Bu hallerine dayanamıyorum

Ben çalısmıyorum ama bi kere eşim böyle bi muamele yapmadi cunkü yapamaz para konulari benim için cok hassas seyler :KK66: şimdi borşa su bu derken biraz biraz para kazanmaya başladım kimse kimsenin parasinda hak sahibi drğil bizim paramız ben birseyleri öduyorum o birseyi öduyor ne kadar paran var ne oldu nereye verdin muhabbeti kadar çirkin birsey yok
Aynen size katılıyorum,yanı taraflardan biri aşırı savurgan değilse bu para muhabbeti çok çirkin,ben de çalışmıyorum ama eşimden aldig8m paranın ya da kartımdan yaptığım harcamayı bu şekilde asla soramaz,hele de ailenize saygısızlığı da cabasi(sadece bu bile çok ciddi bir sorun demektir).kOnu sahibi üstelik çalışıyor,eminim ev işleri yüzde doksan ondadır,ben çalışmıyorum(çalışanlara da saygım sonsuz takdir ediyrum) ama eşimin bana bakmasi benim hakkımdır sonuçta bir temizlikci ascı vs tutsun bakalım ne kadar ücret ödüyor üstelik bunu severek güleryüzle yapiyorm ,tabiki parasal konuların lafı olmayacak,bu şekilde hesap sormak da bilmiyorum çok acayip.Hep alttan alıp aman ağzımızın tadı bozulmasin yüzünden böyle tiplerde kendilerini bir halt saniyorlar

Maasini adama vermesi bastan doru degil zaten de. Hata da hata ile duzeltilmez. Isten ayrilip temelli adamin eline bakmasi, adama muhtac konuma dusmesi de daha buyuk hata olur. Bu sefer omur boyu bu adami cekmek katlanmak kole olmak durumunda kalir. Yeri geldiginde gule gule diyemez adama. Oysa simdi cocuklarini da alip defol git ben sensiz de yasarim diyebilir. Cocuklarina tek basina da bakabilir.
Evet burada hepimiz kadinlarimiza evlendi diye adamlarin karsilarinda kisiliksizlesmelerine, kole olmalarina, maas kartlarina kadar adamlara vermelerine kiziyoruz. Yapmayin diyoruz. Adamlara bu kadar kole olmayin diyoruz. Bunu yaptiniz diye sizi daha cok sevmeyecekler diyoruz. Aksine sayginliginiz azalacak diyoruz. Diyoruz da diyoruz ama bu demek degil ki maasini kocasina kaptiran kadin isten ayrilsin. Bunu demek de dogru degil. Neden isten ayrilsin? Adamdan ayrilsin deseniz anlarim da, koca zor mu bulunan birsey? İs bulmak koca bulmaktan daha zor oysaki. Isten niye ayriliyor, kocadan ayrilsin. Yuklerinden kurtulur, huzur bulur, oh be der, ozgurlugunu yasar.
İşten ayrılmasını savunduğumdan değil ama bu tarz adamların zaten %99 da boşanırken bile kadının maaşını en az 10yıl kullanamayacağı şekilde borca sokarak boşanıyor en iyisi maaş kartı istendiği an ya kart bende kalır evde şunu şunu öderim deyip paylaşım yapmak yada boşanırım deyip rest çekmek yemin ederim çok üzülüyorum böyle kadınlara bu adamlar birde kartı alıp ayrıca bir işin ucundan tutmayıp tüm evin işinide kadına kitliyor Bu modern kölelik değilde ne acaba boşanma ihtimali sıfır olup maaşını olduğu gibi kocasına teslim eden kadınlar çalışmasın abi yemin ederim çalışmasın hiç değil çocuklarıyla bolca vakit geçirir maaşıyla 50 liralık açık parfüm için surat asılan kadın gördüm ben

İşten ayrılmasını savunduğumdan değil ama bu tarz adamların zaten %99 da boşanırken bile kadının maaşını en az 10yıl kullanamayacağı şekilde borca sokarak boşanıyor en iyisi maaş kartı istendiği an ya kart bende kalır evde şunu şunu öderim deyip paylaşım yapmak yada boşanırım deyip rest çekmek yemin ederim çok üzülüyorum böyle kadınlara bu adamlar birde kartı alıp ayrıca bir işin ucundan tutmayıp tüm evin işinide kadına kitliyor Bu modern kölelik değilde ne acaba boşanma ihtimali sıfır olup maaşını olduğu gibi kocasına teslim eden kadınlar çalışmasın abi yemin ederim çalışmasın hiç değil çocuklarıyla bolca vakit geçirir maaşıyla 50 liralık açık parfüm için surat asılan kadın gördüm ben
Evet cok haklisiniz dediginiz gibi kazanci oldugu gibi kocaya verip adamin eline bakar hale gelmek modern kolelikten baska birsey degil.

Resmen karin tokluğuna çalışıyorsun o zaman
Adamın işi ne güzel ya, hem her gün hazır sofraya oturuyor, hem çocuklarına bedava bakıcı bulmuş, hem evi tertemiz hizmetçisi var. Hem de hizmetçiye para ödemek yerine hizmetçisinden aylık 2500 lira para alıyor. Ac karnini doyursun diye de kredi kartini ona veriyor- onun da gereksiz harcamalarina karışıyor.
Yol yemek de adamdan değil, yemeği de kadın yapıyor.
Yani konu sahibi sen söyle, hayat mı bu??
Konuşulacak adam değil diyorsun, en ufak durumda surat asiyor diyorsun.
Eee, peki artısı ne bu adamın? Neden bu hayatı kendine layık görüyorsun?

Demek istediğim yanlış anlaşıldı. Ailem burda aileden bir kapımız var. 9 senedir ailelerden uzaktayız. Eşimin aileside uzakta. Huzurlu olabiliriz. Sağlığımız yerinde. Maddi durumumuz iyi. Yani olay çıkarmaya gerek yok. O sebeple yaZdım o cümleyi

Kardeş burdaki bazılarına laf anlatmaya çalışma . Ben orda ne demek istediğini anladım. Bazıları direkt erkek beyni taşıyor.
Konun için de ailene saygısız adam sana da saygısız davranmıyor mu?

Üniversite okumak için kendi memleketimden 5 saatlik uzaklıkta başka bir şehre geldim 2007 de. Son yılımda biriyle tanıştım ve evlenip burda kaldım. 9 senelik evliyim. Aileme özellikle anneme ciddi düşkünüm anne kızdan çok arkadaş gibiyiz. Kısaca annemi tanıtayım. Şuan 52 yaşında ileri görüşlü modern kendi işini kendi halleden asla ne benden ne kardeşimden beklentisi olmayan erkek gibi güçlü ve hırslı bir kadın. Babam da kimseye karışmayan kendi halinde agresif olmayan şeker gibi bir adamdır. Aile bağlarımız çok kuvvetli. Eşimin ailesi tam tersi. Sevgiyle büyütülmemiş ve narsistin tamamen kelime karşılığı diyebilirim. 9 senedir hayalim annem emekli olunca benim yanıma taşınsınlar birlikte aynı şehirde yaşayalım. Allah nasip etti ve 20 gün önce yaşadığım şehre tamamen göç ettiler. Ev almaktı niyetleri anabilim turizm bölgesinde yaşıyorum pandemide herkes buraya akın edince haliyle ev fiyatlarını uçurdular. Babam da elimizdeki parayı bankaya faize atıp kiralık bir ev tuttu. En azında bi süre kirada oturup parayı biraz daha yükseltince kafalarına göre ev almaya karar verdiler. İlk tuttuğumuz eve eşyaları indirdik ve daha yerleşemeden ev sahibi şizofren bir alkolik çıktı hemen başka bir ev bulup apar topar evi tekrar taşıdık. Tabi bu durum hesabımızda olmayan birşeydi haliyle 2. Masraf çıktı. Tam o sırada da ben maaşımı aldım. Anneme 450 TL para verdim al kullan diye. Kabul etmek istemedi ısrarla verdim. Neyse şimdi asıl konuma geliyorum. Ertesi günü eşim maaşımı istedi. Bu arada kendisinin işi var kendi işimiz ve gelir durumu yüksek fakat gözü doymuyor. Benim aldığımda 3 bin TL maaş. Ben çıkardım 2250 para verdim diğeri nerde dedi. O an kavga etmemek için zor tuttum kendimi. Dedim annemlerin ihtiyacı oldu onlara verdim geriside bende. O an yüzü değişti bişey demeden işine gitti. Şimdi soranlar olur senin paranı neden alıyor diye. Bana kart bırakıyor ihtiyacını karttan al diye bendeki tüm nakiti alıyor. Nefret ediyorum bu durumdan ama önüne geçemedim. Neyse akşam işten geldi bana davranışları tuhaf. Sesimi çıkarmadım. Ertesi sabahı uyandık konu açıldı bi şekilde o paraya geldi mevzu. Yani annemlere o parayı vermem adamı delirtmiş. Ki annemler benim için İzmir’den düzenlerini bozup geldiler başlarına öyle talihsiz bir olay geldi. Ekstra harcama çıktı. Elimde varken hangi vicdanla yardım etmezdim ben. Tabi evde kavga çıktı ve konuşmuyoruz 3 gündür. Ailemden nedensiz nefret ediyor. Aşırı derecede saygısız babama falan. Konuşma tarzı sokakta bi adamla konuşur gibi. Her fırsatta bozmaya çalışıyor. Huzurum kaçmasın diye yakınıma taşınmalarına rağmen gelmiyorlar evime. Okadar kalbim acıyor ki inanın tarif et demem. Bugün annem yemeğe davet etti. Eminin orda onlarla konuşmucak yemeğini yiyip küçük oğlumla ilgilencek ve o gerginliğini ailem anlıcak. Ailem okadar iyi niyetliyken eş kişisinin bu terbiyesizliği bu evliliği çıkmaza sokacak çok belli. Gemileri yakmaktan korkmuyorum. Boşanmak sorun değil. Ama ortada elle tutulur sebep yokken neden o duruma geleyim. Gayet mutlu olabiliriz. Ama sabrımı o kadar zorluyorki. Ailem hak etmiyor yemin ederim. En zor anlarında hepsi destek oldu ona. Amazon’un daha 20 günde yaptığını hazmedemiyorum. Bana bi yol gösterin lütfen. 9 senelik hayalim gerçek oldu ama sevinemiyorum bile

Eşinin neden ailenden rahatsız olduğunu sana söyleyebilirim. O yapayalnız bir adam. Ailesinden sevgi ve destek görmemiş. O yüzden senin de yalnız olmanı ve ona muhtaç olmanı istiyor. O parayı neden sorun yaptığı da çok açık. Senin üzerindeki kontrolünü kaydettiğini düşünüyor. Zamanla bu suratlar çekilmez hale gelecek. Seni ailenden koparmak için elinden geleni yapacak. Ve çok üzgünüm senin maaşını tamamrn isteme sebebi de seni kontrol edebilmek. Artik baskisi daha cok artacak. Ailen seni sevdikce onun öfkesi katmerlenecek.

Nerden mi biliyorum ? Ben boşandım böyle bir pislikten.

Üniversite okumak için kendi memleketimden 5 saatlik uzaklıkta başka bir şehre geldim 2007 de. Son yılımda biriyle tanıştım ve evlenip burda kaldım. 9 senelik evliyim. Aileme özellikle anneme ciddi düşkünüm anne kızdan çok arkadaş gibiyiz. Kısaca annemi tanıtayım. Şuan 52 yaşında ileri görüşlü modern kendi işini kendi halleden asla ne benden ne kardeşimden beklentisi olmayan erkek gibi güçlü ve hırslı bir kadın. Babam da kimseye karışmayan kendi halinde agresif olmayan şeker gibi bir adamdır. Aile bağlarımız çok kuvvetli. Eşimin ailesi tam tersi. Sevgiyle büyütülmemiş ve narsistin tamamen kelime karşılığı diyebilirim. 9 senedir hayalim annem emekli olunca benim yanıma taşınsınlar birlikte aynı şehirde yaşayalım. Allah nasip etti ve 20 gün önce yaşadığım şehre tamamen göç ettiler. Ev almaktı niyetleri anabilim turizm bölgesinde yaşıyorum pandemide herkes buraya akın edince haliyle ev fiyatlarını uçurdular. Babam da elimizdeki parayı bankaya faize atıp kiralık bir ev tuttu. En azında bi süre kirada oturup parayı biraz daha yükseltince kafalarına göre ev almaya karar verdiler. İlk tuttuğumuz eve eşyaları indirdik ve daha yerleşemeden ev sahibi şizofren bir alkolik çıktı hemen başka bir ev bulup apar topar evi tekrar taşıdık. Tabi bu durum hesabımızda olmayan birşeydi haliyle 2. Masraf çıktı. Tam o sırada da ben maaşımı aldım. Anneme 450 TL para verdim al kullan diye. Kabul etmek istemedi ısrarla verdim. Neyse şimdi asıl konuma geliyorum. Ertesi günü eşim maaşımı istedi. Bu arada kendisinin işi var kendi işimiz ve gelir durumu yüksek fakat gözü doymuyor. Benim aldığımda 3 bin TL maaş. Ben çıkardım 2250 para verdim diğeri nerde dedi. O an kavga etmemek için zor tuttum kendimi. Dedim annemlerin ihtiyacı oldu onlara verdim geriside bende. O an yüzü değişti bişey demeden işine gitti. Şimdi soranlar olur senin paranı neden alıyor diye. Bana kart bırakıyor ihtiyacını karttan al diye bendeki tüm nakiti alıyor. Nefret ediyorum bu durumdan ama önüne geçemedim. Neyse akşam işten geldi bana davranışları tuhaf. Sesimi çıkarmadım. Ertesi sabahı uyandık konu açıldı bi şekilde o paraya geldi mevzu. Yani annemlere o parayı vermem adamı delirtmiş. Ki annemler benim için İzmir’den düzenlerini bozup geldiler başlarına öyle talihsiz bir olay geldi. Ekstra harcama çıktı. Elimde varken hangi vicdanla yardım etmezdim ben. Tabi evde kavga çıktı ve konuşmuyoruz 3 gündür. Ailemden nedensiz nefret ediyor. Aşırı derecede saygısız babama falan. Konuşma tarzı sokakta bi adamla konuşur gibi. Her fırsatta bozmaya çalışıyor. Huzurum kaçmasın diye yakınıma taşınmalarına rağmen gelmiyorlar evime. Okadar kalbim acıyor ki inanın tarif et demem. Bugün annem yemeğe davet etti. Eminin orda onlarla konuşmucak yemeğini yiyip küçük oğlumla ilgilencek ve o gerginliğini ailem anlıcak. Ailem okadar iyi niyetliyken eş kişisinin bu terbiyesizliği bu evliliği çıkmaza sokacak çok belli. Gemileri yakmaktan korkmuyorum. Boşanmak sorun değil. Ama ortada elle tutulur sebep yokken neden o duruma geleyim. Gayet mutlu olabiliriz. Ama sabrımı o kadar zorluyorki. Ailem hak etmiyor yemin ederim. En zor anlarında hepsi destek oldu ona. Amazon’un daha 20 günde yaptığını hazmedemiyorum. Bana bi yol gösterin lütfen. 9 senelik hayalim gerçek oldu ama sevinemiyorum bile
Bu kız ailesi kıymeti bilmeyen adamlarla işimiz var. Aynı derdin benzeri bende var. Dişe diş olmak kaldı bana da. Sözle ricayla olmadı..

Evet her aldığımda parayı ona veriyorum ve hesabını veriyorum. Vermeyince yüzünün aldığı o şekil anlatılmaz. Sanki biriyle yakaladı beni. Asla cebimde nakit olsun istemiyor. Ben kavga edincede neyini eksik ettim diyor
Siz çalışıyorsanız paranızı beden ona veriyorsunuz neden ondan harçlık alıyorsunuz,çalışacak kadar akli melekeleriniz varda aldığınız parayı neye harcayacağınızı akıl edecek kadar yok mu..çalışan bi insan tek motive aracı olan maaşını göremiyorsa nasıl işe devam edebilir..kiraysa kira faturaysa fatura alın ödeyin tamam destek olmayın demiyorum asla ama kendi maaşınızla kendiniz hapın payınıza düşeni

Aynı benim kocam yemin ediyorum okurken sinirden dişimi sıktım
Ben boşanacam dedim mesin defol git dedim çok kararlı nir şekilde , sonra süt dökmüş kedi gibi alttan almıştı ,safın önde gideni ! Keşke boşansaydım ama çekmeseydim. Sen çekme ondan ne köy olur ne kasaba , ne koca olur ne baba...

pek yorum yapmam ama sirf size yazmak icin girdim. ayni durumlari ben de yasadim inanin ailem icin esimi o kadar cok karsima aldim ki. ailemi evden kovdu yemin ederim o kadar uzuldum ne kavgalar ettim. sadece bu sebep degil baska nedenler de vardi ailem de arkamda durdu sonuc olarak bosandim. ve maalesef gel gor ki bosaninca isin rengi de sekli de degisti o benim arkandayiz diyen beni tutan ailem ugruna ne kavgalar ettigim ailem bosaninca yapmadiklarini birakmadi. benim ailem oyle degil dediginizi duyar gibiyim ben de oyle dusunurdum. cevremden bosaninca eskisi gibi olmuyor diyenler olurdu benim ailem benim arkamda yanimda benim ailem farkli derdim. ah kafam. simdi inanin duymadigim hakaret soz laf kalmadi. eski konuma da bakabilirsiniz bildiginiz asagilandim o arkandayiz diyen magduru oynayan ailem tarafindan. yazarken bile aglayacak gibi oluyorum. keske esimle ailem icin hic huzurumu bozmasaydim herkes hayatini bir sekilde kuruyor kurtariyor siz cocugunuzla hayat mucadelesine giristiginizle kaliyorsunuz. demem o ki dengeyi saglayin esinize karsi cok yukselmeyin idareci olun. inanin yasadiklarinizi yasadim ve benim ugruna yuvami yikmayi goze aldigim ailem bu muymus dedim dedim agladim.
Ayyy çokkk üzüldüm sana ben yaa :KK43: Şimdi nasılsın napıyorsun? :KK43:

Bazı insanlar kendi büyüdükleri evde görmedikleri mutluliğu, bağlılıği evlendikleri insanların ailelerinde görünce kıskanıyorlar. Ailenin değerini bilmeyen saygıyı da gösteremiyor... ailenize önem vermeniz cok guzel, sizin yanıniza gelmişler ve yardım etmeniz çok onemli. Ben tüm maaşımı da verebilirdim ( borc harc zorluk yoksa) eş kişisinin bozulması, bu konu üzerinden hesap sorması (merak edip sorabilir ama nedenini sorgulamak nedir? ) Anne babaya saygısızlığı kabul edemiyorum, bizi büyütüp bu zamana getiren insanlar, belki tüm hayatlarından fedalarlık yapmış kişilere bir güleryüz, hürmette mi çok? Eşinize karşı net bir tavır ile hareket etmeniz gerekiyor diye düşünüyorum. Ben anlamasını sağlayamaya çalışırdım, anlamamakta ısrar ederse de dış kalının mandalı gibi kalır öylece. Annem babam bir tane, eş dediginde hayat arkadaşlığına yakışır hareket etmeyi bilmeli.

X