Banka dökümlerinin gelmesi ve herşeyi ispatlamam

Sen rockavril isimli üye misin. O da üç ay evli kalmıştı sanırım. Para kaçırma olayını öğrenene kadar aranız nasıldı?

Konularinizi hic bilmiyorum. Size de ilk kez denk geldim ama ilk 3 sayfayi okudum.

Ve uzuldum.

2 tane birbirini sevmeyen yetiskin, 2 uyumsuz aileden cikmis yetiskin benim param, senin paran derdine dusmus, birbirinden para kacirmis halen de kacirmaya devam ediyor.

Siz su sevgisizlikten kurtulmak yerine hala paranızın peşindesiniz.

Sorunuza yanit vereyim, yeteri kadar kanit verdiyseniz hakim parayi sizin harcadığınızi, evin para babasinin siz oldugunu anlayacaktir, anlayacaktir da ne fayda?? Adam memursa, malı mulku yoksa icraya da verseniz alacagiz nafaka belli, omru boyunca nafaka ödeme, odeyecegi tutar belli. Her ay o adamdan banka hesabiniza para gelse ne kadar sure mutlu edecek ki sizi? Tazminat desen, ona keza memur adam ne verebilir ki?

Adam memur degilse bu dediklerimin hicbirini elde edemeyebilirsiniz bile, ama gunun birinde birine asik olursaniz kimse "ama kizi cok uzmusler, parasini yemisler, o da intikam almis hakli" demeyecek, bilin istedim. Birgun asik olursaniz yeni esinizin ailesi bu olayi hep kullanacak.

Allah sabir versin, umarim akli basinda bir buyugunuz sizi bu yoldan dondurur de intikam icin degil sadece kendinizi bu acgozlu aileden kurtarmak icin bosanirsiniz.

Ben onunla geçinmek için evlendim , kendisi şerefsiz çıktıysa benim suçum mı , beni buna mecbur bırakıyorsa bedelini ödemek zorunda. Kusura bakmayın boşandıktan sonra kaç gün evli kaldığınızın hiç bir önemi olmuyor mükemmel elit toplumumuzda.

Kesinlikle katılıyorum. Varsa hakkınız sonuna kadar arayın. Birileri insan hayatını mahfetmenin bu kadar kolay kaşığını ve bunun bir bedeli olduğunu öğrenmesi gerekiyor.

Burdaki kadınlar bile anlamıyor o nasıl anlasın 😁😁😁😁😁

Bursa'daki bazı kadınlar gayet iyi anlıyor durumu sadece işine geldiği gibi konuşuyorlar. Ne zaman olay döner bu defa bağırmaya başlarlar. Çok gördüm böyle üsten üsten konuşanları. Boş verin siz neyin doğru olduğunun gayet farkındasınız ve ne gerekiyorsa onu yapın.

Bursa'daki bazı kadınlar gayet iyi anlıyor durumu sadece işine geldiği gibi konuşuyorlar. Ne zaman olay döner bu defa bağırmaya başlarlar. Çok gördüm böyle üsten üsten konuşanları. Boş verin siz neyin doğru olduğunun gayet farkındasınız ve ne gerekiyorsa onu yapın.
Yani böyle tercih ediyorum diyorum , tercihe de saygıları yok , sanki bi onların dediği doğru.

Derdi para değil. 2 yıldır taze kalmış bir hırs ve bir yandan umut var.

Daha önce yazdım buraya da. çok yakınımdan birisi boşandı. 2 aylık bile değildi evlilikleri. Çocuk psikolojik bir rahatsızlığı varmış ve gizlemiş. Aynı evin içine girince anlaşıldı doktora vs gittiler. Yakınımın bütün hayalleri, umutları, maddi pek çok zararı vs oldu.
Ben ona o zaman yüklü miktarda tazminat iste resmen raporlu bir hastalığı söylemediler dedim, o da bana her şey bitmiş gitmiş daha fazla bu soyimini taşımam parasını da istemiyorum yüzünü görmek de diyerek çok kısa süre içinde boşandı. Üstelik altınlarının bile tamamını alamadı.

Bu arkadaşı anlıyorum ama kendinden başka kimseye zarar vermiyor yaptığı. Adam 3 ay için yok mal kaçırdı yok şu yok bu. Bu kadar hırs kin kalbini beynini yiyor. Enerjisini bambaşka güzelliklere açsa... Onun adına üzülüyorum.

Nafaka ve tazminat lafını duyar duymaz forumdakilere birşey oluyor. Kadın mağdur olmuş ve bu yüzden davasını açmış. Hakim haklı görürse hakkını verir. Niye bu kadar üzerine gidilmiş konu sahibinin anlamadım. Evlilik öncesi ve süresince ne yaşandı bilemeyiz. Maddi yatırım yaptıysa bunları istemekte de haklı. Neye saydırıyorsunuz?

Saçmalamayın, haysiyet meselesi de yaptınız 😁 benim derdimin para almak olmadığını 101. Kez söyleyeyim. Bana göre de sana yapılan bir ahlaksızlığa karşı bedel ödetmek asıl haysiyet sahibi insan davranışıdır.

Ben bosanmis bir anneyim. Haklarimin cogundan da feragat ettim kendi rizamla, nafaka haric cunku cocugum var. Tek celsede bitti. Size sadece sunu soyleyebilirim: kendi hayatinizdan caliyorsunuz. O parayi alsaniz da iciniz sogumayacak. Disarida bambaska bir hayat var ve kaciriyorsunuz. Cocugunuz olsa haklarinizi garanti altina almanizi emin olun en iyi ben anlardim ama cocugunuz yok. Yillardir esinizle cekisip duruyorsunuz. Size yazık

Ben bosanmis bir anneyim. Haklarimin cogundan da feragat ettim kendi rizamla, nafaka haric cunku cocugum var. Tek celsede bitti. Size sadece sunu soyleyebilirim: kendi hayatinizdan caliyorsunuz. O parayi alsaniz da iciniz sogumayacak. Disarida bambaska bir hayat var ve kaciriyorsunuz. Cocugunuz olsa haklarinizi garanti altina almanizi emin olun en iyi ben anlardim ama cocugunuz yok. Yillardir esinizle cekisip duruyorsunuz. Size yazık
3 ay evli kalıp 3 yıldır boşanmamak kendine daha büyük bir ceza olamazdı. Sevgilimden ayrilmis gibi hayatını yaşasa şuan ayağını yerden kesecek aşkı bile bulurdu.

Bu dediklerinizi de yapmadılar ki , eşimle ben üstlendik ama dönüp baktığımda ağır yükü hep ben almışım , eşim sadece düğün salonu tuttu. Saç baş foto vs bunları ben ödedim , toplu yemeği ben ödedim vs. O 1 ödediyse ben 5 ödedim sırf yuva kuruyorum diye.
Geçmiş olsun ama sana da" yapmasaydin"derler kimse hele de eski eş ah vah demez ki ? Sen hayatında onlari tutarak enerjini harciyorsun.

Ya ne nafakası ve öğretmenim ben dedim ya. Amacım para değil diyorum anlamamakta ısrar ediyorsunuz
Amacınız para çünkü tek vurabileceğiniz/ canını yakabileceğiniz yer para. O yüzden paradan vuruyorsunuz. Bu intikam bittiğinde umarım içiniz soğur. Uğraştığınıza değer ki bence ona harcadığınız enerjiye yazık. Babam, annem tabiri caiz ise sülalem avukattır hiç sonunda mutlu olan görmedim. Genelde koca bir boşluk oluyor insanlarda.

Burda bir soru sahibi vardı üç aylık evliyim boşanıyorum nafaka alabilirmiyim demişti, onunla görüşün bence benzer kafalar. Birbirinize güzel akıl verirsiniz.

Günaydın kızlar , dün mahkemeden talep ettiğim banka dökümleri geldi, bilmeyenler için kısaca ekonomik şiddet nedeniyle boşanıyorum ben eşim maaş kartımı almak istediği için vermediğim için anne kuzusu olmasının da etkisiyle bu durumdayız. Ben dilekçemde belirtmiştim benden para kaçırdığını yani hesabını boşaltıp evi parasız bıraktığını ve beni harcama yapmaya zorladığını yazmıştım, o da bana eve hiç yardımcı olmak istemedi ortak giderlere katılmadı demişti ama bu dökümlerde benim ona attığım paralar var açıklamada hep market alışverişi , doğalgaz , faturalara vs diye yazmıştım. Dün dökümleri inceledim her aynı 15inde maaş alıyoruz ve ayın 16 sında maaşını başka hesabına aktarmış açıklamaya da diğer hesabıma aktardım yazmış. Örneğin 10bin tl maaş almış 2 sene önce 8 ini o hesaba aktarmış , ben de onun diğer hesabının celbini de istedim. Hesabında para bırakmamış yani. Ben bunu markette yetersiz bakiye diye duyunca anladım. Evli kaldığımız bütün aylarda böyle yapmış. Hakim bunu anlar değil mi. Saçma bir hareket yani. Şunu da diyebilir ikimiz için birikim yapıyordum diyebilir ama benim haberim yoktu. Sürekli bana parasızlık yaşattı. Ben de uyandıktan sonra kendi paramla eve yiyecek harici bişey almadım. İnşallah hakim bana hak verir. Siz ne tahmin edersiniz ? Böyle bir durum yeterince açık mı sizce ,??

Ortada yalan, ekonomik şiddet var, nafaka bağlanmaz ama tazminat çıkabilir. Tam olarak kanıtlanması gerekir durumun. Adamın davranışları evlilik birliğine aykırı.

3 ay evlilik için cidden 2 sene uğraştınız mı altınların bir kısmını geri getirdiği halde, düzenli işiniz de var.

Siz bu adamın öyle ya da böyle iş bitip hayatınızdan tamamen çıkmasını istemiyor olabilir misiniz?
Kurtulmak isteyen bu kadar uğraşmaz çünkü.

Bir yuvayı 2 kişi kurmuyor mu ? Karşı tarafın bu ilişki ve yuvaya dair hiçbir hayali olmuyor mu ?
ve aynı şekilde erkeğin de adı boşanmış oluyor eğer sorun adının “ boşanmış” olması ise.Hemcinsleri kendine körü körüne destek olmayınca da “ koca savunucusu” olmakla yaftalıyor burada yazanları.Asıl böyle kadınlar yüzünden kadınlar boşanırken menfaat elde etmeye çalışıyor diye ön yargı var bu toplumda

X