Başıma gelmeyen kalmadı tükendim

Konu sahibi siz çalışmayı deneseniz? Eşiniz iş bulana kadar siz biseyler yapın. Yerinizde olsam o evi satardım çok zorlanirsiniz çünkü. Tez çıkar yol bulursun insallah
İş basvuruları yaptım birkaç yere henüz dönüş yok😔

Cok tesekkur ederm ayrıntılı yazdıgınız için..İnanın ben hap polis yada askerle asla evlenmem diyen bir tiptim ama aşk işte sevgi yüzünden evlendim hayatım kurtulsun kafasında olmadım zaten bende üniversitesi mezunuyum ...Taksicilik benm aklıma geldi ama günlük ne kazanıyorlar biraz meçhul karışık yani..Ne getireceği belli degil malesef.Kendimde çalısırım iş basvuraları yaptım henüz dönüş yok pandemi zaten belimizi büküyo millet işçi cıkarıyo sürekli...depo sorumlusu işi aklıma geldi eşim için olursa tabi işe alınırsa..Zor zaman zor süreç gercekten iş imkanı kısıtlı her yere haber saldık dönüş yok henüz bekliyoruz ..Servisçilik pandemi olmasa cok iyi işti evin kredisini ödemeyecegmz için satıp servis aracı alırdık ama sürekli okul kapanıp duruyo .. Gerçekten şaşırdık ne yapacağımızı agla agla gözümde yas kalmadı tükendim öyle tükendim ki vücudum agrıyo yerimden kalkamıyorum ne olucaz diye düsünmekten

Universite mezunu olmaniz bir avantaj. vasıfsız eleman olmaktan daha iyidir. bir yerden baslayacaksınız kari koca birbirinize destek olarak tekrar ayağa kalkacaksınız cocuklarınız icin. yapacak bir sey yok. her sey insanlar icin hic birimizin garantisi yok.

İş basvuruları yaptım birkaç yere henüz dönüş yok😔
Hepimiz çok zor şeyler yaşıyoruz bazı zamanlar. Ben 16 yaşında tüm ailemi depremde kaybettim o günler hastanede tedavi görürken tek düşüncem olmekti. Benimkisi tamamen travma ve çaresizlikti. Şükür esin çocukların var. Bir yerden bir kapı açılır. Size tüm kalbimle acil bir çözüm diliyorum.

İhraç oldu dedin. Valiliklerde komisyon var. Oraya yapın öncelikle itirazınızi. Aklanan bir çok kişi tanıyorum. Gerci hakkındaki suçlama ve delilleri bilmiyorum. Şayet ihraç olduysa siz çalışacaksınız. İhraç olani kimse ozellikle sigortalı çalıştırmak istemez. Allah büyük....suçsuz ise geri dönecektir.

İhraç oldu dedin. Valiliklerde komisyon var. Oraya yapın öncelikle itirazınızi. Aklanan bir çok kişi tanıyorum. Gerci hakkındaki suçlama ve delilleri bilmiyorum. Şayet ihraç olduysa siz çalışacaksınız. İhraç olani kimse ozellikle sigortalı çalıştırmak istemez. Allah büyük....suçsuz ise geri dönecektir.
Hepimiz çok zor şeyler yaşıyoruz bazı zamanlar. Ben 16 yaşında tüm ailemi depremde kaybettim o günler hastanede tedavi görürken tek düşüncem olmekti. Benimkisi tamamen travma ve çaresizlikti. Şükür esin çocukların var. Bir yerden bir kapı açılır. Size tüm kalbimle acil bir çözüm diliyorum.
Burda güzel dileklerde bulunup bana moral veren herkese cok tsekkr ediyorum gercekten Allah razı olsun kadın dayanışması iyi ki var 💞💞💞

Daha evvel aynı konudan beraat ve takipsizlik aldı göreve döndü ..Çok şükür asılsız cıktı ...Bu sefer mahkemesiz oldu ama biz mahkeme acıcaz yine bişey cıkmıcak eminim ama en az 3 yıl sürermiş 3,4 yıl boyunca bişeyler yapmak lazım düzenimiz hayatımız alt üst oldu parasız hiç bişey olmuyo pandemide iş bulunmuyo

Merhaba arkadaşlar 5 ay önce aniden babamı kaybettim..Hala onun etkisi ve yoklugu ile çabalerken bi kaç gün önce eşim ihraç oldu görevden ne iş yapar ne yapabiliriz nasıl geleceğimizi kazanırız cocuklar var pandemi dönemi iş bulmak cok zorr.Artı ne yiyebiliyorm ne uyuyabiliyorm sürekli nefes darlığı iç sıkıntısı gelecek kaygısı ne ararsanız var o kadar kötüyüm ki belki biri bi akıl fikir verir diye yazdım cok çaresizim,😭😭😭
Hayat dediğin hep güzel anlardan oluşmuyor maalesef. Başınız sağ olsun, babanıza rahmetler diliyorum. İnanın benzer durumlar yaşayan çok kişi var ülkede. Sizin evin kadını /annesi olarak bir an önce toparlanmanız lazım. Eşiniz hemen iş aramaya başlayıp bunun geçici bir dönem olduğunun bilincinde olarak ücret ve iş hakkında fazlaca da seçici olmamalı. Sonuçta mevcut dönemde bile bir sürü iş ilanı var. Basit ve az ücretli de olsa kendisine yakıştırmamazlık etmeyecek ve hemen çalışmaya başlayıp daha iyisini buldukça da değiştirecek. Size gelince memleketinden getirip evden satacağınız gıda ürünleri, evde yapıp satacağınız sarma, börek vs, örgü bebek vs gibi üretip elden veya İnternet üzerinden satış yapabileceğiniz konuları araştırın hemen. İş ilanlarına siz de bakın bu arada. 5_6 kişilik büroya yemek yapacak bayan aranıyor türünde ilanlar oluyor mesela. Çocuk bakımı, yaşlı yardımcısı aranıyor ilanlarını da takip edin. Çevrenizde bu konuda size yardımcı olabilecek herkesle iletişim kurun. Ama öyle oturayım ağlamaktan kendime gelemeyeyim derseniz asıl o zaman yıkım oluyor. Biriken borçlar faturalarla başa çıkılamıyor. O nedenle hemen üçe beşe bakmadan kazanmaya başlayın. Zaten inşAllah eşiniz iki yıl sonra işine dönerse iki yıllık bir çaba olacak tüm bunlar. Eşinizin yıkılmasına çocukların mağdur olmasına izin vermeyin hemen başlayın yapılabilecek her şeyi yapmaya. Çok geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun

Daha evvel aynı konudan beraat ve takipsizlik aldı göreve döndü ..Çok şükür asılsız cıktı ...Bu sefer mahkemesiz oldu ama biz mahkeme acıcaz yine bişey cıkmıcak eminim ama en az 3 yıl sürermiş 3,4 yıl boyunca bişeyler yapmak lazım düzenimiz hayatımız alt üst oldu parasız hiç bişey olmuyo pandemide iş bulunmuyo
Hakkında extra delil bulundu mu? Çünkü adalet nezdinde aklanmış zaten

Bizim eve yakin bi opet acildi, dun benzin almaya girdim ilk defa, pompacisi, temizlikcisi, kasiyeri, 6 7 tane hanim calisiyolardi, bi opete basvursaniz, cok hosuma gitti benim, asgari ucret ya da biraz ustudur maaslari ama kurumsal sirket sonucta, koc grubu

Bizim eve yakin bi opet acildi, dun benzin almaya girdim ilk defa, pompacisi, temizlikcisi, kasiyeri, 6 7 tane hanim calisiyolardi, bi opete basvursaniz, cok hosuma gitti benim, asgari ucret ya da biraz ustudur maaslari ama kurumsal sirket sonucta, koc grubu
Bi de üniversite mezunusunuz sanirim belki ilerleyen zamanda mudur vs olursunuz

Bizim mahalleye de yeni shell açıldı aynı dediğiniz gibi hepsi bayan calisan. artık bayanlarin iş sahası genişliyor.

İnanın bazen böyle şeyler daha hayırlı kapılar açabiliyor .Rabbim yardımcınız olsun .

Benim eşimde polisti ihraç oldu. Bende çok ağladım çok üzüldüm ama soğukkanlı oldum eşime destek oldum Rabbim mutlaka kapı açıyor inanin önce haftalık 200 TL'ye çalıştı sonra Vestel yetkili servisine girdi şimdi de özelde muhasebeci oldu askeri ücret alıyor.. üzülmeyin herşey üzüntüden meydana geliyor dua edin. Sizde iş bakın mutlaka bı kapı açılır. Rabbim yardımcınız olsun

Merhaba arkadaşlar 5 ay önce aniden babamı kaybettim..Hala onun etkisi ve yoklugu ile çabalerken bi kaç gün önce eşim ihraç oldu görevden ne iş yapar ne yapabiliriz nasıl geleceğimizi kazanırız cocuklar var pandemi dönemi iş bulmak cok zorr.Artı ne yiyebiliyorm ne uyuyabiliyorm sürekli nefes darlığı iç sıkıntısı gelecek kaygısı ne ararsanız var o kadar kötüyüm ki belki biri bi akıl fikir verir diye yazdım cok çaresizim,😭😭😭
başın sağolsun :KK43:

Tsk ederm zaten babamı unutmamısken üst üste agır oldu bana..eve girmiştik ama henüz yarısını ödedik baskada birikimimiz yok çünkü tek maastık cocuklar var diye calısmadım hiç evet ne yapıcam ne edicem nasıl yasarız cocuklar ne olcak hayatımız bitti modundaym cok zorrrr😭
Canınız sağolsun..çok şükür sağlığınız yerinde lütfen ayakta durmaya çalışın.birakmayin kendinizi.

Başınız sağolsun Rabbim babanızın mekanını cennet eylesin..

Aracınız varsa kargo işini düşünebilirsiniz.. Bu trendyol, hepsiburada gibi sitelerin kargoluğunu yapabiliyorsunuz.. Eğer yapabilirseniz de gerçekten iyi paralar kazanılıyor.. Kargo başı sanırım 3 lira dağıtım ücreti alınıyordu.. Trendyol için konuşuyorum bunu.. Tabi şöyle hesap edersek günde ortalama 300 kargo dağıtsanız 300 lira eder.. Hele ki kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız bir siteye giriyorsunuz 40 50 paket kargo dağıtıp çıkıyorsunuz..Eşimde çalışacak birini bulup kendi aracımızla belki bu işi ek olarak yapacak, düşünüyoruz şuan ama sanırım kendi yapması daha karlı ve mantıklı olur bilmiyorum ama işini bırakmayacağı için kendi yapmaz.. siz düşünebilirsiniz çok mantıklı ve karlı bir iş..

O da olmasa mesela kargo şirketleri ile görüşüp aylık belli bir ücrete dışardan çalışarak para kazabilir.. Ama sanırım 3000 gibi bir ücret veriliyor..

İhraç edilip göreve dönüş yapan arkadaşlarımız çok oldu acil bir avukata danışın derim.çalışamadığı paralarını bile aldılar

X