Bartholin kisti

Galiba enfeksiyonla birlikte gelişmeden vakalarda var.benim 3 defa olmuştu.biri enjekte hâlde.tam anlattığın gibi.diğerleri enfeksiyonsuz.onlari enfektörle boşalttılar.

valla iyi ki kurtulmusuz geri gelmesin ameliyatınız cok kısa sürmüs gümüs nitrat mı taktırdınız? Benimki sürekli tekrarlayan durumdu sırıngayla cekip bazen 6 -7 gün sonra gene tekrarlıyordu sosyal hayatımı etkiliyordu. 4cü seferde olması lazım tam bilmiyorum bir ölüyü diritmenin mantıgı olmadıgını kabullenmistim

Galiba enfeksiyonla birlikte gelişmeden vakalarda var.benim 3 defa olmuştu.biri enjekte hâlde.tam anlattığın gibi.diğerleri enfeksiyonsuz.onlari enfektörle boşalttılar.
Evet evett ne illet günlerdi ya, Siz de kurtulmuşsunuz sanırım, Nasıl tedavi oldunuz? Ameliyatla mı baska yöntemler mi?

Bende de 1 kez oldu marsupializasyon yapıldı ama ben o acikliktan rahatsızım zamanla kapanıyor mu o açıklık 9 ay oldu ama hala ilk gün gibi acikligi

Bende de 1 kez oldu marsupializasyon yapıldı ama ben o acikliktan rahatsızım zamanla kapanıyor mu o açıklık 9 ay oldu ama hala ilk gün gibi acikligi
Sana öyle geliyor olmasın.benim de içine bez koymuşlardı.açiklık geçti sonra.ben de görüyordum ilk zamanlar.şimdi yok.

Tam ne demek bilmiyorum ama içine nitrojen bez koymuşlardı onu mu diyorsun.
Marsupializasyon da apseyi boşaltıp dikiyorlar kist ağzını ama bu kadar açıklık kalacağını ben bilmiyordum yani bir dikiş işlemi oluyor sizde cinsel istekte azalma oldu mu peki apse sonrasi

Nurtopu gibi bı derdiniz oldu.ben tam 2 yıl bununla mücadele ettim,Allah düşmanına vermesin.benim aniden şişti ama ağrı yoktu,doktora gittim iğneyle boşalttı.ameliyat olman gerekir dedi ama tekrarlama olasılığı var dedi.bende olmadım sonra tekrar şişti ve aşırı dayanılmaz ağrı veriyordu.her sistiginde gidip bosalttiriyodum daha çok sisiyordu.en son bı merhem aldım eczaneden onu sürünce kendiliğinden patladı bı daha da agrimadi çok şükür.eger ameliyat olmayacaksınız boşuna içini bosaltmayin.bosaltinca tekrarliyo ve bu sefer ağrılı oluyor.

Evet benimde öyleydi sizinki gibi

Marsupializasyon yaptirmis miydiniz

Yani ben daha önce bu bilgilere ulaşamadım o yüzden de risklerinin söylemek isterim bartholin apsem vardi kistim hiç olmadı ilk seferde marsupializasyon yaptirdim bu ameliyat kuruluk sorununa yol açmıyor ben çok korkmuştum yeterli bilgi bulamamistim ama şöyle orda bir açıklık oluyor benimki biraz büyük bu beni rahatsız ediyor arada da agrim oluyor bezin olduğu yerde değil ama dıs dudakların olduğu yerde ama sanki islaklik arttı ameliyat öncesine göre marsupializasyon sonrasi bu da zevki azaltıyor gibi

kullandığınız merhem neydi ?

Bende de var, bekaretimi kaybeder kaybetmez çıktı, onunla mı bir ilgisi var acaba diye düşünürüm hep, sizde de böyle mi oldu?
Bende ilk olarak o kist için kadın doğuma gitmiştim, doktor alttan da muayene etmişti vajinal ultrason ile, o sebeple annenizden gizli gidin arkadaşımla buluşmaya gidiyorum diyin, ben öyle yapmıştım.

Onunla alakası yok sizinki doğuştan kanalınız dardir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…