Başlayamayan öğretmenliğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam kızlar.
Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum öncelikle. Benim de uzun zaman üzerine konu açmak istediğim derdim günün anlam ve önemi üzerine. Şimdi kızlar ben 6 yıl önce mezun oldum. B.k var gibi mezun olur olmaz hemen evlendim. O zamanlar tabi yaşta küçük ya ev hanımcılıgı oynamak hoşuma gitti derken çoluk çocuğa karıştım. 2 tane evladım var. Aman onlar da biraz büyüsün hadi kreş zamanları gelsin en azından öyle başlarım dedim. Bu sefer de hopp pandemi çıktı. Atanma şansım çok yok. Çünkü maalesef ülkemizin genel problemi olan çok fazla mezunu olup çok fazla ataması olmayan bi bölümüm var. Şehir dışına da açıkcası gitmek istemiyorum. Özel okullarda haftanın 6 günü dahi olsa çalışabilirim. Artık bu rahatlığa eriştim çok şükür. Benim sıkıntım bu kadar yıl olmuş mezun olalı daha yeni mezunlar varken beni napsınlar kafasındayım. Üniversite olarak iyi bir okuldan mezunum. Eğitim koçluğu sertifikam da var. Kızlar lütfen beni gazlayın başvuru yapayım özel okullara. Gerçi su an pandemi sürecinden o da mümkün mü onu da bilmıyorum ya. İşte bilgisi olanlar bana yardımcı olabilirse memnun olurum.
Branşınız ne bilmiyorum ama İstanbuldaymışsınız, KPSS ile İstanbul'a da atanabilirsiniz. Eğitim koçluğu sertifikaları yavaştan iptal ediliyor, o yönden ilerlemeniz zor ama şu pandemi sürecinde oturup sınav çalışın derim. En güzeli, en sağlıklısı. Ayrıca bu dönemde insanlar özel öğretmenlere yöneldiler, branşınız bazında bu olur mu bilmiyorum ama deneyebilirsiniz.

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Bence kpss çalışın, istanbula da atanabilirsiniz. Özel okul şartları bence size ağır gelir. Bölümünüz ne bilmiyorum ama alanada yoğunlasin özellikle eş geçmeyin. En önemlisi kpss
Çok teşekkür ederim

Öncelikle teşekkür ederim günümü kutladığınız icin. Doğru bende olsam çocuklarımın donanımlı eğitimciler tarafından yetiştirilmesini ister okulu ona göre seçerim. Okullar buna dikkat ediyor mu bilemıyorum çünkü mezun olduğumuz zamanlar bir arkadasım köklü güzel bir okula alınmıştı. Tecrübesiz olduğu halde okul ona biz sizleri yetiştiririz tecrübe olup olmaması şart değil demişti. Bu şans mıydı bazı okulların genel fikri mi bilemiyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun
Ben olsam kpss denerdim. Onun dışında ben olsam emekli öğretmeni ya da çok deneyimli öğretmeni değil 5-10 senelik öğretmeni seçerdim mesela kızım için. Her velinin isteği farklı sonuçta önemli olan sizin azminiz. Başvurun her yere. Bu arada ben de evlendikten 2 sene sonra atandım bebeğim 1.5 yaşında yoktu daha. Bir şeyleri göze almadan olmuyor. Siz önce sürekli bir şeyleri bekleyip ertelemişsiniz şimdi de başka nedenle erteliyorsunuz. Özel okulda çalışmak da güzeldir ama iyi bir okulda çalışmanız gerekiyor. Yoksa sınır stres gelecek belirsizliği...uzar gider

Kpss yi düşündüm açıkçası bende. Su an icin belki en doğru olan bu diye. Ama şehir dışına eşimin beni göndereceğini pek zannetmıyorum. Bende açıkcası İstanbul’da evimden işime gitmek istiyorum. Bu yüzden özel okulları düşünüyorum. Ama bunca yıldan sonra şansım olur mu acaba onu bilemıyorum
Talep etmezseniz göndermez! tabi. Ama isterseniz gidersiniz.
Özel okullara, dershanelere başvurun. Bir yerden başlayın...
Ama sonrasında "şu eşim göndermez" mevzusu yüzünden pişman olacağınızı belirtmek isterim.
Geleceğinizi bir defa birilerinin eline bırakmışsınız, ikinci kez aynı şeyi yapmayın.

Talep etmezseniz göndermez! tabi. Ama isterseniz gidersiniz.
Özel okullara, dershanelere başvurun. Bir yerden başlayın...
Ama sonrasında "şu eşim göndermez" mevzusu yüzünden pişman olacağınızı belirtmek isterim.
Geleceğinizi bir defa birilerinin eline bırakmışsınız, ikinci kez aynı şeyi yapmayın.
:KK9::super::KK52:

Sizi üzmek istemem, çünkü ben de benzer durumdayım ordan biliyorum. Ben de kpss düşünmedim özelde iş bulurum dedim ki tecrübem de vardı. Ama olmadı özelde basvurmadığım yer kalmadı ama ne yazık ki görüşmeyeğdkekdbile cagir

Sizi üzmek istemem, çünkü ben de benzer durumdayım ordan biliyorum. Ben de kpss düşünmedim özelde iş bulurum dedim ki tecrübem de vardı. Ama olmadı özelde basvurmadığım yer kalmadı ama ne yazık ki görüşmeyeğdkekdbile cagi

Sizi üzmek istemem, çünkü ben de benzer durumdayım ordan biliyorum. Ben de kpss düşünmedim özelde iş bulurum dedim ki tecrübem de vardı. Ama olmadı özelde basvurmadığım yer kalmadı ama ne yazık ki görüşmeyeğdkekdbile cagirmiyorlar. Tanıdığınız biri yoksa işe alinmanız çok zor. Siz yine de başvurun tabi ama KPSS'de tamamen vazgeçmeyin.

Tamamdır arkadaşlar teşekkür ederim cevaplar icin. Kafamda şekillendi bazı seyler netleşti. Motive yazılarınız icin de ayrıca teşekkür ederim. Zaman almayayım daha fazla Mune Mune yoruma kapanabilir konum.

Selam kızlar.
Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum öncelikle. Benim de uzun zaman üzerine konu açmak istediğim derdim günün anlam ve önemi üzerine. Şimdi kızlar ben 6 yıl önce mezun oldum. B.k var gibi mezun olur olmaz hemen evlendim. O zamanlar tabi yaşta küçük ya ev hanımcılıgı oynamak hoşuma gitti derken çoluk çocuğa karıştım. 2 tane evladım var. Aman onlar da biraz büyüsün hadi kreş zamanları gelsin en azından öyle başlarım dedim. Bu sefer de hopp pandemi çıktı. Atanma şansım çok yok. Çünkü maalesef ülkemizin genel problemi olan çok fazla mezunu olup çok fazla ataması olmayan bi bölümüm var. Şehir dışına da açıkcası gitmek istemiyorum. Özel okullarda haftanın 6 günü dahi olsa çalışabilirim. Artık bu rahatlığa eriştim çok şükür. Benim sıkıntım bu kadar yıl olmuş mezun olalı daha yeni mezunlar varken beni napsınlar kafasındayım. Üniversite olarak iyi bir okuldan mezunum. Eğitim koçluğu sertifikam da var. Kızlar lütfen beni gazlayın başvuru yapayım özel okullara. Gerçi su an pandemi sürecinden o da mümkün mü onu da bilmıyorum ya. İşte bilgisi olanlar bana yardımcı olabilirse memnun olurum.
Merhaba
Ben de öğretmenim. 18 mezunuyum.
Maalesef özel okullar en az 3 sene olmak şartıyla tecrübe istiyor. Beni çağırdılar ancak çok yoğun tempoları vardı istemedim. Özel ders düşünebilirsiniz. Ben özel dersten de oldukça iyi kazanıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X