Başıma gelmeyen kalmadı tükendim

öncelikle başınız sağolsun babanızın mekanı cennet olsun.

Sıkıntılar ust uste gelmiş. Şu mubarek günlerde Rabbim gönlünüze ferahlık versin.

Eşinizin şoförlügu varsa taksicilik yapabilir veya youtube da videoları var onları izleyerek evlere boyacıliga gidebilir.

3+1 bir evi 1000 tl den asağı boyamıyor boyacılar. o da malzeme hariç. videolarda her sey anlatılıyir hangi boyaya ne kadar su veya tiner katılacak felan.

Facebookta usta grupları var orada da bilgi paylasımı oluyor evini boyatacaklar usta soruyor uygun fiyat veren isi kapıyor.

Bir yol bulunur bir kapı acilır inşallah. Şimdi acılar taze diye içiniz cok acıyor ama bu da geçer inşallah.
Şöforlüğü var taksiciler ne kazanıyo acaba? Ev boyama işi evet iyi paraymıs gercekten buda bir fikir oldu bize cok Tsk ederm ne iş yapar diye arastrma içindeyiz çünkü şu Ramazan'da Allah yardım eder inşallah cok zorr sıkıntılı bir süreç, yasıyorum

Birbirinize kenetlenip mücadele edeceksiniz arkadaşım. Umarım eşiniz görevine iade edilir en kısa sürede. Ama siz bir an önce durumu kabullenip B planını devreye sokmalısınız. Çocuk olmasa tamam oturup ağlaşın karı koca, ne bulsanız onu yiyin.. Ama evde çocuklar var, günlük haftalık aylık.. ne olursa iş bakın. Benim ihraç olan bir arkadaşım evde takı yapıp satarak geçimini sağlıyor.
Evet zaten arayısa basladık ama pandemi mahvediyo iş arıyoruz inşallah buluruz RABBM yardmcmz olsun şu devirde işsizlik had safha nereden baslasak bilemiyorum

Başınız sağ olsun. Allah yardımcınız olsun. Şu dönemde en yoğun çalışılan sektörlerden biri kargo. Dağıtım elemanı olarak başvurabilir belki. 🤷🏻‍♀️ Süper marketlerin de eve servis hizmetleri var, onlar da araçla getiriyorlar oraları da deneyebilir. İşi rast gelsin inşallah.

Şöforlüğü var taksiciler ne kazanıyo acaba? Ev boyama işi evet iyi paraymıs gercekten buda bir fikir oldu bize cok Tsk ederm ne iş yapar diye arastrma içindeyiz çünkü şu Ramazan'da Allah yardım eder inşallah cok zorr sıkıntılı bir süreç, yasıyorum

tanidıgim bir boyacı boyacılığı ek is olarak yapıyor iyi paralar kazanıyor. dikkatli doke saça yapmıyor o yuzden ozellikle esyalı evlerin boyanmasinda herkes tavsiye ediyor. bir piyasaya girse akmasa da damlar.

Taksiciler ne kadar kazanıyor bilmiyorum ama baska bir tanıdıgım ihraç olduktan sonra birikmisiyle taksi plakası aldı (kucuk bir sehirde aldı plakayı buyuksehirlerde pahalıdır) evini geçindiriyor kac yıldır.

Allah yardımcınız olsun.

Babanıza Allah rahmet eylesin. İş bulunur, ha memur gibi rahat olmasa da bir şekilde geçinilir Allah büyüktür. Hiç değilse aileniz eşiniz çocuklarınız yanınızda. El birliğiyle bu durumdan çıkarsınız. Allah sağlık versin gerisi boş Faso fiso.

babanız için çok üzüldüm. başınız sağolsun.

sanıyorum eşiniz polistir
son 6 ayda 5-6 bin tane polis ihraç oldu..dahası bi 5-6 bin tane daha bekleniyor. (temmuza kadar)

öncelikle yaranıza merhem değil biliyorum ama....benim tanıdığım çoğu polisin eşi ev hanımı. ihraç olanlar bu şekilde çok mağdur oldu. zira hep "zaten çocuklar var zaten ha bire tayin olcaz nasıl çalışalım" kafaları vardı. umuyorum ki ülkenin geçirdiği bu inanılmaz korkunç dönem yeni nesle de örnek olur da ev hanımı olmakla, devlet memuru eş bulmakla "hayatını kurtarmış" olmadığını anlarlar.

Şimdi gelelim rakamlara
polis memuru olması tahminim doğru idiyse, 7 bin liralarda bir maaşı vardı eşinizin.

Öncelikle %99 bu maaşı alacağı bir iş bulunmaz. bunu baştan kabul edeceksiniz. birikim yok ve ev kredisi var diyorsunuz. Yani baştan bir strateji geliştirmeniz en doğrusu. İmkan varsa evi satıp memlekete gitmek olabilir. Araba varsa onu satmak olabilir. Gibi.

En sık yapılan işlere bakalım:
taksicilik
burada genelde şöyle anlaşılıyor taksi sahibine 150-200 TL gibi sabit para veriyor şöför, kalanı kendine kalıyor. (şehirden şehire anlaşmalar değişebilir genelde 1 takside 2-3 şöför çalışıyor) ne kadar kazanacağınız iş yapabilmenize bağlı kısacası.

servis şöförlüğü; öğrenci servisleri bitti gibi malum, o yüzden şu anda sadece işçi servisi atanlar var genelde sabah 5-6 gibi başlayıp 3-4 sefer atar işçi servisçileri. Ama okul olayı bittiği için burada piyasa düştü 2.5 lira zor veriyorlar.

Ama şöförlüğü varsa bu işlerde talep hep var. hizmet sektörü en çok iş bulacağı iştir.

2-3 seneyi göze almak zorundasınız...yerekl mahkeme, bölge idare mahkemesi, danıştay derken iade olsanız (2-3 yıl) kurum iade olanların işe başlatmasını yapmıyor. O yüzden bahsettiğim gibi, stratejiniz 3 sene, o 3 sene de iş bulsa bile 3 bin lira maş gibi olsun. Eğer memlekette bi köy eviniz falan varsa gidin derim. Gideni de çok biliyorum. Mesela bu şekilde gidip tavukçuluk yumurtacılık yapan filan var...

Yok gidemez durumdaysanız, siz iş bakmayı düşünmez misiniz?

Çünkü biliyor musunuz, eşiniz SGK'lı iş bulsa iade olsa SGK kendisinden tazminat isteyecek...Oysa siz sigortlalı çalışsanız hem eşiniz sizden SGK yapar hem tazminat olayınız olmaz.

Böyle meseleler var. Sakince düşünün bunları.

Avukatlara da fazla para kaptırmayın. En mükemmel avukatı da tutsanız süreç yavaş.

Tsk ederm zaten babamı unutmamısken üst üste agır oldu bana..eve girmiştik ama henüz yarısını ödedik baskada birikimimiz yok çünkü tek maastık cocuklar var diye calısmadım hiç evet ne yapıcam ne edicem nasıl yasarız cocuklar ne olcak hayatımız bitti modundaym cok zorrrr😭
Yani zor bişey ama bence borç batağına girmeden evi satın. Kalan borcu kapatın. Kiraya çıkın. İssizlik maaşı alırsınız. Onla geçim sağlayın. Evden kalan parayida bankada altın hesabı gibi bı yere yatirin. Hem belki kar edersiniz. Kira paranizi bı sure bu oaradan cekip odersiniz. Sizin calismaniz mümkün değil mi. Çocuklara bakicak yakininiz var mı. Su mübarek günlerde rabbbim hayilri kapılar açsın size

son 6 ayda 5-6 bin tane polis ihraç oldu..dahası bi 5-6 bin tane daha bekleniyor. (temmuza kadar)

öncelikle yaranıza merhem değil biliyorum ama....benim tanıdığım çoğu polisin eşi ev hanımı. ihraç olanlar bu şekilde çok mağdur oldu. zira hep "zaten çocuklar var zaten ha bire tayin olcaz nasıl çalışalım" kafaları vardı. umuyorum ki ülkenin geçirdiği bu inanılmaz korkunç dönem yeni nesle de örnek olur da ev hanımı olmakla, devlet memuru eş bulmakla "hayatını kurtarmış" olmadığını anlarlar.

Şimdi gelelim rakamlara
polis memuru olması tahminim doğru idiyse, 7 bin liralarda bir maaşı vardı eşinizin.

Öncelikle %99 bu maaşı alacağı bir iş bulunmaz. bunu baştan kabul edeceksiniz. birikim yok ve ev kredisi var diyorsunuz. Yani baştan bir strateji geliştirmeniz en doğrusu. İmkan varsa evi satıp memlekete gitmek olabilir. Araba varsa onu satmak olabilir. Gibi.

taksicilik
burada genelde şöyle anlaşılıyor taksi sahibine 150-200 TL gibi sabit para veriyor şöför, kalanı kendine kalıyor. (şehirden şehire anlaşmalar değişebilir genelde 1 takside 2-3 şöför çalışıyor) ne kadar kazanacağınız iş yapabilmenize bağlı kısacası.

servis şöförlüğü; öğrenci servisleri bitti gibi malum, o yüzden şu anda sadece işçi servisi atanlar var genelde sabah 5-6 gibi başlayıp 3-4 sefer atar işçi servisçileri. Ama okul olayı bittiği için burada piyasa düştü 2.5 lira zor veriyorlar.

Ama şöförlüğü varsa bu işlerde talep hep var. hizmet sektörü en çok iş bulacağı iştir.

2-3 seneyi göze almak zorundasınız...yerekl mahkeme, bölge idare mahkemesi, danıştay derken iade olsanız (2-3 yıl) kurum iade olanların işe başlatmasını yapmıyor. O yüzden bahsettiğim gibi, stratejiniz 3 sene, o 3 sene de iş bulsa bile 3 bin lira maş gibi olsun. Eğer memlekette bi köy eviniz falan varsa gidin derim. Gideni de çok biliyorum. Mesela bu şekilde gidip tavukçuluk yumurtacılık yapan filan var...

Çünkü biliyor musunuz, eşiniz SGK'lı iş bulsa iade olsa SGK kendisinden tazminat isteyecek...Oysa siz sigortlalı çalışsanız hem eşiniz sizden SGK yapar hem tazminat olayınız olmaz.

Avukatlara da fazla para kaptırmayın. En mükemmel avukatı da tutsanız süreç yavaş.
Ne kadar açıklayıcı anlatmışsınız , tebrik ediyorum. Tane tane :KK19:

Yani zor bişey ama bence borç batağına girmeden evi satın. Kalan borcu kapatın. Kiraya çıkın. İssizlik maaşı alırsınız. Onla geçim sağlayın. Evden kalan parayida bankada altın hesabı gibi bı yere yatirin. Hem belki kar edersiniz. Kira paranizi bı sure bu oaradan cekip odersiniz. Sizin calismaniz mümkün değil mi. Çocuklara bakicak yakininiz var mı. Su mübarek günlerde rabbbim hayilri kapılar açsın size
İşsizlik maaşı derken ihraç edilene öyle bi maaş yok ki

Konu sahibi başınız sağolsun. Aramaktan yılmayın eşiniz ayrı siz ayrı iş arayın yiyecek ekmeğiniz vardır illaki bir yerlerde her şer gibi görünen işte bir hayr vardır allah sizin de sizin durumunuzda olan herkesin de yardımcısı olsun

Başınız sağolsun öncelikle.. Bence evinizi satın borcu kapatın kalan miktarı bankaya yatırın çünkü bu şekilde daha fazla borçlanırsınız gerekirse bir süre çocuklara eşiniz baksın siz işe girin zaten evde gözün arkada kalmaz bir süre çalışın dava falan bitene kadar bence bu şekilde mantıklı geldi bana.. Güzel bi iş bulursunuz nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama sanayi bölgelerine yakınsanız hemen bulursunuz Rabbim büyük umudunuzu kaybetmeyin her şey olacağına varır sağlığınız var çok şükür siz çalışın bırakmayın kendinizi..

Allah yardımcınız olsun. Bence Evinizi satmayın. Borçlara aileler yardım etmez mi. Çünkü ikinizde çalışmadığı için kiralık ev bulmanız zor olur. Tanıdığınız esnaf varsa eşiniz yanında çalışabilir mi sorun bence. Pastane olabilir, soğuk hava depoları olabilir.

Kuryelik dağıtım elemanligi vb işlere bakabilirsiniz. Aslında iş çok da tek kişinin çalışmasıyla ev gecindiremiycek kadar çok düşük maaşlar. Bu yuzden ikiniz de çalışın derim.

Konu sahibi siz çalışmayı deneseniz? Eşiniz iş bulana kadar siz biseyler yapın. Yerinizde olsam o evi satardım çok zorlanirsiniz çünkü. Tez çıkar yol bulursun insallah

Arkadaşıma bir hanımefendi geliyor temizliğe. Haciz gelmiş ev araba eşyalar gitmiş. Kocası da kalp krizi geçirmiş vefat etmis. Haftada 2 kez yardımcı alıyordum diyen kadın şimdi temizliklere gidiyor. Başımıza herşey gelebilir önemli olan bir şekilde hayata tutunmak. Çok stres yapmasın eşiniz de.

Şimdi gelelim rakamlara

taksicilik

Cok tesekkur ederm ayrıntılı yazdıgınız için..İnanın ben hap polis yada askerle asla evlenmem diyen bir tiptim ama aşk işte sevgi yüzünden evlendim hayatım kurtulsun kafasında olmadım zaten bende üniversitesi mezunuyum ...Taksicilik benm aklıma geldi ama günlük ne kazanıyorlar biraz meçhul karışık yani..Ne getireceği belli degil malesef.Kendimde çalısırım iş basvuraları yaptım henüz dönüş yok pandemi zaten belimizi büküyo millet işçi cıkarıyo sürekli...depo sorumlusu işi aklıma geldi eşim için olursa tabi işe alınırsa..Zor zaman zor süreç gercekten iş imkanı kısıtlı her yere haber saldık dönüş yok henüz bekliyoruz ..Servisçilik pandemi olmasa cok iyi işti evin kredisini ödemeyecegmz için satıp servis aracı alırdık ama sürekli okul kapanıp duruyo .. Gerçekten şaşırdık ne yapacağımızı agla agla gözümde yas kalmadı tükendim öyle tükendim ki vücudum agrıyo yerimden kalkamıyorum ne olucaz diye düsünmekten

X