Başka şehirde başka bir hayat

Almanya ya başvurun ,işci alimi var.Garsonluk,oda servisi veya gastronomide calişak eleman.
Sizin icin fark etmez ha istanbul ha almanya.
Google yazin almanya işci alimi diye

İstanbul tek başına bu yaşta sıfırdan başlanacak bir şehir kesinlikle değil. İnsanı pişirir mi evet ama ilk adım için büyük ve her konuda zorlanma ihtimalinizin diğer şehirlere oranla fazla olduğu bir yer.

Maalesef eskide kaldı o Anadolu'dan gideyim İstanbul'da yeni bir hayat kurayımlar. Ha olur mu olur ama çok yıpratır şu an. Gönlünüzce olsun.

En azından orda 1-2 arkadaşım var çok zor durumda kalırsam yardım alabilceğim
eğer yakin arkadasiniz ise ilk başta yardim alin. daha once gitmediysniz ve imkaniniz varsa once gidip onlarla bir kesif yapın. sehri bir dolasip tanimaya calisin. sonra ki ziyaretlerinizi is gorusmelerine gore ayarlarsiniz hemde kalacak yer icin arastirma yaparsiniz daha saglikli olabilir

20 yaşında arkadaşlarınızın çoluk çocuğa karışması sizin nasıl bir çevrede yaşadığınızı düşündürdü bana. Asıl değindiğiniz konuda size tavsiyem önce işinizi ayarlayın, ancak aldığınız risklere değecek size öğretecek yerleri tercih etmenizi öneririm. doğru bir yer bulabilirseniz eğer çok başarılı olacağınızı düşünmekteyim.

Çok teşekkür ederim

Ailenizin yanında kalın
İstanbul'da 10.000 altında geliriniz varsa yapamazsınız
Yaşınız çok küçük neden okumak yerine evlilik düşünüyorsunuz?
Aydın gerçekten aydın diye biliyordum 3 tane arkadaşım var aydınlı

1.Babam ve kız kardeşimle yaşıyorum zaten istenmediğim huzurun olmadığı bi evdeyim
2. Evlilik düşündüğümü söylemedim sadece düzenli bi işim olsun kendimi geliştiriyim. Bu meslekte 1 sene çalışsam 10.000 kazanırım

19 yaşında aileniz arkanızda olmadan İstanbul'a giderseniz sizi orada yerler.

Maddi tarafını bir kenara koydum kalacak yeriniz bile yokmuş. Yaşınızı getirdiği bi nevi deli cesareti bu şu dönemde..

Çok büyük tecrübeleriniz yok, okulunuz yok, referansınız yok.. Köle arayan insanların eline düşersiniz. Karın tokluğuna bile çalışamazsınız. Düzenli geliri hayatı olan insanları bile zorlayan bir şehir İstanbul..

Tatil bölgelerine yakın bi yerdesiniz. Oralardan başlayın tecrübe edinmeye. 1 ay garsonluk yaparak kazandığınız para sizi İstanbul'da 1 hafta bile yaşatmaz.

Yani İstanbul'da kucak açmış sizi beklemiyor ki..
Benim ailem orda,orda büyüdüm iki kızım var.Yinede İstanbul'a gitmeye orda hayat sürdürmeye korkuyorum.Baska şehrin sakinliğine öyle alıştım ki.
İstanbul sandığınız gibi bir şehir değil malesef

Zaten ailem arkamda olsa niye geliyim. Ayrıca adı üstünde turistik yer olduğu için kışın iş yok. Yazın da sigortanı dahi yapmıyorlar

Daha yaşınız çok çok genç.
Bence neyin hayalini kuruyorsaniz onun peşinden gidin .

Bundan 20 sene önce olsa belki gidin denirdi ama şimdi tam tersi yaşınız daha küçük İstanbul'da eliniz de kalıcı bir mesleğiniz yoksa ve maaşıniz yüksek değilse yapamazsınız en basiti ev kiraları bile çok yüksek asgari ücret ile ise başlarsınız ama ev kiranizi bile karşılamaz emin olun.

istanbul düşünmeyin burası kaos. Geçinmek çok zor, ev kiralara vs herşey uçtu, gelinecek yer değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…