Bana mı anormal geliyor ?

İstemediğine göre vardır bi sebebi seni haklı buluyorum 👍🏻

Ben sizin yaşadığınız durumu anlıyorum hak veriyorum diyemeyeceğim ama anlıyorum. Nereden anlıyorum kendimden. Eğer yeni evli zamanima donseydim böyle agrasif ve idare edilebilecek seyleri yokuşa surmezdim çünkü uyumsuz olan garip olan ben oldum şuan doğru da gelmiyor o zmn ki alanimi koruma çabalarım. Şimdi herseyi akılcı şekilde kendi kontrolumde tutabiliyorum mesela ama o günler hiç unutulmuyor. Aslında karşı tarafinda beklentisi ne yaylı yatak ne mükellef sofra iki tatlı yüz yere yorgan serip yatirsaniz bile mutlu olurlar. Hiç gelmeseler evime gelmedi denir. Başka yerde kalmak onlara da rahat değildir ama işte herkes biryerde yapmasi gerekeni yapıyor. Benim tecrübem idare edin
Ben de önceden olsa idare et ne olacak filan derdim ama iç Anadolu ailesine gelin oldum ve iç Anadolu’da Erkek tarafı olmanın bazı insanları ne derece sınır bilmez yaptığını yakinen tecrübe ettim. Başka yöreler de öyle midir bilmem muhtemelen öyledir . Kızları söz konusu olunca yani kız tarafı olunca sınırını bilen tipler erkek tarafı olunca istedikçe istemeye başlıyor. Ben aman neyse dedikçe hep daha fazlası istendi. En son kayınvalidemin eltisine neden az gidip geldiğim filan sorgulanıyordu. Mesleğin kariyerin kim olduğun onların nezdinde hiç önemli değil. Şimdi ilk evlendiğim zamanlara dönsem baştan çok keskin bir sınır çizerdim.

Ben de önceden olsa idare et ne olacak filan derdim ama iç Anadolu ailesine gelin oldum ve iç Anadolu’da Erkek tarafı olmanın bazı insanları ne derece sınır bilmez yaptığını yakinen tecrübe ettim. Başka yöreler de öyle midir bilmem muhtemelen öyledir . Kızları söz konusu olunca yani kız tarafı olunca sınırını bilen tipler erkek tarafı olunca istedikçe istemeye başlıyor. Ben aman neyse dedikçe hep daha fazlası istendi. En son kayınvalidemin eltisine neden az gidip geldiğim filan sorgulanıyordu. Mesleğin kariyerin kim olduğun onların nezdinde hiç önemli değil. Şimdi ilk evlendiğim zamanlara dönsem baştan çok keskin bir sınır çizerdim.
Ama sizin durum daha farklı konu sahibinin ailesi iki senedir zaten gelmemisler. Çok iç içe bir yapılari olsa evlendikten hemen sonra git gel başlardı ona hitaben yazdım sizin durum çok başka

Selam kızlar, çok da dert edilecek bir konu aslında ama sizin de fikirlerinizi merak ettim ben mi abartıyorum diye düşünüyorum çünkü.
2 senelik evliyim eşimin ailesine uzak kendi aileme yakın bir ildeyim eşimin işi dolayısıyla.
Ailesi bu süreçte hiç gelmedi tatilde, izinde vs hep biz gittik 900 km mesafe var bu arada.
Birkaç aydır annesi ve babası geleceğiz diyorlardı e gelin tabii dedim insanların hakkı hiç gelmediler.
Sorunlar çıktı gelemediler ya da ötelediler vs ne olduğunu bilmiyorum.
Şimdi görümcemin bayram izni var gelmek istiyorum dedi ben de sınava hazırlanıyorum bu arada ve bunu biliyorlar. Gelse eşim ilgilenemeyecek zaten mecbur bana kalacak.
Ondan birkaç gün sonra kayınvalidem aradı biz bayramda hep birlikte gelmeyi düşünüyoruz dedi. ( kaynana, kayınpeder artı iki görümce )
Ev iki artı bir ama sadece yatak odası ve salon var diğer boş odayı çalışma odası olarak kullanıyorum.
Yer yok ama diyorum döşek getireceğiz diyor.
Ya oldum olası şöyle kabile gibi yaşamları hiç sevmedim. Üstelik de ders çalışıyorum.
Hiç gelmedikleri için bir şey de diyemedim. Genel anlamda eşim bu tür şeyleri sevmediğimi biliyor zaten istersen söylerim kalabalık gelmeyin diye dedi bir şey demedim.
Abartıyor muyum sizce ? Bazen onların normal gördükleri şeyler bana o kadar anormal geliyor ki ben mi çok uyumsuzum acaba diyorum.
Kaç gün kalacaklar ki?

Ama sizin durum daha farklı konu sahibinin ailesi iki senedir zaten gelmemisler. Çok iç içe bir yapılari olsa evlendikten hemen sonra git gel başlardı ona hitaben yazdım sizin durum çok başka
Benim durum da başta öyleydi. Çok amcalı, halalı bir aile. Sözde “benim gelinim okumuş ondan hizmet gelme gitme beklemeyin” filan derlermiş başta. Ben de bu sözlere istinaden ne zaman “ay olur mu öyle şey ^^” mütevaziliğine girip yüz vermeye başladım günümü gördüm. Baştaki soğuk tavrımı devam ettirmediğime bin pişman oldum. Bu toplumun genlerinde var ataerkillik yüzlerce yıldır bununla yoğrulmuş. Her ne kadar çoğu kişiiye haksızlık gibi geleceğini bilsem de bu söylediğimin erkek ailesiyle ne kadar mesafe o kadar kafa rahatlığı. Benim çok minnoş bir kayınvalide olan annem oğlu evlenince eminim damadına olduğu kadar minnoş olmayacak. O erkek taraflığı dürtecek onu da.

Benim durum da başta öyleydi. Çok amcalı, halalı bir aile. Sözde “benim gelinim okumuş ondan hizmet gelme gitme beklemeyin” filan derlermiş başta. Ben de bu sözlere istinaden ne zaman “ay olur mu öyle şey ^^” mütevaziliğine girip yüz vermeye başladım günümü gördüm. Baştaki soğuk tavrımı devam ettirmediğime bin pişman oldum. Bu toplumun genlerinde var ataerkillik yüzlerce yıldır bununla yoğrulmuş. Her ne kadar çoğu kişiiye haksızlık gibi geleceğini bilsem de bu söylediğimin erkek ailesiyle ne kadar mesafe o kadar kafa rahatlığı. Benim çok minnoş bir kayınvalide olan annem oğlu evlenince eminim damadına olduğu kadar minnoş olmayacak. O erkek taraflığı dürtecek onu da.
Çok sinir bozucu bir durum aslında. İnşallah siz tekrar yaşamazsınız bunu sınırlarını ogrenmislerdir

Siz de öyle oldu diye konu sahibinde de öyle olacak diye bir şey yok. Eşinin ailesi daha bir kere bile gelmemiş. Tabii ki insanları önce evine davet edeceksin, bir şans vereceksin. Acaba öyle mi olur diye insanları evine almamak olacak şey değil.

Biz eşimle hemşeriyiz ve memlekette yaşamıyoruz. Anne babalar orada, kardeşlerimiz başka başka şehirlerde evli. Ben evlenirken evimi, nevresimleri, battaniyeleri ona göre aldım sayıca. Evimde üç aile yatırdığım oldu. Yeğenler kuzenler falan hep geldi. Çünkü evlendik diye Marsta bir hayat kurmuyoruz yani havalara girmeye gerek yok 😂
ya evlenirken alamayabilirsin
düğün, ev kurmak masraflı, bunlar kimsenin bilmediği şeyler de değil. evi ilk etapta 4 4lük kuracaksın diye ayet yok.
yeni evlinin evine de hemen doluşup gelinmiyor zaten (bizde gelinmez ki öyle bir adet varsa da olmasın efendim, illa her şey adete geleneğe göre olmak zorunda değil zaten, mantıklı makul süreçlere göre yaşıyoruz hayatımızı genel olarak) ki burada 2 sene olmuş
zamanla bütçeni de ayırabilirsin, evini de düzenleyebilirsin yani hani sanki balayından dün geldiler de bugün daha ayaklarını uzatamadan k.valide baskına gelmiş gibi konu açıyor...

bu arada ben de memleketten uzaktaym ve ailem de kalabalık
yani buradan kalk taaa git yol 1 gün zaten, öyle 5-10 gün kal, (kalsam her gün birine misafir olurum her sene onlarca da teklif davet gelir) öyle bir vaktim yok + kendi işim olduğu için ben hep bilgisayarla internetle yaşamak zorundayım bu insanların evinde güzel bir durum olmuyor.

benim işime geliyor tee buralara gelirse insanlar buyursunlar gelsinler evim açık, biraz gezeriz, biraz çalışırım, biraz da gelen kendisi takılıyor etrafta gezecek yerlere gidiyor, yol sebebiyle biraz da yatıp dinlenmek istiyor zaten vs. bana uyuyor valla. misafirden bu kadar korkmayı ben KK'de gördüm.

bir de sorum şu: kendisi de gidecekmiş 1 hafta sonra ya.
e kendisi gidince otelde mi kalıyormuş?

size kötü denk gelmiş
yani açıkçası yüzlerce kuzeni olan bir insanım, çoğuyla da görüşürüm, iç anadolu ailesiyiz, hoş bizim ABDli bile damadımız var ailede yok yok ama erkekler genelde memleket çevresinden, genelde görücü tarzı evlidir -kızlarımız fazla cevval erkeklerimiz fazla pısırık aslında.

şimdiye kadar amcamlara neden az gittin diyeni hiç duymadım gelinlere, bizim gelinler k.valideye gelince bile k.valideler hizmet ediyor. hatta kışlığını turşusunu reçelini vs. de koyuyor arabaya o şekilde uğurluyor. k.validesine çay yapan gelin nadirdir yani.

kısmet dedikleri şey bu olsa gerek.

Selam kızlar, çok da dert edilecek bir konu aslında ama sizin de fikirlerinizi merak ettim ben mi abartıyorum diye düşünüyorum çünkü.
2 senelik evliyim eşimin ailesine uzak kendi aileme yakın bir ildeyim eşimin işi dolayısıyla.
Ailesi bu süreçte hiç gelmedi tatilde, izinde vs hep biz gittik 900 km mesafe var bu arada.
Birkaç aydır annesi ve babası geleceğiz diyorlardı e gelin tabii dedim insanların hakkı hiç gelmediler.
Şimdi görümcemin bayram izni var gelmek istiyorum dedi ben de sınava hazırlanıyorum bu arada ve bunu biliyorlar. Gelse eşim ilgilenemeyecek zaten mecbur bana kalacak.
Ondan birkaç gün sonra kayınvalidem aradı biz bayramda hep birlikte gelmeyi düşünüyoruz dedi. ( kaynana, kayınpeder artı iki görümce )
Ev iki artı bir ama sadece yatak odası ve salon var diğer boş odayı çalışma odası olarak kullanıyorum.
Ya oldum olası şöyle kabile gibi yaşamları hiç sevmedim. Üstelik de ders çalışıyorum.
Hiç gelmedikleri için bir şey de diyemedim. Genel anlamda eşim bu tür şeyleri sevmediğimi biliyor zaten istersen söylerim kalabalık gelmeyin diye dedi bir şey demedim.
Abartıyor muyum sizce ? Bazen onların normal gördükleri şeyler bana o kadar anormal geliyor ki ben mi çok uyumsuzum acaba diyorum.
Kalıcı gelmiyorlar, kırk yılda bir geliyorlar. Ne var ki bunda?

size kötü denk gelmiş
yani açıkçası yüzlerce kuzeni olan bir insanım, çoğuyla da görüşürüm, iç anadolu ailesiyiz, hoş bizim ABDli bile damadımız var ailede yok yok ama erkekler genelde memleket çevresinden, genelde görücü tarzı evlidir -kızlarımız fazla cevval erkeklerimiz fazla pısırık aslında.

şimdiye kadar amcamlara neden az gittin diyeni hiç duymadım gelinlere, bizim gelinler k.valideye gelince bile k.valideler hizmet ediyor. hatta kışlığını turşusunu reçelini vs. de koyuyor arabaya o şekilde uğurluyor. k.validesine çay yapan gelin nadirdir yani.

kısmet dedikleri şey bu olsa gerek.
Sivaslıyım ben de. Babamlar 9 kardeş kalabalık bir aileyiz biz de. Siz güzel bir istisnasınız o halde :) Amerikalı damada bile hoşgörüyle bakılmış. Çoğunluk hala “sünnetsiz “ diye kabul etmez

Sivaslıyım ben de. Babamlar 9 kardeş kalabalık bir aileyiz biz de. Siz güzel bir istisnasınız o halde :) Amerikalı damada bile hoşgörüyle bakılmış. Çoğunluk hala “sünnetsiz “ diye kabul etmez
müslüman oldu diye biliyorum
ya ABDde post-doc yaparken tanışan kiminle tanışacak :KK70:

sülaledeki kızlara denk erkek etrafta olmadığı için ses edemiyorlar...yoksa öyle karışacak olurlarsa zaten evlendiremiyorlar kızları.

Abartıyor muyum sizce ? Bazen onların normal gördükleri şeyler bana o kadar anormal geliyor ki ben mi çok uyumsuzum acaba diyorum
Bu zamanın gelinleri anlamış değilim bu zamana kadar hiç gelmemişler dört kişi gelseler çokmudur bşr kaç gün ders calısmasanız da bişey olmaz simdiki gelinler anneleri akrabaları gelsin ama eşin hiç bir ailesi ve akrabası gelmesinler diye ellerinden geleni yapıyorlar

izmirde yaşıyorum şu kısmı aynen benim anneannem yaptı oğlu evlenince
evlenmeden önce tvde kaynanaları izledikçe eleştirirdi kadınları
özellikle böyle çok karışan, geline laf edenleri falan eleştiriyordu
kendisi oğlu evlendiği andan itibaren evlerden uzak bi kayınvalide oldu çıktı
altınların balayına giderken kime emanet edileceğinden tut da dayımın kızın ailesine kahvaltıya gitmesine kadar karıştı ve laf etti
of neler neler

Bu kpss çalışan ev hanımlarının sanki dünyayı kurtaracaklarmış gibi sınav çalışan birinin evine gelinmezz!! tripleri beni benden alıyor gerçekten :d Eşinizin ailesi 2 sene sonra ilk defa karı koca ve iki çocuklarıyla 1 hafta kalmaya gelecek diye cimere şikayet edeceksiniz neredeyse. Alacağınız en fazla boş odaya vasat bir yatak, yapacağınız fazladan bir tencere yemek bir demlik çay biraz da gönül eğlemek yani bunu da yapamıyorsanız eşiniz için vay haline o adamın

X