Bazen diyorum ki keske erkek olsaymısım😒

E

Keske 😔 zaten ailem de de o düşünce var annem sureklı soyler bu evde yasadıgın surece bızım dediğimız olacak evlenir gidersin o zaman niye arayayım kocan sorumlu artık.. Bız illa ki sorumluluğu altında mı olmamız lazım bunu da hazmedemiyorum ben
İşte kendileri öyle yetişmiş o zihniyeti sürdürüyorlar. Kadını güdülecek koyun sanıyorlar ama bir türlü kafalarına girmiyor; insanın niyeti varsa iğne deliğinden halleder işini.
Erkek arkadaşınız olduğunuz yerde diye bence kesinlikle atanma şansından vazgeçmeyin. Atanın, size bayılıyorsa zaten ilişkiniz için çabalar. Hiçbir erkek için kariyeri ertelemeye dahi değmez.
Biz kadınların özgürlük anahtarını sıkı sıkı tutarak kullanmamızın yolu, kendi kazandığımız paradan geçiyor.

Bende benzer bir baskıyı annemden görürdüm. Babamla ne kadar arkadaş gibiysek, annemle tam tersiydi. Başımda diktatör gibiydi.
Hiç unutmam üniversite okurken arkadaşlarla kütüphaneye ders çalışmaya gitmiştik, saat başı kütüphanenin saatinin önünde fotoğraf çekip atacaksın bana derdi. Öyle bir kontrol deliliği yani.
Babamla da tam tersi, her şeyi ona anlatırdım, çok anlayışlı bir adamdı.
Zamanla annemle ilişkim düzeldi, şimdi bende evlat sahibiyim koruma iç güdüsünü anlıyorum ama ne yazık ki bu koruma değil baskı. Keşke aileler de bunu anlasa

Erkekler neden bu kadar rahat yaşarken kadınlar aile korkusuyla yasıyor.. Ben 33 yasındayım eve saatli giriyorum bir yere gıderken annem saat veriyo gunduz 12 de çıktım diyelim erkek arkadaşımla bukusacagım saat 3 de annem arıyor gec oldu gel hava karardı gel.. Saat 8 gıbı geldigımde babam kapıyı kıtlıyor.. İl dısına atanmak istiyorum ama sevgilim burada yasıyor.. Suan calısmıyorm ben ama calıssamda bır sey degısmıyor.. Atanıp gideceğim siz boyle yaptığınız ıcın kadınlar evliliği kurtuluş sanıyor diyorum..annem sureklı sabah çıkıyorsun aksam geliyorsun burası otel mı baban yine ıyı sana bıse demiyo hava kararmıs ne ısın var sokakta bunları soyluyor.. Eve gec kalıcam korkusundan bır sey anlamıyorm yaptıklarımdan da.. Yok ben istiyormusum hıc aramasınlar benı bu zamanda millet cocugunun pesındeymıs kımın kızları dısardaymıs.. Erkek arkadasım sabaha kadar dısarda olsa kımse sormuyor kı neresinden bu nalet olası bır zar ve namus korkusumu aıleme bunu yaptıran gercektn cok yoruldum..Ben mı abartıyorum sizce??
Türk toplumunun kanayan yarası.maalesef bu yaştan sonra düzelmezler.yaa gideceksin ya kalacaksın.ya da gidip erkek arkadaşını da mümkünse yanında taşımaya çalışacaksın.ya da tek gidip orada başka hayat başka sevgili....

Suan calısmıyorm ama çalıstıgım zamanda aynisi evlenene kadar bu evde olduğum surece onların dediği olurmus ne zaman evlenirmısım o zaman artık kocan sorumlu diyor ben de hazmedemiyorum iste illa ki bırının sorumlulugu altında olmak zorundayım ben
Maalesef bizim ülkedeki erkekler de gerçekten senin velin gibi davranıyorlar.evlenince de kurtulamıyorsun yani baskıdan.koca ömrümüz kendini bizim velimiz sanan insanlarla geçiyor.bu kadar zor mu bizi bağımsız bireyler olarak kabul etmek.sırf kas gücümüz biraz daha az diye mi başımıza gelenler ?

Ailenizin durumu belli. Bir anda degismelerini beklemeyin. Kademeli olarak degisebilirler belki. Bir anlasma yapin gunduz disaridayken eve dönmeniz icin baski kurmasinlar, buna karsilik sizde aksam 8de evde olacak sekilde plan yapin. Sonra bu saati 9a çekersiniz. Disarida oldugunuz zaman dilimi icinde 2 saatte bir ben iyiyim, merak etmeyij diye mesaj atin. Belki bu sekilde atanana kadar idare edersiniz.
33 yaşına kadar düzeltememiş şimdi mi düzeltecek 😁

Maalesef kız çocuğu olmanın dezavantajları bunlar bu ülkede. Tabi her aile böyle değildir. 33 yaşındasınız atanmak ve çalışmaya başlamak için geç bile kalmışsınız. Erkek arkadaşınızı düşünmeyin, çok istiyorsa kendisi sizin atandığınız şehre gelir.

Benim ailem de sizinki gibiydi. Erkek kardeşim her deliğe girerken ben evden dahi çıkamazdım. Üniversite sınavında yakın bir ili yazıp evden kaçtım ben de, İstanbul’da okuyabilecekken. Tabii çok büyük tepkiler gösterdiler ve bütün ayarlarım bozuldu maalesef. Henüz 18 yaşında sana, paran yoksa bu hayatta hiçbir şey olmadığını ve kadın olarak herhangi bir konuda söz hakkın olmadığını öğretiyor aile bir bakıma😕 33 yaşımda 3 yıllık evliliğin üzerine daha yeni erkeklerin aslında canavar olmadığını, paranın hayatta her şey olmadığını ve insanın bazen yardım istemesi gerektiğini öğreniyorum. Umarım atanır ve özgürlüğünüze kavuşursunuz. Erkek arkadaşınıza bu durumu açıklayabilirsiniz ve eğer size değer veriyorsa anlayacaktır. En yakın zamanda ferahlığa çıkmanızı dilerim🙏

Bu aileyle de alakalı. Her kadın bunu yaşamıyor. Kendi adıma ben hiç bir konuda baskı görmedim. Sevgilim gelir evden alırdı gece istediğim saatte dönerdim. Baskıcı bir ailede yaşıyorsanız değişim için paranızı kazanıp ayrı eve çıkmanızı öneririm. zor olur muhakkak ama başarabilirsiniz

Ok 3 te hava karardi demek abarti ama..Anne olunca anlarsin diyorum.. ayrica erkek arkadasinin ailesinin aramamasi normal mi sanki😐🙄 erkek kiz ne farkeder herkes evladini takip etmeli nerde kiminle ne yapiyor diye

Erkekler neden bu kadar rahat yaşarken kadınlar aile korkusuyla yasıyor.. Ben 33 yasındayım eve saatli giriyorum bir yere gıderken annem saat veriyo gunduz 12 de çıktım diyelim erkek arkadaşımla bukusacagım saat 3 de annem arıyor gec oldu gel hava karardı gel.. Saat 8 gıbı geldigımde babam kapıyı kıtlıyor.. İl dısına atanmak istiyorum ama sevgilim burada yasıyor.. Suan calısmıyorm ben ama calıssamda bır sey degısmıyor.. Atanıp gideceğim siz boyle yaptığınız ıcın kadınlar evliliği kurtuluş sanıyor diyorum..annem sureklı sabah çıkıyorsun aksam geliyorsun burası otel mı baban yine ıyı sana bıse demiyo hava kararmıs ne ısın var sokakta bunları soyluyor.. Eve gec kalıcam korkusundan bır sey anlamıyorm yaptıklarımdan da.. Yok ben istiyormusum hıc aramasınlar benı bu zamanda millet cocugunun pesındeymıs kımın kızları dısardaymıs.. Erkek arkadasım sabaha kadar dısarda olsa kımse sormuyor kı neresinden bu nalet olası bır zar ve namus korkusumu aıleme bunu yaptıran gercektn cok yoruldum..Ben mı abartıyorum sizce??
Benim ailem de böyleydi. Tekmyqpacağınız kulaklarınızı tıkamak, sabredip çalışarak atanıp kendi hayatınızo kurmak. Neden vöyle diye üzülmeye devam ettikçe yolunız tıkanır. Güçlü olun bu duyhularla vakit kaybetmeyin bir. Süre dişinizi, sıkıp atanmaya bakın. Sonra kimseye eyvallahınız olmaz rahat olursunız.

Evet Türkiyede. 🤷 Gayet 18 yaslarindayken gece 12-1 gibi giriyorduk eve bazen, duruma gore daha erken ya da geç olabilir.
Ögle 3te hava karardi diye arkadaslarimi da ailesi aramiyordu.
Ne güzel şanslıymışsınız. Baskılarla büyüyen insanlar hayatlarında daha çok hata yapıyorlar malesef. Ve baskı görmeyenler daha doğrusu dengeli kontrolle büyüyenler psikolojileri daha sağlıklı yaşıyorlar hayatlarını.

Ok 3 te hava karardi demek abarti ama..Anne olunca anlarsin diyorum.. ayrica erkek arkadasinin ailesinin aramamasi normal mi sanki😐🙄 erkek kiz ne farkeder herkes evladini takip etmeli nerde kiminle ne yapiyor diye
Kesinlikle katılıyorum kızı erkeği yok namus zar meselesi degl. Erkek çocuğunu da bileceksn nerde ne yapıyor kim arkadaşlarri maalesef kötü arkadaş çok şeye mal oluyor. Kötü aliskanliklar okdr fazlalasti ki. Neler duyuyor ve görüyoruz eskidende böyleydi şimdide böyle anne baba senelerce çocuğunun bağımlı olduğunu anlamıyor halbuki belli etmeden incitmeden takip etmek bilmek gerek benim çocuğum yapmaz meselesi herkes aynı dusuncede. Sizin olayinizda bence namus değil annelik gerçekten değişik bir duygu

Kesinlikle katılıyorum kızı erkeği yok namus zar meselesi degl. Erkek çocuğunu da bileceksn nerde ne yapıyor kim arkadaşlarri maalesef kötü arkadaş çok şeye mal oluyor. Kötü aliskanliklar okdr fazlalasti ki. Neler duyuyor ve görüyoruz eskidende böyleydi şimdide böyle anne baba senelerce çocuğunun bağımlı olduğunu anlamıyor halbuki belli etmeden incitmeden takip etmek bilmek gerek benim çocuğum yapmaz meselesi herkes aynı dusuncede. Sizin olayinizda bence namus değil annelik gerçekten değişik bir duygu
Eskiden belki
Kulturle ilgilidir ama suan genc kizlarin degil erkeklerinde basina her is geliyor. Bu annelik, tabiiki kiz erkekle ilgisi yok. Kizini arayip
Oglunu aramayanlarin derdi baska..

Artik bu duruma alistir aileni yoksa evlenincede karismaya devam ederler.sinirlarini ciz.benimkilerde senin ailen gibiydi
Evliyim bazen karismaya calisiyo elimde.olmadan yukseliyorum ama ben cizgi sinir koymazsam devamli mudahalede bulunacaklar.sende dur demelisin .erkek arkadasinida dusunme.atanmana bak.sehir degistirmek sana ii gelecektir.

Anladığım kadarı ile atanma şansınız var. Erkek arkadaştan ayrı kalmak falan düşünülecek şeyler değil şu anda. Direk atanacaksiniz kendi il dışı tayin. Aileden ayrılma zamanı çoktan gelmiş de geçmiş zaten.

33yasina gelmişsiniz deli gibi atanmayı dusuneceginize erkek arkadaşınızı dusunmeniz ilginç.
valla aynı şeyi düşündüm
evet, erkekler şanslı ama
33 yaşında kadınsınız gidin kendi hayatınızı kurun...

ben 39 yaşındayım ailemle yaşasam ben de hesap vermek zorundayım bu ülkede şanslı azınlık baskı yapmayacak medeni aileler aileler ve çok sanssız diğer bir azınlık (hiç aile ilişkisi olmayan kopuk sözde aileler) hariç neredeyse %90 bu durumdadır.
so what?
ne yapıyoruz kendi hayatımızı kuruyoruz.

X