hem çalışıp hem ev grçindirmeye çalışmak kolay gibi görünebilir uzaktan ama zorlanırsınız. Aldığınızı kreşe verirsiniz zaten. İlk iş olarak evden yapabileceğiniz işler var mı onu araştırın. Şu süreçte kimseye tamamen güvenmeyin. Elinizdeki paradan da olmayın. Plânlı hareket edin. Hep bir ikinci planınız olsun.

Ama size tavsiyem eşinizin iyi anlarını kollayıp konuşmaya çalışın. Varsa çocuklu arkadaşlarınız görüşün. Şu dönemde riskli biliyorum ama sizin durumunuz da zor. Bir çıkış yolu bulmanız lazım. Belli ki eşiniz daha önce hiç zora gelmemiş. Tabiri caizse yiyip içip gezmiş.

Ama artık hayatına küçük bir birey katıldı bu onun kanı canı. Evet şimdi zor ama ilerde kendisine en iyi arkadaş olacak. Yavaş yavaş işleyin. Allah yardım etsin size ve küçük yavrunuza.
Aynen öyle sadece yemiş içmiş gezmiş hiç birşey yapmamış başka aşkın gözü kör olsun insanın basireti ne kadar da bağlanıyor ah keşke zaman geriye aksa. Hayatımda ki tek iyikim oğlum

X