Başıma gelmeyen kalmadı tükendim

Başınız sağolsun Rabbim babanızın mekanını cennet eylesin..

Aracınız varsa kargo işini düşünebilirsiniz.. Bu trendyol, hepsiburada gibi sitelerin kargoluğunu yapabiliyorsunuz.. Eğer yapabilirseniz de gerçekten iyi paralar kazanılıyor.. Kargo başı sanırım 3 lira dağıtım ücreti alınıyordu.. Trendyol için konuşuyorum bunu.. Tabi şöyle hesap edersek günde ortalama 300 kargo dağıtsanız 300 lira eder.. Hele ki kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız bir siteye giriyorsunuz 40 50 paket kargo dağıtıp çıkıyorsunuz..Eşimde çalışacak birini bulup kendi aracımızla belki bu işi ek olarak yapacak, düşünüyoruz şuan ama sanırım kendi yapması daha karlı ve mantıklı olur bilmiyorum ama işini bırakmayacağı için kendi yapmaz.. siz düşünebilirsiniz çok mantıklı ve karlı bir iş..

O da olmasa mesela kargo şirketleri ile görüşüp aylık belli bir ücrete dışardan çalışarak para kazabilir.. Ama sanırım 3000 gibi bir ücret veriliyor..
Araba kendinden olursa mı 3000 ücret yoksa normal olarak net ücret 3000 mi

Öncelikle geçmiş olsun.Zor bir durum ama evde kasvet havası yaratmayın.Esinizin morale ihtiyacı var.On binlerce insan geçti bu süreçlerden.İcerde olmadığı için şanslı sayılırsınız.Evi kiraya verip eşinizin ailesinin yanına geçici bir süreliğine gidebilirsiniz.Kredinin en azından bir kısmını karşılar.Can havliyle insan sağlıklı düşünemez.Evi satıp bir işe sermaye yapmayın.Bu dönemde çok riskli.Gsm firmaları ya da online alışveriş siteleri kurye çok alıyor bu ara.Ufak biseylerle başlayın.Pandemi bitip kafanızı toparlayinca başka ne gibi adımlar atabilirsiniz o zaman düşünürsünüz.Allah yardım etsin.

Araba kendinden olursa mı 3000 ücret yoksa normal olarak net ücret 3000 mi
Normal olarak arabasız..kargo firmasına çalışıyorsunuz ama onu kargo firması veriyor size ücreti..diğer bahsettiğim trendyol da siz kendi işinizin patronu oluyorsunuz.. İstediğiniz gün istediğiniz kadar kargo taşıyorsunuz.. Dağıttığınız kadar kargo ücreti alıyorsunuz ama diğerinde kargo firmasına bağlı oluyorsunuz..

babanız için çok üzüldüm. başınız sağolsun.

sanıyorum eşiniz polistir
son 6 ayda 5-6 bin tane polis ihraç oldu..dahası bi 5-6 bin tane daha bekleniyor. (temmuza kadar)

öncelikle yaranıza merhem değil biliyorum ama....benim tanıdığım çoğu polisin eşi ev hanımı. ihraç olanlar bu şekilde çok mağdur oldu. zira hep "zaten çocuklar var zaten ha bire tayin olcaz nasıl çalışalım" kafaları vardı. umuyorum ki ülkenin geçirdiği bu inanılmaz korkunç dönem yeni nesle de örnek olur da ev hanımı olmakla, devlet memuru eş bulmakla "hayatını kurtarmış" olmadığını anlarlar.

Şimdi gelelim rakamlara
polis memuru olması tahminim doğru idiyse, 7 bin liralarda bir maaşı vardı eşinizin.

Öncelikle %99 bu maaşı alacağı bir iş bulunmaz. bunu baştan kabul edeceksiniz. birikim yok ve ev kredisi var diyorsunuz. Yani baştan bir strateji geliştirmeniz en doğrusu. İmkan varsa evi satıp memlekete gitmek olabilir. Araba varsa onu satmak olabilir. Gibi.

En sık yapılan işlere bakalım:
taksicilik
burada genelde şöyle anlaşılıyor taksi sahibine 150-200 TL gibi sabit para veriyor şöför, kalanı kendine kalıyor. (şehirden şehire anlaşmalar değişebilir genelde 1 takside 2-3 şöför çalışıyor) ne kadar kazanacağınız iş yapabilmenize bağlı kısacası.

servis şöförlüğü; öğrenci servisleri bitti gibi malum, o yüzden şu anda sadece işçi servisi atanlar var genelde sabah 5-6 gibi başlayıp 3-4 sefer atar işçi servisçileri. Ama okul olayı bittiği için burada piyasa düştü 2.5 lira zor veriyorlar.

Ama şöförlüğü varsa bu işlerde talep hep var. hizmet sektörü en çok iş bulacağı iştir.

2-3 seneyi göze almak zorundasınız...yerekl mahkeme, bölge idare mahkemesi, danıştay derken iade olsanız (2-3 yıl) kurum iade olanların işe başlatmasını yapmıyor. O yüzden bahsettiğim gibi, stratejiniz 3 sene, o 3 sene de iş bulsa bile 3 bin lira maş gibi olsun. Eğer memlekette bi köy eviniz falan varsa gidin derim. Gideni de çok biliyorum. Mesela bu şekilde gidip tavukçuluk yumurtacılık yapan filan var...

Yok gidemez durumdaysanız, siz iş bakmayı düşünmez misiniz?

Çünkü biliyor musunuz, eşiniz SGK'lı iş bulsa iade olsa SGK kendisinden tazminat isteyecek...Oysa siz sigortlalı çalışsanız hem eşiniz sizden SGK yapar hem tazminat olayınız olmaz.

Böyle meseleler var. Sakince düşünün bunları.

Avukatlara da fazla para kaptırmayın. En mükemmel avukatı da tutsanız süreç yavaş.
sgk neden tazminat istiyo anlamadım

Benim eşimde polisti ihraç oldu. Bende çok ağladım çok üzüldüm ama soğukkanlı oldum eşime destek oldum Rabbim mutlaka kapı açıyor inanin önce haftalık 200 TL'ye çalıştı sonra Vestel yetkili servisine girdi şimdi de özelde muhasebeci oldu askeri ücret alıyor.. üzülmeyin herşey üzüntüden meydana geliyor dua edin. Sizde iş bakın mutlaka bı kapı açılır. Rabbim yardımcınız olsun
Ne yaptınız memlekete mi döndünüz nasıl geçti ilk günler..Ben ev hanımı olmasaydım belki kolay olurdu işler

Birbirinize kenetlenip mücadele edeceksiniz arkadaşım. Umarım eşiniz görevine iade edilir en kısa sürede. Ama siz bir an önce durumu kabullenip B planını devreye sokmalısınız. Çocuk olmasa tamam oturup ağlaşın karı koca, ne bulsanız onu yiyin.. Ama evde çocuklar var, günlük haftalık aylık.. ne olursa iş bakın. Benim ihraç olan bir arkadaşım evde takı yapıp satarak geçimini sağlıyor.
merhaba takı yapıp satmayı ben de çok istiyorum da nasıl yapıyor arkadaşınız bu işi? bir firmaya bağlı mı yoksa kendi bünyesinde mi? bir de nerede satıyor ikinci el uygulamalarında mı

Ne yaptınız memlekete mi döndünüz nasıl geçti ilk günler..Ben ev hanımı olmasaydım belki kolay olurdu işler

Bende üni. Mezunuyum ama çalışmıyordum çocuğumuz 10 aylıktı biraz birikimimiz vardi annemler de yardım ettiler memlekete dönüp ev aldık ben küçük bı giyim mağazasına girdim aylık 900 TL alıyordum daha sonra özel koleje başvurmustum oradan çağırdılar şuan hala kolejde çalışıyorum dediğim gibi her tarafa başvurun bazı şeyler için zaman gerekiyor eşim askere gitti ardına mahkememiz oldu ilk mahkemede beraat ettik cok şükür.. bunların hepsine imtihan gözüyle baktık hala da sıkıntılarımız var ben sabırsız bir insanım dayanamam katlanamam derdim ama öyle bir dayaniryorsun ki kendin bile sasiriyorsun hiç üzülme vicdanın rahatsa diğer şeylere kulağını Tika insanların seni anlamalarını bekleme her tarafa başvur parasına bakma daha sonra diğer başvurduğun yerlerden dönüş olur inşallah aklına takılan birşey olursa her zaman yazabilirsin

Bende üni. Mezunuyum ama çalışmıyordum çocuğumuz 10 aylıktı biraz birikimimiz vardi annemler de yardım ettiler memlekete dönüp ev aldık ben küçük bı giyim mağazasına girdim aylık 900 TL alıyordum daha sonra özel koleje başvurmustum oradan çağırdılar şuan hala kolejde çalışıyorum dediğim gibi her tarafa başvurun bazı şeyler için zaman gerekiyor eşim askere gitti ardına mahkememiz oldu ilk mahkemede beraat ettik cok şükür.. bunların hepsine imtihan gözüyle baktık hala da sıkıntılarımız var ben sabırsız bir insanım dayanamam katlanamam derdim ama öyle bir dayaniryorsun ki kendin bile sasiriyorsun hiç üzülme vicdanın rahatsa diğer şeylere kulağını Tika insanların seni anlamalarını bekleme her tarafa başvur parasına bakma daha sonra diğer başvurduğun yerlerden dönüş olur inşallah aklına takılan birşey olursa her zaman yazabilirsin
Cok tsekkr ederm Allah razı olsun basvuru yapıyoruz ama pandemi dönemi sıkıntı baya malesef günler geçmiyor neyapalım ne edelim derdi yüzünden gerçekten psikolojm bozuldu şaşırdık kaldık karar vermek zor geçim sıkıntısı gelecek kaygısı zorr

Bizim eve yakin bi opet acildi, dun benzin almaya girdim ilk defa, pompacisi, temizlikcisi, kasiyeri, 6 7 tane hanim calisiyolardi, bi opete basvursaniz, cok hosuma gitti benim, asgari ucret ya da biraz ustudur maaslari ama kurumsal sirket sonucta, koc grubu
Öylemi hangi şehir bulundgm yerde hep erkek OPET çalısanları?ücreti hakkında bilginiz varmı

Cok tsekkr ederm Allah razı olsun basvuru yapıyoruz ama pandemi dönemi sıkıntı baya malesef günler geçmiyor neyapalım ne edelim derdi yüzünden gerçekten psikolojm bozuldu şaşırdık kaldık karar vermek zor geçim sıkıntısı gelecek kaygısı zorr
Allah yardımcınız olsun her şey hallolur hiç sıkma canını duaya sarıl Rabbim nice güzel kapılar açar

Basın sağolsun
Öncelikle nefes al sakinlesmeye çalış sadece ağlayarak sağlıklı atlatamazsın bu dönemi
Bak babanı da kaybetmişsin ölümden başka herşeyin çaresi var şu hayatta
Herkesin rızkı var bu dünyada ordan değil de başka bir kapıdan gelecek artık
Sen panik olursan eşin bocalar çocuklarda travma yaratır bu durum dirayetli olmalısın
İşini o veya bu sebepten kaybeden hickimse ertesi gün iş bulamaz ki biraz zaman ver

Opet’li Olmak​

Çalışma Saatleri : Genel Müdürlük 8:15 - 17:30 Pazartesi - Cuma

Ücret Politikası : İş değerlendirme ve performansa dayalı ücret politikası uygulanmaktadır.

İzin Politikası : İş Kanununda belirtilen süreler uygulanmaktadır.

Sağlık Uygulamaları: Tüm çalışanlarımıza Grup Sağlık veya Vakıf Sağlık Sigortası üzerinden Özel Sağlık Sigortası sağlanmaktadır. Ayrıca, işyeri hekimimiz de bulunmaktadır.

Sosyal Olanaklar :​

• Koç Holding Emeklilik ve Yardım Sandığı Vakfı’na üyelik
  • *Araç tahsisi
  • *Cep telefonu tahsisi
  • Servis hizmeti
  • Kıdem Ödülleri
  • Diğer Tanıma ve Onurlandırma Faaliyetleri
  • Evlilik, Doğum ve Vefat Yardımları
  • Doğum günü hediyesi
  • 7/24 çalışan destek hattı hizmeti
  • Koç Ailem üyeliği
Maas yazmiyo bunlari buldum sadece

Izmirdemi yaşıyorsun. Bence bu sizin için büyük bir avantaj manisada biliyorsun bir sürü fabrika var ve bunların izmirden servis araçları var izmirden çok fazla işçi geliyor oraya, örneğin vestel tecrübesi olmayanlarida alabiliyor böyle bisey düşünürseniz iletişime geçebilirsin benimle eşine ve sana iş ayarlama şansımız olur diye düşünüyorum.

Izmirdemi yaşıyorsun. Bence bu sizin için büyük bir avantaj manisada biliyorsun bir sürü fabrika var ve bunların izmirden servis araçları var izmirden çok fazla işçi geliyor oraya, örneğin vestel tecrübesi olmayanlarida alabiliyor böyle bisey düşünürseniz iletişime geçebilirsin benimle eşine ve sana iş ayarlama şansımız olur diye düşünüyorum.
Yok izmirde olan benim

merhaba takı yapıp satmayı ben de çok istiyorum da nasıl yapıyor arkadaşınız bu işi? bir firmaya bağlı mı yoksa kendi bünyesinde mi? bir de nerede satıyor ikinci el uygulamalarında mı
Merhaba, hayır bir firmaya bağlı değil. İnstagram üzerinden satış yapıyor bayağı takipçisi var.

X