Başarısız tüp bebek deneyimim

sonradoldurucam

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2023
106
48
30
Merhaba arkadaşlar. Sürecimi anlatmak istedim. Pozitif şeyler söylemek isterdim ama öyle olmadı. Bende amh düşük 0.6, ve 3 cm bir çikolata kistim var. İlk kez tüp bebek denedik

Ocak 4 de adet oldum 6 ocakta da iğnelere başladım.

Kullandığım ilaçlar, pergoveris, gonal f (225ile başlayıp 300 de kullandım birkaç gün) ve femara buna rağmen büyüyen yumurta sayım 3 oldu. Ve çok uzun sürdü büyümeleri.

18 ocakta opu oldum. Üç yumurtadan ikisi yaşadı. 4.gün yani 22 ocakta taze transfer çift embriyoyla oldum

Transferden sonra estrofem progestan fitil ve progestan iğne kullandım. Tabi kan sulandırıcı aspirin ve oksapar da birgün vur bir vurma dedi.

Transferden sonra üç gün arayla bir tane ovitrelle oldum bu tutunmaya yardımcı oluyormuş. Şubatın 1 inde test günümdü değerim 51 çıktı. Havalara uçtum ama ovitrellenin etkisi olduğunu biliyordum da bu kadar da etkilemez herhalde dedim sonuçta 50 ye kadar da etkilemiyordur.

Şubat 3. Benim 50 olan değer 25 e düştü. İlaçları bırakmamı söylediler bıraktım. Ağla ağla içim çıktı. Geride yumurtam da yok her şey sil baştan...

Beni neler bekliyor artık bilmiyorum. Bu süreçte doğru düzgün yatmadım dikkat ettim uzanmadım zıplamadım ağır kaldırmadım. Ama yatamadım da dolandım. Hatta sınavlarım vardı gittim girdim. Sonuçta oturduğum yerden...

Neyseee nasip kısmet hayırlısı... Rabbim tüp bebek sürecinde olan ben dahil herkese her bakımdan sağlıklı, her bakımdan hayırlı, her bakımdan güzel evlatlar nasip etsin. Bu sürece hiç giremeyen gücü yetmeyenlere de nasip etsin. Duam hepimize. Bir sonraki paylaşımı pozitif yapmak dileğiyle 🦋🌼

Merhaba çok geçmiş olsun ❤️‍🩹 İlk denemede olumsuz sonuçlar çok oluyor maalesef
Yeni deneme yapmadan önce en az 3 ay vücudu hazırla,gerekirse diyetisyen desteği al ve tüm değerlerine baktır eksik vitaminleri kullan
Benim geçen sene genetikten sağlıklı embriyom gelmedi önce Allahın yardımı sonra destlerler sayesinde şimdi 2 tane geldi çok şükür 🙏
İnstagtamda Çider diye bi dernek var takibe al canlı yayınlar ve diyetisyen tavsiyeleri paylaşıyorlar çok faydalı bilgiler veriyor
Bol şans diliyorum

Merhaba çok geçmiş olsun ❤️‍🩹 İlk denemede olumsuz sonuçlar çok oluyor maalesef
Yeni deneme yapmadan önce en az 3 ay vücudu hazırla,gerekirse diyetisyen desteği al ve tüm değerlerine baktır eksik vitaminleri kullan
Benim geçen sene genetikten sağlıklı embriyom gelmedi önce Allahın yardımı sonra destlerler sayesinde şimdi 2 tane geldi çok şükür 🙏
İnstagtamda Çider diye bi dernek var takibe al canlı yayınlar ve diyetisyen tavsiyeleri paylaşıyorlar çok faydalı bilgiler veriyor
Bol şans

nerde tedavi oldunuz

Merhaba arkadaşlar. Sürecimi anlatmak istedim. Pozitif şeyler söylemek isterdim ama öyle olmadı. Bende amh düşük 0.6, ve 3 cm bir çikolata kistim var. İlk kez tüp bebek denedik

Kullandığım ilaçlar, pergoveris, gonal f (225ile başlayıp 300 de kullandım birkaç gün) ve femara buna rağmen büyüyen yumurta sayım 3 oldu. Ve çok uzun sürdü büyümeleri.

18 ocakta opu oldum. Üç yumurtadan ikisi yaşadı. 4.gün yani 22 ocakta taze transfer çift embriyoyla oldum

Transferden sonra estrofem progestan fitil ve progestan iğne kullandım. Tabi kan sulandırıcı aspirin ve oksapar da birgün vur bir vurma dedi.

Transferden sonra üç gün arayla bir tane ovitrelle oldum bu tutunmaya yardımcı oluyormuş. Şubatın 1 inde test günümdü değerim 51 çıktı. Havalara uçtum ama ovitrellenin etkisi olduğunu biliyordum da bu kadar da etkilemez herhalde dedim sonuçta 50 ye kadar da etkilemiyordur.

Şubat 3. Benim 50 olan değer 25 e düştü. İlaçları bırakmamı söylediler bıraktım. Ağla ağla içim çıktı. Geride yumurtam da yok her şey sil baştan...

Beni neler bekliyor artık bilmiyorum. Bu süreçte doğru düzgün yatmadım dikkat ettim uzanmadım zıplamadım ağır kaldırmadım. Ama yatamadım da dolandım. Hatta sınavlarım vardı gittim girdim. Sonuçta oturduğum yerden...

Neyseee nasip kısmet hayırlısı... Rabbim tüp bebek sürecinde olan ben dahil herkese her bakımdan sağlıklı, her bakımdan hayırlı, her bakımdan güzel evlatlar nasip etsin. Bu sürece hiç giremeyen gücü yetmeyenlere de nasip etsin. Duam hepimize. Bir sonraki paylaşımı pozitif yapmak dileğiyle 🦋🌼
Çok geçmiş olsun hakkınızda hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

Canım geçniş olsun benim amh 0.97 di 1 yıl önce benim 1 yumurtam çıktı düşün oda laboratuvarda ilerlemedi tedavi iptal ama bn doktorun acemice tedabi yaptığını düşünüyorum bir yumurtamda çatladı opu günü bu kadar az yumurtam çıkması bence doz ayarlanamamasına bağlıyorum

Canım geçniş olsun benim amh 0.97 di 1 yıl önce benim 1 yumurtam çıktı düşün oda laboratuvarda ilerlemedi tedavi iptal ama bn doktorun acemice tedabi yaptığını düşünüyorum bir yumurtamda çatladı opu günü bu kadar az yumurtam çıkması bence doz ayarlanamamasına bağlıyorum
Size de geçmiş olsun :KK43: sizin daha yüksek amh ama daha az çıkmış bence de doz ayarlamasından olabilir. Benim üç tane birden yumurta büyütme ilacına rağmen 3 yumurta çıktı ikisi döllenebildi

Bence 3 aylık beslenmenize dikkat edin eşli olarak ,aynısı benim de başıma gelmişti 5. Güne ulaşamadı transfer iptal olmuştu,sonra 2 ay beslenmeye dikkat ettik bu sefer 2 tane 5. Gün embriyosu elde ettik ama kalitesi ortaydı 3ba, 2ba ,, 3ba tutmadı, 2ba duruyor, yani biraz daha beslenmeye dikkat etseydik uzatsaydık daha farklı olacaktı bizim için , size önerim beslenme,yürüyüş ,su içmek , takviyelern pek faydası yok gibi ama onun için de şunu önerirm ,kadın için maxijuno ,erkek için maxigo ,piyasa içerikler hep aynı aşağı yukarı,bu takviye diğerlerine göre daha uygun olanı. Bide d vitamini eklersiniz .
Beslenme olarakta ;

Sabah:
Kırmızı pancar-elma-havuç suyu 1 bardak
Yarım avakado
2 ceviz
2 haşlanmış yumurta
3-4 zeytin
1 tane incir
Dereotu/roka/maydonoz/nane nasl isterseniz

Ara öğün ;
1 bardak Yoğurt ya da kefirin içine zencefil ,zerdeçal,karabiber,sumak,çörek otu,üzüm çekirdeği tozu

Akşam ;
Haftada bir balık
Haftada 2 mercimek/nohut
Diğer günlerde sebzeli etli yemekler olabilir
Yemeklerin yanında salata+mor soğan

Çay Faslında; bir kupa karanfilli yeşil çay ,bir avuç çiğ kabak çekirdeği,7-8 çiğ badem ,1 hurma ya da 1 avuç içi siyah çekirdekli kuru üzüm ya da 1 kuru kayısı

Tavuk hormonlu olduğu için yasak
Kızartma tüketilmemeli
Şekerli şeyler
Abur cubur
Asitli içecekler
Sigara alkol
Çok karb içeren besinler ekmek pilav makarna vb

Teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız🌿 inşallah sizin de kalan yumurtanız güzelce tutunur. Evet aslında üç ay ara verdik. Ve ben aylardır asitli paketli şeyler tüketmiyorum makarna pilav sevmem zaten. Tek sıkıntı hayatımdan çikolatayı çıkartamıyorum. Tavuk nadiren ama avokado hiç yemedim. Onu da deniycem çiğ şeyler aldım kaju kabak çekirdeği aldım arada atıyorum ağzııma birkaç tane. Bu süreçte vitaminlerim o kadr takviye kullanmama rağmen yerin dibinde resmen. D vit b12 magnezyum ayrı ayrı içiyorum. Bir arada olan şeyler işe yaramadı galiba.
Bakalım bizi neler bekliyor. Tekrardan sağolun🌼🙏

Teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız🌿 inşallah sizin de kalan yumurtanız güzelce tutunur. Evet aslında üç ay ara verdik. Ve ben aylardır asitli paketli şeyler tüketmiyorum makarna pilav sevmem zaten. Tek sıkıntı hayatımdan çikolatayı çıkartamıyorum. Tavuk nadiren ama avokado hiç yemedim. Onu da deniycem çiğ şeyler aldım kaju kabak çekirdeği aldım arada atıyorum ağzııma birkaç tane. Bu süreçte vitaminlerim o kadr takviye kullanmama rağmen yerin dibinde resmen. D vit b12 magnezyum ayrı ayrı içiyorum. Bir arada olan şeyler işe yaramadı galiba.
Bakalım bizi neler bekliyor. Tekrardan sağolun🌼🙏
aslında düşünmüyorum transferi ,negatif olabilir diye, o süreçten sonra saldım kendimi..ama bende her gün dediğiniz gibi mutlaka bi tatlı aşeriyorum kahve ile birlikte her gün ya bi çikolata, ya bi tatlı ya da incir hurma .. ramazandan sonra dikkat ederim inşallah🤲🏻 avakado olgun olduğunda çok güzel oluyor,içine limon ,az zeytinyağı,karabiber tuz ezip yiyebilirsiniz çok güzel oluyor. Takviyelerin bana da bi faydası yoktu doktorum demişti de fayda etmez diye inanmamştım,herşey beslenmede bitiyor ,d vitamini kullanmıştım düzenli bi ayda 3 rakam yükseltmişti sadece ,,insan yine de kullanıyor içinin rahat etmesi için ,ben yine kullanabilirim ,bi tane daha takviye var infertilite için,megafert adında, antioksidan açısından yoğun ,buna da bi bakın. Kahve yasak deniyor ama yine de içiyorum malesef 🥲millet neler yiyo içiyor da oluyor o kadar da sıkmak istemiyorum.

X